Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

ep1984 :
Dla mnie ta ciąża,to również w sumie niespodzianka... ;)
Ja mam starszego męża,jest taki odpowiedni,bo wie kiedy i jak długo możemy sobie pozwolić na zabawę,a kiedy należy zachować się odpowiedzialnie,taki w sam raz.
Mam nadzieję,że po porodzie nic się w nim nie zmieni... :/
Co do kasy,to niestety,rzadko są pary,które nie narzekają na jej brak,a jeśli w grę wchodzi dziecko,no to jest to kłopot.
Obyście Wy nie mieli kłopotów finansowych,musicie zrobić wszystko,by Waszemu dziecku niczego nie zabrakło. Twój facet,jak jest młodszy od Ciebie,musi po prostu szybciej dojrzeć i stać się najzwyczajniej ojcem dla Waszego dziecka ;) ,bo w końcu takie są skutki uprawiania seksu ;)
Przy dobrej organizacji i dogadaniu się,można ponoć wyrwać jakąś chwilkę czasu dla siebie...,tak mówią ponoć. ;)

Będzie dobrze,nie stresuj się zbytnio,jeśli się okaże zwyczajnym dupkiem (czego Ci nie życzę !),to poradzisz sobie bez niego,na pewno ! :),ale myśl pozytywnie. :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny! Przybywam z wieściami! :-) na wczorajszym USG wyszlo ze to 6tydzien +1 dzień. Nasz wielki maly czlowiek ma 4,6mm, serduszko bije i wszystko rozwija się prawidlowo. Dostalam jednak duphaston i zwolnienie ze wzgledu na wczesniejsze problemy z hormonami i wysokie tsh.
Nastepna wizyta za 4 tygodnie. PTP 7/12/15.
Jak Wasze samopoczucia i nastawienie do świata?

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, wczoraj byłam na wizycie u lekarza jest pęcherzyk i widoczny zarodek, bijącego serduszka nie było jeszcze widać. Z racji tego ze nie zapisałam kiedy miałam ostatnią miesiączkę nie wiedziałam ile może to byc tygodni jedynie wiedziałam kiedy mogło dojść do ewentualnego zapłodnienia. Z USG wychodzi że to 5 tydzień i tego się trzymam, wstępnie następna wizyta za trzy tygodnie. Dostałam luteinę oprócz tego magnez witaminki i kwas foliowy. I mnóstwo do zrobienia badań. Mam nadzieje że za trzy tygodnie będzie widać serduszko i będzie wszystko w porządku z maleństwem.
Witam serdecznie nowe dziewczyny :)
MalinaA Gratuluję trzymam kciuki za Was :)
cytrynuska a u Ciebie który to tydzień ?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49e6ydf3nml7vd.png
https://www.suwaczki.com/tickers/atdc6iye61dfoiah.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki, przypadkiem trafiłam na forum i bardzo się cieszę. Ja jestem też w 7 tygodniu, niestety zagrożona, bo pojawiło się plamienie, dostaje duphaston i muszę leżeć. Jest to dość trudne bo mam już w domu 4latke, no i nie czuje się na tyle źle żeby cały dzień leżeć. Ale maluch najważniejszy teraz, zwłaszcza ze to taka niespodzianka

Odnośnik do komentarza

Wtam wszystkie przyszle mamy grudnioweczki, jestem tu nowa Anka 26 lat, wlasnie potwierdzilam u lekarza ciażę 5tydzien, w piatek mam jeszcze jedna wizyte bo gin chce zobaczyc jak sie rozwija i bijace serduszko, jest to moja pierwsza ciaza mam jakies obawy zeby wszystko bylo dobrze i oczywiscie przyczepilo mi sie jakies torbiel na jajniku i przyjmuje duphaston:( . No i oczywiscie objawy to klucie w dole brzucha drazliwe piersi i wciagu dnia jakies male mdlosci. A po za tym nie moge sie doczekac az uslysze serduszko. Pozdrawiam i dam znac co i jak :)

Odnośnik do komentarza

cytrynuska:
Mój mąż bardzo mi pomaga, ale niestety długo pracuje. Jak narazie córka jest zdrowa więc zaprowadzam ją do przedszkola, jak wraca to grzecznie się bawi, ale czasami ma ochotę się powyglupiac i wtedy żal mi jej odmawiać, no ale jeszcze trochę. Mam nadzieję że wszystko się uspokoi i będzie lepiej.
Anka 11:
Gratulacje i witaj w gronie grudnioweczek

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane!
Jestem tu nowa, według kalendarza ciąży, jestem w 6 tygodniu. Będzie to moje pierwsze maleństwo, i chyba jeszcze tak do końca to do mnie nie dociera. Pierwszą wizytę mam w maju i mam nadzieję że będzie wszystko ok. Mogłybyście opowiedzieć, jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta u ginekologa? Na co się przygotować?
Termin wg kalendarza ciąży 14.12.2015

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~burcia :
No to dobrze,że masz oparcie w mężu,chociaż minimalne,ale zawsze. ;) Mój też długo pracuje,niestety...
To dobrze,że córeczka zdrowa,póki jest w przedszkolu musisz leżeć i nabierać sił. :)
Ojej,"grzecznie się bawi",jakie to cudowne,musi być naprawdę przesłodka,to nic dziwnego,że nie masz serca odmówić jej czasem tych wygłupów. :)
Jak urodzi się drugie maleństwo,to na pewno mąż będzie Ci pomagał i Cię wspierał. ;) Będzie dobrze,na pewno. :)

Odnośnik do komentarza

~polianna :
Przede wszystkim gratuluję. :)
Jestem Ania,mam 22 lata i też jestem w 6 tygodniu.

Pierwsza wizyta u gin.,wbrew pozorom nie jest taka straszna,jest dużo pytań...;) Powinna się odbyć w ~6-8 tygodniu ciąży.
Do 28 tyg.,wizyty co miesiąc.
Od 28 do 36 tyg.,co 2 tyg.
Końcówka ciąży,do końca tak co tydzień.
I wizyta,
Gin.zada Ci pytania o przebyte choroby przed ciążą,szczególnie jakieś poważne choroby,
czy się na coś leczysz,
czy byłaś kiedyś w szpitalu,jak tak,to z jakiego powodu,
czy przechodziłaś jakieś operacje,
czy zażywasz jakieś leki na stałe,jeśli tak,to jakie,
przewlekłe choroby (mają członkowie Twojej najbliższej rodziny),
termin ostatniej miesiączki.

Następnie jest pomiar krwi (na każdej wizycie jest ten pomiar),idealny pomiar,to 120/80 mmHg,a taki dopuszczalny pomiar,to 139/89 mmHg.
Potem następuje tradycyjne badanie ginekol.
Później pobranie wymazu z pochwy (cytologia ocen.stan szyjki macicy i okr.stan bakteriologiczny pochwy).
Następnie badanie piersi (ręczne).
No i ok.6-8 tyg. USG,okr.wiek ciąży i okr.fazę rozwoju płodu.
Jest również pomiar wagi.

Na koniec zakładana jest karta przebiegu ciąży (zazw.I-II wizyta),w tej karcie jest zawarte :
RR - ciśnienie krwi,
b.z. - bez zmian (tyczy się głównie moczu),
Hb - poziom hemoglobiny,
Fe - skł.żelaza,
ASP lub FHR - akcja serca płodu (od 14 tyg.),
Poł.podł.gł. - położenie podłużne główkowe,
Poł.mied. - położenie miednicowe,
Wys.dna macicy,
PTP/TP TNW - przew.term.porodu; termin nast.wizyty.

No myślę,że się nie wystraszysz. :D Będzie dobrze,nie stresuj się i myśl pozytywnie. :)
Sama mam obawy,boję się tego wszystkiego...

Odnośnik do komentarza

Ojejjjjj ale nas juz duzooo:-)
witam nowe mamuski:-)
Jak sie kochane czujecie?
U nas dobrze ale tyle pracuje ze az sie boje czy nie za duzo.
Umowilam sie tez wreszcie na pierwsza wizyte u poloznej na 28 kwietnia:-) i czekam az polski gin wroci z urlopu i tez sie zapisze zeby wiedziec cos wiecej tez bym bardzo chciala zobaczyc usg i bijace serduszko:-)

*Burcia ja tez mam czterolatke w domu:-) i tak samo jak twoja czasem daje popalic potrzebuje zainteresowania i ruchowych zabaw:-) ale jak mowie ze nie wezme jej na raczki to grzecznie prosi zebym tylko jej raczke dala i tez jest taaka kochana moge przy niej odpoczac ona sobie lalki przyniesie albo mi bajki czyta:-) :-) :-)

**** Widze ze inne forumowiczki bardzo kuje moj byk w tytule:-) :-) :-) hi hi no sorki raz jeszcze chetnie go usune tylko jak?????

Widze ze sie przedstawiacie wiec i ja.
Mam na imie Monika:-) mam 25 lat spodziewam sie drogiego dziecka ale jest to moja trzecia ciaza .
w Styczniu stracilismy anolka w 10 tyg ciazy:(
mam coreczke Gabrysie ktora 24 kwietnia skonczy 4 lata:-)

Synuś czekamy na Ciebie
http://www.suwaczek.pl/cache/d0e8f46e2b.png

GABRIELKA ♡ lat 4♡

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!! Jestem tu nowa... jestem w 5 tyg i 4 dniu w ciąży.. byłam wczoraj na wizycie...maleństwo miało wczoraj 3,3 mm widziałam bijące serduszko...widok niesamowity..za tydzień mam kolejną wizytę, lekarz chce zobaczyć czy wszystko jest ok.. Mam nadzieję,że na następnej wizycie założy mi już kartę ciąży jak myślicie??

Odnośnik do komentarza

cytrynuska:
dziękuje za wyczerpujący opis I-szej wizyty. Już będę bardziej na wszystko przygotowana.
Dobrze że powstało takie forum, gdzie łączy wszystkie przyszłe matki w podobnym czasie przyjścia maleństwa na świat i przez to możemy się wspólnie dzielić emocjami, doświadczeniami i wspierać się nawzajem :)
Ciakawostka: trafiłam tu przez przypadek, gdy chciałam się dowiedzieć jakie naprawdę objawy ciąży miały dziewczyny.
Ciesze się że tu trafiłam, może to dziwnie zabrzmi, bo mam wsparcie ze strony partnera, ale dzięki Wam, gródnióweczkom :) , czuje, że nie jestem w tym sama! Bo nikt tak dokładnie nie może tego zrozumieć, jak kobieta przechodząca to samo.

Odnośnik do komentarza

~polianna :
Proszę bardzo,nie ma za co. :) Mam nadzieję,że coś Ci się przyda z tej wypowiedzi,lepiej wiedzieć więcej i być świadomym. ;)

Ja też trafiłam tu przez przypadek,ale takie forum jest dobre,by się czegoś dowiedzieć,dopytać,poczytać,że przykładowo nie tylko Ty masz tak samo ciężko...,ogólnie jestem zadowolona,że mnie mogą pomóc i ja mogę pomóc. :)

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, kikusia ja nie miałam i nie mam żadnych plamień. Jeżeli masz to idź do lekarza, albo zadzwoń do swojego gina i powiedz o tym. Na pewno coś na to zaradzi. A przynajmniej powinien jakoś zareagować.
Ja mam takie pytanie czy oprócz kwasu foliowego dostałyście jeszcze jakieś inne witaminy? Ja mam brać dodatkowo pregna plus ale tam też jest kwas foliowy i nie wiem czy to nie za duża dawka tego kwasu wtedy będzie. Co o tym myślicie?
Jak Wam w ogóle dziewczyny weekendzik mija?
Pozdrawiam gorąco bo zimno na dworze.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Troche późno tu trafiam :) Mam 25 lat i jestem w pierwszej ciąży :) Termin porodu wstępnie wyliczony na 4 grudzień. Na dziś dzień wychodzi 8 tydzień :) Jesli będę mogła do was dołączyć będzie mi bardzo miło :)
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...