Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja takze po wizycie u lekarza. U niego termin mam za tydzien. Oznajmil mi ze szyjka zamknieta i ze synek ma czas ahhh. Jesli do czwartku nastepnego tygodnia nie urodze to za tydzien on cos zdziala. Tylko ciekawe co. Maly z jego wyliczen wazy 3.527 powiedzial zebym pochodzila po schodach jesli chce he he. Moj synek bedzie mial na imie Marcel ( podoba mi sie bo tutaj w niemczech wymawia sie marsel) . co do kremow to ja kupilam sudocrem. Zreszta czego ja nie kupilam he he chyba troszeczke przesadzilam z zakupami.

Odnośnik do komentarza

No ja czytalam, ze bepanthen jest na tyle delikatny ze mozna po kazdej kupce smarować pupke, sudocrem tylko jak powazniejsze odparzenia, a co do linomagu nie mam pojecia. Chyba poczekam i po porodzie położna doradzi. :)

Co do imienia będzie Bruno. Jest to imię dość kontrowersyjne i duzo ludzi nam odradzalo, bo "to imie dla psa". Moj B namowil mnie jednak i juz jestem przekonana, dziewczyny w szkole beda za nim szalaly hihi! ;d

Kacpi tez mi sie podoba ale teraz to chyba jedno z popularbiejszych imion, a chcielismy coś innego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Bruno bardzo piekne imie, i jakos nie mam skojarzen z psem, tylko z tym lekarzem z "Na dobre i na zle". Kojarzycie te stare odcinki??? :-) Tez bralam pod uwage imie Marcel, ale kumpel z pracy nazwal tak syna i jak sie dowiedział ze tez mam taki plan to mi zaczal gadac ze mnie zainspirowal i ze jest taki swietny ze teraz kazdy chlopiec ktory urodzi sie kazdej następnej koleżance z pracy bedzie tak nazywany bo to on wymyślił. PAJAC jeden. No i Igor tez chcialam, ale moj szef mnie wyprzedził :-)

Odnośnik do komentarza

Ja też kupiłam sudocrem i dobrze wiedzieć że jest on silny i stosować tylko jak pojawią się odparzenia.
Dostałam też próbke nivea na odparzenia może bede próbowała tego.

Kurcze pomyłam cała kuchnie, podłogę na kolanach i jeszcze ją wypastowałam i nic nie przyspiesza tego porodu. Coś mi się zdaje że będzie dużo mikołajkowych dzieciaczków.

U nas będzie mała Antosia.

Odnośnik do komentarza

cześć mamusie zaledwie pare godzin na forum nie zaglądałam a tu już tyle stron do nadrobienia.

moja mała będzie mieć na imię Klaudia.

maść do pupy: też się zastanawiałam co kupić i podzwoniłam po kuzynkach które mają malutkie dzieciaki i oto co się dowiedziałam.
Jeżeli ktoś planuje zawsze smarować pupę jakimś kremem to na sam początek zaleca się linomag, alantan maści delikatne dopiero gdy dzieciak jest troszkę większy można używać sudocremu gdyż jest za mocny. ja mam na razie linomag i alantan. sudocrem kupię później. zapomniałam inna kuzynka stosuje puder do pupy zamiast maści i też jest zadowolona. w sumie ile matek to tyle opinii.
mój mąż wie od początku że mała może urodzić sie przed terminem i nawet to rozumienie ale pod nosem mówił że mogła by poczekać do terminu.

Odnośnik do komentarza

Inferno - jak pytałam w aptece co kupić na początek to poleciła mi właśnie te dwie maści więc wziełam obie zawsze będzie jakaś w rezerwie. A czy jest tłusty to nie wiem w sumie najlepiej byłoby nie stosowanie niczego. czas pokarze co będzie najlepsze dla małej.

Odnośnik do komentarza

Aga,

Pytam bo kiedyś mi polecono smarować tym tatuaż. I nie wiem czy nie ma kilka rodzajów tej masci. W kazdym razie mi nie pasowała. No ale w aptece na pewno wiedza. W koncu oni zawsze cos tam doradza, ewentualnie zamienia na cos tanszego a o takim samym dzialaniu.

A tak juz z innej beczki... czy ktoras z Was planuje brac po porodzie jakies witaminy dla karmiacych? Chodzi mi o to ze podobno organizm jest oslabiony, moga wypadac włosy i lamac paznokcie. Ja mialam tak w pierwszym trymestrze. Boje sie ze to do mnie wroci a wlosy i tak mam cienkie. Moze znacie jakies dobre preparaty?

Odnośnik do komentarza

Inferno co do wlosow to żadne witaminy nie pomogą. Włosy na okres ciąży pod wpływem hormonów przestają wypadać, po porodzie zmieni się gospodarka hormonalna i niestety zaczną wypadać. Te na które przyszedł czas i te które zostały zblokowane ciąża. Taki cykl życia wlosa:-(
Ja mam już w domku Lare. Teraz oczekujemy na Liwie.

Co do kremów do dupci to mam kupiony bephanten. Sudocrem jest b. mocny i jakiś nie jestem jego fanka. przy mniejszych problemach używam przy Larze zasypek lub mąki ziemniaczanej.

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ja też już po wizycie dziś termin okresu na 23.12 z usg na 26.12.Mała wazy 2900.szyjka długa twarda takze u mnie chyba za szybko też się nie rozkręci chociaż lekarz mi powiedział żeby tak za bardzo się nie sugerować tymi wszystkimi danymi bo nie ma reguły i tak naprawdę mize się rozkręcić z dnia na dzień...jutro idę kupić herbatkę z liści maliny:)
co do imienia u nas jest już Filip A teraz będzie Anastazja
Odnośnie kremu po swoim doświadczeniu stawiam na Bepanthen.

Odnośnik do komentarza

W kwestii kremu - u nas bylo trudno. Musiałam uzywać wciąż kremów z tlenkiem cynku - nam słuzyła najlepiej Nivea i niestety Sudocrem. Linomag nie dawała rady. Dopiero jak dzieci miały około 2 miesięcy Sudocrem szedł na trudniejsze przypadki.

U nas prawdopodobnie będzie Jaś. Całą rodzina mnie przekonuje, ja nie mam tego przekonania, więc wciąż biedak w sumie bezimienny :))

Własnie wróciłam z ktg, diabetolog już tak wczesnie mnie wysyła - az w szpitalu się dziwią. Musiałam odleżeć dłużej, bo książe jak na złośc twardo spał i zapis nie wychodził. A potem jak ruszył do cały wieczór mi brzuch defasonuje. Ma duzo miejsca, bo jestem na granicy wielowodzia i sobie uzywa.... Dziś połoznicy mnie pocieszyli, że niekonieczna ta cesarka będzie, biorąc pod uwage moje wczesniejsze porody to im przewidywane 4500 nie jest straszne podobno... No zmienili zdanie, że mam się połozyć 2 dni przed terminem (jeżeli wczesniej nic się nie zadzieje) a nie tydzień :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Kupilam krem z rosmanna taki rozowy bo jest delikatny, a tak raczej maka ziemniaczana. Tylko w razie potrzeby masc z cynkiem.
Caly wieczor odczuwam bole w dole brzucha plus bol krocza i pachwin. Poki co skurczy brak, aczkolwiek odczuwam je bardzo, bez wzgledu czy chodze czy leze. Bralam tez kapiel, tez nie przeszlo. Czekam na rozwoj akcji :-). Ciekawe czy zdąze sie zalapac na jutrzejsza wizyte u gina. Mam swiadomosc, ze tak moge sie czuc nawet przez kilka dni. Przy pierwszym dziecku po prostu dostalam silnych skurczy z brzucha niczym obustronna kolka-od razu czulam, ze to porod. A teraz mnie synek podpuszcza chyba. A na imie damy mu Natan.

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Marla76
krzywa była 96/198/176
Odkąd jestem na diecie (od 27 tc) mam parametry w granicach 75 - 85 na czczo, po posiłkach w granicach 92 - 118, parę razy mi skoczyło na 125 - 132.
Jak mi zaczęło na czczo podskakiwać na 93 - 95, to dostałam insulinę na noc, stanęłam na 6j.
ktos tu pisał (przepraszam - ale umkneło mi kto...), że przy cukrzycy tylko po prostu je mniej - to ja chyba miałabym cukier w kosmosie, bo nawet nie moge sobie pozwolic na niewielkie przekroczenia zalecanych porcji WW, bo od razu cukier szaleje.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Co do kremów jako farmaceutka polecam do codziennej pielęgnacji Linomag maść (podobno lepsza maść niż krem- lepiej natłuszcza- ma dużo większe powodzenie w sprzedaży niż krem- tzn mamy chwalą). Dobry jest też Linoderm plus z pantenolem/alantoiną lub Bepanthen. Jak wystąpi odparzenie to jakiś krem z tlenkiem cynku. Może być Sudocrem. Aczkolwiek ja kupiłam tańszy Babydream z Rossmana. Tlenek cynku wysusza skórę i nie należy stosować codziennie. Poza tym nakładać cieniutką warstwę. Inaczej może rolować się na skórze i przy wycieraniu dupci będzie ciężko go usunąć. Zrobi się taka skorupka. Dla mam które dołączyły niedawno do forum polecam blog Srokao. Większość z nas korzystała z niego przy wyborze kosmetyków, środków do prania, emolientów itd. Miłej nocki mamusie :*

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Co do witamin, biorę prenatal i mam zamiar go brać również po porodzie.

Inferno
Bardzo lubię w Niemczech tych Polaków bardziej niemieckich od samych Niemców... ;) Ja wprost przeciwnie, nie daje się zniemczyć.. ;)

Syn będzie miał na imię Nikodem, bo zawsze mi się to imię podobało i do tego będzie miał moje, polskie nazwisko, chociaż ojcem jest Niemiec... No a ja zamierzam wrócić do Polski... Moja siostra także Niemczech musiała od razu w szpitalu podać drugie imię. Mały ma na imię Maurycy i podobno jest tylko żeński, niemiecki odpowiednik tego imienia

https://www.suwaczek.pl/cache/2c01276c29.png
https://www.suwaczek.pl/cache/591061f541.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...