Skocz do zawartości
Forum

Od kiedy pasta do zębów?


Gość paulinka28

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinka28

Witam :)
jak w temacie :)
Synek ma 6,5 mies., 3 ząbki. Zastanawiam się od kiedy myć pastą?
Po obiadku czy np. owocach dość długo czuć zapach z jego ust, dlatego byłabym skłonna już myć mu je pastą, ale się trochę boję.
Jakie pasty polecacie?
Jakiś czas temu kupiłam Dentalux w Lidlu - jest od pierwszego ząbka i mam też Ziajkę od pierwszego ząbka?
Co o tych pastach myślicie?

Odnośnik do komentarza

Paulinka, jak masz wątpliwości, to najlepiej zapytać dentysty :). Gdzieś czytałam, że pasty do zębów używa się dopiero jak dziecko ma około roczku, bo wtedy umie wypluwać resztki pasty. A do tego czasu można myć wilgotnym gazikiem.
Ważne!
- pasty z fluorem używamy po 2rż. (choć gdzieś widziałam, że można po 1rż.)
- po owockach (i soczkach owocowych) ząbków nie wolno myć od razu.
Co do rodzaju past, to polecam przeczytać ten wątek, baaardzo otwiera oczy http://www.srokao.pl/2012/08/analiza-pasty-do-zebow-dla-dzieci.html
Tu fajny artykuł z Parentingu, wyjaśnia wiele rzeczy https://parenting.pl/portal/jaka-paste-do-zebow-dla-niemowlaka-wybrac

Odnośnik do komentarza

Uwazam ze pasta do zebaw trzeba myc zabki od momentu ich pojawienia sie. Ja myje pasta bez fluoru nenedent czy cos takiego, w aptece kupilam razem z gumowym napartskiem. Mój synek uwielbia mycie zabkow bo tym samym masuje mu dziasla.
Jesli dziecko je normalne produkty to trzeba byc myc. Jesli jest karmione piersia to nie.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

EmiliaL, a jakim jesteś typem konsumenta? Takim, który zwraca uwagę na skład, takim, który kupuje to co jest reklamowane, czy takim, który kupuje pierwszy lepszy produkt? Nie wiem co dla ciebie jest ważne w paście dla dziecka, bo ile mam tyle opinii, dlatego proponuję kuknąć na tę stronę i zobaczyć rodzaj past, ich skład i opis http://www.srokao.pl/2012/08/analizpa-pasty-do-zebow-dla-dzieci.html

Odnośnik do komentarza

Najlepiej z takim pytanie udać się do stomatologa on powinien doradzić jaka pasta jest odpowiednia dla dzieci. wcześniej mój maluszek używał past kupionych w supermarketach. W końcu zdecydowałam się skonsultować z dentystą i po przejrzeniu kilku forum zdecydowałam się na pastę [reklama usunięta]. Fajne w tej paście jest to że nie pieni się tak jak inne pasty dla dzieci i ma przyjemny truskawkowy smak co jest dodatkowym plusem.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza pasta dla dziecka to musi być na serio dobry produkt, dlatego trzeba je dobierać ostrożnie. Ja się w ogóle poradziłam dentysty… ale wystarczy trochę poczytać. Teraz kupuję specjalne pasty dla maluchów na stronie superusmiech.pl. Są bezpieczne, sprawdzone, dostosowane do dziecięcych ząbków i dziąseł :P

Odnośnik do komentarza

Marolka_z_zabrza, tak, taki płyn może zaszkodzić 5-latkowi. Jeśli zależy ci by płukał czymś jamę ustną, to poradź się dentysty.
Moje dzieci nie płukają (nie płuczą, nie wiem która forma jest poprawna ;)) zębów żadnymi płynami. Jestem im przeciwna, ponieważ usuwają one z jamy ustnej również dobre bakterie, które chronią drogi oddechowe przez wirusami czy bakteriami.

Odnośnik do komentarza

Małym dzieciom, które nie potrafią wypluć pasty i wypłukać ust, nie myje się zębów pastami z fluorem, bo jest on bardzo szkodliwy przy połknięciu! Polecam pasty z ksylitolem, gdyż ksylitol działa przeciwpróchniczo i jest całkowicie bezpieczny przy połknięciu. My kupujemy w aptece Nenedent bez fluoru i Ziajkę od pierwszego ząbka. Mój 3,5 letni syn wciąż używa past bez fluoru i wszystkie ząbki ma jak dotąd białe i zdrowe.

Odnośnik do komentarza

My nadal czekamy na pierwszy ząbek, dziecko ma teraz pół roku. Mamy w zanadrzu pastę bez fluoru, bananowo-jabłkową Chicco. To jest smak, który dzieci znają od początku rozszerzania diety, a kwestia fluoru to indywidualne podejście. Producenci, którzy go dodają nie mogą przekroczyć wyznaczonych norm, tak, aby nawet po połknięciu produkt był bezpieczny. Natomiast ciężko wypowiadać się na temat dostarczania fluoru, ponieważ wzmacnia szkliwo, ale w nadmiarze szkodzi organizmowi i teraz pytanie, ile fluoru spożywamy w ciągu dnia, poza tym w paście. Pierwszą pastę wybrałam bez fluoru, a gdy dziecko się nauczy wypluwać to raczej będzie to pasta z fluorem.

Odnośnik do komentarza

Jak najwcześniej ;) Od razi jak się ząbek pojawi to można pokazywać maleństwu jak się to robi, by narbal od razu dobrego nawyku na przyszłość :) Bardzo mu to pomożę w zdrowiu i może tez byc dla Was nowa fajna zabawa http://smile.expert/7-sposobow-na-to-by-miec-piekne-i-zdrowe-zeby/ Polecam fajny tekst o tym do poczytania może Wam pomoże ;) No i pamiętaj by go zabrać jak najszybciej do dentysty nie tyle co na leczenie to na wizyte adaptacyjną, przyzwyczai sie i juz to miejsce nie bedzie dla niego późńie j takie straszne;)

Odnośnik do komentarza

U mnie było podobnie. Starałam się szybko myć ząbki i pilnuję ich do dnia dzisiejszego. Obj synowie nie mają ani jednej plomby. Regularnie odwiedzamy dentystę. Wieczorem dostają dentafix, który db o szkliwo. Raz w roku jest fluoryzacja. Co kwartał mają dokładną kontrolę zębów mlecznych i stałych. Profilaktyka to podstawa, by cieszyć się zdrowymi zębami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...