Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Izzy ja uslyszłama serduszko dopiero w 8 tyg. w 5/6 gin.mi powiedziała że jeszcze nic nie wiadomo. Więc możesz spokojnie czekać :) ale jeśli jesteś aż tak bardzo niecierpliwa to możesz sprawdzić wcześniej .Pamietajcie dziewczyny ze kazde dziecko / zarodek/ płód rozwija się inaczej więc tez nie ma co za bardzo porównywać. Owszem zapytać można dowiedzieć się ale nie brac wszystkiego do siebie :) Tego nauczyłam się na naszym forum Lutowki 2015 :) było nas dużo a każda ciaża inna podobna ale jednak inna :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. :)
Udzielałam się wcześniej w temacie z objawami ciąży (pod tym samym nickiem), ale dopiero teraz zdecydowałam się założyć konto.

Że jestem w ciąży wiem od 4 tygodni. Na pierwszej wizycie byłam trzy tygodnie temu w Szcz., na drugiej wczoraj już u siebie w okolicach Warszawy i to u tego lekarza będę miała prowadzoną ciążę. Prowadził już ciążę mojej mamy i kuzynki, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. :) Dodam, że to moja pierwsza ciąża.

Jestem ciekawa, czy mam najwcześniejszy termin z Was, czy może ktoś mnie przegoni... :D Termin mam na 2 grudnia 2015. Jak znam życie, to z grudnióweczki będzie listopadóweczka, ale zobaczymy. ;-)

Moje maleństwo ma już 2,37 cm (co za byczor!) i wczoraj słuchałam jego serduszka. Biło pięknie, mocno i równo. Najwspanialszy dźwięk na świecie. :)

Jeśli chodzi o objawy, jakich doświadczam to ciągłe zmęczenie i senność, ale połączone z bezsennością - co z tego, że jestem padnięta, jak nie mogę spać? Przekręcam się z boku na bok i tyle. Mdłości nie mam, ale za to ciągle, bez przerwy, mi się odbija. To chyba taka kara za brak wymiotów. ;-)

Ogólnie zamartwiam się 24 godziny na dobę, ale to pewnie część z Was, a nawet pewnie większość, świetnie zna. ;-) Najchętniej robiłabym sobie USG i wszystkie badania codziennie, ot, tak na wszelki wypadek. :D

@Izzy, u mnie w 6tc też nie było słuchania serduszka. Dopiero na wizycie wczoraj je usłyszałam. Ale cały ten okres paskudnie się stresowałam i zamartwiałam. Niepotrzebnie. Serduszko jest i bije mocno. :-)

Swoją drogą, nie wiem, gdzie część z Was mieszka, że macie takie ceny za USG? Ja chodzę prywatnie do świetnego ginekologa-położnika, który jest zastępcą ordynatora w jednym z Warszawskich szpitali i za wizytę + USG zapłaciłam 120 zł. Skąd się biorą te ceny typu 550 zł (o takiej cenie wspomniała Izzy)? Chodzi o jakieś specjalistyczne USG? Bo chyba na tym etapie to jeszcze nie bardzo.

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Izzy ja w 6 nie słyszałam i nie było jeszcze widać serduszka, dopiero w pierwszym dniu 7tyg zobaczyłam

Ja ogólnie czuję się dość dobrze, jestem ciągle zmęczona, ale za to mdłosci mam rzadko a wymioty tylko kilka razy mi się przytrafiły. Na początku bolało mnie podbrzusze teraz tylko jak się przeforsuję. Ogólnie nie narzekam :) i staram się nie martwić- Cieszmy się naszymi ciążami, to piękny okres w naszym życiu :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! W poniedziałek zrobiłam test z krwi i jest beta -HCG 281 jestem w ciąży ! U lekarza jeszcze nie byłam, czekam do 8-9 tygodnia ale już towarzysza mi pierwsze objawy wczoraj dostałam lekkiego zapalenia pęcherza, dzięki Bogu dziś już przeszło ( sok z żurawiny i rumianek do przemywania) ale za to mam trudności z wypróżnieniem :( Dodatkowo ciągle odczuwam bóle typu miesiączkowego i nie wiem czy martwić się tym czy powinnam iśc do lekarza? Czy któraś z was miała podobnie w ok. 5 tygodniu ciązy?
Pozdrawiam was wszystkie i gratuluję FASOLEK :)

Odnośnik do komentarza

Jak juz pisałam wczesniej mieszkam w Uk dlatego taka cena prywatnego usg. Plamienia coraz wieksze i bardziej czerwone przypominajace okres :( bylam juz w przychodni i pani doktor bez zadnych badan stwierdzila ze to poronienie i mam przyjsc za tydzien powiedziec co i jak. Jutro ide na prywatne usg, ale szsnse coraz mniejsze ze zobacze dzidziusia :( brzuch boli coraz bardziej ahhh...... mam nadzieje ze u Was dziewczynki bedzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza

Izzy nie podawaj sie duzo kobiet miesiaczkuje w ciazy. Bedzoe dobrze trzymam kciuki

A u mnie super bylam dzis u lekarza moje malensywo jest strasznie male, ale to poczatek 6 tygodnia. Poszlam bo sie martwilam bolem brzucha ale okazalo sie ze wszystko ok. Za dwa tygodnie mam sie zgosic z wynikami badan ktore zlecil Lekarz i moza uslysze serduszko... bo dzis niestety cisza:-(

Odnośnik do komentarza

@Izzy,
Bardzo mi przykro... Ale nie martw się może na zapas... Lekarka jakaś dziwna, że bez badań Ci rzuciła coś takiego, żebyś się stresowała! Nienormalna jakaś. Moja siostra cioteczna do 4 miesiąca ciąży nie wiedziała nawet, że spodziewa się dziecka, bo przez 4 miesiące normalnie miała okres jak zwykle! A teraz ma zdrowego ośmioletniego syna. Także nie stresuj się teraz, nie denerwuj, wypoczywaj, relaksuj się i to USG to na pewno dobry pomysł w takim razie... A może mogłabyś jechać do jakiegoś szpitala na ostry dyżur czy coś? Trzymam bardzo, bardzo mocno kciuki za Ciebie i Twoją kijankę.

@karola1212,
Moje maleństwo miało 1,54 cm w 6 tygodniu i też nie słyszałam jego serduszka. We wtorek (8 tydzień 6 dzień) słyszałam jego mocne i równo bijące serduszko. Na następnej wizycie i Ty na pewno posłuchasz serduszka swojej malutkiej kijaneczki. Trzymaj się cieplutko. :)

http://www.suwaczek.pl/cache/4a66e6cd7b.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jestem tu nowa:) Po pierwsze gratuluję wszystkim szczęśliwym przyszłym mamusiom!:) :*
To jest moja pierwsza ciąża (teraz jestem w 9tyg.2dni) i jestem wniebowzięta! <3 (nie licząc innych dopadających czasem skrajnych emocji). Jestem już po pierwszej wizycie i po pierwszym USG które było robione w 7tyg. Nie wiele jeszcze można było w nim dojrzeć, ale widok bijącego maleńkiego serduszka był cudowny!!Już od dłuższego czasu staraliśmy się z narzeczonym o dziecko i stało się:) jestem taka szczęśliwa!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie się wybieram teraz w środę na następne USG bo już nie mogę się doczekać :) Normalnie jeszcze musiała bym czekać gdzieś 2 tyg.. Nie dam rady.
W ogóle już od 3 dni czuję takie ciągnięcie/ból/ukucia - nie wiem jak to konkretnie określić. Od "wujka Google" dowiedziałam się że to raczej normalne bo wszystko w środku zaczyna rosnąć, rozwijać się.. ale nie zmienia to faktu, że i tak się zaczynam martwić :/ nie chce być panikarą ale to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego mam się spodziewać, i co powinno wzbudzić mój niepokój :| Miałyście może dziewczyny takie dolegliwości? to normalne ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kf5etu5l5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość kasiula90

Szczesliwaaa gratuluję :) Kłucie i lekkie bóle typu menstruacyjnego są normalne, ale dobrze Cie rozumiem bo też się martwiłam czy wszystko dobrze ( w pierwszej ciąży chyba będziemy co chwilę panikować :0 ) Też nie wytrzymałam i byłam już na USG jeszcze nie widać serduszka ale jest malutki pęcherzyk 2 na 7 mm a już tyle zamieszania zrobił w moim życiu :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny gratuluje wszystkim mamusiom ktore nosza te malutkie fasoleczki w brzuszku . Jestem z marcoweczek ale podgladam was i czytam ile nowych mamusiek jest w ciazy . Pamietam jak ja sie dowiedzialam o ciazy i jak nie moglam sie doczekac kolejnej wizyty . A jak uslyszalam serduszko to sie poplakalam zreszta bylo duzo okazji do plakania podczas usg a to serduszko a to widok jak sie bawi raczkami , jak wklada palca do buzi , gdy dowiedzialam sie o plci . Chcialam codziennie sluchac jej bijacego serduszka no ale wizyty mialam co miesiac , rowniez to byla pierwsza donoszona ciaza .

Mnie na poczatku tez klulo bolalo jakbym miala dostac zaraz miesiazke , wiec chyba to normalne nie martwcie sie dziewczyny wszystko brdzie dobrze . Gratulacje ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Hey.
Witam wszystkie szczęśliwie oczekujące!
O ciąży dowiedziałam się 10 kwietnia.
Beta ładnie rosła ( i rośnie, bo trzeba być dobrej myśli) ale od prawie 2ch tygodni mam lekko brązowe plamienie, dostałam podczas przeziębienia i tak się pojawia nieregularnie do dziś.
Leków nie biorę, duphaston w poprzedniej ciąży wpłynął ba wadę układu moczowego u synka, co powodowało zakażenia bakteryjne przez 18 miesięcy zycia maluszka, co za tym idzie antybiotyk za antybiotykiem.
Usg miałam 30 kwietnia (po 10 dniach plamienia) wszystko wygląda w porządku, serduszko bije, szyjka zamknięta, macica spulchniona, ale plamienie i czasem skrzepy to nigdy nie jest dobry znak. Martwię się jak każda mamusia.

W ogóle,
nazywam się Veronika, 25 lat, mam synka (2 lata i prawie 3 miesiące) i oczekuję Fasolki 11 grudnia 2015 R.
Mam nudności, jestem zmęczona, nie mam na nic siły, boli mnie żołądek (nie miałam tego w pierwszej ciazy).

Pozdrawiam Was!

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkie nowe i " stare "mamusie:-)
Jestem wreszcie po pierwszej wizycie i poloznej ale tak jak zakladalam nic mi nowego nie powiedziala standard szweckiej sluzby zdrowia waga mierzenie krew i mocz dziekuje do zobaczenia w pierwszej polowie lipca!!!!!! ooooooszzzzaaaaaleeeejjeeee do lipca! Mam tylko nadzieje ze z moja fasolka jest wszystko dobrze czekam na polskiego ginekologa ale wraca dopiero za 2 tyg:(
Po za tym czuje sie roznie czesto mam mdlosci ale ciagle jestem glodna spalabym 24 godz na dobe:( zero energiii tragedia az mi sie malzonek zaczyna podsmiechywac ze do sasiadki po cukier zacznie chodzic :p
~Veronika mamy ten sam termin 11 .12i ja tez w poprzedniej ciazy nie mialam zadnych objawow a w tej chyba wszystkie:-)
Po za tym brzuszek mi sie uwydatnil juz i spodnie w ktorych chodzilam do tej pory sa ciasne ,wieksze spadaja mi z tylka a na ciazowki troche za wczesnie chyba grrrr
A u was jak mamusie.
Jak wam mija majowy weekend? ja pracuje do tego jest zimno i dopiero dzis wyszlo slonce a juz sie chmurzy, wogole nie czuje ze to maj....
Trzymajcie sie cieplutko

Synuś czekamy na Ciebie
http://www.suwaczek.pl/cache/d0e8f46e2b.png

GABRIELKA ♡ lat 4♡

Odnośnik do komentarza

Hey Kalafiorki,
Przebrniemy przez ten piękny czas razem :)
Ja od tych nudności tylko chudnę, wiec ciuszki leżą jak ulał, ciekawe jak długo ;)

Jakie zażywanie witaminy?
W pierwszej ciazy miałam Matruelle, teraz inny gin zalecił omegamed optima forte, przeraża mnie zawartość żelaza, zaparcia murowane...

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza

Witam Ja narazie jestem na kwasie foliowym. 14.05 ide na usg zobaczymy jak bedzie.

Dzis zauwazylam sluz z niteczka krwi... oczywiscie panika... zadzwonilam do gin powiedzial ze pewnie peklo mi male naczynko i mam lezec jak to sie powtorzy albo nasili mam sie z nim kontaktowac
Leze ale strasznie sie martwie czy bedzie dobrze:-(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeśli chodzi o bete to się w ogóle tym nie sugerujcie. Moja słabo rosła a lekarz na straszył mnie pustym jajem płodowym. Do ginekologa teraz chodze prywatnie i juz w 7 tyg slyszalam serduszko. Teraz jestem w 10 i wszystko jest w najlepszym porządku. Przeczytałam mega wiele artykułów i książek o becie i tylko nerwy tracilam. Dajcie fasolkom rosnąc w swoim tempie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...