Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Bebetto śliczne są :) Bardzo mi sie podobały te wózki, ale jednak Tako wyższa rączka więc to przeważyło szale :)
Ja dzisiaj czuję sie cudownie , a już dawno tak nie miałam ;) więc wykorzystałam na porządki, zakupy i teraz na książki -przyszła cała dostawa od koleżanek jupiii:)
Muszę wam powiedzieć że ciaża robi ze mnie perfekcyjna panią domu, chodzę jak w zegarku, gotuje, piekę itd , mój mąż zachwycony śmieje się że bedę chodzić w ciąży co rok :D Bo wie że jak wróce do pracy to potem testosteron mi skoczy na wysoki poziom i się kończy dobre ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, chociaż juz wiem jak się do tego zabrać :-) my kupilismy wozek adamex Barletta, dużo osób go poleca i po jeździe próbnej przypadł nam do gustu :-) mam nadzieję że naszemu maluszkowi się spodoba. Co do imion to ja też chciałam coś rzadziej spotykanego... Może dlatego że sama mam dość oryginalnie na imie :-) teraz zawzięcie szukam lozeczka, jest kilka modeli które mi się podobają ale powiem szczerze że nie chciałabym wydać jakieś kolosalnej kwoty. Ale ja już jakos tak mam że podoba mi się wszystko co drogie :-)

Odnośnik do komentarza

Amancia nawet nie wiesz jak podniosłaś mnie na duchu kochana!!! Ja również zdecydowałam się na Adamexa Barlette, po obejrzeniu i przetestowaniu kilku modeli. No i jak już wybrałam to zaraz poczytałam w necie opinie no i cóż znów mi się mętlik w głowie zrobił! Ale po rozmowie z mężem jednak zamowilismy właśnie Barlette. Z tym że musimy czekać do końca października na ten konkretny model i kolor. Ale w sumie raczej wczesniej się nie przyda więc spoko. Amancia A jaki kolor masz?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Katalogowy kolor to Pik4. Granatowy :-) my właśnie tez byśmy musieli czekac do października ale akurat tak się trafiło, że mieli na stanie w sklepie także wzielismy od razu:-) duzo osób chwali ten model, ja też po obejrzeniu od razu się na niego zdecydowalam, łatwo się składa,lekki w prowadzeniu, ogólnie jak na razie widzę same plusy :-) no i duzo akcesoriów dają gratis :-) mam nadzieję że maluszkowi będzie służył :-)

Odnośnik do komentarza

Co do wózków. Ja miałam upatrzonego adamexa. Tzn. Hmm...u tej Pani w sklepie był najładniejszy. Jakoś na mnie szału nie robił ale stwierdziłam że może być. W dzień kiedy z mężem pojechaliśmy z zamiarem kupna właśnie tego wózka zaparkowaliśmy samochód pod innym sklepem z wózka.i bo pod tamt ym nie było wolnych miejsc park. Z głupka weszliśmy do sklepu no i od razu wpadł mi w oko Tako extreme ekoskóra limitowana edycja z kryształkami svarowskiego. Przepiękny wizualnie no i praktyczny. Szybko i lekko się go składa amprtyzatory na przód i tył duże koła pompowane biały stelaż no i uchwyt na kubek :)) była promocja z 3 tys i za 3w1 zapłaciłam 1700zł tak jak miałam kupić adamexa 2w1. Czytałam opinie o tako i większość osób zadowolona. No i ja też mam nadzieję że nas nie zawiedzie

http://s10.suwaczek.com/201511097248.png

http://s10.suwaczek.com/20140913610117.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
można jeszcze dołączyć do was? ;-)
u nas będzie synek termin to 7.11 to moja pierwsza ciąża, więc tysiące pytań zapląta mi głowę...
podczytuje was od kilku dni i jestem z miarę na bieżąco, wózek na jaki się zdecydowaliśmy do bebetto silvia a do tego fotelik maxi cosi cabriofix bez bazy. Koleżanka ma bebetto luca i jest bardzo zadowolona a mi jakoś silvia bardziej przypadał do gustu.
Dla mnie chyba najtrudniejszym orzechem do zgryzienia są szczepienia te zalecane, dodatkowo płatne oczywiście, bo niektóre trzeba podać już do 6 tyg po narodzinach. Może mamuśki, które już mają starsze pociechy podzielą się swoimi opiniami.

Amancia
ZUS to niestety nie jest zdrowa instytucja!!
jakiś czas temu czytałam artykuł i nie wiem ile w tym prawdy ale do rzeczy, jeśli urodzisz przed końcem umowy to ZUS będzie wypłacał zasiłek macierzyński natomiast jeśli urodzisz już po zakończeniu umowy wówczas zasiłek się nie należy, ale tak jak wspomniałam to był artykuł na jakimś ogólnym portalu nie wiem ile w tym prawdy.
pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Anka_krk, witaj :) Fajnie, że dołączyłaś :)
Jeśli chodzi o rozmowy o dzieciach to ja bardzo lubię ten temat. Po prostu bardzo lubię dzieci :)
Nad wózkiem cały czas się zastanawiamy. Podobają nam się Baby design husky i euro cart passo. Baby design jest sporo droższy, ale to wersja zimowa i jest polecany. A euro cart jest tańszy i naprawdę nam się podoba. Może Wy coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza

ven-a witaj napisz coś więcej o sobie paradka jak po wizycie? tak z ciekawości ile ważą wasze maluchy? Anka krk witaj fajnie ze jeszcze dołączają nowe mamusie im nas więcej tym weselej pytalas o szczepienia ja starsza szczepilam na pneumokoki i memingokoki teraz chyba jeśli urodzi się przed końcem 37 tygodnia pneumokoki są refundowane memingokiki niestety nie nie orientuję się teraz dokładnie ale koszt trzech dawek to ponad tysiąc zł niestety bliźniaków już raczej nie zaszczepie bo nie będzie mnie stać potem będę dopatytywac pediatry bo o ile dobrze pamiętam to im starsze dziecko to mniej dawek i chyba koło roku wypada jedna wtedy się zdecyduje ale będę już się na bieżąco orientować co ii jak jak maluchy się urodza za to wiem ze nie będę raczej kupować tych skojazonych bo mimo że niestety więcej wkluc przy szczepieniach zauważyłam u dzieci koleżanek ze lepiej tolerowane są eefundowane te refundowane po skojazonych były przeboje

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiejsza wizyta jak zwykle mnie bardzo uspokoiła. Mała waży 1134g i już ułożona jest głókowo. Wszystkie badania wyszły w porządku:)
Widzę, że rozwinął się temat wózków. My wybraliśmy Concord Neo 3 w 1. A łóżeczko takie jak to:http://allegro.pl/lozeczko-kolyska-lux-milly-mally-pilot-2015-hit-i5467042466.html kupiłam za 150zł i dlatego o większym pomyślę dopiero po kilku miesiącach:)

Odnośnik do komentarza

Hej.
Bebetto ostatnio bardzo duzo osob kupuje i chwali. Wiem ze czasem jest problem z rama, ale uwzgledniaja reklamacje.
Taaakkk te wybory sa najtrudniejsze, dlatego ja sie ciesze ze teraz mam po synku i nie musze mieć już tych dylematów. Irytowalo mnie strasznie, a im.większy byl wybor tym gorzej ;)

Ja szczepionki bralam tylko obowiazkowe + rota. Zasnatanawiam sie nad pneumo reraz juz te drugie po 2 roku, ale nie jestem przekonana.
W kazdym badz razie wg mnie jesli dziecko nie chodzi do zlobka nie ma kontaktu z wieloma osobami zwlaszcza starszymi to ryzyko jest male wiec pneumo i meningokoki jest male.

Moj synek ostatnio w 32 tc wage mial niecale 2000. Boje sie zeby nie okazal sie grubaskiem, bo porod sn

Odnośnik do komentarza

anka-krk Amancia ma z powodu ciaży przedłużenie do dnia porodu, wiec nie wystąpi sytuacja urodzenia po zakończeniu umowu. Umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem porodu.
Sa tylko nieliczne wypadki rozwiązania wczesniej umowy (zajscie w ciazy w okresie probnym krotszym niz 1 miesiac, zwolnienie z winy pracownicy (razace naruszenia obowiazkow, przestepstwa itp.) wiec nie sadze ze nie dotycza one Amanci

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Powiedzcie mi co kupujecie dla swoich maluszków do kąpieli? Położna poleciła mi do codziennej pielęgnacji tylko mydełko, a raz w tygodniu dodać emolient do natłuszczenia. I zastanawiam się czy jest sens kupować od razu emolium czy inny oilatum jeśli się okaże się mała nie będzie miała problemów ze skórą i zaopatrzyć się np w jakiś płyn do kąpieli z nivea. Czy Wy już robiłyście kosmetyczne zakupy?

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli macie czas i ochotę to jest taka strona srokao.pl tam mozna sobie poczytac analizy o roznych artykulach ich skladach i czy sa ok czy nie. Mi się bardzo przydała :) Uwazać tylko trzeba, bo z praktyki wiem, że producenci zmieniaja sklady, a opakowania zostają te same. Trzeba czytac skład.
Analizy są tematyczne wiec łatwo znaleźć co nas interesuje.

Odnośnik do komentarza

Widze ze temat kosmetykow sie przewija :) A ja wlasnie dzisiaj kupilam dla mlodego mydlo dla niemowlat Oillan. Jesli bedzie mial problem ze skora to wtedy pomysle o jakiejs emulsji. Przekonuje mnie teoria ze nie powinno sie od samego poczatku uzywac kosmetykow specjalistycznych. Bo nie kazde dziecko ma np.atopowa skore. A mydelko jak sie nie sprawdzi to sama wykorzystam :)

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Aniaa gratulacje zdrowego dzidziulka :) A co do ulozenia to moze nawet do 36 sie przekrecic :) A jak nie to sie nie przejmuj najwyzej bedzie cesarka. Wiele kobiet ma cesarke na żądanie :) Ja w pierwszej ciazy nie bralam cesarki pod uwage bo sie balam. Ale myslalam ze jest w pelnej narkozie ktorej ja miec nie moge. A teraz pewnie ze chcialabym urodzic naturalnie ale przyzwyczailam sie z mysla ze w zasadzie najwazniejsze zdrowie malego :) Ale i tak bede trzymac kciuki zeby twoja corcia sie przekrecila :)

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Co do kosmetyków to jestem takiego samego zdania jak mali. Nie każde dziecko od początku może mieć problemy ze skórą. Mi mama poradziła i tak robiłam przy starszym synku ze kupiłam po prostu mydełko bambino i miałam też oliwek której Wogole nie uzywalismy i było ok. Teraz też już mam kupione mydełko i leży w szufladzie między ubrankami żeby ładnie pachniało. Zaraz się biorę za następną turę prasowania bo taka piękna pogoda to trzeba korzystać i prac ubranka.
Ania1989 u mnie mały prawdopodobnie leży poprzecznie albo posladkowo bo ani razu nie czułam nóżek u góry. Ja miałam cesarke z synkiem w 36 tc i wszystko było ok. Dużo osób mi mówi ze jak była pierwszą cesarka to następna też będzie. Nie ukrywam że chciałabym poczuć jak to rodzi się sn. Jak mały nie zmieni teraz położenia to też skończy się cc. I tak sporo osób mówi mi ze mam bardzo mały brzuch jak na ten tydzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb0r03trwx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, po wielkich problemach z logowaniem się wracam ;) będę codziennie, teraz to już obiecuję! Nie da się Was ogarnąć na raz, musiałabym zarwać nockę żeby nadrobić :) widziałam, że był temat wózków Bebetto. Posiadamy TORINO s-line od pewnego czasu, po pierwsze wizualnie jest przepiękny, lekko się go prowadzi, ma dwa skrętne koła, które można oczywiście zablokować do jazdy na przód, gondolka jest duża, co nam listopadowym mamusiom baardzo sprzyja. Bo przecież dzidzię na spacer trzeba będzie porządnie opatulić w kocyki i ubrać cieplutko. Co więcej? Ma zapinany "kosz" do którego zmieści się na prawdę sporo. Regulowaną rączkę więc osoby wyższe/niższe i przeciętnie wysokie znajdą odpowiednią wysokość rączki :) Takie sprężynki/amortyzatory żeby jakieś większe wyboje były mniej odczuwalne dla dziecka, odpinane koła. Sama rama składa się szybko i sprawnie, przy niewielkiej pomocy :) Duuużo plusów!

Ale ale, nie o wózku chciałam pisać. Nie wiem czy oglądacie ale od 4 dni na TVP2 o 17.15 nadają program Moje 600 gramów szczęścia. Oglądam codziennie i prawdę Wam powiem, że zawsze ryczę... I powtarzam mojemu Olisiowi, że ma siedzieć w brzuszku najdłużej jak się tylko da! Czy któraś z Was również ogląda? (Krakowskie mamusie - program jest kręcony w szpitalu Ujastek, ale obyśmy nigdy nie poznały personelu "tamtego oddziału")

Odnośnik do komentarza

Cześć :-)
Amancia myślałam, że planowana data porodu to data zakończenia umowy :-P
sweetheart ja rodzę na ujastku... nasz Filip waży już 1800 i jest ułożony główkowo co odczuwam na co dzień dzięki małym stópkom wbijającym się w moje żebra :-) a torino i silvia są na tej samej ramie i mnie właśnie przekonał duży zamykany kosz i spora gondola no i oczywiście cała reszta gadżetów, które są już w zestawie w przeciwieństwie do xlandera, też był brany pod uwagę bo przyjaciółka oferowała nam gondolę ale tam trzeba wszytko dokupować osobno.
Ja będę wracać do tematu szczepień, mały jak skończy rok, najprawdopodobniej pójdzie do żłobka i bierzemy pod uwagę pneumo i meningo a co do rota to nie jestem przekonana....
aaaaa i kosmetyki ja na razie kupiłam bepanthen do pupci a co do kąpieli to jeszcze nie mam pojęcia, ale może mydełko bambino

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...