Skocz do zawartości
Forum

Niedotlenienie mózgu u 3,5 miesięcznego dziecka


Gość Betka2014

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Betka2014

Witam ,
moja córeczka ma 3,5 miesiąca i chodzimy na rehabilitację ze względu na obniżone napięcie (nie dźwiga główki i ma zaciśnięte piąstki ) , pani rehabilitantka na 4 spotkaniu powiedziała że jej zdaniem moja córeczka ma niedotlenienie mózgu bo strasznie płacze podczas rehabilitacji i nie chce z nią współpracować . Pani rehabilitantka podobno jest dobrym specjalista lecz podejścia do dzieci nie ma , jest oschła i małomówna . Córka była badana przez dwóch neurologów i miała tez usg głowy przez ciemiączko . USg wyszło dobrze a neurolodzy o żadnym niedotlenieniu nie mówili. Jestem zrozpaczona czy neurolodzy się nie poznali czy tez rehabilitantka mówi bzdury. Jak sprawdzić to czy dziecko 3,5 miesięczne ma niedotlenienie mózgu ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Według mojej wiedzy do niedotlenienia mózgu dochodzi najczęściej wtedy, gdy podczas porodu dochodzi do jakichś komplikacji i/lub powikłań (np. przedłużający się poród, podduszenie się dziecka, owinięcie pępowiną lub inne). Ale tego typu powikłania powinny być zdiagnozowane przez lekarzy (zwłaszcza neurologów) zaraz po porodzie. USG przezciemiączkowe jest takim badaniem, podczas którego są widoczne zmiany (uszkodzenia) w mózgu (jeśli takie są) i lekarz powinien je zauważyć (no chyba że badanie jest źle wykonane lub lekarz nie umie odczytać wyniku). Jeśli USG wyszło dobrze, to raczej nie ma podstaw do jednoznacznego twierdzenia, że doszło do niedotlenienia. Trudno mi powiedzieć, na jakiej podstawie terapeutka prowadząca zajęcia z Pani Córeczką uważa, że doszło do niedotlenienia (może właśnie na podstawie obniżonego napięcia mięśniowego?), ale wiem, że płacz dziecka nie jest wynikiem obniżonego napięcia mięśniowego, a raczej wysiłku, spowodowanego ćwiczeniem (w związku z obniżonym napięciem mięśniowym). Pozdrawiam. MB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...