Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

To super, że wreszcie wypłacają :-) ja od 03.08 jestem na zwolnieniu i dzisiaj wypłacili mi za 2 miesiące. Byłam dzisiaj u nich z kolejnym zwolnieniem, a poprzednie miałam na 2 tygodnie wystawione przez szpital i babka powiedziała mi, że 19.10 będę miała kolejna wypłatę, wiec pewnie za te 2 tygodnie. Miejmy nadzieję, że jak już zaczęli to teraz będą wypłacali regularnie :-)
Tak się ucieszyłam, że dostałam przelew, że od południa zastanawiam się co jeszcze kupić naszej córci, mimo, że mamy dla niej już wszystko, a może i nawet za dużo ;-)
Teraz choruje na fotelik http://www.ceneo.pl/2137384
Dobrej nocy mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem od 30 sierpnia na L4, więc powiedzmy, że się uwinęli :)
Meg.madzia- ja jestem ze wszystkim daleko daleko, jedynie mam "odzież" dla młodego, zdobyczny wózek, fotelik, trochę kosmetyków, ( matę edukacyjną, leżaczek-chociaż to się nie przyda tak szybko), laktator po pierwszej ciązy-ale raczej wymienię na nowy, koszule i biustonosze do karmienia. Oj, przede mną jeszcze wiele do kupienia, ale myślę, że w dwa dni to ogarnę.

Miałam iść spać, ale obiecałam synowi przeczytać dwa ostatnie rozdz. Dzieci z Bullerbyn. W przedostatnim rozdziale jest o tym, jak dzieciaki opiekowały się roczną siostrą jednego z bohaterów. Uśmialiśmy się z synem, co ten roczniak wyprawiał ( mi.in wysmarowanie od stóp do głów pastą do butów) samo życie :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie ;)
czytam Was codziennie lecz nie zawsze mam czas żeby odpisać. Ten tydzień to wogule u nas napięty z wizytami u lekarzy , codziennie po 2 wizyty ( bo syn ma testy alergiczne,przez cały tydzień ).

Co do wyprawki Ja juz mam wszystko kupione , poprane i czeka w szafie ułożone. Dzisiaj dokończenie pakowanie siebie do szpitala oraz Fruzi. Mama ma nasza kołyske wiec czekam jak ja wypierze i ogarnie ;)
A mi został tylko do zamówienia wózek , ale zostawiamy to na przyszły tydzień.

Dziewczyny czytam ze Wy ciągle czujecie ruchy Waszych skarbów a ja nie czuje ciągle. Jak jestem.na spacerze to wogule nie czuje , bardziej jak leżę i odpoczywam to wtedy czuje jak Fruzia się napina i puka do mnie. Czy coś jest nie tak ???
Choć przecież dzidzia śpi / duzo/ .Ja tak dobie to tłumacze , i wtedy też czujecie ze się wierci podczas snu ????
Powiedzcie mi czy Wy ciągle czujecie ruchy ????

Igness brzuszek cudowny a i kreacja sliczna ;)

Andzia cały czas myślę o Was ....
zdrowiej w domku i Karnelka niech szybko nabiera masy żebyście mogły się cieszyć sobą w domku.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Malgosia ja młodego czuje cały czas, bez wzgledu na to czy chodze, czy leżę.. I szczerze już mnie to męczy i boli.. Nie sądziłam, ze 1500g chlopaczek jest w stanie tak mocno kopać ;) Twoja Fruzia widocznie oszczędza mamusie :)
Co do wyprawki, to mi zostało kilka pozycji z apteki, fotelik, wyprawka dla mnie i kołyska, zeby młody miał w czym leżeć na dole, bo w sypialni jest juz łóżeczko ;) ale wiekszosc to zamowie w poniedzialek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie ,ja właśnie popijam kawkę z mleczkiem.
Co do wyprawki to nam brakuje jeszcze pieluszek ,gazików jałowych a tak to mamy wszystko. Wózek jutro chyba przywieziemy.Jak Wam się spało?
Malgosia moja maleńka też nie fika przez cały dzień ,za to zauważyłam jak w nocy wstaję,że rozpycha się niemiłosiernie,może Twoje maleństwo też jest bardziej aktywne w nocy. Moja położna mówiła ,że jak coś się zje to po jakimś czasie jak się położymy to dzdziuś będzie fikał.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Cześć z powrotem, dziewczyny :)
Bardzo dziękuję Wam za wsparcie i porady, jesteście niesamowite. Wczoraj sama już nad tą IP się zastanawiałam mocno, chłopak piwko sobie na wieczór kupił i nie wypił, bo się stresował, że będzie trzeba jechać... Ale po kolejnych dwóch nospach i ułożeniu się na czterech poduszkach :D, jakoś usnęłam. Dziś czuję się o niebo lepiej. Brzuszek jest lekko twardawy, ale nie boli i nie jest tkliwy. A mała jak zawsze się rusza i dokazuje. W nocy kilka razy mnie obudziła kopniakami w stylu "no, mamuśka, na tym boku mi niewygodnie, dawaj jakoś inaczej się połóż", pewnie świetnie to znacie. :)

My mamy już pampersy :D, tysiąc ubranek (się wszyscy rzucili i dawali), rożki, łóżeczko, kołyskę, wózek zdobyczny... Fotelik ma kuzynka pożyczyć. Nawet waciki do uszu już zakupione. Tylko ubranka ejszcze niepoprane, nie mam biustonoszy do karmienia i części wyprawki do szpitala... I laktatora. Z tym ostatnim mam mały problem, bo nie wiem, jaki byłby najlepszy. :)

malgosia35, Ty się ciesz, dziewczyno, że jej nie czujesz cały czas. :D Ja na wcześniejszym etapie ciąży (jestem jakieś 20 dni przed Tobą) też czułam małą głównie, jak leżałam na płasko. A teraz... Pójście na zakupy to wyczyn, mała mi tak rękę albo nogę potrafi przez brzuch wykopać, że mnie zgina w pół. Prawie non stop czuję, jak się kręci, macha czymś, wypręża... Niejednokrotnie to nieźle boli. ;) Pewnie i Ty niedługo zaczniesz swoje maleństwo lepiej czuć. Jeszcze będziesz wspominała, jaka była grzeczna teraz. :D

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie! Dobre wieści, w weekend ma być cieplej i przede wszystkim słonecznie:)
Andzia
fajnie, że nam piszesz co u was. Cieszymy się, że dobrze się układa, a przytulenie takiej kruszynki to musi być niesamowite.
Małgosia35
to chyba normalne, że podczas chodzenie nie czuje się ruchów dziecka, bo kołysząc się usypiasz dziecko. Myślę, że nie masz powodów do niepokoju.
Co do wyprawki. Rozglądam się właśnie za pampersami. Może wiecie gdzie są w promocji? Jak widzę gdzieś oryginalne pampersy w promocji to zazwyczaj nie dotyczy ona tych new born. Zastanawiam się nad zamówieniem na allegro bo wychodzą taniej jeśli zamówi się większą ilość, ale kurcze nie wiem ile tych pieluszek będzie potrzebne. Tam są ilości typu 170 szt, 250 szt. Doświadczone mamusie napiszcie jak długo się tych najmniejszych pieluch używa i ile dziennie?

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję laseczki za odpowiedzi.
Czyli wynika z tego ze jest oki ,a Poprostu szał ciągłego czucia Fruzi , zacznie się na dniach ????
Jak.się położę zawsze młoda czuje , jak zjem to tez mała zaczyna fikac.
Ufff jakoś mi.lżej .
Super ze zawsze można liczyć na
e- cioteczki ;)
U nas pogoda paskudna , ale Wam życzę miłego i słonecznego dnia.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Mokka,
Tych najmniejszych nie opłaca się kupować za dużo, tak słyszałam. Szczególnie, że dzieci urodzone w terminie łapią się już na Mini, czyli dwójki, bo one są chyba tylko o kilogram większe czy coś takiego.
Niedawno i NewBorn i Mini były na promocji zarówno w Tesco, jak i w Realu i Auchanie. Może warto sprawdzić, czy jeszcze są.

malgosia35,
Oj tak, na dniach powinno się zacząć. Sama zobaczysz. :) Za jakieś 2-3 tygodnie będziesz już się zastanawiała nad wyproszeniem jej na zewnątrz momentami. ;) Moja do tego ma strasznie długie nogi, jak już wspominałam. Lekarze na USG jej po dwa razy mierzą, bo nie wierzą. :D Także pewnie jeszcze to potęguje. :)

U nas pogoda paskudna, mokro, zimno, wieje i ogólnie brzydko. :( A trzeba jeszcze z psem na spacer wyjść. :)

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Mokka - sama sie zastanawialam, jak to bylo, ale chyba jakos do 10 pampersow na dobe mi szlo srednio na poczatku. Takze chyba allegro to najlepszy pomysl, jesli ktos wybiera pampersa. Malgosia, moze Twoja Fruzia jest po prostu spokojniejsza. Moj Tymon taki byl, a to drugie male kreci sie jak opetane, a jak zmieniam jezyk z polskiego na angielski to mam wrazenie, ze mi dziure zaraz zrobi w brzuchu.

Odnośnik do komentarza

malgosia35
Dziękuję laseczki za odpowiedzi.
Czyli wynika z tego ze jest oki ,a Poprostu szał ciągłego czucia Fruzi , zacznie się na dniach ????
Jak.się położę zawsze młoda czuje , jak zjem to tez mała zaczyna fikac.
Ufff jakoś mi.lżej .
Super ze zawsze można liczyć na
e- cioteczki ;)
U nas pogoda paskudna , ale Wam życzę miłego i słonecznego dnia.

Ja też nie czuję ruchów małego cały czas, też się tym trochę martwię, ale w sumie jak na badaniach co 2 tygodnie wszystko jest w porządku i lekarka mówi, że nie wszystkie dzieci kopią non stop, to staram się na zapas nie przejmować.

Odnośnik do komentarza

Ja pierd... Tez macie ta zjebana reklamę na pól Tel co wyskakuje i nie mozna jejzamknac? Kur... Mnie strzela!!!
Takze: Dzień dobry wszystkim,mam pyszny humor dzisiaj- leje i jest strasznie,ale i tal mi dobrze:P pije właśnie kawke w McDonaldzie pyszna z ciasteczkami,od dzis numer 1!!! Mniam! Zaraz siku I 3godzinna jazda do mamusi zeby pitbula pilnować (yorka,ale on myśli,ze jest pitbulodobermanem:D)
Moja córunia upatrzyla sobie dzis pęcherz bo czuje momentami kłucia takie. Oczywiście jej nóżki juz chyba w cyckach czuje :D
Malgosiu- dzidzia tez śpi,nie bedzie zawsze się ruszać:-) a swoja droga ostatnio im wiecej chodzę tym ona wiecej kopie,wypycha i rozpycha! Na poczatku jak ja " bujalam" to spala, a teraz nie ma szans! Jest gorzej niż jak leze !!! Ogólnie moja córka mnie nie oszczedza- tak jak jej ojciec. A to ja ją tak dzielnie nosze

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Malgosia mój też miał taki okres większego spokoju, teraz od tego 32 tyg to mi daje dość boleśnie o sobie znać, ale nie są już to tak energiczne ruchy jak na początku. Wiesz mniej miejsca itd.

Ja dziś kochane jedna pobudka na siku i maleńka zgaga, przeszło po mleku, wnioskuje za tym, że pora mojego terapuetę porwać żeby był pod ręką.
U nas dziś miało lać ale na razie jest tylko pochmurnie. Mój mąż coś przebąkuje o malowaniu :)

raika ja laktator polecałam dziewczynom canpol easy start jakbyś była zainteresowana mam sprawdzonego sprzedawce na allegro za 2 stowki masz w promocji z podgrzewaczem. Sąsiadka miala ze szpitala pożyczoną madele, a poźniej kupiła ten i mówiła mi że nie ma żadnej różnicy.
Co do Pampersow ja mam dwie paczki po 22szt z roznych firm bo polozne na sr mowily ze zdarzaja sie uczulenia i zeby te duze paki kupic sobie po wyjsciu do domu.

Odnośnik do komentarza

Maaadziulka, Cytrynówka
Planujecie rodzic na Kamińskiego? Ja bym tam bardzo chciała, tylko boję się tego odsyłania, podobno wykupienie położnej też nie daje gwarancji, że Cię nie odeślą do innego szpitala. Jaki macie plan i jakie terminy porodu, bo coś mi się wydaje, że mamy podobne, ja teoretycznie 22.12.?
Cytrynówka
Jak wrażenia ze spotkania z położną od porodów w wodzie, bo wspominałaś, że się wybierasz?

Odnośnik do komentarza

Annmm
wklejam link do legginsów:
http://allegro.pl/getry-legginsy-spodnie-ciazowe-z-panelem-l-40-i5227848310.html

Co do ruchów to ja też nie cały czas czuje jak chodzę czy coś robię to w ogóle- pewnie wtedy ukołysana śpi. Natomiast w nocy jak wstaje siku to zauważyłam , że mała jest bardzo aktywna. Jak już kiedyś pisałam mam łożysko na przedniej ścianie i ruchy zaczęłam czuć dopiero w 22 tygodniu i teraz też są dosyć delikatne i nie bolą.

Dziewczyny ja mam dzisiaj super dzień, uśmiech mi z twarzy nie schodzi. Miła odmiana po ostatnich kilku dniach.
Po pierwsze wczoraj byłam na wizycie kontrolnej, moja kruszynka ładnie rośnie, waży już 1290 gram, leży główką w dół i już pewnie do porodu tak zostanie, szyjka długa twarda i zamknięta. Słowem wszystko gra.
Po drugie mój K zrobił mi mega niespodziankę, poszliśmy do włoskiej restauracji na pyszne jedzonko, a potem spacerek wieczorny po rynku i dostałam małe pudełeczko a w nim pierścionek :) Także wczoraj powiedziałam "tak" i jeszcze przed narodzinami córeczki chcemy wziąć ślub.
Jestem mega szczęśliwa i wszystkim grudniowym brzuchatkom wysyłam dużo pozytywnej energii.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...