Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn dzisiaj wcześniej zrobił pobudkę, więc pewnie dodatkowo zmęczona będę w ciągu dnia.

Kasiaaa7989 bardzo ładny brzuszek :)
Tak mi się teraz skojarzyło, jak po urodzeniu synka... nie mogłam uwierzyć że takie dziecko się mieści w takim w sumie małym brzuchu.

Polina22 pewnie Ci czop odchodzi. Taki śluz galaretowaty/ciągnący się, różowawy albo brunatny.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry dziewczyny

Widze,ze juz u was akcja wyczekiwania porodu na calego.Ja jakos dziwnie po ostatnim tygodniu ,gdzie lapaly mnie skurcze i zle sie czulam, teraz czuje sie ok. Przesypiam cala noc, tylko na siku moze 2 razy. Chyba jeszcze nie moj czas , ja jeszcze dalekp za wami z terminem na 23 listopada . Przyszly moje wyniki GBS i wynik negatywny. Wczoraj m ialam ostatni scan w szpitalu 36 plus 3 dni, dowiedzialam sie, ze moj maly ma 2750 kg, ponoc wszystko okay, ale sie dziwie, ze nie jest duzy bo ja mam prawie 180 wzrostu , tato tez wysoki moze bedzie z tych drobnych?
Decyduje sie na porod w wodzie na pocztek, i gas a jak nie dam rady polozna mowi, ze zawsze moge wyjsc z wody i dostac zzo , zobaczymy:)

Postanowilam,sie juz nie nakrecac co do porodu, i skupic na sie efekcie koncowym, nbol bedzie ale w koncu zobacze mojego Theo:)

Moze zaczne panikowac blisko due date.na razie wmawiam sobie, zeby zachowac spokoj.

Dziewczyny, czy ktoras karmila dzieci czesciowo piersia, i czesaciowe mlekiem modyfikowanym?

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny:)
u mnie noc jak zwykle nijaka taka,troche śpie,troche siku, nad ranem przebudziłam sie na plecach to jak obróciłam sie na bok to mnie kręgosłup bolał w krzyżu ale chociaz ręce nie zdretwiały jak na plecach haha a takto na boku jak leże to nie wiem jak je trzymać tak drętwieją-aż czasem takie prądy od łokci idą do dłoni masakra

ja mam termin na 20-tego

i tak obserwuje swój brzuch jak tak duzo mówicie o opadaniu-wciąz niby mam wysoko pod piersiam ale mam wrażenie jakby nizej chyba dziecko leżało jakby nad spojeniem juz więcej brzucha było-nie wiem jak to opisac i tak się zastanawiam czy jak wstaje z kanapy taki mały dyskomfort nadole czuje ale nie wiem czy to od tego ze dziecko powoli jest nizej czy dlatego ze od poniedziałku całe dnie latam i sprzatam cały dom-horror-mnie wzieło teraz na prace jak powinnam leżeć i odpoczywać żeby nic nie przyspieszyć a nogi mi tak puchną,bolą :(

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki :)
Został mi równy tydzień do terminu. Chyba powoli zaczyna'pie coś dziać-mam wrażenie, że brzuch troszeczkę opadł, skurcze budzą mnie już nawet w nocy,ale ciągle są nieregularne, a dodatkowo dziś w nocy taki ból brzucha mnie trzymał właśnie jak na miesiączke. Także noc niestety nie przespana. Wolałabym, żeby mała poczekala chociaż do soboty, wtedy mój mąż będzie miał parę dni wolnego, a to zawsze raźniej :)

Antala ja też sobie coś podobnego ubzdurałam, także naprawdę nie chciałabym, by poród musiał zakończyć się cesarska. Też z tego względu nie chce brać zz, bo chcę przeżyć ten poród "całą sobą" ;) teraz pewnie tak kozaczę, bo to mój pierwszy poród i w ogóle nie jestem świadoma siły tego bólu, a jak przyjdzie co do czego to będę wołać o pomoc :D ale na tą chwilę jestem nastawiona tylko na naturalne środki i mam nadzieję, że tak zostanie.

Waska, tylko Ci pozazdrościć tej energii :) Mnie od tygodnia taka niemoc dopadła, no nic się nie chce.

Polina22 a oprócz tego odchodzącego śluzu masz jakiegoś inne objawy? Daj znać jak tam sytuacja u Ciebie.

Miłego dnia! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Kasia_Ola mam skurcze nieregularne. Corcia dziś mniej aktywna. Ja ogólnie nie czuje wypychania maz mówi ze trochę wyczuwa. Wiec sama nie wiem. Kręgosłup mnie boli jakiś czas. Czy brzuch jak na okres nie wiem bo nie mam bolesci przed okresem wiec nie znam tego bólu. Do tego chodzę do łazienki a nie mogę zrobić siusiu. Co do bólu tez tak mówiłam nie chce znieczulenia nie chce cesarki. Bez znieczulenia się nie obeszło ale nie zzo tylko coś tam wstrzyknela nie wiem nawet co. A o cesarke to wołałam heh.

Już męczy mnie ta końcówka. Wspolczuje tym dziewczynom które maja termin w środku listopada. Chociaż nie świadczy to ze nie urodzicie na początku.

Oliviaaa nie sugeruj się do końca USG . Polozna mówiła ze dość często USG wskazuje nawet do kilograma błędu. U mnie było to 410g mniej. Przed powodem USG 3300 urodziła się 2890. Wiec USG nie do końca się sprawdza. A mojego szwagra żony USG 3300 a mała 2700. Wiec jak widzisz USG to tylko pozory. Ja tam w te wagi nie wierze zbytnio.

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny :) ja już po wizycie u lekarza. Termin za 6 dni, a nadal nic się nie dzieje. Macica pozamykana, szyjka też się nie skraca. Lekarz powiedział, ze jeśli coś w ogóle się wydarzy w przyszłym tygodniu, to będzie to spontaniczna akcja, ale z małą wszystko ok i zielone światło mam. Wczoraj się tak źle czułam, a widzę, ze to się rozpisalyscie :)
Mąż mnie wysłał o 20 do łóżka, także obudziłam się o 4.30 na siku i już nie było spania. Jednak 8 godzin snu w moim wypadku to zupełne maksimum.

Kasiaaa7989 ładny masz ten brzuszek. Te nasze dzieciaczki faktycznie w takich niedużych pomieszczeniach muszą się gniezdzic na dodatek jest im na tyle dobrze, ze się nie pchają na zewnątrz :)

Mój brzuch też jakoś szczególnie się nie obniżył. Jak wsiadam do auta to mnie aż gniecie i ciężko oddychać, wiec chyba jest na tym samym poziomie, co wcześniej, chyba ze po prostu tak strasznie urósł, ze nie odczuwam obniżenia.

Oliviaaa waga dziecka nie jest zależna od tego jak Ty czy mąż wygladacie teraz. Składa się na to dużo rzeczy, ale podobno głównie waga matki, kiedy się urodziła. Dopiero później dziecko zaczyna wykazywać wszystkie inne genetyczne powiązania, także tym USG nie ma sie co kierować. Poza tym masz jeszcze ponad 3 tygodnie do terminu, także zdąży urosnąć.

Kasia_Ola Ty to masz fantazję :) co jak co, ale chęć przeżywania bólu porodowego to rzadkie marzenie :D

aniaaa1989 ja mam w łóżeczku wszystko poza ochraniaczem, bo na razie mamy materacyk na najwyzszym poziomie, wiec ochraniacz się nie zmieścił, a poza tym nie jest póki co aż tak potrzebny. Ale baldachim wisi i czeka na małą krolewne :)

Wszystkim Wam te czopy odchodzą albo jakieś inne gluty, a ja nawet nie wiem jak to wygląda :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które nie chcecie znieczulenia to bardzo dobrze. Macie pozytywne nastawienie, że nawet z bólem dacie radę, a to bardzo ważne.
Znieczulenie dają chyba jak rozwarcie jest między 4 a 7, więc od biedy będziecie miały troszkę czasu na zmianę zdania :)

Ja też bez zzo będę.

Odnośnik do komentarza

polina22 z tą wagą z usg to jeszcze nic! U bratowej pomyłka była ponad 1kg! Mały miał mieć 3500g a urodził się 4700g i biedna się męczyła długo, aż ostatecznie zrobili cesarkę.
Kurczę ja też się biję z myślami co do zzo. Jednego dnia wiem, że wezmę, a drugiego już nie chcę. Ale im więcej czytam tym się negatywniej na nie nastawiam. Ostatecznie pewnie go nie wykluczę, ale jeśli dam radę bez to będę przeszczęśliwa. Jak już będę wiedziała, że nie dam rady to o nie poproszę, ale jestem dobrej myśli, bo wydaje mi się, że próg bólu mam wysoki, mega bolesne miesiączki od samego początku, nawet owulacje. Ale z kolei czuję nawet najdrobniejszą zmianę w organizmie więc może być różnie. No i wiadomo, to mój pierwszy poród więc nie mogę nic przypuszczać, wyjdzie w praniu :)

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałam o bólach to najgorsze są te krzyżowe (ja ich nie miałam), więc dziewczyny jeśli poczujecie takie na początku porodu to ja myślę, że w sumie rozsądnie będzie poprosić o zzo. Bez tych bóli jest o wiele łatwiej. Poza tym zobaczycie jak szybko robi się rozwarcie, bo jeśli szybko to z kolei zzo nie ma sensu za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie ja sie tak zastanawiam nad swoim rozwarciem..mam je na 4cm i przeciez ja zadnego skurczu bolesnego nie mialam nic takiego nie pamietam..
Dziewczyny te ktore macie juz porod za soba jest to wogole mozliwe by tak poprostu rozwarcie sie zrobilo? Zapomnialam sie o to swojej gin zapytac.

Ja juz lozeczko mam gotowe przescieradlo jest i tez kocem okrylam ..kto wie moze juz na drugi weekend bedzie w nim maly lokator:)

linka09 z tym usg to niezla pomylka szook...mogli odrazu zrobic cesarke bez niepotrzebnego meczenia sie..ale kto by pomyslal ze to az 1kg !:0

Katusia911 jakos mnie nie zdziwil Twoj wpis hehe tutaj kazda termin blisko a objawow zero:) i wlasnie czuje,ze te nasze porody to beda naprawde spontaniczne i wyjatkowe:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Ostatnio wydawało mi się że mała jakaś mniej ruchliwa była. Nawet jak zjadłam coś to tak słabiej czułam ruchy. Więc w środę pojechałam do szpitala na ktg szczególnie, że od rana bolał mnie dół brzucha. Szczególnie było to dokuczliwe jak trochę siedziałam i musiałam wstać. A u nas dopiero 35 tc. Lekarz powiedział, że ktg jest w porządku. Ale jak mnie zbadał i zrobił usg to stwierdził, że urodzić to mogę nawet za 3 dni, bo szyjka jest na 1 cm i mała ma nisko główkę. Mam więcej leżeć niż chodzić. Muszę się oszczędzać bo dobrze byłoby wytrzymać choć do 37 tc. A jak przez dłuższy czas chodzę albo robię coś co wymaga większego wysiłku to czuję jak mała się wpycha tam na dole.
Ja jeszcze nie zdecydowałam czy będę chciała zzo. Jedna koleżanka poleca inna odradza. Tak naprawdę okaże się w czasie porodu.

Odnośnik do komentarza

Myslalam, ze po moim wczorajszym samopoczuciu, tym ze jestem juz tak blisko terminu i tym ze kazda z Was cos tam juz ma, moze mnie tez spotka ten zaszczyt i powie mi chociazby o najmniejszym rozwarciu, a tu dupa! Calkiem zakorkowana jestem, ale moze bedzie tam jak z synkiem, ze obudze sie pewnego słonecznego dnia i po prostu odejda mi wody :) tez wiem, ze bylabym w stanue urodzic bez zzo, ale skoro mam możliwość z niego skorzystac, to czemu nie... w końcu za męczeństwo przy porodzie zywcem do nieba mnie nie wezma :) a przy poprzednim blagalam o cesarke przez krzyzowe właśnie. Co do zzo, to ja te negatywne komentarze odbieram tak samo jak "dobre rady" znajomych, ktore niedawno rodzily, o ktorych ostatnio pisalysmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...