Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Kuba ma 8 tygodni i waży już 5400 g, waga urodzeniowa 3860. Głównie na cycu. A ubranka nosimy 62 i 68 te mniejsze. Dziewczyny a jakich pampersów używacie? My Pampers 2, zastanawiam się kiedy będziemy przechodzić na 3, wie któraś czy jest duża różnica pomiędzy nimi?? Używa któraś Dady? Na chusteczki mamy uczulenie więc nie wiem czy próbowac.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam wagę dla młodej zaraz po powrocie ze szpitala i tak się kontrolujemy co jakiś czas. My używamy pieluch 3 juz od 2 tygodni bo 2 zaczęły zjeżdżać z pupki ;) Mam opracowane pieluchy Dady, Pampersa, Belli i Babydream i jak na razie najlepiej nam służą z Dady. Po pierwsze nie są tak sztywne i szeleszczące jak Pampersy, a poza tym póki co zdarzyło nam się w nich mniej "wypadków" niż w innych. Co do chusteczek to te wielopaki z Babydream są super, chociaż Dady tez są spoko (tylko nie polecam tych aloesowych-strasznie źle pachną)

Odnośnik do komentarza

288Ania , przy alergii Nutramigen powinien zadziałać. Czy ma ciemieniuchę ? jakie masz kupy ? i gdzie jest ta wysypka ? Proponuje abyś trafiła do gastroenterologa on wypisze Ci lepsze mleko . Puszka ok.150 zł bez redundancji Neocate na receptę ok. 3 zł. wyleczy z kazdej alergii . Ale pamiętaj dieta musi być sumienna. Ulka ma pewnie z 5200 , 10 tyg. na wyjściu 3200 i jest na piersi.

Odnośnik do komentarza

Widzę,że forum odżyło-super :-)
Ignas dzis kończy 11tygodni i na wadze rowniutkie 6kg (startowal od 3,08),cały czas na piersi tylko.
Weszlismy w etap odkrycia własnych dłoni,żuje palce jak opętany-to niby rozwija zmysł dotyku i przygotowuje buzke do stałych pokarmów,ale słuchać już tego nie mogę,bo i śliny przy tym hektolitry i zaraz mu w gardle rzezi,bo nie przełknie porządnie.Też macie takie przeżuwacze w domu?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, tez chcielibyśmy do was dołączyć, mam nadzieje ze nas przygarnięcie:-) jestem mama Leosia, urodzony 17.11. Ważył przy urodzeniu 4420, dwa tygodnie temu ostatnio wazony to miał 602o, jesteśmy na cycusiu tylko. Używamy pampersow 3 od jakiś 3 tygodni, sa bardziej chłonne niż 2 które nam często przeciekały niestety.
Mój Leoś tez pcha sobie rączki do buzi bez przerwy( najchętniej obie naraz ;-)) i tak sie ślini ze zaczęliśmy nosić śliniaczki bo inaczej musiałabym go przebierać co dwie godziny całego :-)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie chcialam pisac ze moja Pola nonstop piastki w buzi a wy mnie ubieglyscie, moja wczoraj nie robila kupki ani dzis caly dzien i wieczorem dala taki koncert ze masakra az w koncu narobila tyle ze pampers przebieral , do tej pory to tych kupek bylo kilka na dzien, pieluchy 3 dady jak dla nas bardzo dobre sprawzily sie i u synka i teraz tez

Odnośnik do komentarza

Aga el. jakbym czytała o naszym dziecku :D też już tego cmokania nie mogę wytrzymać, zwłaszcza o 4 nad ranem ;) już się zastanawiałam czy młodej zęby nie idą bo nie jestem w stanie ogarnąć tego zaangażowania w obgryzaniu sobie łapek. Nie mówiąc już o lejącej się ślinie ;) Witaj Binky!

Odnośnik do komentarza

julka85 poród sn, mieszkamy w uk no i nikt nie wiedział ze to taki klocuszek mały bo ostatnie usg miałam w 20 tyg. Leoś właśnie sie obudził i juz po cycusiu gada z cieniami na suficie i uśmiech od ucha do ucha :-) uwielbiam nasze wspólne poranki zanim jeszcze wstaniemy z łóżka.

Odnośnik do komentarza

Mój maluch też jest na etapie zachwycania sie cieniami i gadania do siebie po swojemu ;)
Elka82 my też mamy problem z gazami, najlepiej jak najczesciej kłasc dziecko na brzuszku. My w sytuscjach ciezkich podajemy espumisan dla dzieci, ale nie jestem pewna czy on działa. Pewnie żeby zobaczyc efekt trzeba by podawac regularnie.

Odnośnik do komentarza

fajnie, ze forum ożywa :)
a mój mały wkłada piąstki do buzi niemal od początku, szczególnie jak się denerwuje, np. wtedy gdy po jedzeniu mama nie chce być jego smoczkiem.
na gazy, jak pisza dziewczyny, trzeba jak najczesciej kłaść dzidzię na brzuszku, oprócz tego ja jeszcze podaje espumisan w kropelkach ,ale to po konsultacji z lekarzem. Mały dostaje 3 x dziennie po jedzeniu, ale on ma tez inne problemy jelitowe (bardzo brzydko pachnące, wodniste, brązowawe kupki i AZS), oprócz tego dostaje dicflor i zyrtec. Tego ostatniego niby nie powinno sie podawac tak małym dzieciom, ale tak zalecił pediatra i mam nadzieje, że wiedział co robi. Jak się po tym w ciagu 10 dni nie poprawi to będziemy musieli wprowadzic mleko sztuczne (na jeden posiłek). Nie wiem tylko co na to mój syn, który nie ma pojęcia jak obsłużyć butlę. Pije tylko z piersi...

Odnośnik do komentarza

Chyba wiekszosc maluszkow nie lubi lezenia na brzuchu moja tez nie, ale trzeba dawac nawet na 3 min. ale kilka razy na dzien . a jak sie klepie po pupie to brzuszek sie jeszcze bardziej masuje. Na wzdecia espumisan ale regularnie min. 3 razy na dzien mozna tez masowac brzuszek dookola pepka zgodnie z ruchem zegara no i nozki dociskac do brzuszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...