Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Herbatki Teekanne"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna zbliża się dużymi krokami, z czego zapewne Wy, jak i my się niezmiernie cieszymy :) Dlatego zapraszamy Was do konkursu, w którym do wygrania są naturalne, ziołowe herbatki wspomagające proces oczyszczania, dbanie o linię i dobre samopoczucie od firmy Teekanne
(3 zestawy po 5 opakowań w każdym):

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Teekanne.png

Zadanie konkursowe brzmi: "Opisz swój najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu na wiosnę".

Konkurs trwa do 11 marca 2015 roku do północy.
W ciągu dwóch dni roboczych od dnia zakończenia konkursu, ogłosimy wyniki w tym wątku konkursowym!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

wiosenny remanent zaczynam od postanowień, że:
- będę się wysypiać (podobno za krótki sen może sprzyjać otyłości)
- będę jadła porządne śniadania ( i będę stawać 20minut wcześniej by ugotować kaszę jaglaną dla całej rodziny)
- będę jeść, tak jak trzeba (5 posiłków, w odpowiednich porach)
- zwiększę ilość warzyw i owoców (szczególnie sezonowo-naturalnych: szczypiorki, rzeżuchy, kiszona kapusta jeszcze, jabłka...)
- będę popijać wodę (tak do 2 litrów dziennie) i ziołowe herbatki zamiast kawy (wszak dobra herbata potrafi lepiej postawić na nogi ciało i umysł niż kawa w tekturowym kubku w ilości XL)
a teraz wystarczy tylko trzymać się tych postanowień :-D

Odnośnik do komentarza

Mój najlepszy sposób na "wiosenne porządki" w organizmie składa się z trzech kroków:
1) Zmiana diety. Jem więcej potraw bogatych w błonnik, zamiast słodyczy jem owoce, kawę zastępuje zieloną herbatą i sokami warzywnymi. Staram się pić dużo wody.
2) Aktywność fizyczna. W miarę możliwości staram się wykonywać ćwiczenia na świeżym powietrzu, organizm nie tylko wypoci się z toksyn, ale też porządnie dotleni.
3) Solanka termalna. Dodaję do każdej kąpieli 1 szklankę solanki, która powoduje rozszerzenie się porów skóry, co ułatwia wydostanie się toksyn z organizmu.

Odnośnik do komentarza

moimi sposobami na wiosenne oczyszczenie organizmu to
1. poranna gimnastyka
2. ruch na świeżym powietrzu jest najważniejszy, dlatego z synusiem idziemy do parku synuś jedzie rowerem a ja zakładam rolki na nogi i w droge za synusiem, do tego doliczam długie spacerki z synkiem.
3. Wiosenna dieta składajaca się z dużej ilości owoców i warzyw, a przede wszystkim pije dużo wody niegazowanej!

Odnośnik do komentarza

Wiosna sprzyja oczyszczaniu organizmu poprzez bardzo prosty fakt. Z każdym dniem zrzucamy z siebie nadmiar ubrań, mając po cichu nadzieję, pokazać to, co w nasz najlepsze.
Ale jak wiadomo, po zimie bywa, że mamy na sobie "nadmiar szczęścia" bądź też po prostu nasz organizm "rozpieszczany" zimą przez bardziej kaloryczne potrawy nie wygląda tak jakbyśmy sobie tego życzyły. Na dodatek sezon grzewczy, tak zima niezbędny często sieje spustoszenie na skórze i włosach.
Dlatego dobrze jest oczyścić organizm nim nadejdą pierwsze ciepłe dni.
Nie oszukujmy się - wczesną wiosną świeże owoce i warzywa są nie do zdobycia - sezon na te najbardziej wartościowe (jak wiadomo nowalijki nie zawierają jeszcze tyle drogocennych składników-a wręcz nie bywają wskazane przy detoxie organizmu) rozpoczyna się w okolicach maja i czerwca - a to tak naprawdę już schyłek wiosny.
Ale jak wiadomo kobieta pomysłową jest i zawsze znajdzie sposób.
Moimi sposobami na oczyszczenie organizmu na wiosnę są:
-spacery i zwiększony wysiłek fizyczny (w ramach rozsądku oczywiście-organizm rozleniwiony zimą nie powinien drastycznie zmieniać swoich nawyków)
-dieta-mniej obciążająca i kaloryczna, bardziej lekka i zdrowa (pieczywo ciemne, dużo wody, gotowanie zamiast smażenia, suszona żurawina i inne suszone owoce jako przekąski)
-kiełki, najlepiej domowe- domowa hodowla kiełków jest tania i niezbyt wymagająca (wystarczy systematyczność) a przy tym mamy pewność co jemy. Kiełki na pewno uczynią więcej dobrego dla naszego organizmu niż przechowywane całą zimę warzywa i owoce, czy importowane
-herbatki ziołowe - moc ziół jest uzdrawiająca i oczyszczająca. Polecam herbatę z trawy cytrynowej, czy pokrzywy oraz napar z pietruszki (te dwie ostatnie to bomba detoxowa).
-szklanka wody z sokiem z cytryny wypijana na czczo. Wszelkie zawierąjace kwas warzywa i owoce (w tym kiszona kapusta) działają na organizm oczyszczająco.
Jednak należałoby podejść do oczyszczania rozsądnie. Wiadomo że każdy organizm jest inny i każdy oczyszcza się w innym tempie i na innych zasadach. Dlatego najlepiej jest wypracować swoje własne sposoby.

Odnośnik do komentarza

Byśmy- kobiety- szczęśliwsze były,
warto abyśmy się oczyściły.
Bo- jak wiadomo- nadchodzi wiosna,
a kiedy dziewczyny są wiosną radosne?
Kiedy im brzuchy zbyt nie urosną.
A gdy już urosły, jak ten stan cofnąć?
Dzień szklanką wody z cytryną zacząć!
Lekkie śniadanie to ważne zadanie:
Jelita- jak szczotką- będą czyszczone,
po owsiance z jabłkiem i cynamonem!
Na obiad żadnych smażonych schabów,
wybieraj zupy z cukinii, z buraków...
Pij dużo wody, "przepłukuj siebie"
Woda oczyszcza- słyszałaś to pewnie!
Jeśli nie lubisz wody, Kochana
to pij herbatki ziołowe od rana.
Wieczorem, gdy głodna najbardziej się robię,
to warzywami dogadzam sobie.
Polewam sałatę chudym jogurtem, dorzucam pomidor, czosnek, ogórki...
To mnóstwo witamin i dużo błonnika po takiej kolacji- kobieta rozkwita:)
A micha sałaty nam nie zaszkodzi,
przynajmniej człowiek głodny nie chodzi:)
By się oczyścić na wiosnę ładnie,
jem więc nie dużo i lekko strawnie.

Odnośnik do komentarza

1. Szklanka wody z sokiem z cytryny wypita na czczo
2. Zielona herbata (2 razy dziennie)
3. 2,5 L płynów dziennie ( 2l samej wody)
4. 2 szklanki wody wypijam pół godziny przed posiłkiem
5. Jem do godziny 18 (taka mam diete) A po 18 tylko woda lub woda z cytryna
6. Ćwiczenia codziennie na każdą partię ciała (mininum 1 godzina)
7. Przede wszystkim pozytywne nastawienie :) Jeśli chcemy coś zmienić musimy wierzyć ze się uda! :)

Odnośnik do komentarza

Oczyszczanie organizmu na wiosnę zaczynam od zmiany menu. Odstawiam ciężkie, tłuste dnia ma rzecz lekkich dietetycznych posiłków. Wzbogacam swoja dietę w warzywa i owoce, ponieważ zima nie smakują o one tak dobrze jak wiosną oraz niektóre w ogóle ciężko dostać. Piję zielona herbatę przez parę dni, zmieniając ja na herbatki Teekanne i tak na przemian. Nie zapominam również o oczyszczaniu skóry, która jest zmęczona po zimie, stosuje pilingi na ciało i kwasy na twarz. Raz w tygodniu wybieram sie na saunę aby wypocić toksyny. Zwiększam aktywność fizyczną poprzez bieganie i jazdę na rowerze oraz spacery po lesie, które uwielbiam- pozwalają mi odetchnąć pełną piersią i poczuć cudowny zapach przyrody Funduje również odżywczą maskę moim włosom. Dla duszy wybieram lekkie i przyjemne książki o tematyce kobiecej. Więcej się uśmiecham to zawsze oczyszcza atmosferę i powoduje, że każdy staje się dla siebie milszy. gwiazdzina@vp.pl

Odnośnik do komentarza

Powtarzam wpis, poprawiłam drobne usterki :)

MamaChłopców
Byśmy- kobiety- szczęśliwsze były,
warto abyśmy się oczyściły.
Bo- jak wiadomo- nadchodzi wiosna,
kiedy dziewczyny są wiosną radosne?
Kiedy im brzuchy zbyt nie urosną.
A gdy już urosły, jak ten stan cofnąć?
Dzień szklanką wody z cytryną zacząć!
Lekkie śniadanie to ważne zadanie:
Jelita- jak szczotką- będą czyszczone,
po owsiance z jabłkiem i cynamonem!
Na obiad żadnych smażonych schabów,
wybieraj zupy z cukinii, z buraków...
Pij dużo wody, "przepłukuj siebie"
Woda oczyszcza- słyszałaś to pewnie!
Jeśli nie lubisz wody, Kochana
ziołowe herbatki pij już od rana.
Wieczorem, gdy głodna najbardziej się robię,
to warzywami dogadzam sobie.
Polewam sałatę chudym jogurtem, dorzucam pomidor, czosnek, ogórki...
To mnóstwo witamin i dużo błonnika; po takiej kolacji- kobieta rozkwita:)
A micha sałaty sylwetce nie szkodzi,
przynajmniej człowiek głodny nie chodzi:)
By się oczyścić na wiosnę ładnie,
jem więc niedużo i lekko strawnie.

Odnośnik do komentarza

Wiosenna dieta oczyszczająca doda energii, poprawi nastrój i przywróci blask cerze. Dwa dni na samych jabłkach albo tydzień diety owocowo-warzywnej to dobry sposób, żeby pozbyć się uczucia ciężkości. W ten sposób pozbędziesz się obrzęków, a twoja skóra stanie się jędrniejsza. Należy jednak pamiętać, że ekspresowe diety oczyszczające mogą stosować jedynie osoby zdrowe. Jednym z nich jest właśnie naturalne oczyszczanie organizmu. Zaliczyć do nich trzeba chociażby sok z cytryny czy zieloną herbatę. Zawarte w nich substancje sprawią, że dzięki naturalnemu oczyszczeniu organizmu z toksynprzyspieszy nasza przemiana materii, nasze samopoczucie ulegnie polepszeniu, skóra będzie wyglądała na zdrowszą, a pokłady energii będą znacznie większe.

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na oczyszczenie organizmu na wiosnę, to pilnowanie zasady wypijania 2 litrów wody dziennie oraz popijanie herbatek wspomagających proces oczyszczania organizmu i wspomagających odchudzanie. Oprócz tego regularne uczęszczanie na basen co wspomaga proces gubienia zbędnych kilogramów oraz zamienienie biletu autobusowego na rower w drodze do pracy i z powrotem, bo nic tak nie wspomaga oczyszczania organizmu jak ruch na świeżym powietrzu, a w weekend spacer po lesie i ponieważ posiadam taką możliwość również spacer po plaży, żeby dostarczyć płucom dużo jodu. Oczyszczanie organizmu to także zmiana nastawienia do codziennych spraw, a postanawiam, że ciepły wiosenny wiatr zabiera ze sobą wszystkie moje stresy i nastawiam się pozytywnie, szczególnie unikam zatruwających mnie relacji, trochę dystansu do świata sprawi, że poczujemy się lepiej, a uśmiech pojawi się na naszych ustach. Jeszcze jedna ważna zasada dużo radości, który rozpromieni każdy dzień, bo pamiętajcie śmiech to zdrowie :) Pozytywnej wiosny dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Na wiosnę trzeba nasz organizm ze związków chemicznych oczyścić
Coś na to idealnego trzeba więc wymyślić...
Zawsze w tym okresie zmieniam swoją dietę na tą, która w owoce i warzywa jest bogata
Odpada więc alkohol, kawa czy herbata...
Dodatkowo ruch wspomaga samooczyszczanie...
Fitness co drugi dzień i na świeżym powietrzu bieganie.
Herbatki i napary ziołowe bardzo mi pomagają w tym wiosennym oczyszczaniu
A także w o cerę i skórę dbaniu...
Te naturalne elementy są idealnym rozwiązaniem gdy za oknem wiosna
Pomagają mi lekko wejść w ten ciepły czas, a ja dzięki temu jestem radosna.

Odnośnik do komentarza
Gość aniaanio

Najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu na wiosnę to ćwiczenia, bo z potem pozbywamy się wszelkich toksyn. bardzo zdrowo jest zrobić sobie trening na powietrzu ale ze mnie zmarzlak, więc wybieram alternatywne ćwiczenie w domu z otwartym oknem/uchylonym balkonem. dzięki temu mam stały dopływ świeżego powietrza, nie grożą mi zakwasy, mięśnie ćwiczą, są dotlenione, pot "paruje" i od razu się wietrzy całe pomieszczenie. Jest zdrowo, rześko, czysto ... polecam każdemu takie 45 min (dziennie) ćwiczeń z ulubionym treningiem!

Odnośnik do komentarza

Oczyszczanie organizmu zaczynam z samego rana racząc się szklanka wody z cytryną i miodem (koniecznie odstaną przez noc). W ciągu dnia staram się wypijać około dwóch litrów niegazowanej wody i zwiększam spożycie zielonych warzyw. A przede wszystkim intensyfikuję ruch na świeżym, rześkim powietrzu - długie, szybkie spacery znakomicie poprawiają przemianę materii, co także wpływa na oczyszczanie organizmu.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzis

Dla mnie idealną metodą która stosuje już przez 2 lata jest sokowanie i jedzenie surowo przez tydzień raz w miesiącu. Po tym czuje się świetnie i mam dużo energii na rower podczas pięknej wiosennej pogody.
Polecam sok z marchwi i jabłek daje piękny zdrowy kolor cerze.

Katarzis@onet.pl

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na wiosenne sprzątanie swojego organizmu jest niezwykle prosty. Należy jeden dzień w tygodniu jeść same owoce - a w szczególności jabłka (ci co mają problemy z jelitami muszą jeść jabłuszka pieczone). Poza tym trzeba systematycznie nawadniać swój organizm - pijąc MAŁYMI łyczkami wodę, herbatki ziołowe lub herbatki "funkcyjne" takie jak Detox&Slim, które zawierają dodatkowe składniki pomagające pozbyć się szkodliwych związków. Po miesiącu stosowania, będziemy "jak nowo narodzone" :-)

Odnośnik do komentarza
Gość BeataBr

żeby oczyścić organizm musimy usunąć z dnia codziennego wstrętne używki jak papierosy i kawa ,szkodliwe jedzonko jak wszelkie konserwanty zastępując je gotowanymi produktami,cukier miodem a sztuczne soki zamieniamy na owoce z sokowirówki razem z warzywami ,wprowadzamy sałatki do obiadu z surówkami a między czasie pijemy zioła... jak detoksyjnymi zwane ziele bratka,mniszka,wiązówka także nie zapomnijmy o skrzypie.... Nie zaszkodzi troszkę ruchu z rodzinka lub samemu z pieskiem i wysypianiu się :)

Odnośnik do komentarza

Dużo ćwiczę, praktycznie codziennie, mam zamiar też więcej spać, dorzucić rowerek w weekendy i najważniejsze zmienić nawyki żywieniowe, codziennie rano piję siemię lniane i mam zamiar to stosować, pić dużo czerwonej i zielonej herbatki, no i uwielbiam herbatki, więc wypijam ich dużo.

Odnośnik do komentarza

MÓJ SPOSÓB NA OCZYSZCZENIE
By organizm swój oczyścić i na wiosnę przygotować,
jeszcze kiedy śnieżek prószy muszę dobrze pogłówkować.
Piję co dzień dużo wody, na czczo oraz w ciągu doby,
by zanieczyszczenia wszystkie móc wypłukać z swej wątroby.
Jem najczęściej zdrowe rzeczy, a słodyczy zaś unikam,
w receptury z pełnym ziarnem, w kuchni z apetytem wnikam.
W końcu piję bardzo często zdrowe ziołowe herbatki,
by w wiosennym oczyszczeniu nie zaliczyć żadnej wpadki.
Gdy herbatę parzę smaczną, czuję zapach, wiem że żyję,
oczyszczenie mam jak w banku, jestem bowiem tym co piję:)

Odnośnik do komentarza

Na wiosnę biorę mojego psa, co troszkę nadwagi po zimie ma...Razem na spacery długie chodzimy, zwiastuny wiosny wszędzie widzimy. Do tego dla zdrowia i dla urody pijemy dużo niegazowanej wody. W domu się potem wyciszamy, dużo endorfin w swych ciałach mamy! Chce nam się skakać, fikać i brykać aż nasze oponki w oczach będą znikać!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...