Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :)
anka krk powiem Ci że to karmienie piersią mnie dobija.. moja Ola nie potrafi zjeść z prawej piersi. Tzn wydaje mi się że z prawej piersi pokarm wypływa jakoś niewiem...szybciej..? zjada łapczywie trwa to 5 min ppóźniej jej się ulewa czasem nie zdąże ją podnieść na ramię..często przysypia przy piersi.. wogóle mam problem z odbiciem jej. Raz się udaje raz nie..
Jak wy odbijacie maluchy?macie jakiś niezawodny sposób? bo ja już wymiękam.

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Nikkaa ja mam podobnie jak ty. W środę mam się zgłosić do Szpitala bo jestem po terminie.bez skierowania bo lekarz mówił że po terminie jestem więc nie trzeba. Także też się spodziewam powolnego wywoływania w szpitalu. Pewnie najpierw badania a potem testy oxy.
Mam się zgłosić rano bo mój Lekarz chce mnie jeszcze Obejrzeć. Jestem Coraz bardziej podekscytowana i jednocześnie zestresowana. Ale wiem ze juz pewnie za tydzień to dzidzi napewno będę mieć Przy sobie:-D

Odnośnik do komentarza

Ja w nocy nie odbijam tylko śpię z Igą a w dzień karmię ją że ona leży na mnie i sama odbija a jak jeszcze płacze to na ramię i glaszcze po plecach. Mi za szybko leci i się krztusiła stąd zmiana pozycji. Synka też tak musiałam karmić.

U nas troszkę mamy problem z brzuszkiem. Daję dicoflor i zobaczymy. Narazie też okap nas ratuje :) i robię masaż brzuszka też.

http://www.suwaczek.pl/cache/0361adf311.png

Odnośnik do komentarza

Jak moja Iga śpi to też jej nie odbijam. Chyba, że jest rozbudzona, to biorę ja na ramię, bo zresztą lubi być w tej pozycji. W nocy zawsze ukladam ją na boku, raz jednym, raz drugim. Z tym odbijaniem to jest różnie, nie zawsze jej się odbije, ale też nie zawsze się uleje. Chyba nie ma sprawdzonych sposobów na ten problem i trzeba po prostu swoje przeczekać aż układ pokarmowy się w pełni wykształci. Kurcze, gdyby nie to, że moja Iga moglaby wisieć na piersi ciągle, to nawet karmienie byłoby przyjemne. Lubię patrzeć jak ten mały potworek aż się poci przy jedzeniu. Tylko niestety moje piersi służą jej jako pokarm, napój, smoczek, usypiacz itd. Chyba tego nie da rady przeskoczyć...

Odnośnik do komentarza

My walczymy z cyckami. Moja Tosia grzeczna na 5 ale jeść to ona nie bardzo. Fakt mamy dopiero 2 dni ale przystawianie do piersi -głównie lewej, gdzie mam krótszą bodawke jest naprawdę trudne a czasem niemozliwe. spróbuję z tym kapturkiem tak jak Katusia pisala , zeby wyciągać brodawke... Jeszcze każą mi ją karmic co 2,5h a teraz mi spi juz 4h non stop i to takim snem ze wybudzic sie nie da.
Aa sutki juz mnie bolą, a to dopiero poczatek ;)
Jutro wychodzimy do domu !! :))

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

elii leżysz na plecach a mała na Tobie? muszę spróbować bo mi też za szybko pokarm leci...

W nocy czasem jak Ola poje sobie porządnie to usypia i też nie zawsze odbijam ją wtedy. WW łóżeczku też kładę ją na boku raz lewym raz prawymi czasem nie ulewa..
Bosh...początki są strasznie trudne...nie iwedziałam że aż tak..
czy któraś odciąga pokarm do butelki i daje z butelki ?

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Dzis sie jakos zmobilizowałam i wysprzątałam caly dom pomyłam okna poodkurzałam nawet lodówkę umylam, kurze, segregacje bibelotów zrobiłam polowe wyrzuciłam bezlitośnie, łazienkę wysprzątałam i toaletę poskakałam na piłce i wymoczyłam sie w cieplej wodzie. Skurcze zaczelam liczyć i chyba cos się ruszylo bo co 7 minut równo ale takie... Malo powalające. Zobaczymy moze dzis sie okaże ze nie będzie fałszywego alarmu tylko ten właściwy. Moj Pawel mówi ze bardzo by niechcial isc do pracy jutro :P

Odnośnik do komentarza

linka julak doczekamy sie i my. Moj jak wyjdzie to go obwącham i wycaluje niech placze w niebogłosy ze go tak męczyć będę ale musze. TO MOJE :) tyle na niego czekam. Wyobrażacie sobie swoje dzieci? Ja patrzę na zdjęcia mojego Pawla jak byl maly i pragnę zeby moj syn tez byl taki pyzaty kluseczek z dołeczkami i czerwonymi polikami. Chyba się poryczę! To tak niedługo kilka dni zapewne! <3

Odnośnik do komentarza

anjak spróbuj, mnie na początku pomogło, a teraz już nie muszę korzystać z tego kapturka, bo sutek się ogarnął :) też karmię na leżąco z małą na brzuchu, ale tylko w nocy, bo wtedy sobie mogę przysnac :D

aniaa1989 ja sciagalam juz całe 2 razy, bo dopada mnie kryzys psychiczny z tą moją cycowa terrorystka. Bez problemu wypila, ale z początku jak poczuła smoczek to nie chciała. Dopiero jak jej poleciało mleko to zatrybila :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Hej dziewczyny. Wszystkim nierozpakowanym wytrwalosci..niedlugo koniec listopada i kazda z Nas juz bedzie mogla doszukiwac sie podobienstw z wygladu itp swoich dzieciaczkow:)

Moj wlasnie patrzy na mnie tymi slodkimi wielkimi oczami :) pewnie sobie mysli ,,a ta znow na tym telefonie:D"
My dzis mamy kolejna wizyte poloznej i tak jak ostatnio byly pytania odnosnie pielegnacji tak teraz kupa itp:)
I co do kupy Wasze maluchy robia juz taka jakby sama wode zabarwiona na ciemny zolty z takimi grudkami jak na poczatku to bywalo? Boje sie ze nie rozpoznam biegunki od zwyklej kupy..a do tego ulewanie jak jest w wiekszej ilosci to skad wiedziec ze maly poprostu za duzo zjadl a nie ze ma wymioty..podkresle,ze goraczki nie ma,bo mierzymy mu czesto..
Trudne to:)
A do tego czasami jak je cyca to tak sie prezy steka..wasze tez tak maja?
Dzis zrobil mega kupe ze az sie wylala z pieluszki;p
Ogolnie to je spi ale aktywnosc ta dzienna juz mu sie wydluza:) no i krotsze drzemki w dzien.Szkoda ze nie odsypia tego w nocy ,bo caly czas co 2h sie budzi
Lecze mu nadal to oczko,ale juz o wiele lepiej wyglada
Katusiano wlasnie ile tego mleka Ci wypija.?moj traktuje cycka tak samo jako uspokajacz to podstawa ..zasypia przy nim..smoka ciagnac nie chce niestety a czasami by sie przydal.
Wczoraj bylismy na spacerze 20min pochodzilismy..a Wy dlugo spacerujecie?
Paulina1992ja pierwsze skurcze poczulam dopiero na porodowce jak juz tam bylam ze 4h:) tak to wogole nie wiedzialam jakie to uczucie

Z tym odbijaniem to ja tez nie zawsze odbijam zwlaszcza jak spi..a jak nie spi to nie jest koniecznoscia by mu sie odbilo.

eliimi tez pokarm leci ciurkiem to musze sprobowac z ta pozycja

Dziewczyny po karmieniu Was tez tak ssie w zoladku?:0 ja to odrazu musze cos zjesc..Maks mnie wysysa po calosci:p

Odnośnik do komentarza

Ja to mam ogólnie mega ssanie ciągle bym coś jadła. A że mała ma już kolki to boję się czy coś jej akurat zaszkodzi. Muszę te magiczne kropelki sab simplex kupić tylko nie wiem skąd je wziąć tu w PL.
Wczoraj do po 22 Iga dała w kość, nie mogła kupy zrobić i brzuszek ją bolał. Dopiero po masażu i dłuższym czasie zrobiła i w końcu udało się ją uśpić.

http://www.suwaczek.pl/cache/0361adf311.png

Odnośnik do komentarza

eliii sab simplex możesz kupić poprzez aptekę internetową :)
Kasiaaa7989 to najpierw Ci wody odeszły czy jak? Jak skurczy jeszcze nie miałaś :P to brakiem skurczy nie mam się co martwić ale chociaż dobrze, że w końcu wiem jak one wyglądają :)
Dzisiaj w nocy poleciało ze mnie trochę tak jakby "wody" na łóżko. Miała tak ktoras? No tak na oko to z pół szklanki. Ale bezwonna, bezbarwna i nie wiem co to może być

Odnośnik do komentarza

Paulina1992 może to właśnie wody się sączą. Pamiętaj, że to nie musi chlusnąć tylko najczęściej właśnie ponoć jest jak odchodzą powoli i po trochu. Jeśli bezbarwne, bezwonne i nie ma konsystencji śluzu to obstawiałabym wody. Jak nie chcesz od razu jechać na porodówkę, bo nie jesteś pewna i mogą cię odesłać do domu to możesz w aptece kupić test na wody płodowe.

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...