Skocz do zawartości
Forum

Ubranko na chrzest - jaki kolor?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Moja córka 6 kwietnia będzie miała chrzest. Od mojej mamy dostaliśmy odświętną sukienkę (docelowo na święta Wielkanocne) ale zastanawiam się nad tym czy nie założyć jej na chrzest. Ma białą satynową górę z koronką i granatowy dół w białe kropki. Nie jest to codzienna sukienka tylko elegancka, a poza tym w kościele i tak będzie zapakowana w becik. Myślicie że wypada ją tak ubrać? Po uroczystości w kościele planujemy odświętny obiad w restauracji i nie wiem czy rodzina nie będzie na nas krzywo patrzeć. Według mnie córcia wygląda w niej prześlicznie i odświętnie ale nie wiem czy nie bedzie to pewna profanacja tej uroczystości?

Odnośnik do komentarza

Karola,osobiście ubralabym córcie w ta sukienkę,ktora masz. Obecnie dzieci nie ubiera się tylko na biało-chłopców Np ubiera się w szare garniturki itp. A zdaniem rodziny się nie przejmuj,bo możesz oszaleć (u mnie Np babcia szalała,bo czemu zakładam dziecku na chrzest pod spod body w innym kolorze niż biały-a przeciez w kościele trzeba będzie odchylić trochę kurteczkę i jak to tak)...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się ze zdaniem poprzedniczki że ta sukienka którą Twoja córeczka dostała w prezencie jak najbardziej będzie się nadawać. Piszesz że jest elegancka, zresztą biel i granat to bardzo eleganckie połączenie. Ja dla córki kupowałam sukieneczkę na chrzest, ale dla synka dostałam ubranko po bratanku. Gdy chrzciłam swoje dzieci przypatrzyłam się też innym dzieciom i te były ubrane naprawdę różnie-elegancko, na sportowo, w czapeczkach i bez. W dzisiejszych czasach nikt się już tak sztywno nie trzyma jakichś norm ubierania, dzieci są śliczne same w sobie. Zwyczaje się zmieniają, kiedyś każde dziecko obowiązkowo było trzymane do chrztu w beciku, dziś mało który rodzic go kupuje. Jeśli chcesz możesz oczywiście kupić jakieś ubranko typowo przeznaczone na chrzest, ale czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego?

Odnośnik do komentarza

te ubranka typowo na chrzest często są po prostu niewygodne i dziecko będzie w nich czuło się skrępowane, ja miałam tego typu sukienkę dla starszej córki, wymęczyło się w niej biedactwo, w domu na przyjęciu miała tylko body założone i już:) a młodszej kupiłam bawełnianą sukieneczkę, potem jak podrosła, to miała jako tuniczkę od święta, moja rada, ubierz tak dziecko, żeby było mu wygodnie:) myślę, że ta sukienka będzie dobra:)

Odnośnik do komentarza

Moje córeczki miały biało-granatową sukienkę z przewiewnej, cienkiej bawełny (z takiej jak "za naszych czasów" szyte były chińskie sukienki, pamiętacie?), bo chrzty były latem. Te typowo chrzcielne wdzianka dla dziewczynek często są ze sztucznych materiałów, a krój niekoniecznie wygodny szczególnie jeśli maluch jeszcze leżący.
Nie przejmuj się zdaniem innych, zresztą dziś już chyba nikt nie zwraca uwagi tak bardzo na strój, byle był on odpowiedni (elegancki) do danej okazji.

Odnośnik do komentarza

Karola, mój pierwszy syn na chrzcinach miał białe wdzianko, a drugi błękitne :). Nie żadne garniturki itp., których nie trawię u takich maluchów, ale typ ubrania, który mogłam potem na codzień wykorzystać :). Nie zwracałam uwagi na profanację ;). Jak masz sukienką, którą chciałabyś wykorzystać na chrzcinach, to ja bym się nie przejmowała rodziną ;). Ale na wszelki wypadek sprawdź w swojej parafii czy nie mają nic przeciwko takim kolorom, żeby ksiądz zawału potem nie dostał ;)

Odnośnik do komentarza

Białe i tylko białe, biel damie powinna zawsze towarzyszyć przy kościelnych ceremoniach - chrzest, komunia, ślub. Ze swojej małej na chrzcie 3 tyg. temu uczyniłam istną mini panne młodą tą sukieneczką [reklama usunięta]. Cała rodzina była zachwycona moją córcią. Biel idealnie kontrastowała z ciemnym kolorem garnituru chrzestnego. Jeżeli nie zdecydujesz sie na biel to warto podpytać w jakim kolorze będą chrzestni, tak by barwy nie gryzły bądź zlewały na zdjęciach pamiątkowych

Odnośnik do komentarza

Nasz synek mial 5 miesiecy w dniu chrztu i byl ubrany w bialy garniturek. Mysle ze jednak bialy jest najbardziej popolarnym kolorem w tym dniu ale jesli dziecko jest ubrane w jasnych kolorach to przeciez tez nie jest zbrodnia. Kremowe czy jasne szare ubranka dla chlopcow tez fajnie wygladaja,zalezy co sie rodzicom podoba. Ja w tym temacie jestem bardziej za tradycja

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest elegancka, to wypada :) Cała czarna czy cała granatowa - można by się zastanawiać jak zostanie to odebrane ;) Ale jeśli góra biała, satynowa - to chyba jak najbardziej ok :) Ale najważniejsze, żeby dziecku było wygodnie! Bo jak widzę te biedne maluszki w ciasnych marynarkach albo kilkumiesięczne dziewczynki w gryzących tiulach, to się gotuję w środku :D

Odnośnik do komentarza

A cóż kolor ma do logiki? Nic. Być może tradycyjnie najlepsza byłaby biel. Ale konieczna juz nie jest, to kwestia wyboru.
Najstarszy syn nie był na biało ani najmłodszy. A córka tak, ale tylko dlatego, że od 30 lat mamy w rodzinie tradycyjny strój jak dla księżniczki. Piękny, biały i haftowany a miękki. Lubimy te tradycje (chłopcy niestety tu trochę ucierpieli) i pomimo ze juz wiele dziewczynek w nim chrzczono, to wciąż jest biały i jak nowy.

Cóż. No żadna z moich sukni ślubnych nie była biała bo biel zupełnie nie jest moim kolorem. To też kwestia wyboru i nikomu nic do tego. Ani rodzinie ani innym :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...