Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

ausia moim zdaniem to skurcze braxtona hicksa poczytaj sobie o tym w zaawansowanej ciąży to calkowicie normalne, tym bardziej, że piszesz, że był jednorazowy. Niepokoić się należy jeśli są powtarzalne i regularne, narastające. Nasze macice po mału zaczynają ćwiczyć ;)
gosiammr ja echa nie zamierzam robić. W usg dotąd lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń, więc nie widzę potrzeby dodatkowych badań. Co do poziomu opieki medycznej, to z panstwowej nie korzystam od lat, ale raczej dziewczynom chodziło o podejście, a wiem, że w uk jest kiepska. Koleżanka co prawda nie w ciąży, ale też miała przygody ginekologiczne, u nas to już by był skandal na pół Polski.
Ja z opieki prywatnej jestem zadowolona, ale fakt, że nie każdego stać, a nie powinno tak być.
Co do liczenia ruchów, mnie lekarz tłumaczył, że od 30 tyg. Wybrać porę, najlepiej po posiłku lub taką w ktorej wiem że Mały jest aktywny, położyć się i liczyć ile razy się rusza. Powinien 10 razy w ciągu godziny. Jesli czujesz że spi trzeba zjeść coś słodkiego.
O szczegółach możesz poczytać tu, jest fajnie napisane
https://parenting.pl/portal/karta-ruchow-plodu

Do kapieli to ja chyba kupię Emolium. Niestety mam wrażenie jak czytam ten blog srokao, to ze we wszystkim jest cos czego nie powinno być, a przecież coś stosować trzeba

Odnośnik do komentarza

Dzwonilam juz ze sto razy do poloznej ale ona nie odbiera pewnie jest zajeta piciem 14tej kawy:/ kur** co to ma byc nie dosc ze opieka jest tu fatalna to nawet jak cos sie dzieje to sie czlowiek z polozna skontaktowac nie moze:/ do szpitala nie chce isc bo spedze 4h w poczekalni zeby uslyszec ze to normalne bo dla nich wszystko jest normalne i najpierw mam sie kontaktowac z polozna i jak ona uzna ze cos jest jednak nienormalne to ona powiadomi szpital ze sie zjawi taka i taka pacjentka to wtedy przyjma:/ .przysiegam ze we wtorek zarzadam zmiany poloznej bo tej mam juz ewidentnie dosc

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Nie było mnie dwa dni i tyle się stron nazbierało do czytania, że ogarniam to chyba drugą godzinę.
gosiammr
Mój lekarz też mówił, że echo serca wykonuje się jeśli są do tego wskazania np.jeśli jest coś niepokojącego w zwykłym usg.
Magdalena i Wodna
Trzymam za Was kciuki! Wszystko będzie dobrze, najważniejsze że jesteście pod opieką.
Renata
Zajrzałam sobie na stronkę tego szkolenia. Po dacie wnioskuję, że wybierasz się do Lublina. Chętnie również bym się wybrała, ale akurat w ten dzień i w tych godzinach mam szkołę rodzenia. Szkoda może byłaby okazja się poznać:)
Co do powodu mojej nieobecności to okoliczności nie są niestety wesołe. Trochę ponad tydzień temu byłam na usg w 30 tc i wyszły nieprawidłowości w nerkach oraz miejscowe zgrubienie pępowiny. Pani doktor kazała powtórzyć usg po tygodniu, bo mały jest w położeniu miednicowym i nie wszystko dobrze widać. No więc powtórzyłam i niestety wieści kiepskie. Mały nadal w położeniu miednicowym. Nerki na granicy normy, ale tu w zasadzie lekarze uspokajają, że czasem tak się zdarza i prawdopodobnie nic z tego nie wyniknie. Gorzej niestety z pępowiną. Okazało się, że może to wskazywać na chorobę genetyczną. Nie ma innych wskazań, ale polecili mi jechać do warszawy na kolejne usg do specjalisty, który to oceni. Jadę tam za tydzień. Dodam, że usg miałam robione w szpitalu przez 1,5 godz. i oglądało to trzech lekarzy naraz. Przeraziło mnie to. Pierwszy dzień przepłakałam. Teraz staram się myśleć pozytywnie. Sorry, że wam tak tutaj naskrobałam, ale przed rodziną staram się trzymać i tylko tutaj no i przed mężem mogę być szczera.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Cytrynówka jest co świętować:-) teraz zasłużony odpoczynek :-)
Renatka ja jak do tej pory miałam usg na kazdej wizycie ale maluszek zawsze sie tak ulozyl ze nie bylo widac co bedzie. A wczoraj ten pan doktor(zastepca ordynatora w szpitalu) powiedzial ze na 100% dziewczynka. Sliczne lozeczko, jaw pazdzierniku zamawiam podobne tylko brazowe z biala tablica z misiem.
Magdalen zdrowka dla ciebie i maluszka- bedzie dobrze. A sniadanko naprawde zaskoczenie.
Natka - racja trzeba uczcic koniec 30tc :-) mi tez szyjki nie badala i posiewu tez nie mialam.
Megomega moja lista tez czeka. Mamy troszke ciuszkow , wozek i kocyki. Kasa ogranicza :-(
U nas pogoda piekna - slonko swieci :-)
Wczoraj u mnie byly kluski a dzisiaj bigos- leczo tak na szybko :-)
Gosiammr ja zakupiłam Johnosn's baby kojacy zel do mycia ciala na dobranoc.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

Mokka, trzymaj się cieplutko! Znam ten strach i wiem jak się czujesz. My mieliśmy diagnozę wady w 20hbd, w 28 nerki podobno prawidłowe bez zastoju więc jak widzisz wiele może się zmienić. Poza tym co aparatto inna echogeniczność, dziecię też różnie się układa. Bądzcie dobrej myśli. Trzymam za was kciuki! Jeśli ewentualnie chciałabyś się orywatnie skonsultować to mogę polecić w łodzi dr Dudarewicza. Namiar można znalezc na necie.

Moj ma urlop od 1 do 18 grudnia no ampotem swięta więc poza służbą to zawodowa nie pracuje w dni wolne. Obyśmy się wstrzelili. :)
Do kąpania malego kupiłam płyn do kąpieli babydream, myślałam o emolientach ale stwierdziłam, że kupię je o ile mały będzie miał problemy ze skórą.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Gosia to ja pisałam o posiewie. Powaznie nie miałam robionego. Przez całą ciąże tylko raz miałam usg dopochwowe w dodatku dla potwierdzenia ciąży i wtedy jeszcze jej nie było widać.

A co do tej kartki na mierzenie ruchów to u nas w przychodni dają ją wszystkim w celu sprawdzenia aktywności dzidziusia. Każde maleństwo w brzuchu ma swój rytm czuwania. Dzięki temu, że zapisuję w jakim przedziale czasowym Oliwka wykona 10 ruchów codziennie o tej samej godzinie będę wiedziała, jeśli coś bedzie nie tak (tzn. Kiedy nagle mniej lub aktywniej bedzie się ruszać). Wtedy powinno się to skonsultować z lekarzem. Jak do tej pory mała w ciągu pół godziny zawsze się wyrabia z kopniakami.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Mokka a gdzie w Warszawie będziesz się konsultowac?

Ausia wydaję mi sie, że nie powinnaś się tym skurczem martwić. Chociaż położną zmień bo rzeczywiście nie możesz na niej polegać. Ja mam takiego lekarza, że zawsze odbiera lub oddzwania i dzięki temu jestem spokojniejsza, to duży komfort psychiczny.
Ja odebrałam morfologię, wszystko ok. Cukier, elektrolity, reszta też. Widocznie to był chwilowy spadek kondycji, cóż ciąża nie spacerek :)

Odnośnik do komentarza

Renata
U mnie 07.10.15 ;).i tez mam.czekac na emaila z konkretami :)
Jak bede po sprobuje zdac relacje tutaj co i jak :)

Mokka
Mysl pozytywnie,zamartwiajac sie zarazasz malenstwo tym humorkiem,ni on czuje wszystkie niepokoje. Zamartwianie sie nic nie da.. poki nie masz ostatecznej.diagnozy mysl pozytywnie !! Mocno sciskamy!
Musisz byc silna , tak jak ktoras pisala, sa rozne aparatury, poczekaj na dokladniejsze badanie .

Ja dzis..najpierw umylam wlosy..a potem smazylam nalesniki -i teraz sama jak nalesnik pachne :D

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Ignesse

Mala rusza sie w ciagu dnia, ale juz nie jest to tak , jak wczesniej.... Bo urosla? hmm... Tydzien temu bylam u lekarza i bylo ok, chociaz najwiecej ja czuje, jak siedze....
Regularnie rano wita sie, a wieczorami to roznie z nia....
Ogolnie czuje dziecko, ale wczesniejsze kopniaki byly bardziej przeze mnie wyczuwane....
Wszystko przez to, ze naczytalam sie o tym liczeniu ruchow, i tak mi to utkwilo w glowie, ze niejako mala obsesja:(

Jutro ide na echo serca malej, to moze lekarz mnie uspokoi, bo poki co jestem jakas taka zaniepokojona:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...