Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Nuala nie obrazasz mnie, bo mam świadomość, że moja bratanica jest po prostu upasiona. Chyba każdy to wie, ale cieszą się jak o tym mówią jakby to cos dobrego dla dziecka było. W gruncie rzeczy ona tylko je i śpi, więc może jak zacznie być aktywniejsza to może przestanie tak tyć. Mój syn ważył 8 kg jak miał 8 miesiecy :) a najsmieszniejsze jest to, że urodzila się jako wczesniak w 34 tc i ważyła 2,5 kg :D

Kasiaaa7989 no tak zapomnialam, że Twój Maks juz prawie 6 kg także ja jestem ze zmianą odzieży trochę w tyle :) dziś na szczęście jedziemy uzupełnić szafę małej bo juz przykro patrzeć na nią w tych przymalych spioszkach. Ja też zauważyłam, że Iga mniej je w nocy, ale to od kiedy śpi ze mną, bo ja ją na leżąco karmię także w zasadzie ona się tylko lekko wybudza, a ja jej od razu daje cycka i w minute ona dalej zasypia i kilka minut possie i normalnie potrafi 4 godziny pospać. Czasem jednak obudzi się już po 2 i znów dam jej cycka na 5 minut i spi. Także już nie wiem, czy budzi ją głód, czy chęć pociumania :) u mnie jeszcze do pampersow 3 trochę daleko, ale z jednej strony to dobrze, bo musze wykorzystać zapasy... faktycznie nie ma co porównywać dziewczynki do chłopców, to przecież zupełnie inna kategoria wagowa no i mała dama stwierdziła, że nie po to urodziła się taka wielka żeby jeszcze teraz nadrabiać :) ja wczoraj pozegnalam mojego synka i on już u babci w Polsce pomaga w przygotowaniu świąt, a my dojedziemy dopiero w czwartek także dopiero tam będziemy cieszyć się świąteczną atmosferą. Ale wiem jak każdy drobiazg cieszy szczególnie na nowym mieszkanku, też się tak cieszyłam tylko mnie dodatkowo poniosło i jak tylko się przeprowadziliśmy zrobilam wigilię dla 20 osób :D

Odnośnik do komentarza

Skład kremu tanno-hermal to tannina. Muszę przyznać że jest absolutnie boski na wszelkiego rodzaju kaszki, wypryski czy potówki.
My jeszcze jedziemy na pieluchach 2 i cyba jeszcze pojedziemy trochę bo moja księżniczka też jakos nie przybiera strasznie-też chyba trzyma linie modelka :D
Ale dziewczyny załamałyście mnie tym jak się chwalicie ile wyciągacie z cycka :( Ja to wyciągnę 50 z jednego i to jak jej nie pokarmię :( Sama wiem że trochę mało i jak mnie tak wyciągnie przez cały dzień to po kapieli juz zawsze dostaje 120 mm i wcina jak ta lala-bo w cycku już jest pusto :(
A co do interesu z waszym mleczkiem to nie jest głupi pomysł ;) na pewno słyszałyście że kwitnie czarny rynek mleka matki, kupuja głównie chorzy na raka i kulturyści :)))) Pozdrawiam mamuśki :) Ja ostatnio mało aktywna bo już się rozkręciły pielgrzymki odwiedzających naszą księżniczkę i końca nie widać :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, proszę nie być smutnymi tymi wynikami w odciąganiu mleka laktatorem! Nie wiadomo o co chodzi, ale na niektóre kobiety on w ogole nie działa- możecie pompować do białego rana a i tak skapnie pare ml. Każda pierś jest inna i inaczej reaguje na sztuczne "pobudzenie" :-) Co najciekawsze: mleko produkowane jest w miare upływu tego "starego", także wasze pociechy głodne spać nie chodzą :-)

Marysia dała nam wczoraj wyraźnie do zrozumienia, ze czas na "2" pampersów. Wczoraj taką kupe walnęła, że musialam przebrać ją, zmienić prześcieradło i wyprać kocyk. Aż jej po plecach poleciało :D

Kasia, w nocy co prawda wstajemy 2-3 razy, ale Mała też ostatnio je mniej i rzadziej. Tak jak tydzień temu marudziłam, ze potrafi wisieć na cycku 2h, tak teraz nie wytrzymuje 5 minut i zasypia albo stanowczo odmawia dalszego jedzenia. Nie wiem jak to u Ciebie z temperaturą i wilgotnością powietrza, ale może zwyczajnie chce mu się pić? Te pierwsze mleko jest niemalże jak woda i zauważyłam, że szczególnie wieczorami Marysia pociągnie tylko te kilka razy i jest zadowolona.

Mam jeszcze pytanie odnośnie smoczków: Jak często, o ile w ogóle, dajecie je swoim maluchom?

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

Melduje się po zakupach. Iga ma juz czesc garderoby na zmiane, a reszte chyba zamowie przez internet. Nie uwierzycie co sie dzieje w centrum miasta. Nie dosc, ze kiermasz swiateczny to jeszcze ludzi ogarnal chyba zakupowy szal! Przejscie z wozkiem graniczy z cudem, a co dopiero jak 2 wozki chca sie wyminac... moj maz wpadl w nerwice :) on nie cierpi takich spedow.

Waska dobrze słyszeć, że nie jestem sama z ilością tego mleka. Dzisiaj w nocy dałam małej mm, a potem cala bluzkę mialam mokrą, aż się zdziwiłam :) już mi się dawno to zdarzyło. Ale nasze kruszynki chyba się najadaja i na razie wbrew wszystkim nie zamierzam się poddawać z karmieniem. Skoro tak zachwalasz ten krem to jak będę w Pl to od razu kupie :)

Mari-Ann widzę, że Marysia też potrafi nieźle napaskudzic :D Idze się to zdarza codziennie. Rzadko kiedy zrobi kupę o nie wypłynie ona poza pampers. Czasem już myślę sobie, że lepiej jakby robiła 2 razy dziennie po trochę, a nie na raz ilości nie do ogarnięcia :) ja próbuje jej czasem włożyć smoczek do spania żeby nie zasypiala tylko przy cycku. Jak jej się uda zassac to staram się nie oddychać żeby tylko nie wyplula, ale ona jak tylko lekko przyśnie to wypluwa go z taka siłą, że szukam go na podłodze :) bardzo bym chciała, żeby ona chciała smoczek do uspokajania, ale niestety muszę żyć z myślą, że moja pierś jest jej smoczkiem.

Odnośnik do komentarza

Katusia911, no my dzisiaj mieliśmy identyczną sytuacje z szukaniem smoczka :-) Mała tak go wypluła, że przez godzinę uznany był za oficjalnie zaginionego. Finalnie znalazł się pod stołem.
Spróbuj z tym który polecała Evires. Mi się pomyliły firmy i Medela ma dobre smoki do butelek z serii Calm. Są też smoczki profilowane ale to już popytaj w aptekach albo u pediatry. Widziałam je u siebie ale za Chiny nie pamiętam nazwy. Spojrzę następnym razem i Ci podeśle firme :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

Katusia to idziemy teraz z terminami leb w leb :) my mamy bioderka na wtorek 22.12, a szczepienia na 28.01. Daj koniecznie znać jak twoja Iga zniesie szczepienia. Wybrałaś najgorszy dzień na zakupy , ja unikam jak ognia zakupów w sobotę, bo to zawsze jakaś masakra jest, tym bardziej teraz przed świętami. Nie wiem czemu ale 90%Niemców robi zakupy w sobotę, ja w ten dzień staram się omijać sklepy :) wolę iść np. w poniedziałek rano...ta cisza i spokój miedzy sklepowymi półkami :D no ale wiadomo...czasami mus to mus.
Kasia7989 bo nasze synki to Max(ks)...ymalne chłopaki:D mój w sumie od samego początku w nocy budzi się góra dwa razy i tez je krocej niż za dnia. W nocy daje mu zawsze pierś i popije może z piętnaście minut i zaraz zasypia,lubię te nocki, cisza, delikatne światło lampki i mały taki zrelaksowany przy piersi.
Mi zostało w cholerę pampersów 1, myślałam że mały jeszcze w nich troche pochodzi, ale przeszłam na 2 bo tak jak mówisz Katusia, Max też już miał odciski na udach. Ubranka na razie mamy 56, niektóre 62 tez są już dobre, zależy od firmy, bo te rozmiarowki tez się różnią.
Waska dziękuję, muszę sprawdzić czy jest tu jakiś odpowiednik...jak nie to też kupię jak będę w pl. Póki co puder zadziałał super, najgorsze zaczerwienienie zeszło, zapach też znikl jeszcze troszkę i skora będzie jak nowa
Katusia no właśnie myślałam że to w standardzie jest, badanie usg brzuszka. Lekarka po prostu patrzała czy wszystko ok z żołądkiem, który był akurat pełny po brzegi z mleka :D, z nerkami, wątrobą...w sumie tak kontrolnie.
Mari-Ann u nas dosyć często Max dostaje smoczka, jak zaczyna płakać, na uspokojenie i jak zasypia. Potem go wypluwa i jest ok, także nie spedza całego dnia ze smokiem w buzi, ale lubi go pomiętosić.
A mnie ciekawi czy wymyśliłyście jakiś patent na noc czy śpicie w biustonoszach do karmienia? Ja się tak dlugo męczyłam, ale w nocy biustonosz to masakra, a bez to koszulka non stop mokra z mleka, brr. Dostałam od położnej taki pas szeroki jak z bandażu elastycznego, zakładam go na noc na piersi, wkladam wkladki laktacyjne i jest super...przynajmniej żadnych odcisków z biustonosza nie mam.
Max dzisiaj skończył swój pierwszy miesiąc....ale ten czas leci dziewczyny, dopiero co przebierałyśmy nóżkami kiedy nasze maluszki wyjdą!! Buziaki od Maxa dla wszystkich forumowych cioć i rówieśników:*

monthly_2015_12/listopad-2015_41160.jpg

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann będę wdzięczna za markę tych smoczkow :)

evires ja też nie lubię zakupów w sobotę, ale mąż dziś miał dzień wolny, więc chciałam to wykorzystać. Ale to co zastalam na głównym deptaku we Freiburgu przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Po prostu ludzie jak w jakimś amoku. Mąż powiedział, że więcej go nie namowie :) ja nie spalam już w staniku, ale od 2-3 dni zaczęło mnie znów zalewać i chyba powrócę do biustonosza i wkładek. Mnie nie przeszkadza biustonosz aż tak bardzo, albo mam jakieś wygodne modele albo moje ciało dobrze to znosi :)

Odnośnik do komentarza

evires tak jak mówisz, dopiero czekalysmy na dzieciaki a teraz możemy gadać o pampersach ;) Moja Maja bierze smoka ale niestety coraz rzadziej i boję się że będzie jak z moim starszym ze miał smoka pierwsze 2 miesiące a potem koniec. Smoczek to jednak bardzo przydatny uspokajacz. Katusia ja to przed świętami robię zakupy prawie tylko online tak nienawidzę tych tłumów a poza tym esklepy robią kupę promocji więc spokojnie sobie odpoczywam przed komputerem :D

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Mari ann moze i masz racje dzis wlasnie mielismy wyjatkowo cieplo w pokoju,widac chcialo mu sie tylko pic,bo naprawde trwalo to chwile.

Zeby nie bylo tak pieknie i kolorowo to dzis Maks przeszedl samego siebie..chyba mial gorszy dzien;/ nawet podlog nie moglam umyc robilam to na raty..i tak nie skonczylam..Doszlam do wniosku,ze jutro to zrobie ,bo dzis juz padam..
Mowie Wam caly czas jakos tak od 14 marudzil na rekach zle w bujaku zle cycka nie chcial placz co go odlozylam..nie wiem moze to po tym szczepieniu taki:( teraz maz go buja ,bo mi juz plecy siadaly..Widac po nim zmeczenie ziewa ,ale spi po 5,10min i sie budzi...masakra..
Ale jutro nowy dzien mam nadzieje,ze lepszy
Co do kupy to Maks dzis tez zrobil po pachy :0 i tak zafajdolil ciuszki po braciszku ciotecznym..odrazu do pralki wsadzilam na 60stopni,ale kurde na kaftaniku plama zolta taka delikatna zostala:/ jak myslicie lepiej w 90stopniach? Zejdzie to wogole?
Musze te ubranka oddac ,bo siostra jest z drugim dzieckiem w ciazy ..jakosciowo sa b.dobre..

Oj ile ja bym dala zeby Maks ssal smoka ;( czasami tak jak dzisiejszy dzien bardzo by sie to przydalo...moze kwestia tego jaki to smoczek..sama nie wiem.

Katusia ja to zakupy tak jak i Waska przez internet robilam:)tzn maz zamawial moim chrzesniakom a ja mu pokazywalam co.
Dobrze.ze juz mam to za soba

Kupujecie cos dzieciaczkom pod choinke?

Katusia evires cudne te Wasze babelki! I te czuprynki ah :) Iga jaki usmiech zadowolona,ze jej rodzice nowe wdzianka kupili..pewnie i jakas nowa sukieniusia :) a Max przystojniacha! I te oczy:)

A wlasnie do kiedy kolor oczu moze ulec zmianie? Ja mam brazowe a moj maz niebieskie..ciekawe jakie maly bedzie mial..

mialam jeszcze o czyms pisac,ale Maks sie obudzil:/
Nici z mojego wczesnego snu

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann ja też na brak piersi nie mogę narzekać, więc może Twój sposób z obcisla koszulka będzie lepszy niż biustonosz. Spróbuję :)

Kasiaaa7989 moja Iga właśnie odprawia codzienny rytuał wieczornych wygibasow przy cycku. Nie wiem co jest z nią wieczorami. W dzień je normalnie, spokojnie, a każdego wieczora wije się jak wegorz przy piersi. Może ze zmęczenia... co do prania ubranek to tutaj jest taki specjalny płyn do trudnych plam na ubrankach Frosch baby. Może sprawdź w Rossmannie, a będzie cos podobnego. Tez nie zawsze nam kupa chciała zejść, a po spryskaniu tym zawsze sie ładnie spiera. Nie ukrywam, Vanishem też już raz pryskalam, a potem pranie w 60 stopniach w dziecięcym proszku i płynie i nic sie nie stalo. My wszystkim dzieciakom w rodzinie dajemy pieniądze pod choinkę. Poza moja 4-miesieczna bratanica wszystkie dzieci są w wieku szkolnym, więc każdy na cos sobie tam zbiera. Mój synek powiedział, że zbiera na telewizor ze smart tv, bo u nas nie zawsze może oglądać :) taki przedsiębiorczy chlopak. A Idze chcemy kupić huśtawkę elektryczną w koncu, bo już się za to zabieramy od ponad miesiąca. Podobno kolor oczu zmienia się do roku, ale w naszym wypadku trwało to jeszcze dłużej. Ja mam brązowe oczy, a mąż niebieskie. Mój Filip przez jakieś 1,5-2 lata miał niebieskie, a teraz ma zielone :) albo z pomieszania naszych odcieni albo po moim tacie. Także ta kwestia jest nie do odgadniecia :D

Odnośnik do komentarza

Jaka Igusia roześmiana!!! Super słodka:) ja to zanim dorwę komórkę jak Max się śmieje, to on już zdąży mimikę zmienić:D
Kurczę to ciekawa historia z oczami, Katusia to chyba syn po dziadku odziedziczył...w sumie często się zdarza że pewne cechy przechodzą na wnuki ! Ale to jeszcze dlugo nam przyjdzie czekać na ostateczny kolor oczu...my się też zastanawiamy, niebieskie czy zielone :) a jaki kolor oczu mają wasze maleństwa teraz ? U nas na razie jest taki ciemny granatowy, chociaż i tak juz jaśniejszy niż zaraz po porodzie.
Mari-Ann dobry pomysł z koszulką! Ja akurat mocno biusciasta nie byłam:D no ale teraz jak produkcja mleka idzie pełną parą to wyglądam jakbym silikony miała...mogłyby już takie zostać! :D spróbuje z koszulką!
Katusia i Kasia7989 nie wiem czy coś w powietrzu jest czy nasze dzieciaczki jakąś fazę rozwojową przechodzą, ale u nas Max to samo...potrafi ladnie spać i jeść i jest pól dnia spokój, a np przychodzi godzina , dwie wieczorem ( lub rano, południe...rozne pory) gdzie obojętnie co robimy to maly placze i placze...zasypia na 5 min. potem znowu placz, przystawiam do cyca, butelka, przebieram, bujaczek...no nic nie pomaga, czasami się zastanawiam czy go coś nie boli...no ale nie podkurcza nóżek, kupki robi reguralnie...pory ma różne takich napadów....tez mam wtedy wrażenie że jest zmęczony i nie umie zasnąć, kręci się i wierci ...potem mija godzina dwie i nagle zasypia i jak ręką odjal...śpi grzecznie kilka godzin. Za cholerę nie wiem co to jest i jak to opanować...macie jakieś pomysły? Czy jedyna rada to przeczekanie...?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Katusia evires dokladnie u nas jest to samo.
Pozne popoludnie,lub na wieczor czasami to maly jedzac cycka prezy sie kweka lapie sutka jak ktos zaraz mialby mu go zabrac po czym puszcza placze lapie i tak wkolko. No,ale czesto przy tym ma zamkniete oczy...spiacy i ma nerwy.
A kolejna wersja malego terrorysty to wlasnie tak jak wczesniej pisalam,ze nic mu nie pasuje nawet jego ulubiona pozycja do noszenia..wczoraj to np.nosilam go w ta i spowrotem na speedzie az mu glowa tylko podskakiwala:)pies sie nawet na mnie dziwnie patrzyl no,ale to byl jedyny sposob na tamta chwile i jakims cudem zasnal..
Dobrze,ze to nie jest codziennie ,i sa tez te dobre dni gdzie spi bardzo dlugo:)
Teraz mu dalam cycka i spi .w nocy to bez problemu nie rozbudza sie,nawet jak go przewine ,odloze i odrazu kima:)

Odnośnik do komentarza

evires jak moja Iga odstawia takie piruety przy cycku to jej go na chwile zabieram. Nawet jesli się w tym czasie rozplacze to przeważnie po chwili łapie i zachowuje się normalnie. Jeśli sytuacja się powtarza to robię znów to samo. Zazwyczaj pomaga.

Kasiaa7989 u nas też czasem są takie chwile, że jakby diabeł wstąpił. Wczoraj wieczorem nakarmilan ją i dałam mężowi, żeby ją uspil, a ona ona ponad godzinny cyrk mu urzadzila. W końcu musialam wstać i jak ją utulilam to zasnęła w 10 minut :) albo była tak zmeczona tymi wrzaskami albo ręce mamy są niezastąpione :D jak mi za bardzo fisiuje to noszę ja twarzą do dołu albo włączam głośno muzykę i tańczymy. Zawsze skutkuje :)

Odnośnik do komentarza

Moja Nadia ma podobnie. Potrafi sama zasnąć, ale czasem coś jej nie pasuje i mimo, ze jest zmęczona to musze ją przytulić do cycka bo inaczej będzie marudziła, a nie zaśnie. Dziewczyny a czy wasz maluszki też tak jęczą i stękają? Moja w nocy to wydaje takie dźwięki że na początku byliśmy się czy nic jej nie jest. Ale nie pręży się, nie płacze, ani nie robi się czerwona, tylko stęka, piszczy, jęczy. Czasem nawet trochę zabawnie :)
I jeszcze mam pytanie odnośnie pępka. Ponad tydzień temu odpadł jej kikut, a teraz co jakiś czas pojawia się krew. Nie ma jej dużo, raczej przy zmianie pieluszki widzę że ma zaschnieta krew na pepku i przybrudzone ubranko. Czyszczę patyczkiem z octeniseptem, ale zasnanawiam się jak długo to potrwa. A położna przyjdzie dopiero po świętach. U was też tak było?

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

linka09 moja mała też przez sen wydaje różne dźwięki. Czasem zastanawiam się, czy ona śpi, czy właśnie się obudzila, bo podobne wydaje jak się budzi. Także ja na ciągłym czuju jestem podczas zasypiania :) tą krwią nie powinnas się raczej przejmować. My wprawdzie tak nie miałyśmy, ale położna mi mówiła, że krew się moze pojawiać i to jest całkiem normalne. Nie wiem jak długo, ale skori to normalne to nie denerwuj się tym ;)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mieliśmy ogromny test umiejętności rodzicielskich mojego męza- na 5 godzin został sam z Marysią i kurcze! Cały ten czas przespała! Skubany zabrał ją na godzinny spacer i dodatkowo zapodała sobie 4 godziny snu po powrocie z niego. Mała zdrajczyni... A ja tu chciałam mu zademonstrować jaką ciężką pracą jest bycie matką :D Nie wspomne o tym, że ugotował jeszcze obiad i był bardzo zrelaksowany.

Linka09
My mieliśmy identyczną sytuacje z pępuszkiem i absolutnie nie ma się czym przejmować :-) Krew pojawiala się jeszcze przez tydzień, półtora od odpadnięcia kikuta i nawet teraz Marysi został maleńki strupeK. Najważniejsze to go nie zdrapywać.

Dobrze, że wspomnialaś o tych nocnych dźwiękach. ja od paru dni zachodziłam w glowe co to może być. Tak mi było szkoda Małej bo już myślalam, że ma jakies koszmary. Ale teraz widze, że to normalne :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann powinnaś się cieszyć, że Twojemu mężowi udało się tak skutecznie zająć małą. Przynajmniej nie zrazi się na następne razy. Mój zawsze jak idzie z Iga na spacer to ona mu się wybudza i zaczyna płakać lub się tak kręci, że on się boi dalej od domu odchodzić. Także nie ma u mnie póki co mowy o tak długim odpoczynku od dziecka :) jesteś szczęściara!

Odnośnik do komentarza

Moj synek też wydaje dzwięki przez sen. Stęka albo leciutko jeczy jakby.

A przy cycku też świruje. Rzadko kiedy je całkiem spokojnie i to w dzien raczej. Ja rozumie ze mu purki ida lub kupa i wtedy to pierwszy syn tez puszczal sutek i sie troche prezyl, ale.ten to nawet w nocy puszcza i lapie... W ogole zanim zacznie to tak rusza.glowa na lewo i prawo jakby szybko szukal a nie wiedzial gdzie jest a przeciez wie. Dziwne :)Katusiaa sprobuje Twoj sposob z zabieraniem cycka .

Zasypianie tez roznie, ale po nocy jak sie obudzi i pobawi to zasypia sam spokojnie. Pozniej juz wlasnie jest z placzem, chyba jest wtedy po prosyu juz za bardzo zmeczony.

Ostatnio super pogoda na spacery. Na swieta sniegu znowu nie bedzie to niech chociaz slonecznie sie uda jak do tej pory :)

Spie w staniku, mam taki bez fizbin oczywiscie i miekki wiec nie jest tao zle... choc nie ukrywam ze nie lubie w nim spac. Na razie jednak musze. Scisnieta "bansarzem" czulabym sie chyba jeszcze gorzej.

Mari-Ann wniosek - musisz czesciej wybywac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...