Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "My sleepy cloud"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata Sikorska

Pierwsza poduszka dla dziecka powinna mu pomóc, jeśli nie w wyprofilowaniu główki, to przynajmniej zapobiegać jej odkształceniom. Nie powinna powodować odgnieceń na delikatnej skórze twarzy dziecka. Poduszka powinna "pilnować", aby mięciutka małżowina uszek nie wywijała się i nie powodowała odkształceń. W żadnym razie poduszka nie może mieć dużej powierzchni, aby maluch nie udusił się nią, podwijając np. zbyt szeroki rożek. i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza

według moich obserwacji powinna dopasowywać się do kształtu główki ale obojętnie jaka by nie była wygodna podusia musi pachnieć mamusią. Wtedy sen jest spokojny, a to jest najważniejsze żeby dziecko było wyspane, wypoczęte i witało nas od rana swoim pięknym uśmiechem...

Odnośnik do komentarza

Poduszka dla małego dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna, stabilna i gwarantować naturalne ułożenie kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę na wykonanie poduszki, tzn. czy materiał z którego ją uszyto jest certyfikowany oraz czy jest tzw. materiałem oddychającym. Należy kierować się przede wszystkim jakością i przeznaczeniem, tzn. pamiętajmy, że ma to być podusia bezpieczna dla dziecka, czyli dopasowana do rozmiaru użytkownika. Nie powinna być też wypełniona ani pierzem, ani puchem, ponieważ często wywołują one alergię. Zbędne są też wszelkiego rodzaju „dodatki”, czyli doszywane kwiatki, skrzydełka, frędzelki itp.

Odnośnik do komentarza

U W A G A!!! U W A G A!!! U W A G A!!! U W A G A!!!

POSZUKIWANA IDEALNA PODUSZKA DLA KAROLKA!!

Wymagania:

*odpowiednia dla głowy maluszka
*zmniejszająca obciążenie kręgosłupa
*wykonana z odpowiednich materiałów - antyalergiczna
*wygodna
*odpowiednia dla dziecka od urodzenia
*ładna

Opis stanowiska pracy:

*wyspany Karol
*zdrowy kręgosłup
*główka bez zniekształceń
*zadowolenie Karolka
*dostępność 24h/7dni w tygodniu
*mobilność
*gotowość do wyjazdów poza dom

Wynagrodzenie:

*zadowolenie Karolka, mamy i taty
*zdrowie dziecka
*przytulanie

Odnośnik do komentarza

Czym powinna charakteryzować się pierwsza podusia mojego dziecka?

Moim zdaniem pierwsza poduszeczka
Musi być bezpieczna dla mego Skarbeczka.
Nie może zniekształcać małej główeczki
Co powodują zwykłe poduszeczki.
"My sleepy cloud" jest wręcz terapeutyczna
Wypełnia ją pianką termoelastyczna.
Zapobiega więc zniekształceniom głowy
Mój niepokój maleje aż do połowy!
Zapewnia właściwą pozycję spoczynku
Niewiele takich poduszek na rynku.
Posiada kształt ergonomiczny
Wspomagając właściwy rozwój fizyczny
Zmniejsza kręgów szyjnych obciążenie
Dlatego dziecko śpi jak marzenie.
Zapewnia komfort i nacisk punktowy
Jak również optymalne położenie głowy
Co jest jeszcze ważne, to stabilizacja
Taka poduszeczka to jest innowacja! :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza poduszka dla maluszka?
A po co to komu zapytacie...
A po to aby miał główkę okrągłą jak piłeczka, nie spłaszczoną żadną stroną tylko taką piękną, okrąglutką, żeby mu się w przyszłości dobrze fryzura układała ;). Dobra poduszeczka pozwala się wyspać, nie "ucieka" w nocy, nie odkształca się, jest mięciutka i przytulna.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia
Pierwsza podusia, właśnie dlatego że jest pierwsza powinna być również najważniejsza. To na niej śnią się pierwsze sny, to do niej czuje się największy sentyment, to ona stoi na straży zdrowego i wygodnego leżakowania, to z nią nasze maleństwo spędza najwięcej czasu na początku tej fascynującej przygody nazywanej życiem. W końcu to do niej powinno się mieć największe zaufanie. Pierwsza podusia mojego dziecka ma do spełnienia więc nie lada wyzwanie: musi być odpowiednio wyprofilowana, wykonana z antyalergicznego, miłego w dotyku materiału i ... powinna gwarantować mojemu maleństwu same słodkie i kolorowe sny:)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia dziecka nie powinna być zbyt gruba by dziecko mogło swobodnie oddychać. Powinna być wręcz płaska. Ani za miękka ani za twarda. Obecnie na rynku są specjalne poduszki, które zapobiegają deformacji główki malucha i pozwalają podusi "oddychać"( są to poduszki wykonane w technologii 3D). Dzięki temu główka nie poci się. Poszewka powinna być mięciutka np. flanelowa lub bawełniana. Nie powinna mieć ona wystających ostrych zamków. Najlepiej by była uszyta "na zakładkę". Wypełnienie poduszki powinno być takie by nie sprzyjało zagnieżdżaniu się roztoczy czy kurzu. Na takiej podusi na chwilę może położyć się również mama lub tata. By dziecko czuło zapach rodziców co da mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Poduszka jak i poszewka nie powinny być prane w ostro pachnących detergentach tylko w takich przeznaczonych dla dzieci. Oczywiście kolejnym plusem było by by taka podusia mogła szybko wyschnąć i by jej "wsad" nie zniekształcał się podczas prania. By dziecko miało zawsze równą i wygodną powierzchnię do spania.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia mojego dziecka powinna charakteryzować się :BEZPIECZEŃSTWEM - by zabezpieczała maluszka przed przekręceniem się na twarzyczkę, a w efekcie zatrzymaniem dopływu tlenu (wiadomo, zwłaszcza nocą rodzice śpią i nie są w stanie kontrolować tego, w jakiej pozycji śpi maluszek - a uwierzcie mi dzieci wiercą się niesamowicie) . WYGODĄ maluszek kładąc swoją delikatną główkę na podusi musi mieć miękko, wygodnie . Podusia nie powinna mieć zbędnych szwów które tylko przeszkadzają . ŁATWA W CZYSZCZENIU ten kto ma maluszki wiem, że co chwilę się pocą, jedzonko się odbija i spada na ubranka , poduszki. Dlatego bardzo ważne jest by pierwsza poduszka mojego maleństwa była łatwa w czyszczeniu . ANTYALERGICZNA każde , nawet drobne bakterie mogą wywołać alergię i kruszynki. Poduszka powinna pomagać zatrzymać zdrowie !

Jestem tylko mamą ... chcę tylko by moje dziecko dobrze się wyspało . Czemu ? Bo sen u maluszka jest najważniejszą czynnością - to podczas niego się rozwija, rośnie !

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia dziecka (nie tylko mojego, ale każdego) powinna być przede wszystkim dla dziecięcia przeznaczona i dostosowana do małej główki i nie w pełni wykształconych mięśni kręgosłupa i kręgów, tak by nie obciążać malutkiego kręgosłupa.
Ma dziecku przynosić komfort leżenia, wygodę.
Na pewno musi wykonana być z hipoalergicznych materiałów, co by chroniła zdrowie maluszka. Jednocześnie powinna zapewniać swobodny przepływ powietrza i odprowadzać wilgoć, jak się maluszek spoci. Pod żadnym pozorem wsad nie może się zbijać tworząc twardą, niewygodną "deskę". Odkształcenia także nie powinny się pojawiać.
Zewnętrzna warstwa materiału musi być miła w dotyku - mięciutka jak Chmurka, by tuliła dzidzię w smacznym śnie, bez zbędnych, uwierających szwów czy zapięć. Kolory powinna mieć stonowane, by maluszek w chwili wyciszenia nie był bombardowany jaskrawościami i wzorami - delikatny motyw zapobiegnie zbędnej stymulacji przed snem.
Musi zapewniać dzidzi bezpieczeństwo - bez troczków, drapiących zamków, elementów, które maluch może oderwać i połknąć.
Powinna być łatwa w praniu i szybkoschnąca.
Z taką podusią życzę milutkich snów!

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia mojej córeczki powinna:
- opowiadać jej coś na dobranoc,
bo zasnąć nie może dziś,
choć gwiazdy tak pięknie mrugają
i księżyc w górze lśni.
- przypominać o szczęściu i o miłości,
przyjaźni po wszystkie dni i swój czas jej poświęcać,
potrafiąc ją zrozumieć przystosowując się do ruchów główki.
- zanim powieki przymknie, dobranoc powiedzieć jej
żeby śniła tej nocy o tym co jej opowie miłego...

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo główka dziecka w ciągu doby przewraca się na różne strony, więc poduszka zazwyczaj jest zbyteczna, żeby nie utrudniała ruchów. Jednak czasem się zdarza, że jest niezbędna i pomocna. Dla mnie obecnie idealna poduszka dla mojego maluszka to klin - który przede wszystkim ułatwia oddychanie oraz zapobiega ulewaniu pokarmu, przy jednoczesnym braku krępowania ruchów główki w celu prawidłowego rozwoju dziecka. Poduszka powinna więc zapewnić wygodę oraz bezpieczny sen naszej pociechy. Dzięki wyprofilowanemu kształtowi powinna zagwarantować prawidłowe ułożenie kręgosłupa i główki. Ponadto powinna zapobiegać poceniu dziecka zapewniając swobodny przepływ powietrza dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym. Niezwykle istotnym faktem przy wyborze poduszki dla niemowlaka jest materiał z którego jest wykonana – najlepsza jakościowo tkanina bawełniana z wypełnieniem pianką poliuretanową, przez co mamy pewność że nie spowoduje alergii. No i co najważniejsze szukam poduszek posiadających różnego rodzaju certyfikaty, jak chociażby „Bezpieczny dla dziecka” oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Tak selektywnie dobrana poduszka powie do mojego dziecka: „Chcę znów się przytulić do Ciebie, czuć Twój oddech, bicie Twego serca, zapach Twojej skóry, chcę być tak blisko Ciebie”, a dziecko odpowie z wzajemnością spędzając razem niejedną nockę :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza poduszeczka naszego dziecka, powinna być wykonana z materiału tak przyjemnego, jak pierwszy dotyk życia - ciało do ciała. Powinna także charakteryzować się delikatnością i miękkością letniego obłoku. Nie bez znaczenia byłyby także rysunki zamieszczone na tkaninie owlekającej. Gwiazdki, księżyce, kosmos. A może mały bohater pomagający ocalić świat? A skoro rodzice są w tym okresie życia szczególnie ważni dla małego brzdąca, to warto, by pierwsza podusia pachniała właśnie ich obecnością. Najważniejsze jednak, by ta mała, niebiańska chmurka, w bezpieczny sposób wspierała prawidłowy rozwój ciała małego, śpiącego zdobywcy.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia mojego dziecka przede wszystkim musi zapobiegać odkształcaniu główki co jest bardzo ważne ale często pomijane. Rozumiem, że ktoś może powiedzieć: ,,kiedyś tego nie było i nic nam nie jest- zwykłe wymyślanie,,. Ale gdybyśmy dawniej mieli świadomość jak istotne jest położenie główki dziecka podczas snu lub odpoczynku z pewnością wiele osób zastanowiłoby się nad tym. Ja na pewno zainwestuję w tak ważną rzecz jak pierwsza poduszka. Co jeszcze jest dla mnie istotne? Śliczne kolory :) Produkty Baby in clouds pięknie się prezentują: słodkie, kolorowe chmurki dodatkowo ozdabiają łóżeczko :) Miękkie materiały doskonałej jakości to dodatkowy atut :) My sleepy cloud to idealna pierwsza podusia dla mojego Wojtusia, którego oczekuję z niecierpliwością :)

Odnośnik do komentarza

Każdy pisze o pierwszej poduszce dla niemowlaka, jednak moim zdaniem nie ma się co spieszyć. Układanie główki małego dziecka na poduszce czy tez obkładanie nimi wcale nie jest zdrowe. Poduszka może powodować napinanie mięśni szyi oraz grzbietu i prowadzić do napięcia mięśniowego. Dlatego nie ma się co spieszyć. Są jednak przypadki, kiedy poduszka jest niezbędna, tak jak w naszym przypadku, przy ulewaniu. Jednak nie może to być zwykła poduszka klin. Mój syn obdarzony jest od urodzenia burzą loków, które niestety powodują bardzo dużą potliwość główki. Myślę, że poduszki My sleepy clouds są niezwykle pomocne. Taka terapeutyczna poduszka daje optymalne ułożenie główki, jest przewiewna, tak, że skóra dziecka może oddychać. Jeśli udałoby się ją wygrać, radości nie byłoby końca. Jeśli nie, to myślę i tak będziemy interesowali się jej zakupem. W końcu zdrowie dziecka najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Czy dziecko powinno spać na poduszce czy też na samym materacyku zdania są podzielone to dylemat wielu rodziców. Ja nie miałem tego wyboru poduszka była niezbędna moja córka ma refluks śpi na tzw. klinie ulewa się jej non co jest bardzo uciążliwe. Jeśli miał bym wybrać poduszkę, pierwsza poduszka wg mnie powinna być:
BEZPIECZNA: aby nie zniekształciła główki i nie uszkodziła kręgosłupa.
NIE ZA GRUBA I NIE ZA MIĘKKA: aby dziecko się nie zakrztusiło / udusiło
BEZ ZBĘDNYCH : ozdób ,małych elementów które dziecko mogło by oderwać i połknąć
WYKONANA Z DOBREJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW:nie powinny powodować alergii, powinny przepuszczać powietrze by skóra dziecka mogła oddychać. a i żeby można było utrzymać ją w czystości np wyprać. ponieważ przy częstych ulewaniach jest niezbędne

Odnośnik do komentarza

Pierwsza podusia...Jak dla mnie NAJWAŻNIEJSZE żeby była tak wyprofilowana, aby maluszek mój spał bezpiecznie, bez możliwości uduszenia się...Dla mnie to podstawowa sprawa. Często w nocy budziłam się i do dziś to robię i sprawdzam czy bezpiecznie śpi, w jakiej pozycji..Oczywiście, dla małego kregosłupika i szyjki też taka podusia powinna być wygodna i służąca jego zdrowiu...

Odnośnik do komentarza

Poduszeczka dla niemowlaka... wydawałoby się,że wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z asortymentem dla dzieci i kupić jeden z produktów specjalnie wyprodukowanych dla najmłodszego klienta. Okazuje się, że wybór nie jest taki prosty, a w rezultacie cała sprawa kończy się zakupem kilku zupełnie różnych, najczęściej nieprzydatnych poduszeczek, które z jakichś względów nie sprawdziły się. Pierwsza poduszeczka mojego synka była w komplecie razem z kocykiem. Kocyk jak kocyk ale sama poduszka była zbyt wysoka,zbyt sztywna,dziecko po prostu z niej się zsuwało, więc nie ma tu co w ogóle mówić o jej funkcjonalności. Druga poduszeczka jaką wybrałam okazała się zbyt płaska, zupełnie jakby jej nie było.Trzecia była średnia jeśli chodzi o grubość, była miękka, właściwie uważałam, że jest wystarczająco dobra... Dopóki od pediatry nie dowiedziałam się, że odgłosy brzmiące jak chrapanie czy chichotanie wydawane przez mojego niemowlaka w czasie snu oznaczają jego tymczasowo miękką krtań i że najlepiej byłoby układać główkę nieco wyżej. I historia zaczęła się od nowa, ale nie zakupiłam już żadnej kolejnej poduszeczki. Układałam stopniowe podwyższenie z poduszeczki i kocyka. Więc jaka wg mnie powinna być idealna poduszeczka dla niemowlaka? Biorąc pod uwagę moje doświadczenie powinna ona stanowić stopniowe podwyższenie dla główki, ale zaczynające się już pod dziecięcymi pleckami. Najlepiej gdyby dopasowywała się ona do budowy niemowlaka,do jego główki,powinna też podpierać jego kark. Dziecko nie może zsuwać się z poduszeczki więc jej powłoka nie powinna być śliska. Mam pewne swoje wytyczne co do cech pierwszej poduszeczki dla niemowlaka, ale przyznać muszę, że do tej pory tak naprawdę nie znalazłam idealnego produktu, a moje kolejne wytyczne okazywały się dotychczas niewystarczające. Tak naprawdę nie mogę więc opisać dokładnie czegoś, czego jak dotąd nie udało mi się przetestować. Być może taką idealną poduszką jest właśnie My sleepy cloud...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...