Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
Ja jutro idę do szpitala.
Nie mam jak niektóre z was z żadnych meczaccych czy ogólnie jakoś odczuwalnych skurczy ani nic.
Z tego co wiem mam juz tam zostać na oddziale bo jestem po terminie,4-5 dni. Lekarz kazał się zgłosić i z rozmowy z nim wynikało że jak przyjdę to bede rodzic Także pewnie będą wywoływać. Bardzo nastawilam się że najpóźniej do piątku urodze j
Jestem już naszykowana i gotowa. Pełna stresu obaw a jednocześnie strasznie podekscytowana

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie listopadówki. Jest to moja pierwsza ciąża.
Termin mam na piątek 27.11. W sobote mialam ktg i rozwarcie na palec dzisiaj jestem po drugim ktg, przy badaniu stwierdzono rozwarcie na 2-3cm, skurcze są ale przedpowiadające. Czy któraś z Was miała podobnie? Kiedy może zacząć się poród? Czy to że jest taki postęp może świadczyć o szybkim porodzie?

Odnośnik do komentarza

emolienty są super do mycia dopóki dziecko się nie brudzi, wtedy już trza się wspomagać pianką, no i włosy:) chodzilyscie/chodzicie na wizyty po terminie, robiłyście usg? Czy po tym umownym tygodniu po prostu szpital? Ja mam tragicznych sąsiadów nie dość, że sami otwierają śmietniki to jeszcze psy...oby na wierceniu się skończyło:)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny

Dlugo sie nie odzywalam ale sledze na biezaco wasze wpisy codziennie:) Jak pochlania was opieka nad maluszkami no i perypetie z karmieniem piersia... Sama sie boje jak to bedzie u mnie, ale nie bede sie stresowac zawsze pozostaje dokarmianie mm i tyle.
Jestem juz przterminowana 2 dni, najlewpszy motyw jak wczesniej mialam skurcze , tak teraz nic sie nie dzieje kompletnie.jak tak dalej pojdzie to urodze z wywolywaniem.Masaz szyjki dopiero w poniedzialek mi zrobia i mam nadzieje,ze mnie ruszy . Moj maly wazy juz 3700, chyba do 4 kg do ciagnie .Wszystkim czekajacym i przterminowanym zycze szybkiego rozpakowania:)Ostatnie ktg robili w piatek i pytam sie poloznej sa jakies skurcze a ona ,ze nie ,Chyba tylko oxy mnie czeka i eksmituje mojego syna :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Honey ja tez myslalam ze moj porod pojdzie szybciutko..nie mialam wogole skurczy przepowiadajacych ,za to z 3tyg przed porodem chodzilam z rozwarciem 4cm..
Zanim mialam te 5,6cm to minelo tyylee czasu..
Wiec u mnie nie poszlo tak gladko jak przypuszczalam i kazdy mi to mowil:)
Ale Tobie zycze szybkiego porodu:)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny...żadnych nowych bobasów? Spokojnie do konca miesięca jeszcze daleko :D i zaklinam was WYSYPIAJCIE SIĘ!!
Opieka nad maluszkiem, przynajmniej te pierwsze dni zwala z nóg. Chociaż pierwszą noc w domu Max przespal 6 h, święto!!ale chyba dlatego że go tatuś tak ładnie utulał do snu .
U mnie laktacja pełną parą, niestety mały pije najczęściej tylko 10 minut, potem zasypia mimo iż go budzę to juz dłużej nie chce pić...a cyce twarde jak kamienie, położna kazala mi robic po każdym karmieniu oklady z zimnego twarogu, pomaga fajna ulga, no i ciepły prysznic żeby się mleka troche ulało.
Jak tam waga ? Mi zaraz po porodzie zeszło 7kg, także zostałam z 4kg nadprogramowymi ...maly odstający brzuszek mam...taki jak w 3,4 m-cu ciąży...mamuśki wczesniej rodzące, wciągają się wam brzuchy, czy to juz potem trzeba przetrenować?
Oczekujące trzymam kciuki za szybkie akcje i całuje mamuśki i nasze male skorpionki :*

Odnośnik do komentarza

Olivia ja też już miałam jechać na wywołanie, ale tak się tego przestraszylam, ze w ten dzień o 5 rano zaczęły się skurcze i jakoś mnie to ominęło :) może i u Ciebie do poniedziałku jeszcze się coś rozwinie. Toc to kupa czasu...

evires też robiłam te okłady na nawaly i faktycznie pomagały. Moja Iga też czasem pije tylko chwilę i mam wrażenie, ze ona w ogóle nie chce jeść, tylko potrzebuje się przytulić i zregenerować siły przy cycku. W nocy jakoś mi śpi (obym tego w złą godzinę nie powiedziała :D), ale w dzień są to polgodzinne drzemki, chwila leżenia i zaczyna się marudzenie. Oczywiście uspokaja ja również noszenie na rękach i znów się boję, ze jak się przyzwyczai to będzie kaplica. Położna poleciła mi ja zawijać na wieczorne i nocne karmienia w kocyk, tak a la rożek i wczoraj chyba zadziałało, bo ładnie spala w lozeczku, a dziś wole nie zapeszac. Ja sie jeszcze nie wazylam, bo jak na złość spadła mi waga i się trochę popsuł, ale czuje się całkiem dobrze ze sobą. Z brzuchem wiele nie będę musiała robić, nie odstaje, jest tylko mała faldka, która wcale nie wygląda na to, ze byłam w ciąży. Ostatnio nawet szwagier powiedział mi, ze wyglądam jakbyśmy sobie to dziecko gdzieś kupili, wiec wprowadzimy niewielkie poprawki i będzie ok. U Ciebie też ładnie, 4 kg to tyle co nic i pewnie za kilka tygodni zapomnisz, ze niedawno nosilas taki nadbagaz :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, czytam na bieżąco ale z pisaniem juz ciężko jest,mam co robić przy mojej kochanej trójce pociech. Dziś Tomus ma już 2 tyg. i nie wiem kiedy to zlecialo ;) W nocy śpimy często razem, budzi się na karmienie ok 2.30 i od tej pory do rana jest ze mną potem jeszcze je przed 6. Mieliśmy 2 nocki przespane całości :D W dzień jest różnie,ale śpi juz coraz krócej a rodzeństwo częściej go niechcący wybudza ;)
Honey u mnie z rozwarciem było podobnie,w poniedziałek miałam 3,5 cm to był dzień terminu a urodzilam w środę w południe (nad ranem obudzily mnie skurcze były co 10 min). Życzę Ci żeby szybko poszło i pozostalym nierozpakowanym również rychlej akcji :)

Odnośnik do komentarza

Atenass moja Kropeczka w piątek skończy 2 tygodnie. Widzę, ze godziny pobudek podobne. W dzień je tak co 2 godziny, czasem woła częściej i wtedy nic nie mogę zrobić. Mam nadzieję, ze to się jej później trochę zmieni i nie będzie już potrzebowała tak cyca do wszystkiego. Wieczorem daje jej po kąpieli o 20, ale ona jeszcze nie zawsze uważa to za porę do spania i po godzinie czasem się wybudza. W nocy dostaje tak jak Twój Tomus 1-2, a potem 5-6 i wtedy też często biorę ją do siebie i sobie tak potrafimy do 9 pospac :) mąż na razie daje mi korzystac z życia i wyprawia starszego syna do szkoly, ale za tydzień skończy się moja sielanka, bo zmienia pracę i będzie chodził na 2 zmiany, wiec już ja przejmie na powrót wszystkie obowiązki z dziećmi... ciężko się będzie przestawić, człowiek się tak szybko do dobrego przyzwyczaja :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki:)
Cały czas czytam, ale jakoś chęci do pisania brak.... to pewnie przez to czekanie i zmęczenie... ostatni miesiąc jest chyba dłuższy niż cała ciąża:) niemożliwe to czekanie. U mnie jeszcze 2 dni do terminu, ale martwię się, że przenoszę do grudnia.
U mnie też zaczęło się wydzwanianie z pytaniami czy już urodziłam. Trochę się śmiałam z tego, że was tak to wkurza, ale teraz przekonałam się na własnej skórze jakie to irytujące:)
Dzisiaj na szczęście idę na wizytę to mam nadzieję, że usłyszę jakieś dobre wieści, tym bardziej, że wczoraj chyba zaczął odchodzić mi czop. Po wizycie się odezwę.
I gratulacje dla MariAnn:)
I witam nowe mamuśki:)

Odnośnik do komentarza

Katusia to wykorzystuj męża ile się da ;D Mój tez pracuje na dwie zmiany i juz prowadzę moją starszą do szkoły,niezła wyprawa jest z trójką ;) Szkoda,że to nie jest wiosna...z ubieraniem było by szybciej i prościej. Ile lat ma Twój szkolniak? Kurcze Twoja Kropeczka skończy 2tyg. i juz takie długie spacery zaliczacie ,fajnie bo my dopiero zaczęliśmy wiec póki co jest jakieś 30 min.

Odnośnik do komentarza

Atenass mój Filip ma 7 lat. Poszedł w tym roku do pierwszej klasy. Na szczęście szkole ma ulice dalej, wiec nie będę musiała go prowadzac, ale skończy się przygotowywanie śniadań przez męża i odwozenie go do szkoly, wiec pewnie będzie zawiedziony :) Z mama nie jest już tak fajnie :D a ile lat mają Twoje dzieci? Wyobrażam sobie te wyprawę rano... naprawdę musisz być zorganizowana, żeby ogarnąć całą trójkę na czas, a pora roku w tym nie pomaga. My na pierwszy spacer wyszliśmy już jak mała miała 3 dni, bo pogoda była piękna i już wtedy spacerowalismy godzinę. W Niemczech mają trochę inna mentalność na temat wychowywania dzieci. Jak urodziłam Filipa w Polsce też czekałam kilka dni, najpierw werandowanie, potem krótkie spacerki, a tu od razu kazali nam bez ograniczeń, bo powietrze na dworze lepiej służy dziecku niż domowe suche od ogrzewania :) ważne żeby dziecko dobrze to znosilo...

Poradka czekamy na dobre wieści. Może któraś dziś urodzi, taka niespodzianka byłaby na Katarzynki :)

Wszystkiego najlepszego wszystkim forumowym Kasiom życzy Kasia :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny

Katusia dzieki za pocieszenie, moze u mnie tez cos nagle sie zacznie.

Masakra czytalam Grudniowki ktore rozpakowuja sie juz teraz a my z konca listopada bedziemy Grudniowkami:)

Poradka, Linka , Kasia Waw ciekawe ktora z nas rozpocznie ostatni rozladunek:) Ja juz jestem zmeczona ,ze szok :( nie mam sily na nic i powaznie sie martwie waga mojego syna jak ja go wypcham?

Ktoras bedzie miala masaz szyjki zanim oxy? Tu w Anglii najpierw masaz w 41 tygodniu jak nie zadziala wywoluja w 42 tygodniu, masakra .

Licze,ze samo cos sie rozkreci, nawet sex nie dziala:)

Odnośnik do komentarza

No właśnie to werandowanie :/ Czasem zamiast werandowania kiedy musiałam gdzieś pojechać z maluchem autem, na parkingu otwierałam drzwi samochodu i czekałam jakoś do 10 min i takie ot werandowanie mu robiłam :D Starsza córka ma 6 lat 12.12 będzie miała urodzinki dopiero :/ i została wygnana juz do szkoły a młodsza ma 2,5 (urodzona 4.4) z tymi datami dzieci nam się zagrały bo najmłodszy Osesek urodzony 11.11 taka tradycja,że dzieci rodziłam w imieniny miesiąca. A propos na drugie mam Kasia i Tobie Katusia też najlepszego :D

Odnośnik do komentarza

My również wyczekujemy naszej malutkiej z niecierpliwością :) już chciałabym mieć to za sobą i móc pisać z wami o rzeczach związanych z dziećmi a nie z ciążą i porodem... Trzy dni temu odeszło nam troszkę wód i nic :( dzisiaj mam strasznie twardy brzuch i obolały, nawet kilka małych skurczy dzisiaj było :) ale poza tym niestety nic.
Jak tak was dużo na 27go to musi któryś bobasek wyjść w tym terminie a najlepiej wszystkie naraz! Tego wam mamusie życzę :) i oczywiście szybkiego i jak najmniej bolesnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Oj czuję że będzie tu gorąca atmosfera pod koniec miesiąca:D trzymam kciuki dziewczyny, jeszcze troszkę i wasze wyczekiwanie dobiegnie końca...w końcu jeszcze nigdy żaden bobas nie został w środku:D
Dzisiaj Max zaliczył pierwsza krótką wycieczkę do urzędu, grzeczny byl aniołek i mama cala dumna !
Jutro pierwsza kąpiel, mam nadzieję że mu się spodoba, w końcu mieszkamy nad jeziorem :D
Katusia atenass podziwiam was, jak łączycie opiekę nad dwójka, trójka dzieci !! Jak mam takiego niemowlaczka to nie potrafię sobie wyobrazić jak to zorganizować gdy ma się troszkę starsze dziecko jeszcze....podziwiem teraz wszystkie wielodzietne mamuśki, co za wyzwanie i organizacja!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) jak się dziś czujecie? jak wasze maluszki te w brzuszku i te już poza nim?
My z Olą byłyśmy dziś na 20 min na podwórku. Pierwszy raz ze względu na to że wcześniej była brzydka pogoda..już nie mogę się doczekać kiedy pójdziemy na dłuższy spacerek :)
Czy któraś z was dokarmia swoje dzieciątko mm? jakim? ja dokarmiam drugą noc bebikiem i powiem wam że moja mała śpi po nim 4,5 h ale chyba ma zaparcia...w dzień przystawiam ją do piersi pręży się jakby chciała zrobić kupkę ale niestety nie może :( nie iwem już czy to bebiko jest dobre czy zmienić na inne.. dokarmiam ją bo wydaje mi się że moje mleko nie jest zbyt treściwe...dziś zjadła parę min z jednej piersi dalej była głodna dałam jej odciągniętego mojego mleka 90ml a ona dalej była głodna...dałam jej drugą pierś zjadła coś tam pobawiła się i ją uspałam po jakimś czasie. sama nie iwem już co z tym mlekiem jest nie tak...

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...