Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaPatka

~NataliaOsi
Grudnióweczki, szczepiłyście już na pneumokoki? Szczepicie, czy może czekacie, aż maluch podrośnie? My mamy darmowe, bo mały ważył mniej niż 2500 g ( http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/grupy-ryzyka/) ale waham się czy szczepić już teraz czy odczekać np. do pół roku.

Ja szczepiłam w 2. miesiącu życia, ale mały zaraz złapał jakąś infekcję, potem kolejną i odwlekaliśmy kolejną dawkę. Może lepiej zaczekać do połowy roku.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Ja też przemywam jej kilka razy w ciągu dnia bo bidulce aż całe rzęsy się sklejają. Chyba pójdę pierw do pediatry zamiast okulisty. Nie wydam kasy za wizytę. Może przepisze jakiś antybiotyk i załatwi sprawę. A to moja Gwiazdeczka kochana

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44820.jpg

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44821.jpg

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44822.jpg

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44823.jpg

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

beatka90 śliczna pyzulka:)slodziutki
co tu dziś tak cicho?prawie się dziś wyspalam hehe.poszłam wczoraj spać o godzinie 20.30 yesss:)nie mówię już o tym że w nocy wstawalam ale i godz 5.20 pobudka!!!masakra

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, piękne anioleczki. Tyle szczęścia w takim maleństwie!

Mam pytanie do tych mam, które po porodzie męczyły się z hemoroidami.
Mnie ten problem najprawdopodobniej też dopadł. Jadłam długo suszone śliwki i piłam herbatki, myslalam ze juz jest w porządku jednakże kiedy tylko przestałam jeść śliwki problem powrócił. Nie mogę zrobić 2ki, mecze się, bo odbyt boli( wybaczcie za doslownosc). Co stosowalyscie na ów problem i jak długo trwało to w waszym przypadku?

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44836.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Śliczne Wasze maleństwa są!!!
My już po chrzcinach! przyjęcie się udało, malutka w kościele była mega zainteresowana żyrandolami!! sam chrzest przebiegł bez problemowo mała tylko się skrzywiła i tyle obyło się bez płaczu. wczoraj po całym dniu latania myślałam że nogi mi odpadną.

Odnośnik do komentarza

Gloomcia kochana wspolczuje.. ja tylko kilka dni po porodzie mialam problem z tym, ze mnie bolalo jak sie zalatwialam. Pozniej mialam problemy z 2ka i wlasnie mnie tak bolalo jak bralam zelazo, ale przestalam i problem zniknal... takze chyba nie pomoge:( ale sliczne Malenstwo.

aga fajnie, ze wszystko sie udalo :-) nie wiem co takiego magicznego jest w zyrandolach, ale moja nadal sie cieszy do tego co wisi w naszym pokoju, a jak w niedziele bylismy u tesciow to do ich zyrandola tez sie smiala :p chyba zamiast na zabawki to bedziemy wydawac kase na aranzacje wnetrz hehe.

Wszystkiego dobrego kobitki (i dla tych mniejszych rowniez) z okazji naszego "swieta" ;-) (mysle, ze dopiero 26.05 bedzie dla nas waznym dniem- a przynajmniej tych, ktore beda obchodzic go po raz pierwszy)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga fajnie że chrzciny się udały i poszło wszystko zgodnie z planem:)
my dziś wybieramy się na drugą część szczepienia...i taką beznadziejną pogodą ze zamiast spacerek będzie taxi.
dziewczyny czy wasze maluchy odginaja się do tyłu?moja tak robi jak czasami ja nosze tak normalnie na lezaco jak chce ba ululac.to odgina głowę i rzuca nogami jakby było jej niewygodnie.jak wezmę ja bardzie na bok i mocniej przytule to przestaje tak robic.Plus przy piersi się szarpie...i też nie wiem czemu szarpie się jakby mleka nie było puszczą i ciągła dalej.jak wezmę do drugiego cycka to na początku normalnie je a potem znów taniec się zaczyna.i teraz znów nie wiadomo o co chodzi czy za mało leci,czy ona się najadla już a chce pociągać a jak leci to się denerwuje bo chciałaby tylko possac,czy może chce pusic baka.oj weź człowieku bądź tu mądry.zastanawiam się czy dziś nie poprosić pediatry żeby ja zbadala pod kątem napięcia mięśniowego ale sama nie wiem czy nie sram zarem i p anikuje.

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego kobietki i tym malusim tez samych słodyczy (choć nie ma juz nic słodszego on nich samych!)
Kurczę cieżko mi nadążyć. Uf
Cosmic z tym termometrem nam poszło po kilku minutach (do20min). Przepraszam ze dopiero teraz ale mały mój uspokaja sie przy suszarce z yt i to tylko z mojego telefonu :( a co do wiercenia sie to robi dokładnie to samo i jak go wezmę od cyca to tez czasem strasznie rączki je i nie wiem co to ale jak większość dzieci tak ma to chyba to normalne. Stwierdziłam ze pupa pełna i sam nie wie o co chodzi ale zapytaj lekarki moze coś doradzi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Aga Super ze chrzciny sie udały. Teraz oby udało Ci sie wypocząć :)!
Grudniowa mamo ja choć bardzo nie lubię jak Stasia boli brzuszek bo niby coś zjadłam ale kurczę no przecież nic bym musiała jesc. Jeden dzień moze sie pomęczyc i ja tez mi juz nie raz wszystko jedno. Oczywiście uważam na duzo rzeczy ale jak mi coś zasmakuje a smaki mam większe niż w ciąży to jem jak opętana.
Inferno tak mój bobas strasznie sie rusza haha kłopot mam co by zdjęcie normalne zrobić No i przy tym strasznie ulewa i ma właśnie takie objawy jak pisała Ramania z tym ze Stas przybiera na wadze nawet więcej niż powinien. Mam nadzieje ze zestopuje bo niedługo będe musiała mu ubierać 74. i to porządne. Z pamperow 3 juz wyrasta. A nie jedna mama dopiero je zaczyna.
D3382 no rewelacyjne ma te włoski!!
Kalinka ta Twoja Zosieńka tez jest prze śliczna!
Jo a Twój krasnal to mniam taka karnacja ze by sie jadło ;) wiesz na dobre Ci wyszło z tym facetem z innym kolorem skory, przynajmniej jeden pozytyw. Będzie łamała serca. Na pewno.
No i Beatka90 i Gloomcia śliczniuchne bobasy :)
Oby sie to forum utrzymało będzie miło patrzeć jak sie takie cukiery rozwijają :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Glommcia ja zauważyłam u siebie krew w stolcu i pobiegłam do lekarza ( myslalam ze juz mam raka i umieram, że moje dziecko zostanie bez matki a moj znajdzie sobie inną i bedzie ją jakaś obca baba wychowywać :D )! Także nie tracąc czasu, lekarka mnie zbadała i stwierdziła jednego hemoroida. Dała maść. Dwa razy dziennie smarować i przeszło.

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Cześć:) wszystkiego najlepszego nam! Obyśmy były zawsze młode i piękne:)
Co do hemoroidów też miałam też była krew i też stosowałam maść na to i przeszło:) także głową do góry nikt nie umrze!
Jejku nasze bobasy są boskie! Uwielbiam patrzeć na te nasze pociechy.
Aga fajnie że już masz chrzest za sobą. Zazdroszczę bardzo. U nas dopiero w czerwcu...
Co do wiercenia i wyginania to jest to całkowicie normalne. Dzidzia teraz bardziej interesuje się otaczającym światem niż jedzonkiem. Dlatego się wierci kręci i odchyla. U nas na rękach to samo. Najchętniej rzuciłaby się z nich i już biegała po podłodze bo niestety nie zawsze idę tam gdzie hrabianka sobie życzy:)

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj próbuję dodać posta ale forum mi cały czas nie działało :/
cosmicgirl tak, chodzi mi właśnie o to. W ogóle im więcej czytam tym więcej się zastanawiam czy aby wszystko jest ok. Myślałam o zakupie nosidełka ale już zmieniłam zdanie bo podobno nie powinny być noszone w nim dzieci, które jeszcze nie siadają (można je nosić w chuście). I tak się zastanawiam, czy moja mama te 30 lat temu też sprawdzała czy wszystkie odruchy mam prawidłowe (pewnie nawet o nich nie wiedziała), czy na pewno dobrze mnie nosi, podnosi, buja itp a przecież żyję i nie jestem kaleką :D
Co do rzucania się jak ją próbujesz lulać to musiałabyś zobaczyć Krasnala w akcji. Nie usypiam jej na rękach tylko kładę się obok i albo cyca albo smoka jak za bardzo się szarpie. Najpierw zaczyna się rzucać, macha rękoma i nogami, później zaczyna się denerwować a na koniec to już się drze, że aż bordowa jest. Przechodzi jej jak przytulę ją mocno albo wezmę na ręce. Ja się zastanawiam czy zamiast lekarza to nie powinnam po egzorcystę dzwonić wtedy. Ale to raczej nie jest kwestia napięcia mięśniowego. Może to dlatego, że okres ciąży był dla mnie bardzo stresujący a jak wiadomo może się to później odbić na maluszku.
Z odginaniem główki chodziło mi w momencie jak Krasnal sobie tak po prostu leży spokojnie na boczku i na przykład zajada się swoimi paluchami (wasze też pchają tak głęboko, że aż zaczynają się dławić?) I zamiast leżeć prosto to wygina kręgosłup w literkę C

Malvina świeża krew w stolcu to zazwyczaj objaw hemoroidów natomiast martwić należy się jeśli krew jest już skrzepnięta bo to znaczy, że pochodzi gdzieś ze środka nas.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

kalinka nie o takie wiercenie się cycu chodzi ze się obraca i rozgląda.to jest raczej szarpanie się z cycka hehe.
jo idę niedługo do lekarza to zapytam ja o to.właśnie też się zastanawiam czy te wszystkie rzeczy w tym wieku są normalne czy to coś nie tak właśnie.dlatego wolę zapytać.
też czasami myślę że dużo się sramy z tym wszystkim.a to czy dobrze je a to czy dobrze leży itd.kiedyś napewno nikt tak się strasznie nie piescil i też żyjemy:)nikt napewno nikogo nie inspirować ze to trzeba podnosić tak czy siak żeby było dobrze.eh a ja im więcej czytam o tym napięciu mięśniowej to mam większy mętlik w głowie.już zaczęłam się właśnie zastawiac czy może źle podnoszę czy coś.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i spokoju:)
Aga fajnie że chrzest się udał i wszystko wyszło.
Dziewczyny moja czasem tak do tyłu głowę wywija ale się tym nie martwię. Nasze dzieciaczki poznają swoje ciałka i sprawdzają co potrafią.
Cosmic
A to wiercenie przy cycku to moja też przerabia. Ja to nazywam dziobaniem. 2 sekundy przy cycku potem się odchyla i znowu to samo. Mleko jest ale pożądanie chwylić nie może. I tak w kółko. Od 2 dni mi tak robi ale pod wieczór, więc nie wiem czy to brzuszek nie męczy bo bąków nie mogła zrobić. A jak położyłam do karmienia to jeszcze nogami przebierać zaczęła. I dobre 20 min tak szalała aż w końcu si uspokoiła.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ja już po szczepieniu.lekarka mówi że te zachowanie może wynikać z tego że kwaśna treść pokarmowa cofa się do.przełyku.przepisala gastrotuss baby żeby sprawdzić czy będzie po tym poprawą.mowil a ze to może też być tak ze nie chce jej się mocno męczyć żeby ciagac już to gestsze mleko które już tak szybko nie leci też od tego może tak się szarpać (chyba ibferno kiedyś o tym wspominała).także wyprobije i zobaczę czy coś to zmieni.
Któraś dziewczyną już o tym pisała że po szczepieniy na rotawirusa trzeba po każdej zmienaie pieluszki dokładnie mus ręce bo tak po tyg od szczepienia wydostaje się on z organizmu.
a tak poza tym jak jej mówiłam o tym napięciu miesniowym to powiedziała że u tak maluch dzieci te odruchy są nprmlane i żeby z tym się wstrzymać zobaczymy jak będzie dalej.jak narazoe jest wszystko ok:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny rowniez zycze wszystkiego co najlepsze w dniu naszego swieta. :)

Wszystko co piszecie o swoich dzieciach mam i ja. Od pchania rak do buzi po wyginanie sie i szarpanie przy cycu. W ogole to mam pytanie do Was. Od kiedy bedziecie wprowadzac pokarmy stale dla Maluszkow? Słyszałam o tym ze dziecko powinno sie karmic tylko mlekiem do 6 miesiaca zycia wlacznie. Starsze pokolenia to wiadomo jak byly karmione. Krowim mlekiem i w ogole wszystko inaczej. Moim zdaniem chyba mozna juz w okolicach 4 miesiąca cos podac. Marchewke ugotowana na przykład. Pisze o tym bo dzis sie dowiedzialam ze znajomej polroczny syn wazy tyle co moj majac niecale 3 miesiace. Czyli ok 6 - 6,5 kg. Zaznacze ze ona właśnie wychowuje dziecko wedlug poradnikow i w ogole. Nie mowie ze to zle czy cos, bo kazdy ma swoje poglady. Tylko czasem sie zastanawiam czy moje dziecko nie jest jakieś przerosniete jsk na swoj wiek.

D3382
Z tego co pamiętam to chyba Twoj chlopiec juz pampersy czwórki bedzie nosil :-) to jeszcze wiekszy od mojego jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...