Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Peonia, Inferno, u mnie Bebiko stoi w szafce, użyłam go tylko z 3 razy na samym początku gdy nie miałam jeszcze rozchulanej laktacji po cc i od tamtego czasu mała jest tylko na cycu. Podejrzewam nawet ze jest już do wyrzucenia bo stoi otwarte tak długo. No właśnie jest jakiś termin przydatności mm po jego otwarciu?
Ja również z niecierpliwością oczekuje wiosny i lata jeszcze bardziej. W sumie nawet dobrze ze mamy grudniowe dzieciaczki bo brzydka pogode, kolki i innego typu dokegliwosci wczesnego niemowlęctwa sobie spokojnie przezimujemy w domku a na wiosnę i lato bedzie już lepiej :) No, to taka nuta optymizmu ode mnie he he ;)

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Inferno leci tak samo. Jakby tobie leciało mniej to możesz zastosować metodę 7x5x3. Tzn. Jeden cycuś 7 minut potem drugi tyle samo, następnie 5 minut i drugi tyle samo a na końcu 3 minuty najpierw jeden potem drugi. Wtedy cycusie nie są przyzwyczajone do określonego czasu tylko produkują ciągle mleczko bo nie znają dnia ani godziny:)

Odnośnik do komentarza

Mój tez je niewiele, jak przystawieniu go do drugiej piersi to czesto płacze, mam wrażenie ze płacze bo go boli brzuszek i juz wiecej nie chce, a ja z kolei sie martwię ze z jednej piers zje za mało bo ok 60/70 i przystawiam go do drugiej trochę na sile :/ Kalinka a jak twój maluszek przybiera na wadze od urodzenia ? Ja juz tez sie zastanawiałam czy by nie odciągać mleka do butelki.. Ale to takie trochę chore bo bufet jest gotowy tylko wyjąc cycka i dac a tu trzebaby sie jeszcze gimnastykować odciągać i dawać z butelki i tez bałam sie ze zaburzy laktacje no i juz nie ma takiej bliskości jak przy karmieniu cycem.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Kurwa to wiem dlaczego moja mała mogła rzucać od tego mleka.było otwarte ok 4tyg temu.to jak piszecie że tylko 3tyg ważne to pewnie temu tak wyszło.
ja tak jak pisałam wcześniej też nie mam kiedy ściągać bo moja co 2godz wisi na cyckach.ściągam po nocy najwięcej bo w nocy mniej je.wtedy ściągam z rana i w ciągu dnia po trochu po trochu tak żeby uzbierals się racja żywnościowa na jeden raz:)czyli ok 110ml i wtedy do woreczka i do zamrażarki.Ale robię to tylko wtedy kiedy wiem że będę musiała gdzieś wyjsc na dłużej to tak parę dni wcześniej sviagne żeby mieć.
infernoto jak Ty masz opiekę nad małym i możesz wyjść to powinnaś już z rana ciągnąc mleko żeby móc wyjść i nie wracać na łeb na szyję:)nie marnuj okazji:)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

sh88no właśnie o to chodzi ze bufet jest zawsze na miejscu ciepły i gotowy.dla mnie to jest zajebista wygoda takze powiem wam że szczerze się dziwię tym dziewczynom które wolą butelkę.nie chodzi mi o to jak naprawdę jest taka potrzeba bo wtedy wiadomo.a twoje maleństwo dobrze przybiera na wadze?czemu się martwisz że za mało je?powiem Ci szczerze ze mi się wydaje ze moja też za dużo nie zjada za jedneym razem z cycka.dlatego co 2godz chce jesc.z butli pociagnie ok 110ml ale wtedy ta przerwa jest dłuższa do kolejnego karmienia.myślę że z cycki trzeba się więcej nameczyc żeby pojesc i stopniowo czuję jak brzuch się napełnia a z butli szybko leci.to tak jak z nami jak jemy w pośpiechu to zjemy więcej jak byśmy dobrze przeżywali i jedli wolno.także nie marw się że ona je mało moim zdaniem jak przybiera na wadze tak jak trzeba to nie ma czym się martwić.każde dziecko ma inne potrzeby nie ma co się sugerować ze jinnymi dziećmi.

Odnośnik do komentarza

cosmicgirl przez dwa miesiące przybrał 1700, to było dwa tyg temu, teraz ma 10 tyg i nie wiem ile teraz wazy :/ ja wlasnie sie tak sugerowałam, ze inne dzieci jedzą z dwoch piersi a niektóre jeszcze butle bo im mało, a mój rzadko kiedy z dwoch, no a z jednej to wydawało mi sie ze mało zje bo ok 70 ml. Pierwsze dziecko, człowiek jest przewrażliwiony, we wszystkim doszukuje sie drugiego dna czy wszystko w porzadku... Chyba czasem chce przedobrzyc, moze musze trochę wrzucić na luz ale zeby to sie tak dało :p Kalinka to super rośnie oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza

Sh88,

Nie stresuj sie. Ja tez po raz pierwszy jestem mama i niestety niby człowiek z glowa do wszystkiego podchodzi, ale masz racje, ze szuka drugiego dna.
Moj Maly jak jeszcze siedział w brzuchu do pewnego momentu rosl jak na drożdżach a potem przestal. Tez,sie martwilam i beczalam ze cos jest nie tak. Gin powiedziala ze taka jego uroda i juz.
Teraz z kolei szybko przybiera na wadze. I mi mówia moi "specjaliści od dobrych rad", ze bedzie otyly. Kurwa glupszej rady nie slyszalam niz bycie otylym od karmienia piersia.
Nie dosc ze same sie martwimy to i jeszcze gdzies ktos zawsze doradzi cos glupiego. A moim zdaniem Twoje dziecko ladnie rosnie. Mi pediatra powiedziala ze jak w miesiacu dziecko przytyje od 0,5 do 1 kg to nie jest zle.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, specjaliści od dobrych rad zawsze dobija gwóźdź do trumny typu a jadł on dzis w ogole takie chude ma nóżki... A wyglada ok nie jes za gruby ani za chudy. Nie dosc ze same mamy dosc zmartwień i domysłów czy wszystko ok to jeszcze znajdzie sie ktoś kto cie jeszcze znokautuje.. Ja tez staram sie podchodzić do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem no ale czasem nie wychodzi jak człowiek chce za dobrze :p cos cicho dzisiaj na forum ;) grzecznych dzieciaczków i miłego dnia wam dzis życzę :D

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki.
Widzę, że temat wagi pociech jest na tapecie.... Każde dziecko rozwija się inaczej to wie każdy i nie jest to żadna filozofia wiec się wkurzam jak mi ktoś porównuje dziecko z kimś tam (patrz rodzinka ). Nie przejmuj cie się za bardzo opiniami lekarzy bo ja czasem mam wrażenie ,że oni gadają byle coś powiedzieć. Moja Pysia jak się urodziła ważyła 2900. Wcześniak ale duży mimo wszystko . Po 6 tygodniach jak byliśmy na szczepieniu ważyła 5 kg i pediatra moja powiedziała, że nic tylko się cieszyć ,że rośnie i przybiera a przytyla 2 kg wiec sporo ;) Teraz kończy 3 miesiące 24 .11. I pewnie do 7 juz dobija haha. Pozdrawiamy

monthly_2016_02/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_44137.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Leona

Mamuśki nie demonizujcie tak dokarmiania mm itd. Bo takie mamy jak ja czują się gorsze;) mój synek jdt na cycu ale po opróżnieniu obydwu i tak trzeba mu podać mleczko bo inaczej dostaje kurwicy;) zjada niewiele ale potrzebuje na dojebke . Przyjmuje na dobe max 200 ml.

Dzis wychodzimy z J na randeczke, bavcia zostaje z bobo i poda mm. Nie zamierzam odciagac z cycow bo oprozniane sa na bieżaco a i odciaganie w nocy to tez porazka dla mnie bo jestem padnieta i ciezko mi sie zmobilizowac do podniesienia.

Inferno, uspokoilas mnie i rzeczywiscie nic sie nie dzieje z laktacja nawet po 8h nie karmienia.

Jeszcze podsumuje;

Dokarmiam 2x dziennie
Mleko Bebilon
Mlody nie ulewa, nie ma po tym kolek i nie boli go brzuszek
Chetnie ssie cyca
Mam spokojne dziecko i spokojnie moge cos zalatwiac na muescie czy tez wyjsc na randke;)

Pozdrawiam babeczki

Odnośnik do komentarza

Mama Leona,

Fajnie ze Twoj Maly nie ma kolek. No a z ta laktacja to podejrzewam ze indywidualna sprawa. Ja juz od dwóch tygodni przesypiam cale noce i cala noc nie karmie. Bo nawet jak probuje obudzic brzdaca to zanim doniose go do swojego lozka, to on smacznie spi z powrotem.
Zauważyłam ze po osmiu godzinach niekarmienia moje piersi nie sa juz tak mocno twarde jak wcześniej a mimo to pelne mleka. Czyzby laktacyjne sprawy zsynchronizowaly sie z moim dzieckiem?
Mama Leona, nie demonizujemy mm. Mnie to tak korci zeby wcisnąć butelke z tym mlekiem dla Lubego, ze nie pytaj :-)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

mama leonanikt nie demonizuje mm.każda ma inną sytuację i inne podejście do wszystkiego.ja też uważam że jak trzeba to trzeba dac i tyle.
kurde piszecie o tej wadze a ja nawet nie wiem ile moja Nastuska przybrała .wiem że po miesiącu przybyła 1kg a jak jest teraz to nie wiem.jak pójdę na szczepienie mam nadzieję ze w tym tyg to się dowiem co i jak.
dziewczyny czy któraś z was szczepila 3traducyjne uklucia Plus rotawirus i Plus pneumokoki?to się wszystko robi na tym pierwszym szczepieniu czy jak?bo wiem że rota się daje przy pierwszym ale pneumokoki też czy można odczekać od tych ukluc i te pneumokoki dac za jakiś czas?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...