Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Nikkaa. Jestem mamą poltoramiesiecznej Antosi. Urodziła się 20 listopada. Do tej pory nie udzielalam się na tym forum ale bardzo często czytałam.też nie mam fb więc postanowiłam popisać. Ja też mam taki problem że Antosia traktuje cyca jak smoka a smoczka pomimo moich próśb nie chciała. Wręcz nim się dlawila. Czasem wybudza się i wystarczy jej ze weźmie cyca do buzi i dalej śpi. Więc już jestem trochę tym zmęczona.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Ja też mam takiego cycatego terroryste. Czasami traktuje go jak smoczek.czasami często zawsze:-P
Dziś Wyczytałam że pod wieczór mleko jest najbardziej chude czy jakoś i wszystko skleilam sobie do kupy. W nocy jak mam dłuższą przerwę w karmieniu to Pokarmu się nazbiera i pije się łatwo.przez dzień często mały chce do cyca a wieczorami zauważyłam że się bardzo denerwuje nie raz.tu ciągnie tu puszcza czerwony się robi, zły,targa się z cycem no bo w końcu jak co pół godz czy godzinę je to zanim Pokarm napełniania pierś to wolniej się produkuje a on musi większy wysiłek w to Włożyć, a ja się martwilam wczoraj ze mam za mało ale naczytalam się dziś i mnie to uspokoiło. Mój mały często przy cycu i nie doje do końca bo przysypia sobie i tak sobie ciuma go. Smoczka w ciągu dnia używa ale jak chce nagle mu z cyca podmienic to się orientuję haha krzywi się i wypluwa, nie nabiore go,mądry jest smyku mój mały :-D
Także też większość dnia leżę i karmie :-o

Odnośnik do komentarza

A mój zasypia jak chce ;) Czasami po długim płaczu uda mu sie zasnąc nawet w pionie, tzn. kiedy jest noszony na ramieniu albo na klatce piersiowej tatusia, później delkiaktnie odkładamy go do łóżeczka. A jeśli w łóżeczku marudzi, to najczęsciej głaszczę go po główce, trochę pokwili i postęka, ale po 10 min głaskania i mówienia do niego łagodnym głosem zasypia. W ciagu dnia jak marudzi, a mam cos do zrobienia wkładam Małego do wózka (wózek trzymamy w mieszkaniu, bo nie mamy gdzie), pobujam i tez ladnie zasypia :)
Vanillka wiataj! jest nadzieja dla forum :)
Vanillka, mikula88 Ostatnio gdzieś przeczytałam, że tak silna potrzeba ssania zanika po którymś tam miesiącu życia maluszka (niestety nie pamiętam którym). Oby tak było, bo faktycznie takie uwieszenie na cycku jest męczące. Musimy więc cierpliwie czekać, aż znudzimy się naszym pociechom ;)

Odnośnik do komentarza

Julka, wydaje mi się, że im wcześniej zaczniesz oduczać swoje maleństwo zasypiana na rękach czy przy bujaniu tym lepiej. My mieliśmy mały problem z Marysią z początku bo zaoferowani jej narodzinami ciągle nosiliśmy ną na rękach i po pewnym czasie nie tolerowała innej pozycji. Położenie jej na pleckach graniczyło z cudem. Pare dni płaczu i stalowych nerwów z naszej strony a efekt przyszedł już po 2-3 dniach. Uzbrojcie sie w cierpliwość a na pewno zobacYcie rezultaty. Trzymam kciuki!

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

julka85 moja zasypia głównie przy piersi, czasem bujam ja w foteliku samochodowym i tam usnie, ale to nie są jakieś długie i częste przypadki. Za to każde wieczorne usypianie musi odbyć się z pomocą cycka, bo nawet jeśli usnie bez niego to po maksymalnie 30 minutach się wybudza i żąda swego :)
I moja Iga też nie toleruje smoczka, wręcz ma odruch wymiotny, kiedy jej go wsadzam. Za to w ciągu dnia staram się ja jak najmniej nosić i nawet nam to wychodzi. Iga woli spędzać czas na kanapie, w hustawce lub foteliku niż na rękach. Zresztą mnie jest tak wygodniej, bo już dużo więcej jestem w stanie przy niej zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!! Dawno nie pisałam. Praktycznie od porodu (14 listopad). MOja Karolina rośnie jak na drożdżach - juz ma 5600 ale jest dluga wiec tego nie widac (waga urodzeniowa 3670). Miesiąc karmilam piersia pozniej mm. Ma skaze bialkowa wiec pije bebilon pepti dha. Ogólnie jest grzeczna, potrafi sobie caly dzien sama poleżeć patrząc na karuzele. W nocy spi mi czasem 8h. Kupke robi co 2-3dni troche zielona co lekarz uważa za fizjologie . Jak byla na piersi to byly kolki i mega wrzask teraz tez placze ale ten koszmar juz minal :) pozdrawiam wszystkie mamy. Jesteście juz po chrzcinach ? My mieliśmy w niedziele. Dziewczyna praktycznie przespala imprezę. Śmiejemy sie ze co dwa dni spi i to sie prawie zgadza hehe:)

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
A propo pochodzenia że śląska, jak wszystkie to wszystkie :-P ja też że śląskiego, 30 km od Częstochowy w stronę województwa łódzkiego ale Już teraz na swoim z mężem i synkiem pod Kielcami:-D
Mój syn mnie dziś Wykończyl i wyssal Wszystko. Caluśki dzień na cycu naprawdę.nawet dziś nie specjalnie dało radę noszenie ani wózek. Noszenie tylko trochę, smoczka też nie. Znów mu się dziś odwidziało wszystko. Tyle ssania ze ja Czułam się aż słabo serio. Bałam się żeby z tego Jedzenia Az kolki nie było ale jakoś narazie spokój.nie wiem co mu dziś.....
Ale chyba w końcu usnał teraz.Chociaż kto wie. Tyle że jego godzina na spanie już jest.
Ja też usypiam głównie przy cycu i śpi z nami.albo ewentualnie jeszcze Czasem Wózek i bujanie Oczywiście Przy asyście dźwięku odkurzacza, aplikacja w telefonie, to go uspokaja. I tak zasypia aż do pierwszego oburzenia i śpi Już potem z nami w nocy.
Na rękach też zasypia także podobnie jak u was.
Planujemy kupić leżaczek bujaCzek ale nie z Wibracjami tylko huśtany,jakieś macie typy dobre??

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pocieszcie proszę!
Wczoraj moja sąsiadka z bloku obok,prywatnie bliska mi koleżanka (często przychodzi na kawę czy herbatę) poroniła w piątym tyg. ciąży. Jest mi tak przykro,że nie potrafię tego opisać. Jedynym pocieszeniem okazuje się Hermi. No i mój mały chrześniak,który będzie u mnie przez tydzień. Pomóżcie się pozbierać,bo nie chcę,żeby Mionka i Luke mieli jakiś inny obraz zawsze roześmianej osoby. Bo przecież nawet oni widzą,że coś jest nie tak :(

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

Limonka nie wiem czy cie pociesze ale ja.pierwsza ciaze tez poronilam 7 tyd. Nastepna ciaza urodzilam Szymka , trzecia okazalo sie puste jajo do usuniecia, czwarta urodzilam Pole. Po pierwszym poronieniu bylo ciezko balam sie czy bede mogla miec dzieci jak widac udalo sie. Mam dwa aniolki w niebie ktore czuwaja nad moimi dzieciaczkami. Sasiadka niech odczeka pol roku i stara sie jeszcze raz i bedzie wszystko dobrze, takie przypadki sie zdarzaja i to bardzo czesto niestety mie mamy na no wplywu

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny

Dawno nie pisalam ale ciagle was czytam mam ytanie do tych co karnia piersia moze trochę głupie jak CZY karmicie na lezaco ,mam kłopot z moim małym zasypia tylko przy cycu na rękach jak odloze go do olyski lub bujaczka zaraz płacz wybudza sie ,co mam robic caly dzien nie spi i na bc sa straszne problemy z usypianiem ,co robic pomóżcie

Odnośnik do komentarza

olivkaaamoja Malutka ma straszne kolki teraz już jest lepiej ale jakiś tydzień temu jeszcze nie spalam z nią do 8 rano. Teraz bol brzuszka mamy "tylko " wieczorami i też jak ja odloze do łóżeczka to oczy szeroko otwarte i u nas skutkuje tylko wspólny taniec :-D biorę ja na ręce przytulam włączamy muzykę i tanczymy. Trochę to męczące bo już przed północą padam na twarz ale działa zasypia twardo i budzi się dopiero na karmienie po 4-5 godz. Nie wiem czemu ale tylko pod wieczór muszę tak z nią tańczyć bo w dzień w miarę śpi.

Odnośnik do komentarza

Ja juz szczepilam 6 w 1 infarnix hexa , jak Pola miala 6 tyg. zaplacilam 240 zl. jak kupowalam 4 lata temu to kosztowala 120 i teraz troszke mnie cena zdziwila, nie spodziewalam sie ze tak bardzo podrozala. Po szczepieniu mala byla spokojna tylko przy samym wkluciu zaniosla sie placzem.ja jak karmie piersia to tylko na lezaco a jak butla to na rekach tylko moja przy piciu nie zasypia, moze za krotko je bo tylko pare min.

Odnośnik do komentarza

julka85 na lezaco karmisz kladziesz bobasa na brzuch czy tak z boku dostawiasz? chyba bede musiala tak na lezaco jakos z nim w lozku moze zasnie, chyba nie chce sam spac , juz sama nie wiem co robic, julka dokarmiasz mm ile ml i butelek podajesz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...