Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Elka,jablko jest w czolowce produktow powodujacych zakrztuszenia u dzieci...moj dzis ciumkal pietke z wczorajszego chleba-bez ofiar sie obylo ;-)
Sukces!nie wiem czy nie trabie za wczesnie,ale ani razu dzis mnie nie ugryzl.Tylko rano szelmowska mine zrobil to wlozylam palec miedzy dziasla i nie zdazyl mnie dziabnac.No i rodzina dostala zakaz bawienia sie z nim w podgryzanie.
Zaczal sie tez przemiesczac do przodu , technika jest mocno autorska-jedna nozka zgieta,druga sie odpycha i sus do przodu ;-)
Ale za to noc fatalna-jak z noworodkiem karmilam co 2godz,oby dzis bylo lepiej.
Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

Anula z karmieniem piersią nie pomogę,bo ja tylko 2 mies.karmilam. fasolka szparagowa łamie się w dużych kawałkach dosyć. Powiem Wam że jeszcze nie było zaksztuszenia i zadlawienia(dziękować Bogu) Niemowle reaguje na duże kawałki jeszcze w jamie ustnej,czyli przed gardlem,dlatego też tak często mają odruch wymiotny jedząc kawałki. unikaja w ten sposób zadlawienia. Póki co to on owszem wkłada do buzi ale jezyczkiem wypycha,moze za twarde te kawalki sa. Z pewnością nie najada się jeszcze. Przypuszczam że nim zacznie się najadac poprzez Blw mina ok 2 mies. Teraz chodzi bardziej o różne smaki,tekstury,bryły,konsynstencje i zabawe. Uczy się chwytac. Elka my chrzciny 17.07 :) Aga el moj raczkuje w ten sam sposób od miesiąca :) pozycja wygodna bo od razu do pozycji siedzącej przygotowany. A jak zapiernicza szybko. Muszę gonić jego

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Janek nawet jak coś rzuci na podłogę to obserwuję jak i gdzie to leci. Śmiesznie to wygląda. Próbowałam dac jemu zupki w kubku,ale nie chciał pić. Może innym razem. Szwagierka dawała jemu dziś z łyżeczki owoca z ciasta, to dziad nawet smaku nie poczuł a już wypluwal. No i niby blw daje się godzinę po mleczku ,ja muszę dawać 2 godz po mleczku,bo jak wydoil butle to godzinę po jest napchany i nie chce zajmować się smakowaniem

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Elka nie pocieszyłaś mnie z tym karmieniem, ale muszę ze smutkiem to przyznać, że coraz bardziej jestem świadoma tego, że muszę przejść na mm. Może pomimo tego, jeszcze chociaż rano i wieczorem będzie chciał cyca, chociaż szczerze wątpię. Jestem podłamana. Miałam nadzieję, że jednak dłużej będziemy się karmić :/.
My już mamy chrzest za sobą, ale nie przejmuj się, wszystko pójdzie po Twojej myśli. Masz tu nas tyle ekspertek, że w razie wątpliwości możesz śmiało pytać ;).
Muszę się też wziąć za blw, bo do tej pory papki, ostatnio już coraz rzadziej blenderem, a widelcem, ale jednak. Kiedyś dałam do spróbowania kalafior w kawałkach, ale o dziwo jak wszystko bierze do buzi, tak z tym nie za bardzo wiedział co zrobić ;).
O dziewczyny a takie pytanko. Jaką dajecie rybkę i jak przyrządzoną?

Odnośnik do komentarza

Anula ja moja karmie piersia w nocy, jak sie obudmyi i czasem ok 16. A tak to mm o 10 i na noc. A w nocy to tez wydaje mi sie ze sie nie najada piersia a bardziej budzi sie raczej zeby przytulic sie do cycka bo karmienie trwa 3 minuty gora.
A tez czytalam ze dzieci same odrzucaja piers bo juz nie maja takiej potrzeby ssania. Kolezanki syn po 5 mc odzucil tak o z dnia na dzien. wiec nie mamy czasem na to wplywu. Wazne ze jeszcze ciagnie :)

Mojej blw by sie spodobala tylko ona kasa duze kawalki i sie krztusi. Jak robie sobie kanapke to mala tez sobie kąsa :) ogolnie jak to moglaby jesc i jesc. To po tatusiu ma :p

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Anula ja rybkę jak robię sama to np kupuje pstrąga i robię go na parze, gotuje do tego jakieś warzywa czasem ziemniaka dorzucę, potem blender trochę odlozonych warzyw widelcem gniote żeby większe były grudki do tego pomidor bez skóry rybę odbieram z ości łącze i albo maselko albo oliwa, koper świeży pietruszka świeża zależy co mam akurat lub co było ostatnio, Zosi ryba z pomidorem bardzo smakuje i krem z cukini, wczoraj wołowinę gotowałam, oczywiście nigdy nie mogę wymierzyć żeby było na 2 porcje i wtedy mroze w słoiczkach na następne obiady, wołowiny to 7 słoiczków juz mam,
A Wy dziewczyny jakie danie polecacie,
Ale nie wiem jak Wy bo ja mam wrażenie ze jak się samemu zrobi to te jedzenie lepsze jest a też bez przypraw tylko zioła

Odnośnik do komentarza

Ja z gotowaniem dopiero zaczynam,pierwsza moja zupe zwymiotowal...a zawsze mi sie wydawalo,ze niezle gotuje ;-)
Jakby komus Dady mialy sie przydac,to kartony w Biedronkach stoja po 50zl sztuka.A z kartonu mozna samochod zrobic :-D

Odnośnik do komentarza

Hej. Ostatnio nie mam czasu na nic. Mala raczkuje po calym domu, poza tym intensywnie cwiczy wstawanie przy meblach.
Teraz dosypia po spacerze w domu, bo sie rozpadalo.
Olka moimi obiadkami gardzi. Z reszta jesli obiadek to tylko papka, inaczej konczy sie na kilku lyzeczkach. O dziwo chleb, jajko np je kawalki.
W niedziele jedziemy. Ja nie wiem jak my sie pomiescimy... wozek, pieluchy, jedzenie malej, ciuchy dla naszej czworki, kosmetyki, posciel Olki bo tam nie daja, tylko samo lozeczko. A bagaznik maly... przydaloby sie kombi.

Odnośnik do komentarza

Scharlotte jak wygląda Wasze jedzenie w ciągu dnia? Tylko 2 razy je mleczko mm i 1 raz cyca czy próbujesz jeszcze z cycem? Długo już się tak karmicie? Nie chce się odzwyczaić od cyca pomimo butli? Wiem, że dużo pytań, ale muszę się do tego przygotować, a jak sobie poradzić bez doświadczonej mamusi :).
Elka dzięki za przepis. Muszę wypróbować, bo tak gotuję sama, a ryba zawsze szła ze słoiczka. Muszę wreszcie spróbować swoich sił. A co do tego co jemy, bo u mnie w sumie taki standard mieszanek. Zależy co mam w domu. Mój np uwielbia szpinakową. Dodaję ziemniaczka, troszkę marchewki i szpinak, na koniec masełka i blenduję. Można też dodać żółtko do tego. Zawsze tą zupkę zjada z dokładką.
A jak wygląda Wasz jadłospis tygodniowy? U nas np 4 dni zupką z mięsem, 1 z rybką i 2 bezmięsne. Tylko tak mieszanie. Dobry schemat?
Dziewczyny, którym dzieciaczki nie chcą jeść, pewnie niedługo przyjdzie czas, że docenią wasze starania. Ja na chwilę obecną nie mam tego problemu, zjada wszystko bez marudzenia :).
Barja w jakie miejsce się wybieracie? Na pewno dasz radę wszystko zmieści, bo przecież kto będzie lepiej zorganizowany jak nie Mamusia? ;)

Odnośnik do komentarza

Hehe Barja z tym pakowaniem to problem my z mężem 3 miesiące po urodzeniu małej zmieniliśmy ze sportowego samochodu na kombi bo ciężko było a mieliśmy jeszcze trzy drzwiowy samochód masakra wciskać fotelik do tyłu
A gdzie śmigacie rodzinką
Gdyby dada była w mniejszych paczkach to bym kupiła żeby sprawdzić czy nadal ma uczulenie młoda a tak musimy tkwić na pampersie dobrze ze w roosmanie jest w stałej cenie 45 no i czasem w netto promocja
Dziewczyny a Wam też tak dużo schodzi chusteczek nawilżających bo u nas to mnóstwo przy samym jedzeniu sporo bo co chwila buzię ręce wycieram

Odnośnik do komentarza

Jedziemy w okolice Olsztyna, mamy 230 km, wiec niedaleko a malej pierwsza taka podroz.
Chusteczek duzo schodzi, ale czesto sa promocje i 4 opakowania pampers lub nivea za 20zl. My pieluchy kupujemy dady, a jak babcia z dziadkiem przyjezdzaja to przynosza pampersy;)
Jadlospis, leci to co pod reka. Staram sie, zeby 2 razy w tyg jadla jednak rybke. A zoltko daje oddzielnie co 2 dzien cale, z tym ze zjada czasami pol, czasami troche wiecej.

Odnośnik do komentarza

Anula u mnie to wyglada tak.
Jak sie obudzi czyli standard kolo 7 jest cyc
10 mm
13 obiadek + owoce
16 jogurt z owocami i/lub herbatnikami, kisiel lub budyn wlasnej roboty, mus kubus baby z biedronki lub kaszka manna z owocami. Jak nic nie szykuje to wtedy cyc.
19-20 mm
W nocy 2 razy karmienie cycus
W miedzyczasie okolo 120 ml wody, chyba ze goraco to okolo 200 ml

Przestawialam sama na mm i ogolnie na poczatku to konczylo sie atakiem histerii. sam widok butelki z mlekiem czy to mm czy moim odciagnietym to byl taki ryk jakbym dziecku niewiadomo co robila. A i tylko bebilon mojej podpasowal w smaku. A taki schemat mamy cos okolo 3-4tygodni. I pierwsza butle wypila od tesciowej :p

A odzwyczaic sie to watpie ze chce od cyca :p bo jak wyciagam piers to az piszczy tak samo cieszy sie na butle :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Scharlotte bardzo ślicznie dziękuję za rozpiskę. Na pewno to mnie jakoś nakieruje na ewentualne przestawienie. Chociaż moje narzekanie tutaj pomogło, bo dziś o dziwo więcej tego cysia na dniu było ;).
O i dziewczyny, chwalę się :). Mój Igorek dzisiaj miał takie samozaparcie, aż w końcu stanął przy podparciu :)

Odnośnik do komentarza

Hej,cos na uspokojenie poprosze...
Nie dosc ze nie zjadl wczoraj nic z dania,to potem w nocy co 2,5godz. pobudka...
Jak zyc?zwlaszcza ze ja wczoraj spanikowalam,on nie je,a ja za 2 miesiace do pracy..az sie moim szlochaniem Mamie w sluchawke skonczylo..

Odnośnik do komentarza

Aga to Ci się ciekawy egzemplarz. ;-) trafił nie wiem sama co Ci poradzić przecież w końcu coś musi mu zasmakować nie za pierwszym razem ale może za 5
U mnie może wielkich ilości nie zjada ale jednak zawsze coś zje i obiadu i deserki no i kaszę tez zaczęła jeść
Czasem zdarza się że jakiegoś nowego obiadu nie chce dziś zjeść ale jak robię podejście za tydzień to najczęściej zjada zawsze do skutku próbuje z danym daniem

Odnośnik do komentarza

Aga el, spokojnie! Może przechodzi po prostu taki etap. Ze spaniem u nas też niefajnie, młoda najchętniej spałaby z nami w łóżku przyspawana do cycka, zatem co 2-3 godziny jest wyjmowanie jej z łóżeczka na cycanie i usypianie w łóżku, a potem odkładanie.
A jak młody je? Macie już krzesełko do karmienia? Lidka dostała swoje wczoraj (kupiliśmy w końcu najprostsze z Ikei) i to jest nowa jakość jedzenia. Dostawiłam ją do naszego stołu i obiad pochłonęła bez marudzenia i plucia na wszystkich za to z mega dumną miną ;)
Rety.. Dziewczyny ale macie rozbudowany harmonogram jedzenia! U nas rano cyc do oporu, o 10 kasza i owoce, potem cyc w międzyczasie, ok 14 obiad, znów cyc na zawołanie o 19-20 znów kasza. Chyba muszę nad tym popracować. Mała przybiera na wadze ale chyba ten jadłospis jest słabo urozmaicony. Wody np pije bardzo mało, co wyciągnie z butelki to na siebie wypluje. A z niekapkiem w ogóle nie współpracuje. I kompletnie nie chce jeść rzeczy ugotowanych przeze mnie. Tylko słoiki są akceptowane :/
Ale za to mamy ostatnio sukces w postaci jedzenia grudek :D przestała mieć odruch wymiotny. Dzisiaj spróbujemy pomidorowej z makaronem, mam nadzieję że nie dostanie uczulenia od pomidorów.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze ze on jadl pieknie jeszcze ze 3tyg temu...Je w krzeselku,kasza idzie az sie uszy trzesa.Wczoraj dawalam gotowane przeze mnie,ale i sloiczki ostatnio jak polowa pojdzie to max...
Rece opadaja.
Olix u mnie podobnie-cyc z rana ile wlezie (az do ulania czasem)-choc staram sie ograniczac zeby max o 7 jadl,potem o 9 kasza.Potem spacer,jak wracamy zada cyca..obiad jak mu wyjdzie drzemka czasem szybciej czasem ok.16 dopiero.w miedzyczasie jakis owoc do siatki lub lapki (wczoraj arbuz smakowal bardzo).potem znow mleko do oporu,o 19 kapiel,cyc na dobranoc i potem roznie w nocy...
A moj wode pije jak jest bbardz goraco,ale tez jak cieplej to sie czesto na trzy lyczki dostawia...

Odnośnik do komentarza

aga el nie przejmuj się na zapas 2 miesiące to bardzo dużo dla naszych dzieciaczków i jeszcze wszystko sie zmieni. zresztą i takie niemowlaczki i większe dzieci a nawet dorośli mają takie dni że chce się ciągle jeść i takie kiedy apetytu nie ma na nic. u mojej też z tym jedzeniem jest różnie ostatnio nawet mleka nie chciała ale tylko kilka dni i mineło, ale ile się nagimnastykowałam żeby coś zjadła. a czy wasze dzieci po prostu siedzą i jedzą czy musicie je zabawiać, bo u nas to wygląda tak że siedzi w krzesełku i ja jej ciągle pokazuje nowe rzeczy bo inaczej nie usiedzi, czasami wogóle sie zastanawiam czy ona wie że je.

Odnośnik do komentarza

Hej u nas tez mega problem z jedzeniem, nie chciala ani lyzeczki, zaciskala usta abjesli juz do buzi trafilo to plula, i tak juz 2mies jedzenie i obojetnie czy to slodkie owoce czy warzywka ani w kawalku ani w musach ale sprobowalam sloiczka i pieknie zjadla, bylam w szoku bo synkowi tylko gotowalam sama. U nas jedzenie wyglada cyc rano cyc pozniej potem obiadek i cyc i cyc i cyc, powoli wprowadze z rana kaszke najwazniejsze ze chociaz te sloiczki je, ale wode ja probuje uczyc pic z niekapka ale gryzie sobie ten ustnik i bardziej sluzy jej jako gryzak.

Odnośnik do komentarza

Julka u mnie nie zabawiam tv nie gra, jest jedzenie, ale czasem jak nie chce za bardzo to udaje że sama jem to co ona, no chyba ze akurat ma jedzenie wtedy kiedy my to nie ma problemu je
Dziewczyny a orientujecie się może kiedy można dać wędzone ryby np łososia. Dziś jej dam polizac ale ciekawe od kiedy mogą jeść
Przez tą szkołę ostatnio zaniedbalam wprowadzanie i probowanie różnych dań,masakra siedzę codziennie uczę się tej pracy i nic nie umiem :'( będzie ciężko a obrona tuż tuż nie mówiąc o pytaniach których jeszcze nawet nie ruszyłam, nie mam kiedy, nie wiem jak Wy dajecie sobie radę ze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Gość ewelka1984

Hej dziewczyny. U nas jedzenie na dzień dzisiejszy wygląda tak:
4 rano kacha z butli , 8 godz kacha z butli. 12-13 obiadek (dziś dalam słoiczek i zjadl pół ) 16 kacha z owocami. 18 warzywa do rączki . 20 kacha z butli. Dajemy jesc o 4 rano bo jak przesypia cała noc bez jedzenia to o 7 jak zje pierwszy posiłek to bardzo lapczywie je ok 250 ml kachy z butli i ulewa wtedy. Może jak będzie starszy to nie będzie tak lapczywie jeść. Dziś dla testu dalam słoiczek po 5 mies. Czyli bez grudek,papka. Zjadł. Wychodzi na to, ze z grudkami sobie nie radzi.ok 3 tygodnie temu dalam jemu grudki w słoiczku i zygal bardzo i płakał,ze zasnąć nie mógł. Chyba zniechęcił się do grudek. Zobaczymy .
Aga el a może spróbuj różne konsystencję obiadkow,może o konsystencję chodzi a nie o smaki. Mój do łyżeczki buzi nie otworzy. Muszę jemu najpierw usta jedzeniem posmarować, jak mu zaskakuje to zje(o ile grudek nie ma) Bardzo kręci się przy jedzeniu. Taki znudzony jedzeniem jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...