Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wybieramy się na giełdę i muszę kupić sobie bieliznę bo wszystko małe.
Paula23 ja mam podobnie. Głowa do góry. Hormony nam tak buzuja.
Zastanawiam się co jeszcze dokupić dla małego.
Nadiana ja ma właśnie taki kombinezon do auta i tak planuje żeby uszykowac go na wyjście. A poza tym dostałam jeszcze jakieś 3 kombinezony.
Aniaa1989 z kosmetyków to co się przydaje to najlepszy linomag- nie drogi a bardzo dobry, krem ochronny do buzi- ja kupię po prostu bambino, oliwka nie zawsze się przydaje, coś do czyszczenia pępka, ponoć dobry jest octanisept.
Wiecie co dziewczyny. Nie wiem czy mały mi się nie obrócił. Ba leżał albo poprzecznie albo posladkowo. A dzisiaj po zebrani cały czas coś czuję. Raz delikatnie z prawej a zaraz z lewej. Chciałabym żeby się ułożył bo jak nie to będzie czekać mnie drugie cc. Pierwsze dobrze znioslam Ale chciałabym poczuć jak to jest naturalnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb0r03trwx.png

Odnośnik do komentarza

Witam.

Z góry już przepraszam za SPAM 

Należałam do grupy listopadówczek 2014 – mój synek jest już z nami 10 miesięcy  Jest straszną rozrabiaką, więc w ciągu dnia non stop zanim głównie biegam. Z dziewczynami z parentingu przeniosłyśmy się na grupę na zamkniętą na fb i jesteśmy już po 2 cudownych zjazdach – nie tylko poznały się mamy ale i nasze dzieci oraz mężowie  Już planujemy kolejny ogólnopolski zlot czarownic, e to znaczy listopadóweczek 

Do rzeczy – dziewczyny, mam do sprzedania wózek – designerski i niezawodny X lander - już się pewnie zorientowałyście, że jest to wózek, którego nie trzeba reklamować.
Tutaj jest link do OLX - -20150912-[displayLink]-18775971@1-20150912223244]http://olx.pl/oferta/x-lander-x-pulse-2w1-granatowy-w-bardzo-dobrym-stanie-jak-nowy-CID88-IDbHb61.html?action=show&id=172830457#xtor=EREC-143-[id1]-20150912-[displayLink]-18775971@1-20150912223244

Mam również mnóstwo firmowych ciuszków po synku począwszy od rozmiaru 62 – głównie firmy takie jak: H&M, 5-10-15, Next, Cocodrillo, C&A, Smyk. Sprzedam w okazyjnych cenach, ponieważ chcę zrobić miejsce na kolejne (nosimy już 86 – 92). Mam również podgrzewacz Chicco, matę edukacyjną i inne niezbędne akcesoria. Gdyby któraś z przyszłych mam była zainteresowana, mogę podesłać fotki (w wiadomości priv albo na maila).
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego ciągu ciąży (magiczny okres w życiu) 

elleves

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry Mamusie :)
Jak dziś samopoczucie u Was?
Ja dziś trochę obolała bo zawartość mojego brzucha od dwóch dni robi sobie dyskotekę -non stop ;) Ale to i tak jest przyjemne zmęczenie :)
U mnie weekend pracowity, łóżeczko i komoda już w sypialni ;) Z powodu małej przestrzeni szafa rozkręcona. Zapomniałam juz ile radości sprawiają takie przygotowania i każdy drobiazg :)

Odnośnik do komentarza

witam się i ja jakoś bez humor dziś mam wizytę z jednej strony się cieszę bo zobaczę co słychać u moich maluchów a z drogiej się boję ze skieruje mnie na oddział na sterydy i obserwacje chyba jakaś nie normalna jestem wiem ze nikt z przyjemnością nie idzie do szpitala ale ja to już mam jakąś mega awersję i strach :( sorki za pesymizm i narzekanie tak z poniedziałku.. byle do 15 pozdrawiam wszystkie mamuski

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) U mnie w końcu dziś świeci słońce :)
Waska, też lubię przygotowywać rzeczy dla małej. My wybraliśmy już łóżeczko ale jeszcze go nie kupiliśmy. Ale wczoraj mój mąż stwierdził, że trzeba już kupić łóżeczko i wózek żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę. Strasznie mnie tym rozśmieszył, bo do tej pory jakoś się nie śpieszył z zakupami dla małej. Teraz się chyba przestraszył, że jakbym nie daj Boże trafiła już do szpitala to będzie musiał to wszystko sam załatwiać.
Nadiaania,, nie martw się i głowa do góry. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny:)

U mnie leje dzis strasznie, nic mi sie nie chce plus facet mi marudzi za uszami :) Waska chcialabym juz tez pomalu przygotowywac i zazdroszcze Tobie,ze masz skrecone lozeczko ,komode etc. Ja sie boje,ze wszystko bedzie na ostatnia chwile, plus dzis rozsmieszyl mnie tekst faceta w stylu jest czas on bedzie zmienial rzeczy w sypialni i skrecal wszystko pod koniec pazdziernika, a najlepiej jak bede w bolach porodowych moze w szpitalu to on szybko zrobi szok ! Faceci maja jakas dziwna logike przynajmniej niektorzy.

Nadiaana nic sie nie boj wszystko bedzie ok, wiem ze latwo sie mowi,ja ciagle tez sie boje panikuje, ostatnio mialam akcje bo takie dziwne uplawy milam ,wystraszylam sie ,ze wody mi odchodza. Okazalo sie, ze mam tak duzo wydzieliny.

Mnie dobijaja glownie noce i to parcie na mocz , podejrzewam ze bedzie jeszcze bardziej skoro dziecko wciaz rosnie.

Co z tymi kosmetykami czyli najlepiej Emolium a do pupy Linomag do pepka ten Octanisept ? Macie juz kosmetyki kupione?

Odnośnik do komentarza

Nadiana będzie wszystko w porządku. Nie martw się na zapas.
Pogoda idealna. Ani zimno ani gorąco. Rewelacja!
Byłam na zakupach i miałam ambitne plany jak wrócę Ale jak usiadłam to juz koniec.
W środę chyba pójdę do fryzjera bo za tydzień w sobotę idziemy na wesele.
Ciekawe jak zniose ta imprezę. Ale mnie plecy bolą. A chciałam zrobić porządek w jednej szafce...
Może dzisiaj wypiore kolejne ubranka. Zobaczymy.
Waska na kiedy masz termin? Ja już mojemu mężowi zapowiedzialan że na początku października będziemy składać łóżeczko. Bo wg moich obliczeń muszę być gotowa na ok 20 października bo syn też się dużo szybciej urodził :p
Zastanawiam się jak ulozone jest moje maleństwo Ale jeszcze się kręci.
Znowusz problemy z nogami miałam wczoraj wieczorem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb0r03trwx.png

Odnośnik do komentarza

nadiaania-nic sie nie martw, będziesz spokojniejsza jak juz dostaniesz sterydy, nie będziesz sie tak martwić o dzieciaczki :)
Malgosiabo i Oliviaaa- przy pierwszej ciąży dałam sie nabrać na teksty mojego M typu: " mamy czas", "to nie komuna, wszystko jest w sklepach", "nie panikuj, zdążymy ze wszystkim" hahahaha Skończyło sie na tym, że kupowałam wóżek pod koniec 8 miesiąca, bolały mnie plecy, nie mogłam sie skupić i tak już chciałam się połozyć , że wzięłam cokolwiek żeby już jechać do domu, oczywiście wózek był ohydny, cieżki i beznadziejny :) a skręcanie łóżeczka i ustawianie w sypialni mój kochany małżonek robił na kacu stulecia, po pępkowym i w dniu naszego powrotu do domu. Więc tym razem nie dałam sie nabrać i wolę sobie spokojnie czekać na naszą kruszynkę i mieć pewność , że jest po mojemu :)
Madzia2003 termin mam na 1.11- i czuję , że mogę przenosić, ale wiem, że może być równie dobrze szybciej :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :-)

Nadiaania trzymam kciuki za dobre wieści o naszych forumowych bliźniakach :-) Koniecznie daj znać po wizycie!

Co do kosmetyków to jeszcze nie mam ale zasugerowałam się doświadczeniem forumowych koleżanek i chyba zakupię to Emolium albo Oilatum bo słyszałam opinie że są podobne tylko różnica jest w cenie. No zobaczymy.

Jeszcze Wam powiem odnośnie łóżeczka i wózka. Ja łóżeczko zamówiłam w zeszły piątek 4 września i czas oczekiwania od kilku dni do nawet ponad 3 tygodni! A wózek zamówiłam dziś i realizacja zamówienia w terminie do końca października!!! Przy czym pani powiedziała że dobrze że przyszliśmy dziś bo jakbyśmy przyszli w środę to termin realizacji już na listopad. Także najpierw zorientujcie się czy dany model i kolor łóżeczka lub wózka jest na stanie w sklepie lub u producenta, bo może się okazać że na prawdę może być już za późno. A powiem jeszcze że termin mam na 7 listopada (choć ten z USG mam na 17 listopada) ale nigdy nic nie wiadomo. Ja np nie wyobrażam sobie wpaść na szybko do sklepu i brać cokolwiek, wolę poczekać i mieć to co na prawdę chcę i mi się podoba. A no i nie wyobrażam sobie że mój Tomuś wpada do sklepu (gdybyśmy wcześniej trafili do szpitala) i sam kupuje wózek, łóżeczko czy inne przedmioty dla mnie lub malucha. Byłby niezłą pożywko dla pań ekspedientek, które zapewne wcisnęłyby mu wszystko co przez kilka lat nie zeszło im ze stanu magazynowego hihi :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki. dosyć intensywny weekend miałam, goście, pieczonki, paintball, sprzątanie, synek mojego R. na weekend, znowu sprzątanie..dosyć intensywnie ,więc dochodzę do siebie powoli ;-)
Nadiaania tak myślałam,że szkoła cię wciągnęła :-) nie stresuj się !! będzie dobrze , pisz jak po wizycie!!
Oliviaaa mój R.też jest w tym temacie bardzo wyluzowany. przecież na wszystko mamy czas..
jeżeli chodzi o kosmetyki nic jeszcze nie mam, zbieram wywiad dopiero;) na pewno zakupię linomag, sudocrem i octanisept i patrząc na opinie emolium jest warte uwagi.
MartynkaG łóżeczko też mam klupś ,tylko ja przemalowałam na biało, bo miałam to biało brązowe ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

W temacie kosmetyków to moj syn ma atopową skorę wiec uźywamy Emoluim, ale powiem wam, że dopoki nie trzeba można sobie darować takie specyfiki, szkoda kasy. Swego czasu jak się oczytalam to najlepsza zasada im mniej tym lepiej. Jesli drugi bedzie miał skorę ok mam zamiar kąpać w samej wodzie od czasu do czasu "mydlem" bez mydła (raz na tydzień). Można kupic specjalne w aptece nie zawierają konserwantow itp. Ewentualnie coś z serii HIPP lub Rossmannowski Babydream.
Do pępka Octanisept. Do pupy Linomag - dobry, sprawdzony i niedrogi. Ten A+E. Na odparzenia jakby wystąpily Linomag w tubce zielony albo sudocrem.

Odnośnik do komentarza

melduję się po wizycie i dziękuję wszystkim za słowa otuchy jesteście kochane :) wbrew moim obawom nie jest źle a nawet bardzo dobrze :))) będzie parka już na pewno bable ważą równo po 1400 nadal ułożone glowkowo za dwa tygodnie kolejna wizyta i wtedy na kilka dni do szpitala na sterydy szyjka miękka ale się nie skraca tak ze wszystko super bardzo jestem zadowolona :) co do przygotowań to ja jestem nadgorliwa ha ha mam już wózek skręcone łóżeczka u nas w sypialni i pokój dla maluchów też przygotowany jedynie ubranka na bieżąco jeszcze piore i prasuje jak coś nowego wpadnie też wolę mieć wszystko gotowe po swojemu poukładane co by potem się nie stresować dodatkowo :) kosmetyki kupiłam wszystkie z ziajki plus sudokrem do pupy i parafine w razie bardzo suchej skóry żeby do wody dodać zastanawiam się tylko co do pępka czy octanisept polecany czy może rozcienczony spirytus stara metoda :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny a propos emolientow typu o ilatum itp to nie chce się wymadrzac bo moja starsza nie miała problemów większych ale spotkałam się z opinią ze jest to po prostu najdroższa parafina na rynku szwagierka kapala właśnie swoje dzieciaki w czystej wodzie z dodatkiem parafiny (która w czystej postaci kosztuje grosze) lub wodą plus płyn do kąpieli i trochę tej parafiny jak zaczynały mieć suchą skórę ewentualnie przy kreowaniu po kąpieli do balsamu dodawala kilka kropli no ale to tak w teorii jak narazie i z tego co przejrzałam; ) ale może którejś się kiedyś przyda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewczyny:)
Nadiaania też zawsze pielęgnowałam pępuszek rozcieńczonym spirytusem i szybko zawsze się goiło bez żadnych problemów.
Jeszcze do czasu zagojenia zamierzam używać pampersów bella happy newborn, które mają wycięcie na pępek. Myślę, że na początek są najlepsze. Na początek kupiłam 4 paczki. Może wystarczy:)
A co do kosmetyków to zawsze używałam oilatum. Przed zakupem jeszcze chyba poradzę się w aptece, bo również dużo pochlebnych opinii słyszałam o emolium. Na pewno warto zakupić sudocrem na odparzenia.
A tak szczerze to jak do tej pory skupiłam się na ubrankach, wózku, łóżeczku itp itd. Jutro sporządzę listę kosmetyków do kupienia. Trochę się boję, że zapomnę o czymś na prawdę istotnym. Na przykład teraz jeszcze przypomniało mi się o gruszce do noska:)
Normalnie stres jak przed pierwszym porodem

Odnośnik do komentarza

Wiolinka ja dla małej mam już prawie wszystko oprócz kosmetyków i butelek. Mam zamiar karmić piersią, ale chciałabym jednak czasem odciągnąć pokarm. I zastanawiiam sie nad butelkami AVENT NATURAL czytałam, że smoczek przypomina kształtem pierś. Mam nadzieję, że mała zechce z nich się czasem napić, bo starszej nie dało się żadnymi sposobami nakłonić do picia z butli i był z tym czasem problem. A i jeszcze komoda została do kupienia, ale mam już wybraną i po remoncie ją złożymy.
Mam jeszcze taki wewnętrzny spokój, że czego ja nie dopilnuję albo nie zdążę to równie dobrze jak nie lepiej ode mnie ( bo ja jestem nieco roztrzepana i zapominalska) wszystkim zajmie się mój mąż:)

Odnośnik do komentarza

Typowa gruszka do nosa dla mnie jest niehigieniczna - ciężko ją wyczyścic w środku i wysuszyć, a to sprzyja rozwojowi zarazków.
Lepsze są frida (odruch wymiotny na poczatku jest ale potem przechodzi ;) ), albo już przyszlościowo "katarek", ktory podpina sie do odkurzacza i on jak jest duży katar sprawdza się najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Nuala zgadzam sie z Tobą . Początkowo zastanawiałam sie nad gruszka , ale sporo mam mi odradzalo.
Wiolinka mnie jeszcze trochę zostało ;) min. wózek, pościel, kosmetyki ,pieluszki , dla siebie też jeszcze nie mam nic.
Butelki , no właśnie , w ogóle ominelam ten temat , bo z góry zakladam ,że będę karmila piersią . A co jeżeli będę miała z tym problem. Lepiej mieć.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...