Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Maaadziulka przecież takie badania to decyzja Twoja i Twojego Męża a nie rodziców, cioci czy Babci.
Ja osobioście nie robiłam ani przy pierwszym ani przy drugiem, jedynie USG genetyczne, a teraz robie i test Paapa i wolną podjednostkę beta HCG ale to ze względu na wiek bo mam 36 lat.
Musicie sami decydować o swoim dziecku :)

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza
Gość dorciasta

Hey dziewczynki. Jestem tutaj nowa.Mieszkam za granica w niemczech. Opowiem wam jak u mnie to wszystko wygladalo. Jakies 2 tygodnie po okresie zaczelo mnie bolec w dole brzucha. Wiec zdecydowalam sie pojsc do lekarza. Oczywiscie zrobil mi usg i stwierdzil ze mam krew w jajniku czy jakos tak dobrze go nie zrozumialam bo perfect niemieckiego nie umiem. Stwierdzil ze to zniknie samo. Zapytal sie czy mam dzieci. Chodz mam 33 lata to niestety nie dane mi bylo zajsc w ciaze. Zgodzilam sie na wizyte za 6 tygodni by sprawdzic dlaczego nie moge zajsc w ciaze. Nadszedl dzien wizyty a mi sie spoznial okres juz 5 tygodni. Stwierdzilam ze to przez hormony jak zawsze. Na wizycie u lekarza uslyszalam ze jestem w 7 tygodniu ciazy. Zaniemowilam!!! Nigdy w zyciu nie bylam taka szczesliwa jak w tym dniu. Dzis jest poczatek 11 tygodnia. Rowniez mam obawy jak wszystkie dziewczyny tutaj.nie mam zadnych objawow ciazy, zadnych wymiotow, zadnych mdlosci,zadnej sennosci itd. Jedynie co to bardzo powiekszone piersi i bardzo bolace:-)

Odnośnik do komentarza
Gość dorciasta

Mery nie wypowiem sie za inne dziewczynki ale ja sobie nie odmawiam niczego:-D po usg lekarz stwierdzil ze z dzieckiem jest jak najbardziej wszystko ok tylko ja mam cos w krwi z tego co zrozumialam cos z hormonem tarczycy. Obecnie buore tabletki i za 3 tygodnie kolejna wizyta. Takze jesli masz ochote na male co nie co to nie odmawiaj sobie

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, dziewczyny mają rację jak masz ochotę to jedz, tylko nie codziennie. Procz surowego mięsa i serów pleśniowych naprawdę mało rzeczy może nam zaszkodzić.
Zresztą teraz żeby jeść na prawdę zdrowo trzeba by mieć swój zwierzyniec i pola uprawne :) Nasze mamy jadły normalnie i my jesteśmy zdrowe, więc nie ma co popadać w skrajności

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina87

Hej dziewczyny, chciałam do Was dołączyć jako ostatnia z ostatnich tegorocznych mamuś - termin na 31 grudnia. Zazdroszczę wszystkim braku objawów. Ja od 3 tygodni właściwie ciagle śpię, w nocy jem, mam straszne mdłości, ale najgorszy jest ból pleców, który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie...

Odnośnik do komentarza

Czytałam, że do dużej ilości fast foodów dają leki przeciwwymiotne, może dlatego często je jako jedyne możecie zjeść nie macie mdłości. ;-)
Ja przyznam, że jak mam zachciankę na fast food raz na dwa tygodnie, to też sobie nie odmawiam, tylko zajadam. Myślę, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi raczej. :)

Ja chyba nie zamierzam robić testów prenatalnych i PAPPA. Nie jestem tak naprawdę w grupie ryzyka, a rodzinę mam gigantyczną, żyjących bliskich członków jakieś 150 osób i co roku rodzi się w niej przynajmniej jedno dziecko, a do tej pory żadne nie miało zespołu Downa czy innej wady genetycznej... Zrobię tylko USG genetyczne. Chyba, że tam wyjdzie coś nie tak, wtedy się zastanowię.

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Mi rowniez lekarz zaproponowal badania prenatalne. Postanowilismy z mezem ze je wykonam ale wierzymy ze bedzie ok.

U mnie pojawoly sie wieczorne mdlosci i wymioty... jest ciezko, ale czego sie nie wytrzyma dla fasolki:-)

Mam pytanie dla Was... Jakie witaminy bierzecie? Ja w pierwszej ciazy bralam zestaw witamin teraz lekarz kazal zpstac na samym kwasie foliowym.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było widzę, że jest nas juz dużo więcej wszystkim nowym mamusiom wielkie gratulacje! :)
Całe szczęście przestało mnie mulić i wrócił w końcu apetyt także nie narzekam mam nadzieje że i wam kochane niedługo minie. Ale powiem wam że te fast foody faktycznie kuszą strasznie! Na razie się nie dałam.

@raika ja po rozmowie z lekarzem też stwierdziłam że robie tylko usg genetyczne. Powiedział że jeśli będzie miał jakieś zastrzeżenia/podejrzenia zrobimy dodatkowe badania. W sobotę będzie wiadomo co i jak bo jestem juz zapisana na usg.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość malena 1984

Niezapominajka :*
Ja jestem pełną obaw bo ciążę zaczelam w hardkorowym stylu
Byłam w Pl na operacji ginekologicznej po koniec marca
Znieczulenie silne narkotyczne leki antybiotyk 40 szwów
Do tego założyłam spirale
A lekarz ginekolog który operował 3 godziny nie zauważył ze jestem w ciąży
Wrocilam i po ,2 tyg sie zorientowalam
Szybko do szpitala wyciągnąć spirale
Pytanie na wstępie czy chce aborcje :\ bo tyle leków silnych operacja i spirala
Lekarze są w szoku ze ginekolog nie zauważył ciazy!!

Odnośnik do komentarza

Umowilam sie dzisi na badania prenatalne. 23.06 juz sie denerwuje czy bedzie dobrze. Pani bardzo mila przez telefon poinformowala mnie o wszstkim, kazala zjesc sniadanie przed badaniem i przedewszystkim sie nie denerwowac...

Dzwonilam do gin powiedIel abym brala sam kwas foliowy bo mam bardzp dobre wyniki i dziecku nic nie brakuje... w pierwszej ciazy troche sie przewitaminowalam... od zaduzej ilosci zelaza psuly mi sie zeby i mojemu dzoecku niestety teraz tez:-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...