Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Patusska, Roksi

Ja jem wszystko. Lacznie z czekolada i bananami. Oczywiście nie tyle co kiedyś ale powoli próbuje wszystkiego i obserwuje. Maly jedynie zle zareagowal na lyk świeżego powietrza. Przedwczoraj byliśmy u lekarza i dzis na badaniach krwi, pobyl troche na zewnątrz i nie może sie zalatwic. Dalam herbatke cos ruszylo, luby robil masaz i pomoglo elegancko

Odnośnik do komentarza

Malvina
te skurcze raczej niebolesne, czasem tylko pod koniec - na szczycie skurczu. Jednak głeboki oddech je łagodzi. Trwaja około 30 sekund i to je tez odróznia od typowych porodowych - sa dłuższe.
Ale sie dziś w---wiłam na doktorka pedała na IP. Nic z diagnostyki poza KTG, ale straszenie zgonem wewnątrzmacicznym owszem... Co druga babke przychodzącą na KTG na oddział kładł, oszołom... Ja rozumiem dbałość o ciężarne, ale jego produkcja "poddupników" przeszła moje wyobrażenia. Jak tak mnie z zerową empatią zdenerwował na cały dzien, to ja mu po porodzie z chęcia i empatią skargę napiszę....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Na początku życzę wam szczęśliwego Nowego Roku, jak najwięcej przespanych nocy i pociechy z maluszków.

Ja stopniowo wprowadzam. Maly ma delikatny brzuszek. Ale na spokojnie nabiał jadłam, jajka, szynki, mięso drobiowe i wieprzowe duszone, gotowane i pieczone, z owoców jabłka, gruszki, banany, dżemy z czarnej porzeczki, miód, z zup na początku rosołki

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny. Szczęśliwego Nowego Roku.

Dziewczyny espumisan można podać i wcześniej. Nas sytuacja zmusiła i daliśmy to 5 tygodniowej Kornelce, a ona przecież wczesniaczkiem jest.
Jak macie wątpliwości to można położnej lub pediatry zapytać.

Nasza Kornelka lubi spać na brzuszku, ale pozwalamy na to sobie tylko w dzień i któreś z nas jest ciągle przy niej.

Nam pomaga jeszcze delikatne klepanie po pupci. Z dłoni robię łódkę i klepię po pupci. Chyba nawet dźwięk działa na Kornelke uspakajająco.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny szczęśliwego nowego roku. Ciekawe czy bedzie ktoś witać nowy rok z maleństwem. Ja swoje urodziny świętuje na trzeźwo, ale warto! Wszystko dla małej.
Mam pytanie do dziewczyn co miały cc. Jak u was wygląda krwawienie? Bo ja miałam już tylko takie słabd plamki a tu nagle zaczeło ze mnie sie lać. Rozmawisłam z położno i kazała mi sie oszczędzać bo ja szalałam ze sprzątaniem i zakupami. Dobrze ze mój umie sprzątać.

Odnośnik do komentarza

Malvina ja nie podpowiem za bardzo bo w ogole sie nad tym nie zastanawialam. Od zawsze wiedzialam ze jak bedzie corka to bedzie Lenka ;-) dopiero niedawno zobaczylam ze bylo to najczesciej nadawane imie dla dziewczynek w 2014 r. :-/ no ale u nas juz sie w calej rodzinie przyjelo, ze bedzie Lenka. ;-) tak wiec zostanie.

W koncu po tylu dniach ZUPELNEJ ciszy zaczely sie pojawiac przynajmniej jakies przepowiadajace i to takie nawet intensywne. Ahh tak bym chciala zeby do jutra cos sie rozkrecilo i ominelo nas wywolywanie.. no ale..czas pokaze :-)

Jak sie bawicie? ;P

Odnośnik do komentarza

Wszystkim obecnym mamusiom i tym jeszcze oczekujacym na swojr Maleństwa najlepsze życzenia na Nowy Rok. Przede wszystkim przespanych nocy , sil i wytrwałość a tym w kolejce na porodowki lekkich porodów.
Co do diety to jem prawie wszystko. Unikam potraw bardzo pikantnych i surowizny. Jem Czekoladę, banany ,smażone. Pije kawę. Jak narazie Liwii wszystko pasuje. I służy bo we wtorek już miala 4800 g.
Malvina co do imienia to moja pierwsza córka ma na imię Lara. Emma tez mi się podoba:-)

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego Mamusie na Nowy Rok :D Dużo zdrowka dla Was i dzieciatek ;*
MALVINA wszystkie imiona ładne. Emma najbardziej mi się osobiście podoba . Lilly tez fajne:*
Ja tez jadłam wszytko ale odkąd malutka ma wzdecia to przestałam i jest lepiej juz ewidentnie. ;* Z wxzesniakiem tez nigdy nie wiadomo jak zareaguje. Na szczescie mleka mam wystarczająco dużo.
Dziewczyny a jakie szczepienia robicie?skojarzone czy normalnie idziecie tokiem jak w NFZ??

Odnośnik do komentarza

witajcie...u nas na forum ktos napisał ze was czyta i zajrzalam...z sentymentu....

serdecznie gratuluje wszystkim rozpakowanym i życzę szczescia tym oczekujacym:)

ale wam zazdroszcze tego czasu oczekiwania i pierwszych chwil z malenstwem....ja myślałam ze jestem przygotowana a tu guzik:)
mimo wszystko jestwm mama najwiekszego skarbu jaki mam...Janek urodzil sie po terminie 6.10 sn bez znieczulenia 4220 i 60 cm

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia gratulacje, ostatnie dzieciątko w tym starym roku :)

Co szczepień ja biore te darmowe połoźna mówiła mi że różnica jest tylko w ilości kuć igłą te darmowe 3 razy a płatne 2 razy kują.
Koleżanka dała mi też sposób na uspokojenie dziecka podczas szczepienia, jeśli karmie piersią to przystawić podczas zastrzyku brzdąca do piersi i zajmuje się nią, ttoszke popłacze ale czuje naszą bliskość.

Malvina ja bym wybrała Emma z tych co wymieniłaś :)

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie w nowym roku

Sylwia gratuluję. W ten piękny sposób zakończyłaś rok. Odpoczywaj.

Malvina mi też podobają sie twoje imiona Sama dałabym Lena ale to w Polsce. W uk myślę że Emma.

Co do szczepionek my chyba 5w 1 i pneumokoki. Trochę trzeba wydać ale te wszystkie paskudztwa od pneumokoków mnie przerażają. Zresztą teściowa na wnuczka chce sie dorzucić. Już odłożyłam na pierwsze szczepienie bo macierzyński go niewiele a mąż przez grudzień 2 dni pracował reszta to l4 okolicznościowe i urlopowe, więc wyplata okrojona a rachunki, kredyt i stałe wydatki zostają. Ale nie ma co narzekać.

Wczoraj maly slabo spal ale za to w nocy spokój. Przebrać cyc i nynu:) wspaniala noc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...