Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

@ignesse cytologia na miesiąc przed ciążą była idealna , wynik grupa 1 wg systemu Bethesda
Nadzerek zero, ale był maleńki 0,5 cm krwiaczek, myśle ze to on robi problemy.

Moje nudności są po prostu nie do wytrzymania, cała doba, do tego zgaga i bol żołądka i brak ochoty na jakiekolwiek jedzenie, oby przeszło do 12 tygodnia, bo oszaleję ;)

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, ja cale szczęście jeszcze nie przytylam chociaż spodnie staly się bardziej opięte więc częściej chodze w dresach lub leginsach :-) chociaż wydaje mi się ze ten brak wzrostu wagi to dlatego ze zmienilam swój styl zywieniowy zarówno z rozsadku jak i dlatego ze nie mam ochoty na nic "nie zdrowego" a i slodycze które wcześniej uwielbialam teraz zeszly na dalszy plan. Rzadko kiedy mam ochotę na cos slodkiego :-)
Co do nudności to wczoraj rano mialam chyba pierwszy raz i nie bylo to tajne więc szczerze Wam dziewczyny wspolczuje.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) ja mam termin na 12 grudnia. Bardzo cieszymy się z narzeczonym, ale mdłości które mam przez cały dzień często odbierają mi ta radość z maleństwa. Jestem zmeczona i nie mogę nic jeść. Jest to 8 tydzień i jest to moja pierwsza ciąża. Może macie jakieś pomysły na złagodzenie wymiotów? Niestety mieszkam w Irlandii i jedyne co lekarz migl mi przepisać to byl kwas foliowy, nic na wymioty. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie przyszle mamy! :*

Odnośnik do komentarza

Ja schudłam 3 kg a dziś juz 10tyg. Jeszcze nie czuje różnicy w ubraniach ale czasem guzik od spodni rozpinam i wtedy duuuzo lepiej:-). Ps ja słyszałam że na mdłości nic się nie poradzi ale podobno picie wody poprawia samopoczucie. Trzymajcie się kochane, poprawa przyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem z doświadczenia, ale słyszałam,ze mdłości często ma się z głodu. :) Np. Zanim się rano wstanie z łóżka, warto zjeść np krakersa zbozowego i napić się wody. :)

Ja jeszcze nie robię sesji zdjęciowej. Nie wiem, czy w ogóle zamierzam.

Ja dziś dokładnie 10 tydzień, przytylam 1,5kg. Może za dużo jem, jak ja tyje, a Wy nic albo chudniecie...

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Ja raczej chudne niż tyje ale to dopiero 7 tydzień, ale pewnie wiąże się to z tym, że smakują mi tylko warzywa, dżemy, naleśniki i zupy ale tylko niektóre szczególnie jarzynowa... kiedyś jarzynową i naleśniki omijałam z daleka a teraz jadła bym bez przerwy. w pierwszej ciązy przytyłam tylko 9 kilo a 3 tyg po porodzie byłam -12kg.

co do sesji to raczej jeszcze nie a co robic jedynie płaskiego brzuszka:)

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze po prawej stronie kręgosłupa przebiega żyła czy tętnica Główna i dlatego w zaawansowanej ciąży nie można spać na plecach i nie powinno się na prawym boku. Można zahamować przepływ krwi i spowodować niedotlenienie dziecka. Ale chyba nam to jeszcze nie grozi. Jeszcze pewnie z co najmniej 2-3 miesiące, żeby był aż taki nacisk tam.

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Myślę że takie bóle związane są z naciąganiem wiązadeł, w końcu macica się powiększa, rozciąga to i ścięgna są napięte.
Mnie na mdłości pomaga herbatka z mięty, ale na szczęście mam nie duże.
Co do sesji ja sobie co tydzień robie zdjęcie w tej samej pozycji, żeby później dzidzi pokazać jak mi brzuch rósł, ale sesji takiej z fotografem raczej nie planuje.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj stanelam z moim lubym przed lustrem i on ma o wiele wiekszy brzuch ode mnie :-) w ogole mam wrazenie ze to jemu dokuczaja wszelkie objawy ciazowe zamiast mi. Ostatnio nie mogl zniesc zapachu swoich ulubionych perfum, ma zachcianki jedzeniowe i czesto miewa mdlosci co nie zdarzalo sie wczesniej. Takze moze moje objawy przeszly na niego hehe :-) a co do sesjj to ja sie zastanawiam aby sobie taka sprawic. Ale zobacze jak sprawdza sie panowie fotografowie na naszym weselu ktore juz w lipcu :-D

Odnośnik do komentarza

U mnie od początku spadło 3kg (przy wadze 59). Ale dziś się ważyłam to już 1+. Trochę to dziwne bo w zasadzie nie przytyłam w ogóle, a mam taki odstający brzuch (śmieję się, że jakbym miała wzdęcia:P) i spodnie też się robią już bardziej dopasowane. Pomyślała bym sobie że to moje przywidzenia w oczekiwaniu pierwszego brzuszka, ale otoczenie też widzi to "wzdęcie" :D

@karola1212 z tymi krostami to się raczej nie przejmuj, ja jestem cała zsypana :( twarz, plecy, piersi, trochę na brzuchu.. nie wygląda to za ciekawie. Byłam dziś u lekarza (bo miałam USG <3) i lekarz powiedział że to wina hormonów i nie ma co na razie panikować, takie uroki.. <br />
Co do USG moja truskaweczka ma na dzień dzisiejszy 3cm i wszystko jest dobrze:) Wzruszające chwile, nie da się opisać.

Rozmawiałyście może dziewczyny już ze swoimi lekarzami na temat usg genetycznego i testu PAPP-A? Dziś na wizycie lekarz wspomniał o tym żebyśmy przemyśleli temat bo to by przypadało gdzieś za 2-3tyg.
Ja mam mieszane uczucia..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja się zdecydowałam na to badanie USG genetyczne będę miała robione 14.05 trochę się boje ale chyba chce wszystko wiedzieć. Mój gin robi je w cenie wizyty natomiast jeżeli się idzie do jakiejś kliniki podobno drogawe jest.
Ignesse
Na czym polega ten test PAPP-A??

Odnośnik do komentarza

@ignesse
Też czuła bym się lepiej wiedząc że wszystko jest ok, tylko jeżeli było by nie ok to już troszkę gorzej, umarła bym z zamawiania się, a tak zawsze człowiek jest dobrej myśli.. i w przypadku jakiejś choroby lekarz stawia cię przed wyborem, z którym nikt nie chciał by się spotkać. Zostałam wychowana żeby zawsze brać odpowiedzialność za swoje postępowanie i decyzje. I takie dylematy.. ja jestem z tych martwiących się (często na zapas) ale w tym przypadku jestem tylko dobrej myśli:) a z drugiej strony myślę że z racji zaawansowania dzisiejszej medycyny każdy powinien.. ech może to głupie ale stąd moje mieszane uczucia :(
Wiec ciekawa byłam waszego zdania i czy też macie takie rozmyślania

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Test Pappa polega na ocenie ryzyka wystąpienia wady płodu, składa się na niego badanie krwi matki i usg prenatalne, na stronach diagnostyki lub klinik ginekologicznych mozesz poczytac o szczegółach.
Ja się zastanawiam jeszcze nad testem Harmony.
Oczywiście też zakładam że będzie dobrze ale wole wiedzieć czy na pewno

Odnośnik do komentarza
Gość burcia

Hejka mamuśki, w pierwszej ciąży to nie wiedziałam co to są mdłości, teraz to jest koszmar. Czy też jesteście bardziej wyczulone na zapachy? Ja nie mogę przez to między ludźmi przebywać, masakra. Pierwsza ciąża była super i urodziłam dziewczynkę, teraz pewna jestem ze będzie chłopak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia 84

Czesc dziewczyny :) przeczytałam wszystkie wasze wpisy i fajnie ze tu trafiłam. Mam termin na 28 grudnia. Widzialam juz serduszko i na razie jest wszystko w porządku i oby tak zostało.
Zaczełam się martwić bo dopadło mnie przeziębienie, bylam u internisty i wirusówka. Póki co bez antybiotyków, apap na gorączkę i tabletki na gardło dla kobiet w ciąży. Leżę juz 3 dzień w łóżku i jakoś dzisiaj zaczął mnie boleć brzuch. Czy któraś z Was była przeziębiona w pierwszych tygodniach ciąży czy to nie zaszkodzi dziecku?

Odnośnik do komentarza

@burcia @ignesse ja również, jest to moją mega udręką, nie mogę nawe znieść zapachu zelu pod prysznic czy wlasnego dezodorantu, a fe! ;)

@sylwia84 ja byłam mocno przeziębiona i w tym czasie dostałam plamienia, bardzo kaszlałam i kichałam, ale z dzidziusiem wszystko w porzadku, nie brałam chemicznych leków, inhalacje sola fizjologiczna i syrop z cebuli i miodu (wtedy nie mialam az takich nudnosci, teraz bym sie nie odwazyla wypic takiej mikstury)

@wodna ja również idę na badanie genetyczne i test PAPPa 11.06 w łodzi jest darmowe, jeśli któraś jest z okolic polecam http://www.pomoc.co/informacje/bezplatne-usg-ciazy-bez-skierowania/
I także bolą mnie plecy.

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...