Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Malvina moja tez by nie wytrzymala, a ja nie znioslabym ponad pol godziny wrzasku ;p pisalam juz kiedys, ze gotuje wodr i przelewam do wyparzonych pojemniczkow na pokarm, wlewam odmierzona porcje (na pojemnikach takich jest miarka wiec tez ulatwienie) i jak musze dac mleko to przelewam w butelke i wrzucam do podgrzewacza i wtedy przygotowanie mleka trwa 10min a nie 30 :-)

Odnośnik do komentarza

Jo,

Ja podobnie jak Cosmic uzywam Dady z Biedronki i z firmy Pampers. Te z firmy Pampers dostalismy od znajomych, sa drozsze i praktycznie nie roznia sie niczym od tych z Biedronki. Sa ciensze i czasem mam wrażenie ze "delikatniejsze" od tych biedronkowych. Dada sa tańsze i równie dobre. Za 72 sztuki chyba placimy 30 zl

Odnośnik do komentarza
Gość MamaS tasia

My używamy pampersow. Mi pasują małemu tez. Mieliśmy tez te z Biedrony i tez nie narzekałam, ale kto nas odwiedzał to przynosił pampersa i tak zostało.

Z ta kupa było właśnie tak przez pierwszy miesiąc to robił prawie cały czas, ale w wigilie pojechaliśmy do szpitala bo od kilku dni darł sie w niebogłosy. Został na noc a mi nie pozwolili. Karmili go mm. A na drugi dzień sie okazało ze był bardzo zagazowany i nic poza tym to wypisaliśmy go na zadanie. Bo święta bez syna?! A 26.12 mieliśmy chrzciny (powiązane z nasza rocznica) wiec musielibyśmy przełożyć. To w te pędy go wypisaliśmy. No i sie zaczęło. Nie było po piec sześć dni. Podałam mu herbatkę koperkowa kilka razy. Zrobił kupkę z czarnymi grodkami? Bóg jeden sie co to było. To potem pediatra kazała dawać z rumianku no i sie poprawiło. Niedawno doszedł floraktin i juz była co dwa trzy dni i juz sie cieszyłam a tu masz... Kuzwa jak nie urok to sraczka.
Moze termometr zadziała ale boje sie mu taki zabieg wykonać. Poza tym od 17 juz śpi dziwnie tez tak nigdy nie robił. A jak juz zasnął to o 19 na kąpiel albo o 20 na cyca przed snem. Oj nie nadążam.

Odnośnik do komentarza

Co do pieluch to uzywam pampersa. Probowalam tez z rossmanna ale sa slaaabe strasznie jak dla mnie. No i chce sprawdzic dade, bo slyszalam ze sa spoko aczkolwiek pampersy zawsze kupuje gdzies na promocji (albo w rossmannie, superpharmie -w obu mam zalozone karty, z ktorymi czesto jest o wiele taniej albo w auchan) wiec maksymalnie placilam 43 zl za paczke ;-)

Odnośnik do komentarza

No i jeszcze jest taka sytuacja ze zaczął wiercić sie przy cycu. Moze mu za często daje? Hm ale watpię ze jak je mniej to moze kupki nie zrobić? W nocy wyssie mnie z jednej do zera i zasypia wiec wiem ze raczej jest najedzony. Zastanawiam sie nawet nad przejściem na mm bo chyba wtedy by robił normalnie i tez bym wiedziała ze sie najadł. Aj kuzwa to kp nigdy mi przyjemności nie sprawiło.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Z tym termometrem to trzeba delikatnie. Weź dłoń przełóż pod jednym udem, drugie złap tą samą dłonią, zeby mały nie wykonywał gwałtownych ruchów- musisz panować nad sytuacją. Ja plomoczyłam termometr w oliwce i delikatnie najpierw masowałem okolice odbytu a potem delikatnie wsunęłam. Mojej małej osobiście to nie pomogło, juz taka jej uroda, że kupuje raz na tydzień. Powodzenia ;) i moze regularnie dawaj Stasiowi herbatkę z kopru albo rumianek? Ja daje raz dziennie 60ml koperku

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Ja przygotowuje mleko w taki sposób (zazwyczaj daje o tej samej porze np po kąpieli) kąpiemy się o 19:30 czyli ok 19 załączam czajnik i gotuję wodę, przelewam do szklanki lub buteleczki np o=80ml my się idziemy kąpać w między czasie woda przestygnie jeżeli jest zbyt zimna dolewam z czajnika resztę ( w czajniku dłużej utrzymuje sie gorąca ) potem sypię mleko i gotowe czas 2 min.
ja używam pieluszek dada uważam że dla mojej są lepsze niz pampersy i dużo tańsze wiec argument jest. oryginalnych pampersów zużyłam dużo bo moja kruszynka dostała tak szczerze to pierwszy raz kupiłam teraz pampersy.bo zawsze ktoś kupił a ze dostawałam też z biedronki to jak dla mnie super sprawa.
jeżeli chodzi o odciąganie to reguralnie co 3-4 godz

Odnośnik do komentarza

Malvina
Ja gotuje wodę niegazowana w czajniku, wlewam do 4 pojemników. Później tylko do butelki i do podgrzewacza i jest gotowe. Jak zostaje mi jeden pojemnik to gotuje wodę i wlewam do pustych i tak w kolko.

Ja używam wyłącznie pampersow. Też myślę nad kupnem innej tańszej a dobrej firmy ale to jak zuzyje te co kupiłam teraz a już używamy czworek.

Kurcze mój mały jak śpi to coś połyka non stop i przy tym się krzywi jakby się krztusil i nie wiem czy to slina czy mu spływa coś z noska bo tak dziwnie charczy.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

A my przeszliśmy na trójki D3382 duży ten twoj maluszek.
Inferno wróciłam do postów opisywanych przez nas porodów, twoj był dość ciężki po prawie trzech miesiącach jakie masz odczucia? Pytam bo ja nie wiem ci to ból porodowy a urodziłaś dzień przed mną.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Moja ostatnie dni miala katar bardzo mały i i niej tak właśnie było ze leżała i jak jej splyeal do gardła to pokaszliwala.jak pryskalam woda morska i odciagalam było ok i przestała tak robić.
Mama stasiia a może twój mały poprostu przestawił się na rzadsze robienie kupy i tak poprostu ma co?u każdego dzieciątka inaczej z tym jest.a co ci lekarka powiedziała że z jaką częstotliwością powinien robić?
nie szkoda by ci było zrezygnować ze swego pokarmu skoro go masz i nie ma problemu z karmienirm piersią.o zaletach kp już pisać nie będę.

Odnośnik do komentarza

Aga,

Nadal nie wspominam dobrze. Bóle krzyżowe mialam podczas porodu i takie mam podczas miesiaczki. I jak teraz dostałam okres i bolaly mi plecy, to po prostu wspomnienia wrocily... luby chce miec jeszcze dodatkowo dwójkę dzieci. Nie wiem jak mam mu powiedzieć, ze nie zniose czegos takiego drugi raz. Najbardziej mnie nawet nie przeraza sam bol, co ostatni trymestr ciazy. Ja sie chyba po prostu do tego nie nadaje. Ciesze sie ze mam Bobania bo on wszystko wynagradza, ale na chwilę obecna mowie stanowczo "nie". I nie rozumiem kobiet ktore mowia ze to szybko sie zapomina.

Odnośnik do komentarza

Dzięki! Faktycznie o tych biedronkowych to słyszałam jak jeszcze w Pł pracowałam w żłobku.

Malvina te Asdowe też raz kupiłam na próbę ale okazało się, że są mniejsze niż Pampersy (kupiłam new borny) i były już za małe na Krasnala a poza tym nie pasuje mi ich zapach i to, że z tyłu mają "harmonijkę" przez co źle mi się je zakłada. Też mam do Aldika dość daleko ale ostatnio Krasnalowy tata kupił mi zapas.
Kuriera i tak muszę zamówić bo nie zabiorę się sama ze wszystkim. Wózek, fotelik, bagaż i bagaż podręczny no i jeszcze Krasnal. Kombinuję już też żeby od kogoś pożyczyć na ten czas fotelik i nie brać swojego. Dlatego mam zamiar paczkę wysłać zamiast wykupywać bagaż bo i zapas mleka musze wziąć ze sobą (używam SMA którego nie ma w Polsce) myślę też żeby Krasnala w nosidełku wziąć coby dwie ręce mieć wolne.

Co do przygotowywania mm to ja albo gotuję wodę odpowiednio wcześnie albo odmierzony wrzątek w butelce wkładam do kąpieli wodnej na chwilę, wsypuję mleko (często mam już odmierzone porcje w specjalnym pojemniczku), mieszam i znów do zimnej kąpieli wodnej aż będzie odpowiednie dla Krasnala do picia. Chodzi o to, żeby nie rozpuszczać proszku we wrzątku bo mleko straci jakieś tam swoje wartości odżywcze a znów jeśli będzie za zimna to nie rozpuści się dobrze.
Tego gotowego mm używam jak gdzieś wychodzę i wiem, że nie wrócę do następnego karmienia.
D3382 wow my używamy 2 bo jak w zeszłym tygodniu przymierzyłam 3 to wszystko by bokiem się wylewało (a pielucha zapięta "na zakładkę")
Mama Stasia jeśli wydaje Ci się, że mm rozwiąże problem kupy to się mylisz. Niekoniecznie bobas zacznie robić regularnie a wręcz problemy mogą się dopiero zacząć tak jak u nas. Chyba miesiąc zajęło zanim się wszystko unormowało a i tak nie ma kupy codziennie.

Za 9 dni Krasnal skończy 3 miesiące, karmię ją mm chyba od 2 tygodnia ale jeszcze się nie poddałam z kp i wiecie co? Jest coraz lepiej, Krasnal dostaje butlę coraz rzadziej. Mam zamiar kupić laktator elektryczny i jak będę w Polsce i będę miała więcej czasu bo babcia będzie bawić wnuczkę to jeszcze rozchyla trochę tę moją laktację :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

D3382,

To Twój Bobas jest naprawdę duzy. :-) my zaczęliśmy ostatnia paczke rozmiaru 2. Rozmiar 3 nakladam na noc. Te dwojki jeszcze wchodza na Bobania chociaz czasem pocieknie mu z tylu. Nie mialam komu oddać tych dwojek, zal mi bylo wyrzucic. Maly wlasnie skonczyl 2,5 miesiaca i do tej pory nie wydalam ani zlotowki na pieluszki, nie liczac tych, ktore kupilam do wyprawki.

Grudniowa mama
Złóż swojemu Maleństwu serdeczne życzenia z okazji ukończenia 10 tygodnia życia i powiedz ze to od cioci Inferno :-)

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Inferno faceci myślą że to dla kobiety zaden problem. Mój po zabiegu w zeszłym roku leżał tydzień plackiem i jadł prochy przeciwbólowe a ja na drugi dzień po cc już śmigałam. Jak sie mnie zapytał czy naprawdę mnie nie boli - powiedziałam że owszem boli tylko ja nie mam czasu o tym myśleć, bo jest krasnal i trzeba sie nia zająć.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:-)
My dzis konczymy rowno 2 miesiace :-) ale ten czas leci..
Dopadla mnie dzis bezsilnosc. Jestem przemeczona. Plakalam razem z Mala. Ale juz sie postawilam do pionu, trzeba zacisnac wargi i dzialac. ;-) czasem mysle ze jestem zla mama jak dopada mnie taki moment jak dzis. Ale wtedy przypominam sobie o Was- ze Wam tez nie zawsze jest kolorowo i do smiechu. Dzieki, ze jestescie

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na swoje 3m skończone Stas zasnął o 17 obudził sie po 5h pojadł i spał dalej. Potem juz jak zawsze 2,5 i 6 pobudka i coś tam sie męczył ale nic i nic. Pieluchę mu przebralam termometr wsadziłam tylko troszkę i raz bo jest ruchliwy ;) i poczestowalam bobotikiem i cycem i do łóżeczka na karuzelkę. Chwile odpoczął i nadeszła kupka :) mała jak na tyle nierobienia i trochę zielonkawa (moze przez kiwi) i bardziej zbita takie gęstsze ciasto, chyba dobra. Wychodzę z założenia ze jak jest na cycu to taka moze być.
Cosmic znam wszystkie zalety kp. Ale kuzwa od początku musiałam o to walczyć. Niby takie to piękne a wiecznie z tym problemy. Jak nie Stas to ja coś zezarlam. Nie chce nawet wspominać. Karmie bo wiem ze nie ma nic lepszego dla niego. No i fajnie było słyszeć jak pięknie przybierał na wadze dzięki samemu cycusiowi. Pediatra nam powiedziała ze jego jelitka mogą byc leniwe i kazała podawać to wszystko. Ale nadszedł dzień ze i to wszystko przestało działać. No cóż czy znów mu sie odwidziało brudzić pieluchę to zobaczymy pózniej. Najważniejsze ze dzis juz sie pojawiła. A co do przejścia na mm no szkoda po takiej walce wiem ale chyba właśnie trochę zle myślałam ze po mm mu lepiej te jelitka beda działać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Ja też używam dada obecnie 2 jestem bardzo zadowolona.

Ja starszą córę karmiłam do 8 mc później przeszłam na mm tetaz pije normalne robiłam to tak ze przegotowaną wodę wlewałam do termosa i do szklanki jak potrzebowałam zrobić mm to trochę z termosa troche chłodnej wody ze szklanki i gotowe

MMK trzymaj się może jutro będzie lepszy dzień

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

obligatorka ja mam identyczne zdanie na temat karmienia.nie wspominając o dobrociach jakie niesie dla dziecka to dla mnie po pierwsze to jest wygoda bufet zawsze jest ciepły i gotowy,kasy nie wydajesz,możesz szybko zrzucić kg bo wyciąga maluszek i i ja tak samo jak Ty poprostu bardzo to lubię te chwilę bliskości:)
swego starszego k armilam 10m-cy bo w tym wieku poszedł do żłobka i nie było już takiej możliwości.
mama stasia fajnie że kupa przyszła i Was:)na parę dni będziesz spokoniejsza.i zobaczysz jak będzie dalej i czy mały przypadkiem nie przezucil się poprostu na rzadsze robienie kupy:)a tak pisała któraś dziewczyną ciekawe czy jakbyś zmieniła na mm to nie zrobiloby to jeszcze gorzej.
MMK głową do góry.każda z nas ma słabsze chwilę ale to nie znaczy że jesteś zła mama bo co Ty!hormony plus gorszy dzień i płacz gotowy.czasem to jest zabieg oczyszajacy i nawet potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...