Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Renata,

A widzisz.... moja gin niestety z tym szpitalem nie współpracuje. Nie dociekalam czemu, ale bardzo wiele kobiet ja polecalo. I nie tylko ciezarne mowily o niej dobrze, ale również kobiety ktore chodzily z jakimiś chorobami badz na rutynowe badania. Ja również jestem z niej zadowolona, oprocz tej dzisiejszej wizyty ale w sumie troche ogaslam i stwierdzam ze to nie jej wina ze wyszedl pomiar taki czy sraki. Wytlumaczyla mi dlaczego ale ja oczywiście musze sie najpierw rozedrzec a potem pomyslec. Największa wada mojego chatakteru.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zdałam sobie sprawę ze glupia jestem- zamiast wykupować opiekę w luxmedzie mogłam wziac prywatnie lekarza/ ordynatora ze szpitala to pewnie dzis chadzalabym jak sarenka:P no ale w sumie rodzic tez miałam gdzie indziej xD ołkejjj :D plany jednak nie zawsze wychodzą;)
Dziewczyny dzis 26, moze któraś chętna do kolejki?:D

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Madziulka,

O porodzie i planie porodu pewnie wiem tyle co Ty. Gdyby nie forum to bym pewnie w szpitalu wyszła na kosmitke, ktora nie wie co sie na swiecie dzieje. Moja mama ostatni raz rodziła 13 lat temu i na pewno duzo sie zmienilo od tego czasu. Moge ja jedynie podpytac o czas pologu albo jak przeszla porod. O reszte rzeczy pytam koleżanki, Was albo czytam jakieś artykuly. I tyle z mojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza

infernpmoj maly w 34tc wazyl 2100, a w 36 rzekomo 2660. Ale tegp drugiego usg nie jestem pewna wcale bo babka w szpitalu robila je 3 min, taśmowo... A w 34 tyg bylismy prywatniw, lekarz kilka razy robil pomiar brzuszka zeby jak najdokladniej okreslic wage, wiec zakladam, ze Olek bedzie po prostu kruszynka :) nie bojaj z tym porodem, wszystkie damy rade ;)) no kolorowo nie bedzie ake to juz wiemy :D
roksi wspolczuje ci bodulo bardzo, ale tak smiesznie piszesz ze niezla polewke z tego mam :D haha jak sama bede na tym etapie juz nie bedzie mi do smiechu :D
Ja wylam po zwyklym cewnikowaniu a co dopiero po takich przejsciach jak ty masz...
Co tu sie oszukiwac - macierzynstwo nie jest ani piekne jak w tv, ani przyjemne. Zwlaszcza poczatki. Kazda z nas sila rzeczy musi to przejsc i nic na to nie ppradzimy. Ale nie robimy tego na darmo bo w nagrode mamy piekne, slodkie bobaski (ktore czasem nam walkna taka kupe, ze wychodzi plecami :D).
Ja jak pprod sie nie rozpocznie sam i wyladuje w tym co ostatnio to na pewno bede miala studentki podczas porodu, ale mnie to mega cieszy, bo wiem ze jak nikt inny beda sie trzymaly scisle zasad. Swieza krew najlepsza (oczywiscie pod okiem starej poloznej;).

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczynki
Roksi- wiem że kochasz swoją malutką najbardziej na świecie i nigdy byś jej nic złego nie zrobiła bo wiem jak cieszyłaś się na małą i nazwać Cię patologią było przegięciem. rozumiem doskonale że poród był dla ciebie koszmarem i do tego twój nieluby i musisz odreagować i nie gniewaj się ale uważam że powinnaś iść do psychologa tak jak Ci to jakiś czas temu radziłyśmy aby okres macierzyństwa był dla ciebie najwspanialszym okresem.
Infermo - a czy twój wie jakie są rodzaje podpasek, jak pokazałam mojemu bella mama to zrobił taaaaakie oczy.

Odnośnik do komentarza

Milak z tego co wiem zwapnienie to oznaka starzejącego się łożyska,trzeba to monitorować ,ale mogę się mylić
Inferno tam są po kolei informacje co do różnych faz porodu,co potrzebne,jakie pozycje porodowe,opieka itp.Jak przyjdzie mój Paweł z pracy to wyślę Ci na priv,bo aparatem za duży format i nie mogę dodać ,a tak zrobię jego telefonem

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Aga,

Moj luby jak nie wie dokladnie o jakie podpaski lub tampony chodzilo dla mnie to podchodził do pani w sklepie lub aptece i mowil czego potrzebuje. Pani mu tlumaczyla wtedy ze sa rozne i to zalezy jakich uzywam ja i np który dzien miesiaczki. A on wtedy mowi : moja kobieta mowi ze mocno leci :-) no i pani mu podaje te o duzej chłonności, doradza ze na noc sa dluzsze i ten tak wybiera i na ten swoj chlopski rozum zawsze trafial i wybieral dobrze. Tak wiec jak mu powiem ze ma kupic np majty jednorazowe, to on pójdzie i kupi. Nie ma oporow.

Odnośnik do komentarza

Wiem on dużo rzeczy nie wie, ale o dlatego że 6 lat się budowaliśmy i wszystko co z budową było na jego głowie, i poprostu jak zaszłam w ciąże on nie miał czasu aby zainteresować się taki rzeczami dał mi wolną rękę teraz gdy przenosimy pomału rzeczy i w końcu będziemy na swoim to muszę go dużo rzeczy nauczyć np. jakie zakupy robić w danym sklepie bo przykład głupiej czekolady sięga czasem kilku złotych.

Odnośnik do komentarza

Aga,

No ale na budowie sie zna, czyli jest dobrze:-) moj np jest mega balaganiarzem ale za to świetnie gotuje. O dzieciach nie ma zielonego pojecia, ja troche mam bo pilnowalam od malego dzieci, takich nawet kilkudniowych. Tez nie wiedzial ze sa pampersy o roznych rozmiarach, a jak mu powiedzialam ze przy porodzie moze odejsc czop albo przed to stwierdził ze przeraza go kobieca fizjologia. Ze nie rozumie po co tylko terminów, okreslen, dlaczego ma zawiezc moj posiew do laboratorium, przeciez to straszne wozic w samochodzie takie gadzety:-) faceci sa nieco prymitywni, owszem. Moj jest inteligentny, ma pojecie o zyciu, ale czasem jego meskie myslenie tez mnie potrafi powalic na kolana

Odnośnik do komentarza

Co do hemoroidów - jak pisałam już jakiś czas temu, że Procto-glyvenol polecił mi mój ginekolog.

Roksi - maści Medela na sutki nie trzeba zmywac przed karmieniem, a Bepanthen tak, z wygody ja wybrałam, u mnie się bardzo dobrze sprawdziła, ale fakt, że moje ssaki nie utrudziły mnie problematycznym zasysaniem.

Inferno - z Ciebie prawdziwy nerwus, mam nadziję, że już lepiej :) Waga się nie przejmuj, może potomek po prostu drobny i tyle. Moja bratowa tez urodziła zdrowego synka waga 2700 (donoszony), na sali ze mną babki tez miały donoszone maluchy z waga 2700 - 2800, więc wszytsko jest ok. Może ta lekarka nie ma wprawy w liczeniu wagi, nie każdy lekarz jest taki super w USG i jego oprogramowaniu.
Całe szczęście, że nie musisz być na diecie, bo pewnie byc kogoś zamordowała w nerwach :) Sama jestem spokojna, ale juz tracę cierpliwość, nie mam tolerancji na dr diabetolog i jak jutro mi co wywinie to przestane tam chodzić...

Z tego co wiem, to antybiotyk jest na bakterie - GBS bada bakterie, paciorkowca chyba?

Co do przeziębienia, to ja długo w pierwszej ciązy chodziłam na tzw domowych sposobach, aż nie dało rady i wreszcie lekarz mi pomógł - okazało sie , ze leczone domowymi sposobami "przeziębienie" to juz zapalenie tchawicy i dostałam w 9 miesiącu antybiotyk - Duomox, bezpieczny w ciąży. Może warto do lekarza się przejść, jak ze trzy dni brak poprawy.
Jestem alergikiem i nawet w ciązy z zalecenia lekarza musiałam okresowo sięgac po steryd wziewny - Budherin. Są leki dla ciężarnych, ale wszytsko pod kontrola lekarzy.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Pattusska,

Powiem Ci ze dzis mi gin akurat powiedziała ze nie mam zwapnionego łożyska ale zapytalam o co chodzi. No i mi mowila ze zwapnienie to zlogi wapnia zbierajace sie na lozysku dlatego ze albo ciąża przenoszona, albo ze kobieta pali (?), albo ze choruje bądź przechodzila infekcje. Generalnie to trzeba monitorować ale jezeli bedziesz pod kontrola lekarza na pewno wszystko bedzie dobrze.
Nie denerwuj sie na zapas, wszystko na pewno bedzie w porzadku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...