Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

hej, historie o wyciekach z piersi w ciąży są mi obce - w obu ciążach nic takiego nie występowało i nie występuje, ale może to wcale nie tak super, bo za to po urodzeniu Adasia miałam przez 2 dni problem z wystartowaniem z laktacją - dopiero trzeciego dnia wystartowało, a dziecko trzeba było dopoić butlą, bo leciała mu waga i była juz obawa odwodnienia. Miłego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie. Ja juz po wizycie. Malutka zdrowa waży juz prawie kilo . Wreszcie zobaczyłam ja na 3d !!!! Jest taka boska i lekko sie ismiechnela, chociaż i tak rączka się zasłonila cwaniara.Mam skierowanie do diabetologa z uwagi na dziwny wynik po glukozie choć lekarz zapewnił mnie,że to nie cukrzyca. Oby. 29.09. zapisałam się do ginekologa, który ma najlepszy sprzecior i jest podobno świetny. Koszt 250 zł ale trudno chce być spokojna. Od wczoraj mam dola i smutasa. Mąż miał wrócić z delegacji a tu dupa. Czasem mam dość tego że wszystko na mojej glowie łącznie z wychowaniem nastolatka; ) dzisiejszej nocy pobiłam rekord wstawania siku hehe i jestem zmęczona masakry cz nie.
Witam nowe mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny jeśli mogę chętnie bym dołączyła do Was. Jestem w drugiej ciąży tym razem z dziewczynką prawdopodobnie będzie mieć na imię Malwinka a termin na 28 grudzień. Z pierwszej ciąży mam Skarba Mikołajka który w niedzielę kończy 2 latka.Test obciążenia glukoza już za mną i wszystko w porządku. W poniedziałek kolejna wizyta u lekarza który prowadził moją pierwszą ciążę i nie wyobrażam sobie innego lekarza.W środę miałam niefortunny wypadek i odcedzajac ziemniaki oparzylam sobie stopę i niestety brzuszek też.rany się goja ale mam nadzieję że z dzidzia wszystko w porządku.Tak poza tym pisząc troszkę o mnie to mam na imię Magda mam 28 lat jestem z Podkarpacia,w małżeństwie od 5 lat i z kochanym lobuzem dwulatkiem spędzam całe dnie bo nie pracuję.pozdrawiam i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Hej Magagg. Nie martw się z dzidzia na pewno wszystko ok. Chyba ze wierzysz w te zabobony ze jak się matka w ciazy oparzy to dziecko będzie też miało ślad hehe. Ja się dziwię, że jeszcze nie miałam żadnego poważniejszego wypadku (nie licząc krojenia nożem palców itp hihi) bo odkad jestem w ciazy jestem tak rozkojarzona i mało gramotna, Że aż strach; ) ja też jestem tu nowa i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Faith zgadzam się ze czytając Twoje wpisy może sobie ostro poprawić humor ;)
jesteś nasza smiechulka na forum ;)

Igness te kilogramy to tylko Tobie w brzuszek idą wyglądasz bosko

Witam nowe mamusie ;)

Ja siedze na glukozie ;)
zaraz wchodzę na drugie.pobranie.krwi
wrrrrr trzepie mną co chwila bo to nie dobre choć słodkie uwielbiam :(
a tutaj towarzyszą mi odruchy wymiotne i trochę mi słabo

Renata1976 współczuję Ci kochana ze będziesz jeszcze Raz przez to przechodzić . Biedulka jesteś wiec na pocieszenie śle Tobie duzorganizować uśmiechu ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo Wszystkie mamusie te "stare" i nowe.
Faith jak będę u lekarza to zapytam o te pampersy,może nawet jak tego nie praktykują to pozwolą ,bo faktycznie komfort jest większy .
Malgosia trzymaj się na tej glukozie.
Milak faktycznie wyglądasz olśniewająco:D
Natalia 31 a możesz doprecyzować co to znaczy dziwny wynik po glukozie?.Ja po swoim teście mam stan przed cukrzycowy i mam powtórzyć test obciążenia w 32tc,a na razie odstawić wszystko co cukrzone.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata w 20 tc miałam już robiona glukoze i po 1h wyszło mi w normie a po 2 h spadek do 40 gdzie norma minimalna jest 70. Teraz w 27 tc robiłam ponownie i po 1h wyszło mi 180,8 czyli 0.8 powyżej normy a po 2h 50 znowu poniżej normy która wynosi 70. Wiec mam jakieś takie jak to mój lekarz określił "dziwne" skoki i ze dla świętego spokoju mam iść do diabetologa może jakaś dieta. Tylko, że ja się dobrze odzywam, jem regularnie, na słodycze nie mam apetytu. Jedynie co mogę sobie zarzucić to mało ruchu od miesiąca bo zrezygnowałam z basenu z uwagi na ból pleców a na spacer chodzę tylkopo.markecie..... A Ty jakie masz wyniki?

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkie mamuski :):):)

Milak- :)
nasunęłam mi się taka pieśń na usta... ''mówili o niej słońce....'':) W ogóle to odzywałabyś się częściej, lubię te Twoje posty a mam wrażenie, że przypominasz mi moją zwariowaną przyjaciółkę, którą widuję rzadko :( z racji jej emigracji do uk.

Majcken29-:)
no wygląda tam ta opieka jak wygląda, ale hmm myślę, że w czasie porodu będą się bardziej starać, ja już nie chce wspomnieć o położnych, z którymi ja miałam do czynienia w moim szpitalu, szkoda gadać. Z drugiej strony pomyśl sobie, że w Polsce z racji wychowania przyszłego obywatela, państwo nie gwarantuje nam nic, jedynie jakies marne grosze raz w roku podatkowym. A tam długo będziesz otrzymywała child benefit i inne dodatkowe benefity :) Szwecja ma świetny social, no ja chętnie bym się z Tobą zamieniła:)

Nica555-
będę miała do Ciebie pytanie o pielęgnację pępuszka, przy młodym chyba trochę to skopałam, chociaż robiłam wszystko książkowo z tym cholernym spirytusem 70 proc. :(

Dzień piękny:) przesyłam mnóstwo ZENu :) a sama biorę się za pranie:)
http://www.suwaczek.pl/cache/63e51d825e.png

Odnośnik do komentarza

Po przebudzeniu po raz drugi juz sue nie gniewam na forum :P
Witam nowe mamusie:-)
Widzę,ze coraz więcej mam przegląda neta i tu trafia:) swoja droga ta strona mi sie bardzo podoba:-)
Dzis mam lekarza,28tc,będę się ważyć pierwszy raz po 3tyg^^. Dzis na wizyte idzie moj M. :) takze badanie powinno trwac dluzej,bo jak on jest ze mna to lekarz jakos wiecej czasu i zaangazowania poswieca. Hmmm. Ale i mam pewne obawy,bo przestalam juz odróżniać stawianie sie macicy a wywalanie dupska mojej corki :D w tym momencie marzy mi się mleczna zupa z tona platkow czekoladowych ale wien,ze potem caly dzień będę miała problemy z oddychaniem....

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Hey Mamusie, witam nowe Grudniówki fajnie, że jest nas co raz więcej i możemy się powymieniać myślami.
Ja wczoraj miałam przedostatnie zajęcia sr. Wedukowana jestem, że hohoho. Wczoraj położna pokazywała nam jak brać, trzymać, przebierać, kąpać i przewijać noworodka. Było też o chustonoszeniu, pomyślę o tym ale chyba w sezonie letnim. Zimą bałabym się, że jak wywinę orła (a to moja rokroczna tradycja choćby w mieście była jedna zmarźnięta kałuża) to przygtniote syna.

Dzięki za wszystkie komplementy :) kochane jesteście, bo już mam dość troskliwych "córuś ty nie za mało przybierasz?" :D
Milak u Ciebie to wszędzie czerwone dywany co? :D

Odnośnik do komentarza

cześć mamusie nowe i te troszkę starsze. my już zaliczyliśmy przychodnie oddałam mocz i robiłam morfologie bo ostatnio spadła a piłam ten sok z kiszonych buraków wiec jestem ciekawa czy coś się podniosło.
ja już jestem w trakcie gotowania zupy bo mój mąż o 12 wychodzi do pracy a w moim regionie a to niby wieś trzeba stać po 2 godz w korkach ze względu na budowę nowego mostu i tak już od półtora roku, mam nadzieje ze go otworzą lada dzień bo nie mam zamiaru rodzić w samochodzie.
zupa grzybowa ze świeżych grzybów- szkoda ze w tym roku nie mogę latać z mamą po lesie, ale jest to zbyt niebezpieczne- wszystko dla mojej małej myszki. a na drugie danie morszczuk i frytki-trochę kalorii już nic nie zmieni.
zauważyłam ze ostatnio w nocy robię się głodna i dziś po godz 24 jadłam ciastka też tak macie?

Odnośnik do komentarza

Witamy nowe dziewczyny!
Ja też dzisiaj pobiłam rekord sikania w nocy - 5 razy, no masakra jakaś, a podobno na sam koniec jak się dziecko obniża to się sika jeszcze częściej.
U mnie na wadze w 30 tyg na plusie 6 kg. Z tym przybieraniem na wadze to jaja w ogóle. Najpierw się martwiłam, że jakoś szybko przybieram i się roztyje strasznie. Ostatnio nie przybywało prawie wcale to się zaczęłam martwić, że może dzieciaczek za mało rośnie.Na szczęście na wizycie okazało się, że jest ok. No i tak w kółko...

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...