Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Marla76,

Moj Maly urodzil sie z waga 2950 g, a przy wypisie ważył 2850 g. Mierzyl 52 cm. Dzisiaj mielismy miec szczepienie, ale Maly zaszczepiony nie został, poniewaz ma katar.
Moje dziecko zostalo przy okazji zwazone. Wazy teraz 5 kg. Ma 6 tygodni i dwa dni. Czyli przez 6 tygodni przytyl ponad 2 kg. Czyli tygodniowo okolo 340 gramow. Urósł 11 cm. Pani doktor byla bardzo zadowolona z powodu wzrostu wagi dziecka. Przepisala tylko dodatkowa witamine D. Kazala kupic w kropelkach i podawac jedna krople co drugi dzien. Zaznaczam, ze karmie tylko piersią i na żądanie. Przerwy miedzy karmieniami to trzy lub cztery godziny, rzadko dwie. Noce przesypia praktycznie wszystkie. Ostatnio spal 9 godzin. Czy przybywanie na wadze w takim tempie to cos nieprawidłowego? Tez sobie nie wyobrażam zeby ograniczyc kp tym bardziej, ze on jak nie chce jesc to zwyczajnie sam odsuwa sie od cycka. Sam decyduje ile je i kiedy.

A najlepszy zel nawilzajacy to Feminum. Stosowalam w ciazy. Polecam przy suchosci pochwy. Poślizg jak ta lala :P

Odnośnik do komentarza

Może niepotrzebnie się zamartwiam. Tak po prostu ma i tyle.
Bez sensu lekarka mówi, ze przybrała dużo i będziemy ja odchudzać może, zobaczy 19 lutego. Jak się odchudza 2 miesięczne niemowlę ? Ja nie wiem... Pierś zawsze była na zadanie, tzn. jak 15 lat temu karmiłam starsza córkę i z tego co wiem nic się nie zmieniło..
A te dwie butle na dobę? Bez przesady!
Rozumiem, ze gdybym dawała 150-200 ml co 2 godziny i by przybierała dużo to bym mogła się martwić...
Mam mętlik w glowieeeeee

Odnośnik do komentarza

Marla mój urodził się z wagą 4055 kg po wyjściu ważył 3790 kg. Teraz ma 7 tyg i waży 6150 kg. Dużo. No ale ja karmie butla i je co 3 godz po 180 ml. Położna mówiła ze jest duzy. Cóż tez się martwilam ale dziecka godzić nie mam zamiaru.

Co do sexu ja jestem ponad 7 tyg juz po połogu. Wszystko jest ok ale po pierwsze boje się próbować po cesarce, po drugie brak ochoty bo ciągle zmęczona jestem, po trzecie chyba nawet czasu na to nie mam. Także ja będę czekać z tym póki mały będzie noce przesypial he he he.

A dziś juz mam dość. Tracę cierpliwość Juz do swojego dziecka. Nie dość ze nie spi tylko po 5 może 10 min i tak do 23.00 to drze sie, płacze, wrzeszczy . Nie mogłam go wogole uspokoic i aż sama się poryczalam z bezsilności. Mój mi nie pomoże bo ma popoludniowki od 14.00 do 1.00 lub 2.00 w nocy. Ja juz naprawdę nie mam siły do swojego małego. Tylko rycze bo nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Odchudzić dziecko? Pierwszy raz coś takiego słyszę. Takiego maluszka chce odchudzić. Moje dwie siostry karmiły swoje dzieci kiedy chciały i były paczusie z nich ale jak zaczęły chodzić odrazu inaczej wyglądały. A teraz takie niejadki z nich. Mój też ma już poliki duże he he ale co tam. Jak dziecko chce jeść to ja mu żałować nie będę. Moja położna powiedziała ze jest duzy i jak będę chciała to mam mu dawac 200 ml . Masakra. Mój jest małym glodomorem i nic na to nie poradzę

Odnośnik do komentarza

Mój Bruno do tej pory przybieral 200g tygodniowo +/-
Położna mówiła, ze jest ok ale jak czytam ile wasze maluchy przybieraja, to moje malenstwo jest chudzinka. W 7 tygodniu wazyl dokladnie 5kg. Osobiście nie uważam zeby byl za chudy, wrecz przeciwnie jest jak najbardziej akuratny.
Mysle, ze każdy bobas wie ile potrzebuje i nie powinnyśmy sie tym wielce przejmowac.
Wiem, ze dla kazdej mamy jej dziecko jest najpiękniejsze ale Bruś z dnia na dzień staje sie coraz bardziej przystojny :D
Też tak bardzo lubicie przyjmować gości i wysyłać zdjecia pociechy po czym słuchać jakie cudo urodzilyscie?
Jestem taka dumna i szczesliwa, ze go mam! :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Hej laski.
Co do wagi dzieci to moja w 6 tygodniu ważyła 5 kg . Lekarka powodzian, że jest ok. Moja tak.samo jak Inferno jak juz jest syta to odwraca głowę od piersi i leży zadowolona i nie może się ruszyć
:D Ale jeśli chodzi o karmienie mm to u mnie w rodzinie mam przykład otyłości niemowlęcej. Faktycznie dziecko musiało przejść na taką jakby dietę to znaczy szwagierka musiała ograniczyć butle i dawać wodę ewentualnie z glukoza. Do 5 lat mała była grubasna, a teraz już jest super bo się wyciągnęła .
Emilcia ma za 3 tygodnie kolejne szczepienie i sama jestem ciekawa ile przytyla. Pewnie z 6.5 waży jak nic

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Moja mała w miesiąc przytyla 1kg.teraz we wtorek mam szczepienie to się dowiem co i jak.też nie słyszałam żeby można było przekarmic niemowlaka który przecież jak wszyscy mówią sam reguluje ile chce zjeść.
co do żelu nawilzajacegi też polecę feminum.

Odnośnik do komentarza
Gość Amelka31

Hej dziewczyny! Moj termin byl na Sylwestra wiec przez cala ciaze podczytywalam zarowno forum Grudniowek jak i Styczniowek. W koncu Synek urodzil sie ma samym poczatku stycznia,ale jesli mam tylko czas to staram sie zagladac na oba fora, bo czesto mozna sie od was wielu pozytecznych rzeczy dowiedziec za co dziekuje:)
Postanowilam napisac,bo przeczytalam o problemie jaki ma Marla. Dziewczyny dziecka nie da sie przekarmic (o ile) i tu niestety gorzka prawda-karmi sie je tylko piersia.. Jesli wiec karmi sie piersia to mleko modyfikowane jako dodatkowy sposob karmienia powinno byc wprowadzane tylko i wylacznie jesli dziecko wedlug lekarza nie przybiera wystarczajaco na wadze. Nasze Maluszki tak samo jak i dorosli sa lakome,a MM jest dwa razy bardziej sycace i latwiej dostepne gdyz plynie swobodnie z butelki ,dlatego dziecko go nie odmawia. Marla 150ml mm dwa razy na dobe to BARDZO duzo! Ja chcac wiedziec ile Synek zjada z piersi robilam to co robiono w szpitalu czyli wazylam go przed i po karmieniu. Przed ukonczeniem 4 tyg zjadal jedno razowo jedynie 40-50g i jesli byl znow glodny to jadl po raz kolejny po 1.5h -2h (w nocy od drugiego tygodnia je tylko o polnocy,okolo 4-5 rano a potem juz o 8-9)Teraz te przerwy w dzien sie powoli wydluzaja,tak wiec Marla jesli masz wrazenie,ze Malenka jest glodna to ja po prostu wiecej przystawiaj co wzmozy laktacje. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza

Gloomcia mały przystojniak Ci rośnie. Piękne bystre oczka ma.

Cosmic
Pisałaś że macie fenistil w kropelkach. My wczoraj też dostałyśmy. Mam w związku z tym pytanie. Czy zauważyłaś żeby maluch więcej ulewał? U mnie od wczoraj mała po każdym karmieniu ulewała ( do tej pory tak nie było) i zastanawiam się czy to efekt kropli czy tego że jest bardziej ruchliwa.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

ramanianie moja więcej nie ulewala przy kropelkach.a co Ci lekarz powiedział że to alergia ale nie wiadomo od czego i też mać stosować dietę eliminacyjne największe alergeny?
Ty mi z kolei powiedz jaki masz podawać te kropelki?bo mój mąż nie dopytal.czy do ustania objawów czy jakiś dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Dziewczyny,
Pisalyscie o krostach i suchej skórze na buzi. Moj Klopsik tez tak ma. Smarowałam linomagiem, ale efektu nie było, oprócz tego, ze świeciła sie jak psu jajca i wszystko dookoła bylo brudne. Przekopałam internet i miedzy innymi u Sroki znalazłam dobre opinie o kremie Latopic. Zamówiłam. Dziś kurier przyniósł - krem do twarzy i ciała. Posmarowałem buźkę Królewny i jestem w szoku. Jest lepiej już od pierwszej aplikacji!!! Skóra była szorstka, napięta, łuszczyca sie i wygladała średnio. Teraz jest elastyczna, nie łuszczy sie. Zaczerwienienie jeszcze jest, ale coraz mniejsze. Wiec polecam. Cena tez ok, bo tuba 75ml kosztuje kilkanaście złociszy.
Odnośnie wagi - ja tez mam pulpeta. Ma już drugi podbródek, skośne oczy i poliki chomika. Ale chyba taki jej urok. Ja podobno tez byłam pulpeciatkiem :) wiec na razie sie nie przejmuje
Ściskam mocno

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

cosmicgirl
Ja po porodzie dość szybko się ogolilam takze buszu nie zdążyłam wyhodować hehe.
co do sexu to ja mam już za sobą ale na taki jak bozia przykazala to dopiero jak mi lekarz powie że po porodzie wszystko ok już.w piątek wizyta.
dziewczyny jestem 6tyg po porodzie a dziś pobolewa mnie brzuch jakbym miała dostać okres what the fuck?
Któraś pisała że zostało jej łożysko po porodzie.przy tym jest właśnie bol brzucha?

Mi zostało łożysko po porodzie ale jedynym obiawem było krwawienie

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Kropelki brać do momentu zniknięcia krostek. Ja z diety wywalam mleko i przetwory mleczne. W sumie od dłuższego czasu nie jadłam przetworów jedyne na co sobie pozwalalam to masło i raz na jakiś czas plasterek żółtego sera. Ale teraz nawet tego nie ruszę:) na razie odstawiłam też kakao i moją porcję przyjemności w postaci jednej kostki czekolady.
Co do testowania co uczula radzę po odstawieniu kropelek odczekać ze 2 dni tak aby leku już w krwiobiegu nie było.
W moim wydaniu sądzę że to alergia, bo starszy synek był uczulony na mleko i pare innych rzeczy,ale jak nie będzie się poprawiać to dostaniemy skierowanie do dermatologa. Do alergologa pewnie też się przejdę ale poczekam z tym jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś jestem szósty dzień na diecie bez nabiału i musze wam powiedzieć że krostki prawie znikły ciemieniuchy też nie ma. Mleko z apteki nie smakuje małej w sumie jej sie nie dziwie bo ono śmierdzi więc wróciłam do starego pomału bede wprowadzać nabiał i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza

Aga
My też walczymy ze skaza... chociaż do końca nie jestem przekonana czy to na pewno skaza. Odstawiłam nabial przez parę dni ale krostki nie schodziły, lekarz zapisał fenistil i do tego kremik elo-baza. Po tygodniu zeszło , zaczęłam podjadac trochę serka homogenizowanego a to trochę sera białego i na razie odpukać jest dobrze. Mleka nie ruszam póki co.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Amelka31 dziękuje za cenne uwagi.
Nie sądziłam, ze dwie butle to tak wiele.
Czy chodzi Ci o mleko modyfikowane samo w sobie czy w połączeniu z piersią? Bo jeśli o mm to tak sobie myśle ze gdyby moja mała była tylko na mm to jakaś masakra by była...
Na brak mleka w piersi nie narzekam. Podawałam butle bo mi kazali a pózniej z wygody . Jak gdzieś musiałam wyjsć lub na noc. Nie sądziłam, ze tak to wpłynie na mała.
Będę w takim razie odciągać jak będę musiała gdzieś wyjsć. I tu pytanie bo nigdy tego nie robiłam. Po odciągnięciu mleko trzymać w lodowce rozumiem? I przed podaniem podgrzać jak się domyślam ?:)
Faktycznie porównywałam dzis wagę starszej córki. Ona rownież miała 4500 przy urodzeniu ale pózniej 8 mies była tylko na piersi i butelki na oczy nie widziała . Ważyła o wiele mniej niż maleństwo teraz

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

kalinkano tak myślałam że któraś tak miała.kurde to krwawienie mówisz...hmmm u mnie to nie krwawienie tylko takie plamienie i to nie czerwoną krwią tylko takim już wyblaklym nawet trochę żółtym.i bol brzucha jakbym miała dostać okres.już 2dzień się pojawia.no nic w piątek będę wiedziała co i jak.
ramaniano to ja tak ten fenistil używałam do zniknięcia.znikły po czy się pojawiły.podejrzewam że przez kawałek ciasta czekoladowego.teraz znów znikły bo smaruję bepanthenem sensiderm.i dziś podjadlam pół kanapki z masłem i serem żółtym zobaczymy czy wywali coś.
marlapo co dokarmiasz jak masz mleko?kurde przecież dawanie cycki to jest właśnie wygoda nie wsominajac wszystkich dobrociach jakie się z tym wiążą.Tak jak piszesz posciagaj sobie i do lodówki a nawet do zarazarki wróć to tam jeszcze dłużej postoi.wyjmiesz podgrzejesz i luz.tylko pogrzewanie nie w mikrofali najlepiej chyba w kąpieli wodnej.

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Po jakim czasie zeszły krostki? Ja jeżeli chodzi o krem dostałam dermo bazę i do testowania na dekolcie małej jakiś inny krem.
Dziewczyny jak tak czytam o wadze waszych maluszków to zazdroszczę. My mamy w drugą stronę. Cały czas walczę o to aby mała tyła. Raz przytyje 200 na tydz a raz zaledwie 40. Fakt idzie do przodu. Lekarka twierdzi ze jest ok. Gdybym nie miała jej ważonej co tydz to bym nawet o tym nie wiedziała. Twierdzi ze te wahania to też różnica w warunkach pomiaru. Raz jest po kupie innym razem przed jedzeniem. Zobaczę w pn jak poszła do przodu. W dniu szczepienia miała 4210.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ramania
Szybko bardzo zeszły w parę dni dosłownie w 5czy coś koło tego.teraz jak wróciło nie podaje kropeleka bo tak jak pisałam nie wiem jak sie to ma do szczepienia.smaruję tylko kremem i też zeszło pozostała szorstkosc która też powoli schodzi

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, moja mała od soboty nie zrobiła kupy..dałam jej herbatkę z kopru, czopka, przegotowaną wodę i termometr w dupkę...i nic :( karmie piersią i dokarmiam mm na noc. Martwię sie, chociaz z drugiej strony gdyby byla gotowa na kupkę to przy termometrze by poszło...sama nie wiem....co jeszcze moge zrobic? Niby tydzień dziecko nie musi kupy robic ale ona sie tak pręży jak na kupkę i meczy...

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...