Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam pobierany GBS tylko z pochwy w zeszłym tygodniu, następna wizyta dopiero za tydzień wiec jutro sobie zadzwonię i zapytam o wynik. Dziewczyny a robicie HIV? Moja gin powiedziała, że to nie jest obowiązkowe badanie i tak się zastanawiam czy robić...
Nadiaania dzielna jesteś :-) moja znajoma ma 5 letnie bliźniaki i pamiętam jej brzuch ogromny był i wydawało sie że skóra juz więcej się nie naciągnie ;-) a chłopaki spore się urodziły 2950 i 3050 i zero rozstępów.
Iga bardzie ładne imię, u mnie w rodzinie już zajęte, he na szczęście nikt nie ma Filipka ;-)
Kurka mąż wypił piwko i nie mam kogo wysłać do sklepu po colę :-/

Odnośnik do komentarza

Waska ile czekałaś na wyniki z GBS-a ? jadę jutro . do następnego wtorku chyba zdążą?
ja badania robię w szpitalu, mój gin dał mi tylko skierowanie.

nadiaania super ,że się trzymacie . dotarłaś w trzypaku bardzo daleko . tak niewiele już nam zostało..
dzięki.uspokoiłyście mnie z tą cesarką . czyli nawet jak się zacznie coś wcześniej, ogarniają to cc.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

linka09 właśnie mnie tez nie przeraża ból, choć wiem, ze będzie straszny, ale ta cała dezorganizacja i brak kontroli nad własnym ciałem. Ta niemoc... ehh! Ale damy radę, bo jak nie my to kto :) ja pościel z baldachimem i ochraniaczem włącznie zakładam od razu. W końcu będzie to kącik małej księżniczki, wiec musi być idealny :) I moja mała będzie spała od razu pod kołderką i na podusi. Wiem, ze niektórzy to neguja, ale mój synek też spał na podusi i wszystko jest ok. Spiworka ani rozka nawet tym razem nie kupowałam. Poprzednio tylko moja teściowa nosiła małego w rozku, a mnie on chyba nie jest potrzebny... może po urodzeniu zmienię zdanie :)

anka_krk Ty też z tą cola? Ja dziś się doladowalam i chyba ze dwie szklanki wypilam, o ja grzeszna ;) no to widzę, ze jednak imię Iga się rozpowszechnia. Ja w swoim otoczeniu nie słyszałam i w mojej rodzinie tak sobie zareagowali, ale w końcu to rodzicom ma sie podobać, a nie reszcie. Już Ci chyba mówiłam, ze mój starszy ma na imię Filip, także spodziewaj się małego lobuza :) ja na HIV miałam robione na początku ciąży, ale chyba tutaj to jest jedno ze standardowych badań, bo nikt mnie o zdanie nie pytał, a w książeczce adnotacja jest.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) jeżeli chodzi o kapturki to u mnie całkowicie odpadają nie cierpiałam tego dziadostwa:) Mała tym pluła i nie chciała za nic w świecie wziąść do buzi. Aczkolwiek pisze tu jeszcze, że nikogo nie zniechęcam trzeba wszystkiego samemu spróbować żeby mieć na ten temat jakiekolwiek zdanie.
Pościel do łóżeczka zakupiłam w Ikei zarówno kołdrę i poduszkę jak i poszewki, ale na razie nie będę używać, bo malutka będzie spała w małej kołysce ( do ok. pół roku ) i ta pościel za duża, ale będzie w sam raz jak będziemy zmieniać łóżeczko:) na teraz mam płaską poduszkę i grubszy kocyk minky także będzie pod tym spała. Co do rożka to ja będę używała. Pomyslalam, że przyda się jak starsze rodzeństwo będzie chciało małą potrzymać na rączkach. Tak opatulona chyba będzie bezpieczniejsza dopóki się nie nauczą:)
Nadiaania dobrze, że się w końcu odezwałaś:) jak dasz radę to melduj się częściej, bo się niepokoimy....
Witaj eliiii:) dołączajcie śmiało dziewczyny czytające im więcej nas tym lepiej:)
MichaKaro co się dzieje?

Odnośnik do komentarza

Ja będę kłaść małą bez podusi i mi akurat z synkiem rożek się przydał :) a planuję żeby spała w śpiworku. Narazie ochraniaczy nie zakładam żeby ją widzieć dopóki nie zacznie się sama wiercic po łóżeczku.

Ja w czwartek jadę na wymaz a dziś jadę na morfologie zaraz.

Ja porodu nie boje się. Najbardziej boję się co z moim synkiem co nigdy z nikim na noc nie został i w nocy tylko mnie woła więc mnie tylko to przeraza :) a synka urodziłam 4100g, 3 tyg wczesniej, sn bez znieczulenia :) i dałam radę to i tu dam

http://www.suwaczek.pl/cache/0361adf311.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do gbs to ja dostałam od swojego ginekoga taką hermetycznie zapakowaną szpatułkę i sama mam sobie pobrać ten wymaz. Trochę się boję czy zrobię to prawidłowo... A co do HIV to nie miałam zalecanego tego badania chociaż w karcie ciąży widziałam rubrykę do zapisania wyniku. Ja jeszcze będę musiała zapytać lekarza o badanie na grupę krwi, bo w sumie znam i podałam mu, ale słyszałam, że do szpitala wymagany jest oryginał. Ale dla świętego spokoju chyba zrobię na następną wizytę.

Odnośnik do komentarza

A moja mała będzie spała w spiworku wiec pościeli w ogóle nie kupowałam,zastanawiam się jeszcze nad woombie. Jeśli chodzi o podusie to dzieci powinny spać bez, ale u nas w rodzinie jedno dzieciątko miało odkształcenia na główce i po poradzie rehabilitanta zakupili poduszkę ortopedyczna, a po niej wszystko szybko wróciło do normy. Więc póki co mała będzie spała bez poduszki a jak coś się będzie działo to zakupie ortopedyczną. Ale kupie do wózka ta poduszeczke antywstrząsową w kształcie motylka.

Odnośnik do komentarza

Poradka - cos mnie dopadło bo inni kichaja i smarkaja to mnie zarazili. Boli glowa, uszy, zatoki, gardło i klatka piersiowa - ide po poludniu do lekarza bo chyba sama z apapem nie dam rady :| jakby mi przyszlo teraz rodzic to nawet bym nie miała sily wejść na "samolot".
Ja mam kolderke w łóżeczku ale czy będę używać to sie okaże bo czasem mogę miec schize ze mi sie mala udusi. Kobieta to dziwne stworzenie, niczego nie można być pewnym :D

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
MichaKaro szybko przejdzie może go jednodniowka?

Ja co do pościeli to kolderka i podusia podstawa. Moja pierwsza corcia bez tego nie zasypiala. Ochraniacz nie przyda sie bo z doświadczenia zakupilismy dla małej teraz lozeczko turystyczne podwieszane. Będę mieć pewność ze mała nie bedzie obijać sie o szczebelki tak jak nasza pierwsza córka i ochraniacze mało co pomagały.

Co do porodu to mi zostało 13 dni. Zawsze jak boli coś bardziej mowie mężowi ze sie boje. Po pierwszym porodzie mam ogromnego stracha ;) Ale przezyje ten bol.

Odnośnik do komentarza

U nas będzie do spania śpiworek. Dziecko mi się nie rozkopie :) Rożka nie mam kupionego i .. chyba nie kupie. W dzień będzie ewentualnie spał pod kocykiem. I bez podusi. Poduszkę dostanie syn około roku dopiero :) Czytałam, że takim małym dzieciom nie potrzebna, a wręcz lepiej żeby jej nie było.
Ochraniacz mam malutki, ale nie zakładałabym większych, żeby dziecko widziało co się dzieje po bokach i miało przewiew. Taki maluszek to się jeszcze jakiś czas nie będzie obijał o szczebelki,

HIV też miałam jako standardowe jakoś w I trymestrze jeszcze robiony. Od razu też na VDRL, HBs i HCV

Nadinaaa a ty masz już jakiś termin wyznaczony na cc? Czy w ogóle jest opcja sn?

MichaKaro zdrówka!

Odnośnik do komentarza

Padłam wczoraj jak dziecko po całym dniu nic nie robienia eh powoli mam już dość...
Byłam dziś rano i zrobiłam HIV tak dla swojego spokoju.
Pościeli nie kupowałam ja stawiam na początku na rożek, mam też kocyk minki i w komplecie była podusia i wykorzystam ja właśnie do wózka a do łóżeczka mam poduszkę "klin" pod materac, na początku dzidziuś spi spokojnie wiec ochraniacze sobie na początek opuściłam, żeby dobrze widzieć maleństwo a jak zacznie łobuzować to na pewno zakupię.
Katusia911 cola mniam słodkie gazowane i kofeina ;-) Twój Filip taki łobuz? To dobrze łobuziaki są słodkie :D i nie można się nudzić

Odnośnik do komentarza

Hejka. Co do przeziębienia akurat wczoraj natknęłam się na taki blog. Fajnie napisany, wszystko w jednym miejscu, może komuś jeszcze się przyda - oby nie było takiej konieczności!

tamaratur.blog.pl/2015/10/03/czym-leczyc-sie-w-ciazy

Co do łóżeczka to ja się wciąż zastanawiam jak to ogarnąć. No chyba na początku mały będzie spał w rożku lub śpiworku i co koc na to czy jak? Zakładać ten ochraniacz na szczebelki czy nie? Co do poduszki to też mam tylko klin pod materac. Eh wiele pytań i wątpliwości mam odnośnie tego mojego debiutu macierzyńskiego...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja kupiłam pościel rzekomo medyczna, nie wiem na czym jej medycznosc polega, ale jest. Wiem, ze ludzie twierdzą, ze niemowlę powinno spać bez poduszek, ale ona jest na tyle duza, ze nie tylko główka sie na niej miesci, ale jeszcze wiekszosc tulowia. I znow ile mam, tyle opinii, ale wlasnie o to chodzi :)

Poradka wrócę do grupy krwi, to ja też znałam swoją wcześniej, ale w pierwszej ciąży lekarka powiedziała, ze oni muszą mieć jak najbardziej aktualny wynik. Potem jak miałam operacje to znów mi robili i teraz przy drugiej ciąży też, także taki wymóg mają, bo nie daj Boze grupa się zmieni :)

anka_krk od małego był lohuzem, ale takim kochanym ;) zresztą jak to chłopak. Ale z tego, co słyszę od innych szczęśliwych mam Filipów, to to imię wywołuje jakąś wrodzoną czortowatosc :) także na nudę nie będziesz narzekać.

MartynkaG debiut, nie debiut, a watpliwosci zawsze sa, tylko moze za pierwszym razem wieksze. Sama niebawem zdecydujesz, co jest Ci potrzebne, a co nie i będziesz się już kierować własnym zdaniem, a czasem stwierdzisz nawet, jakie to inni głupoty gadają :)

A co sądzicie o "dobrych" radach cioc, babć, sasiadek itp.? Słuchacie takich porad, czy raczej omijacie szerokim łukiem?

Odnośnik do komentarza

Witam w pochmurny deszczowy dzień nie wiem jak Wy ale jestem ostatnio taki nerwu ze szok z kijem nie podchodz wszystko i wszyscy mnie drażnią samą już jestem zła o to na siebie z lepszych spraw to jesteśmy już po ślubowanie wszystko świetnie poszło siedzimy w domku i odpoczywamy. Ja mam łóżeczka z całym kompk wtem pościeli mam też rożki i oczywiście koce szczerze jeszcze nie wiem jak będę na noc kłaść myślę o rozkach ale wyjdzie w praniu. Hmm poród.. jest opcją sn i tak się nastawiam mam czekać aż samo się zacznie do szpitala mam blisko więc jak do jadę to się okaże czy da radę czy będą mnie ciąć niby mówiłam z gin ze jak ditrwam do 5 to się u niego wstawię na dyżur i będziemy rodzić ciekawą jestem jak to będzie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Dużo rzeczy wyjdzie w praniu bo tak to już jest. Każde dziecko inne i ma swoje upodobania i zapotrzebowania. Ja nakupowałam w 1 ciąży butelek, laktator, sterylizator a mój tylko cyca chciał baaaardzo długo a te.butelki co miałam to ich nie chciał. Rodziłam w maju to w nocy spał pod kocykiem bo on do dziś nie lubi jak mu ciepło jest ilata po mieszkaniu na boso i zazawsze musiał mieć gołe stopy. Natomiast wielu rzeczy się nie przewidzi :)

Kurcze a ja jeszcze łóżeczka nie mam skręconego. Musi mi mężny w końcu w weekend zrobić.

http://www.suwaczek.pl/cache/0361adf311.png

Odnośnik do komentarza

eliii nie tylko Ty nie masz jeszcze łóżeczka skreconego. Ja nic jeszcze nie mam z mebli w sypialni i co gorsza nie wiem, kiedy będę mieć. Niby pod koniec tego tygodnia miały przyjść te meble, ale ani żadnego telefonu ani maila od nich nie dostałam, wiec mogę sobie czekać... jak nie daj Boze porod się przyspieszy, to mąż będzie na łeb na szyję sam wszystko montowal.
A ile u Was zostaje się w szpitalu po porodzie? Rozważa któraś możliwość wyjścia do domu w ten sam dzień, czy raczej nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży łóżeczko mąż poskładal jak bylam w szpitalu, więc jeszcze trochę czasu macie ;)

Katusia911 w ten sam dzień? W PL raczej nie słyszałam o takim przypadku. Z reguly okolo 3 dni. W szpitalu dziecko jest szczepione, badanie słuchu ma, coś tam chyba jeszcze jakies badanie czegoś na m chyba, ale nie pamiętam co.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...