Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś małego wzięłam nad wodę na kocyk oczywiście w cieniu tak przed 11 i było przujemnie, przynajmniej się wyspał. Zrobiłam dziś specjalnie dla niego rosolek ale nie smakowało mu więc zapodałam słoiczek, te duże po 6-mcu lubi ale musze mu blendowac bo nie zje jeszcze tych kawałków i ma.odruch wymiotny a tak to nawet zje caly. U nas waga urodzeniowa 3190 a teraz to mam.nadzieje ze z 7 ma. Jest szczupły, choć ja byłam pulpecik. Jest ruchliwy i może dlatego tak mało waży, wierzga nogami i co chwilę na brzuch się kładzie. Próbuje pupę podnieść ale najlepiej wychodzi mu na łóżku. Wszystkie zabawki porozrzuca daleko od siebie a potem się denerwuje że nie może dosięgnąć i podejść choć do tyłu pełza i na boki. W spacerówce najlepiej by chciał siedzieć bo lepiej widzi.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba sobie odpuszczę gotowanie. Zrobiłam indyka z marchewką, ziemniakiem, kalafiorem i kalarepą, zmiksowałam na gładko i był strajk.. Ledwo połowę udało mi się jej wcisnąć. Mimo dokładnego rozdrobnienia miała odruch wymiotny :/
U nas waga urodzeniowa 3410g (55cm) ale jak wychodziłyśmy ze szpitala to spadła do 3090g. Teraz ma 8300 (71cm) ale od miesiąca baaaardzo wolno przybiera. Dużo ruchu pewnie robi swoje.
Wreszcie się zmęczyła i poszła spać..

Odnośnik do komentarza

U nas upal, zjaralam sie ze az swedzi :p
Maja popluskala sie w baseniku :) zawsze to ochloda od tego skwaru.
Mimo ze mieszkamy nad woda, to jutro jedziemy rodzinka nad jezioro na weekend :D

Elka fajny pomysl :)

A moja to jakies moze 7,5 kg wazy i 68 cm. A urodzona 3030g , 50 cm.

A tez dawalam te ciasteczka po 7 mcu ale moje zachlanne dziecko mimo ze nie ma zebow kąsa duze kawalki i sie krztusi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Kupiłam farby,
Jak mała miała miesiąc kupiliśmy na allegro zestaw do odcisku i odlewu z ramką na stopkę rączke i zdjęcie, jak mała skończyła 3 miesiące próbowaliśmy robić masakra nie kupujcie dla tak małych dzieci bo żeby wyszło trzeba podtrzymać w.masie cześć ciała i dziecko nie rozumie ze poczekaj o tak na spiocha robiliśmy i tak nie wyszło 100 wyrzucona w błoto no może nieudolnie końca bo ramka została na zdjęcia

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam Was ale mam taki zapiiiiii że nie mam czasu nawet zjeść. U nas też gorąco. Musiałam wziąć małą na zakupy i się przegrzała. Na szczęście poradziłyśmy sobie. Mała nie chce jeść i tylko pije mleko i wodę. Było pytanie o biszkopta. Ja daje małej ale bardzo jej pilnuje. Co do spania to odkładam do łóżeczka, trochę powierci sie i zasypia na brzuchu. Komary i muchy oczywiście mamy. Czekamy na moskitiere. Powinni jutro zamontować. A w pokoju dziś mamy 29° więc chyba idziemy spać do piwnicy.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usagu1rcwybhdu6.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza
Gość ewelka1984

Właśnie co do basenu i basen musi być w cieniu ,bo maluszki się spala tak? moj mały zjadl dzis większe pół słoiczka 220 G. Pierwszy raz od ok 2 tygodni zjadl coś innego jak mleko . Az mi szczena opadla. A posmakowalo jemu spagetti z hipp po 7 mies :) Oby to nie było jednorazowe. Kupiłam dziś biszkopty. Jutro może do mleczka dodam na noc. Będzie syta kolacja

Odnośnik do komentarza

Hej Laski!
Nie było mnie tu trzy dni, a Wy tyle się rozpisałyście ;). A ja siedzę i czytam, czytam i końca nie widać :).
U nas masa urodzeniowa 2880 (57 cm), a teraz 8600 (78 cm). Ale Mój Mały zjada na obiadek słoiczek 220 g bez żadnego problemu. U nas zdarzają się słoiczki, jak gdzieś jedziemy lub Mama nie zdąży ugotować, ale jednak najczęściej gotuję sama. I pomimo, że mamy tylko 2 ząbki to dobrze toleruje grudki jedzenia. Zresztą, u nas nie ma co narzekać na jedzenie i picie, bo toleruje wszystko. Tylko znowu teraz cycuś rzadziej, bo rano, w południe, wieczorem i w nocy.
U nas z zasypianiem różnie. Raz trzeba Go ponosić, a czasem się przytuli i śpi. A wiercioli się w łóżeczku tak samo jak Wasze smyki :). No i zaczyna coraz śmielej raczkować. Uwielbiam wtedy na Niego patrzeć jak sobie fajnie radzi <3. Dopiero co był taki malutki, a teraz jaki silny chłop :). Dziewczyny, czy ten czas nie za szybko Nam ucieka?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:) jak znosicie upaly? U nas w nocy w sypialni 29 stopni. Mala w bodziaku z krotkim spi i bez przykrycia a wszystko jedno spocona. Dzis od 4 "na nogach". Tak mnie maz wkurwil rano, ze mialam ochote wyjsc i niech sam sobie radzi. Mala chlusnela mlekiem a ten z wielkim zalem dupe podniosl z lozka, zeby ja wziac bo chcialam sie przebrac, bo cala w mleku bylam. Stwierdzil, ze ja przeciez nic nie robie, a on jest zmeczony! Potem przepraszal i mowil, ze on wcale tak nie mysli. Teraz od godziny na zakupach jest, mala spi a ja siedze i kawe pije. No przeciez nic nie robie;)
Ktoras z Was pisala o moskitierach. Ile to kosztuje? Musze wstawic, a okien duzo w domu...
A i chyba przez te upaly mala jesc nie chce. Wody wczoraj 2 kubeczki wypila, gdzie zazwyczaj pije moze z pol. Szkoda, ze ja tak nie mam. Upal, nie upal apetyt jest:/

Odnośnik do komentarza

Część. Barja U nas w domu 23 stopnie,wiec staramy się z chaty nie ruszać. Wczoraj byłam z małym u znajomej na baseniku,to się tak wymeczyl Janek ze spał od 17.30 do 7.40. Ogolnie w takie upaly spi bardzo duzo. Wczoraj 20 godz na dobe. Tez je trochę mniej i wody pije do 200 ml na dobę. Ogólnie to woli mleczko od stalych posiłków w takie upały. I dobrze bo mleczko na wodzie :) kaszki na mleczku wypija ok 750 -800 ml na gotowo dziennie i cos tam obiadku podje albo mi z talerza. Odnośnie facetów i ich zachowania to czasami mój mąż też palnie coś głupiego a potem skruche pokazuje. A jak mówię że gdzieś jadę czy idę to załatwia opiekę nad synem. Powtarza ze on taki zarobionych i wogole a dzieckiem to ja się zajmuje. Wiadomo on pomorze czy posprzątać,ugotuje ale przed dzieckiem też to robil

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Barja powinnaś jaśnie małżonkowi zostawić młodą pod opieką na parę godzin niech zobaczy jak to jest nic nie robić przy dziecku. Mój zrozumiał o co chodzi jak przez tydzień leżał chory w domu i poobserwował że opieka nad dzieckiem to ciągłe karmienie, przewijanie, zabawianie, uspokajanie kolejnych histerii a oprócz tego próba ogarnięcia domu. Mnie wkurzyło jak usłyszałam że teraz rozumie dlaczego czasem nie idzie się ze mną dogadać skoro cały dzień używam krótkich komunikatów albo powtarzam za młodą"gugugu, bababa, lalala".. No super...
U nas też problem z jedzeniem. Wczoraj tylko pół słoiczka owoców, kilka łyżek papki jarzynowej (nad której stworzeniem się namęczyłam godzinę), 100ml wody i cyc chyba z 15 razy.. Generalnie schodziły płyny i dziś pewnie będzie podobnie bo ma być jeszcze cieplej.

Odnośnik do komentarza

Hermi też ma taki,kupiłam dwa dni temu. Moskitiery mamy,bardzo się przydają. Drogie nie są,ale się przydają. Kupcie sobie jeszcze lep na muchy. Ja nakleiłam taki,jak do stajni się kupuje na drzwi do pokoi,na ramy w oknach,na drzwi wyjściowe i codziennie trzrba prawie zmieniać. Mimo to polecam,nie śmierdzi,a muchy wabi i łapie.

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...