Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Grudniowa mama
Ja także nie wspominam cc za dobrze. Przy 8 cm wzięli mnie na cesarke. Zwymiotowalam im tam to raz. Uczucie nieprzyjemne czuje się takie szarpanie. Okropienstwo. Ale przy cc mógł być mój facet na szczęście. I tak się stresowalam. Później przez 2 dni wyłam z bólu przez obnizajaca się macice. Prosiłam o silniejsze tabletki przeciwbólowe i dostawałam kroplowke. Po wyjściu ze szpitala miałam zawroty głowy. Wiec wróciłam tam ponownie. Ale wyniki wszystkie były ok.kazali przyjmować dwie tabletki dziennie na żelazo. Przeszło. Teraz walczymy z katarem i kolkami. Nie wiedziałam że macierzyństwo będzie takie ciężkie. Chciałabym ulżyć swojemu maluszkowi ale już nie mam pomysłów jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl
Kuzwa mój jak juz leży na plecach to tez tylko na prawej stronie. Widzę większość dzieci preferuje prawa stronkę. Się też obawiam ze będzie miał płaska glowke. Ale na boku za chiny niechce spać bo się zaraz budzi albo Poprostu tak się wierci ze i tak będzie leżał po swojemu.

Co do ulewanie naprawdę jest to dla mnie męczące. Nic nie można zrobić bo trzeba non stop być przy nim. Dobrze by było jakby przy tym obracał sobie glowke ale mu się nawet nie śni to robić. Leży prosto i juz. Mój jest jakiś nerwowy zauważyłam. Jak coś nie jest tak jak on chce to zaraz macha rękoma nogami i w ryk. Czasami mam już wszystkiego dość. Tu dziecko tu pies tu dom a gdzie czas dla mnie. Niema.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

D3382wiesz co Ty mówisz że macierzyństwo ciężkie jest hehe poczekaj to jest dopiero początek.jeszcze będzie wszystkiego i płaczu i zamartwiania się.Ale pamiętaj że to nic w porównaniu z tym co da Ci dziecko:)macierzyństwo odkrywa przed nami uczucia jakich nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy i co nic innego nam nie dostarczy.
są takie sytuacje które się zdarzają i niestety nie może zrobić nic żeby pomóc dziecku czy je przed tym ochronić.takie jest życie.
do mnie tak wszyscy mówili że jak mogłam oddać 10misieczne dziecko do żłobka.bo to taki mały bo to szkodzą dziecka itd.ja mam zdanie ze socjalizacja powinna się odbywać od najmłodszych lat.i płakał i też szkoda było ale do pracy trzeba było iść.i takie jest właśnie życie.nie będzie głaskać nas po głowie.trzeba się hartowac od początku.tak samo jak ze szczepieniem mówią a szkoda dziecka bo to aż 3klucia.nic jej nie będzie.ja przeżyłam to i oni przeżyją.nie myślcie o mnie jak o jakiejś wyróżnień matce.poprostu mam taki charakter i podejście ze wolę żeby moje dziecko doświadczyli wszystkiego wiedziało jakie życie bywa niz było trzymane pod kloszem a potem zderzylo się w starszym wieku z brutalną rzeczywistością np jak pojdzie do szkoły.
eh mialobyc o czym innym ale namachalam:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Leona

Cześć dziewczyny:) jak czytam Was w nocy to jyż nie starczy sił na pisanie bo luby mnie ostatnio ze wszystkim sama zostawia i tylko pusze sms ze mu mnie szkoda i ma wyrzuty sumienia..zeby jeszcze ktos go zmuszal a on po prostu 2x w tyg ma siatkoweczke a dzis jakas impreze..a ja matka polka, wiem ze beze mnie ten maly ludzik nie da sobie rady ale czasami juz rece opadaja..nie wiem czy tez tak macie ale czuje sie jak taki pusty worek. Byl u mnie fixjoterapeuta i troche pomogl z koscia ogonowa po porodzie. Na szczescie jest juz tak ze moge siadac normalnie, waga dalej nie spada i dalej mam brzuch jak w 6 mc a dziecko ma juz prawie 2 miechy.

Z innej beczki to polecam wyprobowac szumy. Moj przy suszarce nie spal a np upodobal sobie sxum morza i jest git. Teraz ma jeszcze takiego misia z kolysankami po polsku i tez rewelacja bo go wycisza a on tego potrzebuje.

Dziewczyny ja karmie naprzemiennie mimo ze czuje ze mam tego pokarmu sporo bo po prostu mam spokoj z dzieckiem..mialam juz dosyc biegania co chwile z cyckami po domu, nic nie moglam zrobic a maly sie darl...no ochujec mozna bylo a dodam ze jestem z tych cierpliwych.

Synek przesypia cala noc 23-6 rano i pytanie czy przez taki zastoj w karmieniu piersia nie zaniknie pokarm? Macie podobnie? Laktatorem nie sciagne w nocy bo zwyczajnie po calym dniu jestem tak padnieta ze nic mnie nie obudzi..

Odnośnik do komentarza

My po szczepieniu mała była kłuta dwa razy, za pierwszym razem było spoko troche sie skrxywiła, ale drugie ukłucie to sie zaczeło ryczenie że mała była bordowiutka długo trwało za nim ją uspokoiłam a następnie ubrałam.
Mama leona- ja z moim też miałam historie ale codziennie dostał opierdol i zatrybił bo to że ja jestem w domu z dzieckiem to sie wydaje że leżę, tak więc nie daj sie! Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Mama Leona

U mnie Maly tez przesypia cale noce praktycznie, nawet 9 godzin spi. Cycki jak balony, ale z pokarmem wszystko ok. Wiec sie martw.
Piszesz, ze jesteś z tych cierpliwych. Ja z kolei nie. Mnie jak cos dobrze wkurwi to talerze moga fruwac, czasem zastanawiam sie czy to nie kwalifikuje sie pod jakies leczenie. Ale do dziecka mam anielska cierpliwość. Dwa razy beczalam razem z nim i zauważyłam ze to wcale mu nie pomaga. On w glos beczal i ja. Ja głosniej to on tez. Ale dajemy rade. Luby zafascynowany dzieckiem ale czasem strzela focha o byle gowno np ze nie zdazylam zrobic obiadu. Przestalam wnikac.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mój mały tez pcha ręce do buzi, stwierdziłam ze w ten sposób poznaje swoje ciało, kuma ze ręce należą do niego i ze moze je sobie wsadzić do buzi ;) a co do strony mój uparł sie na lewa i o ile ma dobry dzień to na brzuchu chwile poleży na prawej a resztę spowrotem na lewo, nie raz szlagnie trafia ile musze koło niego naskakac zeby choć przez moment głowę miał na prawa strone... Masakra ja z kolei tez nie należę do tych cierpliwych, a jak to juz któraś wspomniała to dopiero początek :p co do pasa poporodowego- kupiłam- założyłam dosłownie dwa razy.. Resztę nie miałam czasu w tym chodzić, bo prawda jest taka ze, zeby dobrze leżał to musisz byc ciagle w pionie... A tu sie trzeba gimnastykować przy dziecku no i ogólnie jesli chcesz zrobic cos w domu, ty sie schylasz a pas żyje własnym życiem, wygina sie, zwija sie w fałdki ogólnie dobry jedynie jak sie wybierasz na długi spacer :p mojemu małemu cos sie przestawilo od 5 dni śpi po pol godz /2o min i moc nie idzie zrobic w domu.. Na szczęście w nocy śpi bez zmian, pobudka ok1/2 w nocy a potem ok 5/6 no a resztę to juz karmimy sie co 2 godz - tak sie nauczył jak z zegarkiem w ręku ; p a dziewczyny, które karmice piersia co ile karmice swoje dzieciaczki ?

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mama
Tak ja rodziłam w niemczech. Przy podaniu znieczulenia mój nie mógł być ale jak już zaslonili mnie od pasa to mógł być przy mnie.Ja mojemu to tak rękę sciagnelam ze aż miał siłą he he.

Ja pierwsze szczepienie dopiero mam 29 marca nie wiem czemu tak późno.

Dziewczyny ja pierdolca dostane. Jak zwalczyć katar u niemowlaka? Piepszeni lekarze dają krople a gowno pomagają. Wszystko mu spływa do gardła i się mi krztusi. Próbuje odciągnąć aspiratorem ale czasami nic nie wyciągam. Jak do poniedziałku nie przejdzie idę do laryngologa. Bo pediatra to chyba sam nie wie co dać takiemu maluchowi.

Odnośnik do komentarza

Inferno3
Masz super. Powiedz co robisz ze tak ci długo śpi he he.
Mój tylko wczoraj przespal od 23.00 do 6.00 a tak to się budzi co 3 co 4 godz i jest na mm. Juz w razie czego kupiłam aptamil 2 hungry milk, bo je jedynke ale zbyt często w dzień chce co 2 godz co 3 godz. A tak często raczej nie wolno. Boje się ze będzie grubasek z niego

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

beatkanie przesadzaj to było dopiero pierwsze szczepienie.wiadomo szkoda dziecka bo to boli ale bez bólu jeszcze nikt szczepionki nie dostał.jeszcze przyjdę zęby i nie jedne upadki:)nie biez tak tego do głowy.każdy musi przez to przejść.
ja miałam kupić pas poporodowa ale przez te historie z nerka i przez cewnik który mam w sobie nie mogę używać.
byłam dziś i gin pierwszy raz.nie robił mi usg.powinien sprawdzić czy ok wszystko w środku?
z wagi z przed ciąży zostało mi tylko 1,5kg takze luzik:)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

D3382wow ale śliczny twój synek!ma więcej włosów niż moja mała i jakie geste hehe będzie mogła mi nizle fryzurki tworzyć hehe.cudo.Ale powiem Ci też tak samo jak moja głowę trzyma w jedną stronę.identycznie.boję się żeby nie było tego samego i mojej Nastki co u Filipa było krecz szyjo jakiś i na rehabilitację musiałam z nim ścigać.i to właśnie było tak samo że głowę w jedną stronę cały czas
kalinkaco powiedział.lekarz o główce waszej małej?ta poduszkę on polecił?

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl
Mój miał jakąś blokadę jak juz pisałam. Byliśmy na kontroli i stwierdził lekarz ze jest już ok. Ale ja nie widzę poprawy. On właśnie tak trzyma często glowke tak jakoś krzywo i tylko ta stronę. No ale kloc się z lekarzem. Ja tam żadnej poprawy nie widzę. Czasami obróci glowke w druga stronę ale nie na długo. Mój ma te włoski oj ma. Kitki będę mu robić he he. Nawet się nie wycieraja jeszcze.

Odnośnik do komentarza

U nas od wczoraj jakieś problemy z brzuszkiem. Zaczęło się wieczorem, całą noc Krasnal się wiercił więc ja nie spałam. W ciągu dnia krasnalowy tata zabrał nas na spacer i obiad więc zeszło 4 godziny prawie, które mała przespała a po powrocie do domu znów jej brzucho dokuczało. Pomogłam jej zrobić kupkę ale poprawiło się tylko na chwilę i znów zaczęła swoje wygibasy. Ale chyba jest już lepiej, śpi po kąpieli i aż żal budzić na butlę. Przed kąpielą nasmarowałam jej głowę oliwką i wyczesałam bo ta ciemieniucha coraz gorsza się robi ale już widzę, że jest lepiej.

D3382 ja myślałam, że moje dziecko ma dużo włosów ale faktycznie, Twój to dopiero mały kudłacz :D Krasnalowi wycierają się po bokach. Są już krótsze i takie matowe, sianowate. Nie tak ładne już jak na czubku, tam są długie i lśniące :)

Nie chciałam nigdzie wrzucać zdjęć małej ale jednak wam muszę się pochwalić

monthly_2016_02/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_43590.jpg

monthly_2016_02/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_43591.jpg

monthly_2016_02/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_43592.jpg

monthly_2016_02/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_43593.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...