Skocz do zawartości
Forum

Rozwod - uroczystość


Tat23

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy w trakcie rozwodu i mieszkamy osobno. Nistety stosunki pomiędzy nami są dość napięte – w zasadzie nie rozmawiamy ze sobą. Opiekę nad dziećmi mimo wszystko sprawujemy wspólnie. Część tygodnia dzieci spędzają ze mną a część z małżonką – na ustalenie dni opieki głównie wpłynął plan lekcji . Niedługo ma odbyć się pierwsza komunia jednego z dzieci.
Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie byśmy mogli spędzić ten dzień udając kochającą sie rodzinę obawiam się też, że nie obędzie się z złośliwych komentarzy czy prowokacji mojej żony. Oczywiście można się zmusić i udawać, ale sądzę że byłoby to zwykłe oszukiwanie dziecka a ono przecież to widzi i czuje. Zwłaszcza, że zaraz po komunii wszytko bedzie wyglądać tak jak przed komunią – nie ma niestety szans byśmy się pogodzili.
Naprawdę nie wiem, co robić. Rozmawiałem ze znajomymi i zasugerowali żeby razem iść tylko w dniu kominii do kościoła a potem poprostu zrobić dodatkowe przyjęcie u mnie (oni zresztą też nie chcą iść na przyjęcie organizwane przez żonę). Dzień komunii to sobota, wiec w niedzielę możnaby zrobić uroczysty obiad, kawę i spotkać się po mszy w kościele (takie poprawiny).
Znając moje dziecko wiem, że jest bardzo rozsądne i można mu to wyjaśnić, żeby nie czuło się porzucone czy odepchnięte.
Czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Jeśli rzeczywiście nie ma szansy, żeby w dniu Komunii Świętej dziecka zadbać przynajmniej o poprawne relacje między Panem a żoną i dziecko miałoby być świadkiem niepotrzebnych spięć, to warto rozważyć zorganizowanie dodatkowej uroczystości, jak gdyby "poprawin". Jeżeli dziecko jest na tyle dojrzałe, że to zrozumie, to chyba lepiej tak niż narażać je na kłótnie między Panem a żoną. Oczywiście w dniu Komunii (sobota) proszę wybrać się na mszę, złożyć życzenia i zachować się stosowanie do okoliczności, a potem po prostu kurtuazyjnie podziękować, oddalić się i zaproponować dziecku uroczystość następnego dnia. Mam nadzieję, że uda to się logistycznie zorganizować i zrealizować po wcześniejszym porozumieniu z matką dziecka. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...