Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasiaa7989

antala chyba Twoj dzidzius rowniez jest bardzo wyczekiwany na forum:) juz coraz blizej .Pomysl jak wielka nagroda Cie czeka za ta cierpliwosc..

dorota co do pieluch ja kupilam do szpitala paczke pampersow 1 i nawet calej paczki nie zuzylam..ale ja bylam standardowo 3doby.Moj Maks wazyl 3480 . Za to obok lezala dziewczyna ktora urodzila chlopca z waga 4500 i miala w domu zapas 8opakowan 1 i pow.ze pewnie bedzie musiala komus oddac:)

Waskajestes?:) jak maluszek? Jak tam Twoj powrot do formy?

Odnośnik do komentarza

dorota714 na początek może nie zarzucaj się tonami pieluszek. Kup jedno opakowanie 1, bo one są do 5kg, a potem zobaczysz, czy lepiej już spróbować z 2, czy kupić kolejne opakowanie 1. Moja mała urodzila się ponad 4kg i cieszę się, że mam tylko karton 1, bo nie wiem, czy za jakieś 2 tygodnie by się w nie zmiescila :)

aniaa1989 wiem, co masz na myśli z tymi radami. Ja dodatkowo teraz jestem tak rozdrażniona jak mi ktoś zwraca jakąkolwiek uwage, że nóż się w kieszeni otwiera. Tez przy mężu, bratowej, czy kimś kto ma dzieci jest mi łatwiej karmić, ale na ogół jeśli jest ktoś u nas, to zostawiam gości w towarzystwie męża i dyskretnie ukrywam się w sypialni.

evires to widzę, że byłyśmy chyba w podobnym hotelu :) bufety, menu, osobna sala, położna zawsze do dyspozycji... tak, szczerze polecam rodzenie w Niemczech, choć bałam się tego jak diabeł swieconej wody :D sprobuje z tym smoczkiem i jak tylko będę na zakupach, to zajde do Mullera.

Odnośnik do komentarza

Nualaa my mamy podane dwa terminy na 30 listopada i 4go grudnia. Jutro wypytam o ten masaż czy w ogóle ma sens,bo tak jak mówisz jeżeli na dole się nic nie zaczyna nawet ruszać to porodu mi jeden masaż nie wywoła :) ale już tydzień temu mi mówił, że ładnie się szyjka skróciła i że być może nie doczekam następnej wizyty a tu już jutro...

Odnośnik do komentarza

paulina ja tez jutro wizyta u poloznej i czeka mnie masaż juz jeden w piatek miałam w nocy. Nieprzyjemne bylo to ze miała kościste rece polozna i bardzo mnie cisnela zeby dosięgnąć do szyjki. A sam bol to podbrzusze jak na miesiączkę i naprawde jak teraz siedzę i mam skurcze to ten masaż to bylo nic. Trwało dosłownie z pól minuty. Ale drugi raz bym nie chciała :)

Odnośnik do komentarza

antala Ty to bidulko już całkiem tam nam cierpisz. U nas wczoraj tylko pięć skurczy i nic więcej a Ty się męczysz już kilka dni. Może jutro czekają nas jakieś lepsze wieści :) To dobrze,że taki masaż nie trwa długo. Dzisiaj mamy bóle podbrzusza ale to nic w porównaniu z plecami i kolanami. Podejrzewam, że przy porodzie będę miała poza skurczami te najgorsze bóle krzyżowe :( dlatego już bym wolała mieć to za sobą bo przez te myśli zaraz zwariuje.

Odnośnik do komentarza

A ja dziś udałam się na pierwsze KTG na izbę przyjęć, celem sprawdzenia czy wszystko dobrze u mojego synka, wszak juz pare dni po terminie i niestety zapis badania był niezbyt dobry. Ponoć wystąpiło ryzyko niedotlenienia dziecka, widoczne były skurcze w zapisie - ja ich w ogóle nie czułam i dlatego od razu przyjęli mnie na oddział przedporodowy, na co w ogóle nie byłam przygotowana. Kolejne KTG wyszło ok, ale będą mnie trzymać na obserwacji, aż do końca.

Odnośnik do komentarza

Nikka mam nadzieje ze wszystko przebiegnie sprawnie.
ja dalej w bólach dalej nieregularne ale sa caly dzien praktycznie bez przerwy. Moja siostra wie jak wkurzyć człowieka... Stwierdziła ze juz narzekam ze boli a to nawet nie akcja porodowa to co będzie przy porodzie. NIEWIEM KURNA CO BEDZIE PRZY PORODZIE! OD PIATKU SIE MECZE. Raczej mnie nie gilgocza te skurcze chyba. Boże ... Czy tylko ja jestem drazliwa na takie docinki? Ona dostala od razu skurczy co 5 minut wody odrazy i miała dziecko po kilku godzinach.... Czasami mam wrażenie ze obcy sa bardziej życzliwi niz rodzina.

Odnośnik do komentarza

ale się naczytałam:) po1. Marycha super imię! Gratulacje:)jakiego rozmiaru ubranek używacie? Ja się zaopatrzyłam w 56 ale z racji tego, że termin miałam 22 myślę czy zmieszczę w nie kluseczke, tak w ogóle to byłam w szoku...tydzien temu dowiedzialam się, że będzie chłopak a 2 dni wczesniej po dłuuugich rozmyslaniach wybrałam imię dla dziewczynki...nie wspomnę o reszcie:D 2. Moja córka miała straszne uczulenie na pampersy, mniejsze na huggiesy i dady wszystko sie wygoiło szybciutko w tesco loves baby a kombinowałam jak koń pod górkę...super chłonne, nic raczej nie ucieka i nie smierdza chemia...juz myslalam nad wielorazowymi...

Odnośnik do komentarza

a jesli chodzi o rodzine to wiadomo, że na więcej sobie pozwalają...Twoja siostra miała tak fajny poród, że nie jest w stanie zrozumieć co przechodzisz. Wiesz to jest tak, że czasem naprawdę warto zacisnąć zęby i się uśmiechnąć, to wtedy Ty jesteś góra w tej sytuacji:) ogółem...nie przejmujmy się pierdami otoczenia, te małe słodziaki tak szybko rosną! Moja córka ma 15 msc, kiedy to się stało nie wiem:)

Odnośnik do komentarza

jeszcze jedna ważna rzecz czytajcie składy kosmetyków! Doszkolcie sie jesli trzeba w konserwantach itp. SLS...Popularne, reklamowane super hiper a tak naprawdę tragedia...nie mówię, że dziecko będzie miało odczyn alergiczny ale moze miec sucha skore albo naprawde nic, co nie zmienia faktu, ze te mikstury nie sa przyjazne dla skory. Zdziwiło mnie to, że tkz. No name czesto maja tysiac razy lepszy skład. Boje sie podawać nazwy bo mnie przegonicie:)

Odnośnik do komentarza

Ja z kosmetyków mam skład okrojony czym mniej tym lepiej uważam. Do kąpieli oliatum do pupy wazelinę chyba ze bedzie cos nie tak to w pogotowiu mam bephanpen czy jak mu tam, ale to właściwie sobie na sutki kupiłam bo wiem ze bywa niezawodny. I do cialka oliwka z Jonsona wiem ze mega bywają uczulajace wiec w zapasie zwykly kręm na wodzie z płatków owsianych za dosłownie grosze.

Odnośnik do komentarza

Kochane, uwielbiam czytac jak mowicie o swoich maluszkach! Szkoda tylko, ze sama nie moge podzielic sie z Wami swoimi odczuciami :( moj uparciuch ciagle w brzuszku... Wczoraj o 13.13 przyjeli mnie na patologie, mialam chyba z 5 KTG w ciagu dnia, wyszly mi skurcze, ale nie do konca czulam zeby byly bolesne. Maly stracil troche zapal i jakos mniej sie ruszal wiec poelegniarki kazaly mi zjesc cos slodkiego. To moj pierwszy raz w szpitalu, dlatego juz od 4.30 nie spie :/ chce juz trzymac malego w ramionach!! Pozdrawiam Was i sciskaam mocno :*

Odnośnik do komentarza

Jak tam u was po nocy? antala jak się czujesz? A może już jesteście po wszystkim? :) u nas dzisiaj żadne wody w nocy już nie odchodziły, nic się kompletnie w tym kierunku nie działo. Za to o 2 w nocy mieliśmy co robić, sąsiad postanowił wiercić dziurę w ścianie i dzięki niemu spadła nasza wisząca szafka wraz z 30 szklankami i kuflami mojego lubego. Mało co zawału nie dostałam, a mój śpioch stwierdził,że to może kot zrzucił szklankę w kuchni :D

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim mamusiom i przyszlym mamusiom :) energia mnie dzis rozpiera. Pierwszy raz sie wyspalismy z mezem...przez caly dzien mala byla marudna plakala i spala po 30 min. Bylam zalamana. O 20.40 stwierdzilismy ze damy jej bebiko 60ml. I po prostu od kopa zasnela i spala 4h..nie dojadala. Okazalo sie ze cos malo pokarmu mialam wczoraj bo z dwoch piersi odciagnelam 30ml takze dwa razy w mocy butelke jej dalam i spala jak zabita.. Boze jak dobrze sie wyspac.. calkiem inaczej sie czuje. Mam ochote na wszystko a wczoraj tylko buczalam razem z nia... dzis u nas piekna pogoda chociaz troszke sniegu rano za oknem no i wyjdziemy chyba z mala na 20 min na pole.. na jak dlugo wychodzicie z maluchami ? Pozdrawiam was goraco :)

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

nikkaa trzymaj się w tym szpitalu. Być może Twoją akcja porodowa niedługo się rozwinie i skończy sieć ta niepewność. Na pewno wszystko będzie dobrze :)

antala być może teraz się tak meczysz, a Twój synek Ci to wynagrodzi i wyskoczy jak z procy i wtedy to Ty dopieczesz siostrze, jak wytrwale znioslas porod :) glowa do gory i nie denerwuj sie takimi komentarzami, bo jestes juz na finiszu i trzeba myslec pozytywnie :)

Alut moja Iga urodziła się 56 cm i póki co tego rozmiaru używamy. Jedne spioszki są na styk, inne jeszcze chwilę ponosi, to zależy od producenta, ale większość mam z H&M II myślę, ze miesiąc dadzą radę. Moja na szczęście nie ma uczulen póki co i oby nie miała, bo w sumie nie wyobrażam sobie używania innych pieluszek niż Pampers. Przy synku raz kupiłam Huggies i po 3 dniach używania oddałam sąsiadkę, mam jakies negatywne doświadczenia albo moje dziecko po prostu takimi fontannami siusialo :D

sweetheart maluchy przed porodem zazwyczaj tracą zapał do nadmiernych harcow w brzuszku, wiec jest szansa, ze Twój właśnie odpoczywa przed pierwszą trudną drogą w życiu :)

Paulina1992 ten Wasz sąsiad to jakiś hardkor! Wiercenie o 2 w nocy??? Chyba bym mu to całe szkło zostawiła na wycieraczce :)

aniaa1989 widzę, ze nie tylko ja przechodziłam kryzys laktacyjny, z tym ze u mnie ten pokarm jest, ale mała i tak by jadła, jadła, jadła i jadła... może i dobrze, ze dałaś mm, bo przynajmniej nie musisz się męczyć, a Twój komfort też jest ważny. W końcu mama wyspana, to mama gotowa do działania :) przechodzisz calkiem na Bebiko, czy jeszcze bedziesz probowac ze swoim mlekiem? Co do spacerow to moja też ma 11 dni i chodzę z nią tyle, aż zacznie się wiercic. Nieraz to jest godzina, a nieraz dłużej...

Odnośnik do komentarza

Paulina, ale macie sąsiada! Mega! Wiercić o 2 w nocy! Ale uśmiałam się, że Twój Mąż stwierdził, że to kot zrzucił szklankę, haha!

Antala, cierpię razem z Tobą :( Bardzo, bardzo trzymam kciuki, żebyś już urodziła i koniec z tymi męczarniami!

nikkaa, trzymaj się! Ale tętno już się unormowało, tak?

Ja dzisiaj była u sąsiadki, która urodziła 1,5 m-ca temu. Mały to słodziak, ale cały czas chce być na rękach lub przy piersi. Jak widzę zmęczenie Asi, to aż sama wymiękam!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3k6j7ewh4j.png

Odnośnik do komentarza

Katusia911 KasiaWaw sąsiad przyjechał znad morza ogarnąć mieszkanie po kimś tam i nie traci ani chwili :P Huk był taki,że zerwałam się na równe nogi,bo nie wiedziałam co to a Michał stwierdził, że kot w kuchni popielniczke albo szklanke zrzucił. Oczywiście sama musiałam go dobudzic,bo nawet się nie ruszył :P
My dzisiaj po wizycie u ginekologa. Stwierdził, że mała napiera główką na szyjkę i całkiem prawdopodobne,że przedwczoraj odeszło mi trochę wód plodowych. Na KTG położna wyciszyła głos,bo mała tak szalała,że glowa pęka :) mamy wizytę za tydzień ale lekarz życzył nam żebyśmy już jej nie doczekały :D i mamy jechać na szpital nawet jak skurcze będą co 15 minut. Położna nam mówiła żebyśmy jechali jak będą co 5 a on mówi że jak co 15 to też.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...