Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a jakie butelki używacie? Bo ja małej od trzech dni chcę kupić i wszędzie w aptekach polecają coś innego. U mnie na Ratajach mówią,że najlepszy Avent. Ale jak byłam wczoraj w centrum miasta to z ciekawoścu weszłam do apteki i mi powiedziała,że Avent nie bo Mionka za mała. I żebym jej kupiła Tommee Tippee. Ale nie znam tej marki i nie mam pojęcia co jej wybrać. Pomóżcie.

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

My mamy Aventa, uzwamy jak mama wychodzi :) Malemu pasuja.. Kolezanka miala te wlasnie Tommee Tippee i była zadowolona.
Z tymi butelkami to chyba trudno powiedziec, bo w wiekszosci chyba jakie ktora mama kupila takie dziecko akceptuje i malo jest mam ktore uzywaly kilka roznych. Chyba ze sa mamy ktore maja negatywne doswiadczenia, wiec moze te napisza ktore butelki nie zdaly egzaminu i dlaczego.

Odnośnik do komentarza

U nas mama wychodzi tylko z małą,bo tatusia Hermi nie ma. I jak jest zimno to siedzimy w domku. Mniej więcej co dwa dni jedziemy do Ostrowa Wlkp. do babci i dziadka. Byłyśmy w Nowy Rok i dzisiaj jedziemy. Hermiona się cieszy jak babcię widzi,a jak widzi dziadka to płacze,bo dziadek ma wąsy. Wtedy się śmiejemy. Tak więc jeszcze raz dzięki za te butelki. Jak będziemy jechać z powrotem to kupimy. http://www.suwaczki.com/tickers/ug37vcqgkmudmck4.png

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

Waska u mnie lepiej ..-12 , ja nie wychodzę . jutro ma byc połowę mniej to pójdziemy.
kurde moja Tosia od 2 dni ma jakąś wysypke na buzi. tak jakby ja cos uczulilo , zastanawiam sie po czym bo caly czas jem w zasadzie wszystko oprócz tych najbardziej wzdymajacych rzeczy( w duzych ilosciach). może gruszka bo wczesniej nie jadłam i nic nie miała.
Mikula88 co do szczepionek ide w czwartek, Tosia bierze 6w1 plus pneumokoki i rotawirus.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Aż w taki mróz nie wychodzimy,mała często śpi w wózku,który jej wtedy stawiam pod oknem balkonowym. W dzień oczywiście. A u nas dzisiaj -9. I właśnie z obiadku od babci wróciłyśmy. W samochodzie ciepło więc mała w rozpiętej kurtce jeździ. A jakie foteliki macie? Bo ja kupiłam nosidełko ze szczeliną na pas samochodowy i mała obok mnie z przodu jeździ. I w samochodzie nie śpi. To jest ciekawe. W domu śpi prawie cały czas,a samochodem jedziemy i nie będzie spała. http://www.suwaczki.com/tickers/8kf5onyxyznish5u.png

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

limonka z butelek my też używamy avent i jesteśmy zadowoleni.
waska my właśnie z 1,5h spaceru wróciliśmy, ale do nas jeszcze mróz nie dotarł, dzisiaj 10+ było i słonecznie więc korzystamy :)
anjak daj znać jak twój króliczek zniesie szczepionki, Max dostanie tą samą kombinację tyle że za 3 tygodnie
Dziewczyny to jest niesamowite codziennie obserwować jak nasze dzieci się zmieniają i coraz więcej umieją. Jeszcze miesiąc temu Max patrzał się gdzieś w przestrzeń, a teraz się budzi , patrzy mi w oczy i uśmiecha pełną pysią jak do niego mówię!!! Ale jestem w nim zakochana !!! Nie ma piękniejszego widoku niż twoje dziecię szczęśliwe uśmiechające się do ciebie ! Wybaczam mu wtedy wszystkie marudne chwile :D

Odnośnik do komentarza

U nas temperatury ostatnio w okolicach -10, wiec nie wychodzimy. Ma.od jutra byc nieco cieplej (a raczej mniej zimno), wiec moze wyjdziemy na chwile.

Poki co siedzimy w domu i sobie w wolnym czasie rozmawiamy.
Juz tak super synek reaguje jak sie do niego mowi nie tylko usmiechem i guzeniem, ale calym cialem :)

Odnośnik do komentarza

Unas -15 i tak ma być jeszcze przez kilka dni, także o spacerku możemy zapomnieć :(
evires wczoraj z rodzicami rozmawialiśmy o tym samym, że Nadi jeszcze niedawno patrzyła gdzieś ślepo a teraz wpatruje się głęboko w oczy, uśmiecha, rozmawia tym swoim śmiesznym językiem dziwnych dźwięków i każdego dnia jest inna, mądrzejsza.
Dziewczyny jak u was pokarm? Ja nie wiem czy mi się jeszcze nie unormował czy tak już zostanie. Mam go dużo, z czego jestem przeszczęśliwa, ale często mam piersi nabrzmiałe okrutnie od ilości, a w nocy to masakra, ciężko mi znaleźć dobrą pozycję do spania, bo zwyczajnie mi przeszkadzają, a nawet boli, bo właśnie w nocy zbiera mi się najwięcej. Myślałam już, żeby odciągnąć i mrozić, ale co jak pogorsze sprawę i będzie go jeszcze więcej. Niby super, ale to jednak trochę uciążliwe...

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Hmmm Linka u mnie nie ma nabrzmialych piersi juz dluzszych czas (z wyjatkami gdy pomyle piersi i dam z dwa razy z tej samej)
Sprobuj moze raz po nakarmieniu oproznic laktatorem piersi na maxa, moze produkcje masz ok tylko zapasy zalegaly? Po jednorazowym sciagnieciu produkcja sie nie zwiekszy a moze to pomoze.

Odnośnik do komentarza

linka ja też tak miałam, Max pil dużo i mleka miałam bardzo dużo, więc zaczęłam ściągać laktatorem i Max dostaje raz pierś a raz butelkę z moim mlekiem. U mnie się to unormowało, srednio co 3h piersi robią się nabrzmiałe i albo mały akurat jest glodny, a jak nie to 15min i pokarm ściągnięty. W nocy Max zawsze dostaje cyca, bo śpi z nami i tak mi wygodniej :) poza tym pije dość krotko i od razu zasypia dalej przy piersi. A przez to że powoli zdarzają mu się juz 5-6 godzinne fazy snu w nocy to i mi piersi nabrzmiewają jak balony...maly potem ma trochę problem bo zaczyna pic i mleko aż mu sika po twarzy bo takie ciśnienie się robi i on się denerwuje. Jak w nocy on tak długo śpi to czasami wstaje i odciągam sobie pokarm, jak już czuję że mi piersi zaraz wybuchną :D
Ja ci mogę polecić odciąganie pokarmu, u mnie to chyba unormowalo , bo równo co 3h albo małego zostawiam albo ściągam i zawsze jest tyle samo pokarmu ( ok. 150-160 ml). Mam elektryczny laktator z medeli i 15min i mam pościągany pokarm z obu piersi. Myślę że tobie to też pomoże i ułatwi sprawę jak gdzieś będziesz musiała wyjść...nie trzeba zawsze piersi na wierzch wywalać tylko dziecku butelkę dajesz :)

Odnośnik do komentarza

No właśnie Nadia je bardzo nieregularnie, raz co godzinę, albo i dwa razy w ciągu godziny, a najdłuższa przerwa to 3 godziny. Jak się dossie to opróżni całą do zera, ale to właśnie po dłuższej przerwie.
evires a jak wychodzisz i bierzesz butle ze swoim pokarmem to pogrzewasz go do jakiejś wyższej temperatury i w etui trzymające ciepło czy jak?

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

linka dokładnie tak, pakuje do podgrzewacza żeby było cieplejsze niż 37* i mam taki termosik na butelkę i tak to zabieram na spacer czy do lekarza itp. Max też jeszcze je nieregularnie...czasami co pól godziny czasami 3h , 2h...dlatego jak mam butlę odciągniętego pokarmu to jest w sam raz, a i jak ja muszę wyjść to spokojnie mogę małego z tatą zostawić i wiem że nie będzie głodny:)

Odnośnik do komentarza

evires też mam właśnie takie termoopakowania do butelek tylko nie wiedziałam czy to się sprawdzi z mlekiem odciąganym. Jutro mam właśnie wizytę w poradni rehabilitacyjnej z tą asymetrią głowki i kręczem szyi i się zastanawiałam jak ją nakarmię, a na pewno mi się upomni, bo ją trochę tam wymęczą. A to duża przychodnia, zawsze pełno ludzi, a nie bardzo jest gdzie się ukryć z karmieniem. Dzięki wielkie za pomysł :D

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie ale dlugo mnie nie bylo...jestem w miare na biezaco ale co chce napisac na forum to albo mala siebudzi albo co innego. My jestesmy juz z Olusia po chrzcinach ;) obawialam sie ze w kosciele bedzie masakra a tymczasem spala albo sie rozgladala wszedzie ani razu nie zaplakala. Za to na przyjeciu dala taki koncert ze siedzialam z nia caly wieczor w wynajetym pokoju. Wozek beee na raczkach beee wszystko bee. Moja mala nie jest towarzyska..
Swieta spedzilysmy w domu pozjezdzaly sie moje siostry z Anglii takze bylo wesolo ;)
Moja Ola skonczyla juz 8 tyg Rany jak ten czas szybko leci....

monthly_2016_01/listopad-2015_41845.jpg

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przynajmniej wiecie że macie tyle pokarmu zeby wykarmic niejedno dziecię ;) bo ja za kazdym razem się zastanawiam czy Tosia się najadla . u mnie zawsze cycki miękkie .a jak raz próbowałam laktatorem (medela elektryczna) odciągnąć zeby sprawdzić ile faktycznie go mam z dwóch piersi było ledwie na dnie.? ! !
evires jasne że dam znać jak po szczepionkach ! :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann mleko w termosiku tak po ok. 2h bylo w temperaturze ciała, ale nie mam pojęcia jak to w mrozy...bo do mnie jeszcze nie dotarły:D dziś było +8 , a u ciebie podejrzewam że mrozik niezły, Szwecja i nad samym morzem ?
linka mogę tylko polecić, tylko jak masz możliwość to załatw sobie elektryczny, słyszałam że ręcznym się idzie zajechać, elektryczny sam odwala za nas robotę no i posta można w międzyczasie pisać:D
aniaa witamy po przerwie !! Wiemy wiemy jak to jest z pisaniem postów:) piekna ta twoja dama w sukienusi i nawet masz na nią pasujące obcisłe rajstopki :) to niewiele miałaś z imprezy ...może trzeba było zrobić imprezę w kościele hihi. Mogę z ciekawości zapytać ile orientacyjnie zapłaciliście za osobę i co bylo w cenie ? My się jeszcze wahamy czy robić chrzciny w pl czy w de, ale raczej zorganizujemy w pl, tyle że dopiero w maju bo wcześniej mąż ciężko z urlopem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...