Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam się i ja dziś jakoś bez humoru te hormony mnie wykańcza wstałam jakąś nerwowa bez powodu wszystko mnie drażni w nocy śpię jak zajac co chwila się budzę nie wygodnie gr no ale tłumaczę sobie ze w końcu to minie :) antala mi w pierwszej ciazy gin cały czas mówił że będzie chłopiec cała wyprawka pokój pod chłopca.... mam śliczna córkę he he ale on akurat często się mylil; ) co do proszków to pewnie mnie pogonicie ale na pierwszą tak i teraz piore w naszym proszku i płynie Nadi nic nie było i teraz też stwierdziłam ze nie będę panikowac a jeśli okaże się ze mają uczulenie to wtedy kupię jakiś dzieciowy proszek i wypiore

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgonj2q8s2.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie dziewczyny, że jednak piszecie :)
Ja z wyprawki mam niewiele rzeczy. Ale sporo dostanę od siostry i ona powiedziała mi żebym najpierw je przejrzała i dopiero zdecydowała co dokupić. I tak zrobię :)
Moja siostra prała w proszku Lovela i nie używała płynu do płukania, tylko na początku płukała dwa razy. Dobrze, że ona jest doświadczona w tej kwestii to mam kogo podpytywać.
Dziewczyny, jest któraś z was z okolic Warszawy?
Pinky, o Twoim facecie to nic nie napiszę, bo były to same wulgaryzmy. Ale Ty będziesz miała to co najpiękniejsze na świecie, swoje dziecko.
Anjak, nie mam kota, ale wcześniej gdzieś przeczytałam, że przed urodzeniem się dziecka jego rodzice do łóżeczku włożyli napompowane balony. Dzięki temu kot nauczył się żeby tam nie wskakiwać.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Nadiaania witaj w klubie, tez jakas taka dzisiaj niewyrazna jestem..nie mogłam z łóżka wyjsc. Mimo ze Tosia naprawde grzeczna ,nigdy nie kopie za mocno tak żeby mnie coś bolało , jak się przekreca to tez delikatnie , ale pewnie do czasu bo przecież rośnie ładnie cały czas ;)
Malgosiabo dziękuję Ci za podpowiedź mimo ze nie masz kota :)Bardzo cenna wskazówka, gdzieś mi się obiło o uszy z tym balonem , może faktycznie warto spróbować.
Tez mam plany na lovele. Ale ja z wyprawka jak wiecie jeszcze w lesie jestem;) teraz czekam na przelew to zadziałam !! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie. Ja też należę do przyszłych mam , które będą rodzić poza granicami naszego kraju. Tylko ja w Holandii. Chyba się już przyzwyczaiłam do tutejszego podejścia do ciąży. Chociaż jest trochu dziwnie. Jedne badania laboratoryjne w 12 tyg. ciąży, żadnego badania ginekologicznego. Trochu lepiej ma się sprawa z usg bo jest ich 5 . W 8,12,20,30 i 35 tygodniu(ja ze względu na wcześniejsze plamienia miałam ich już sześć) . Nie ma za to badania glukozy jedynie około 30 tygodnia ,badanie na poziom żelaza. Na każdej wizycie badanie (przez dotyk brzucha) wielkości dzidziusia i tętno serduszka. Wizyty do 24 tyg co miesiąc teraz co trzy tygodnie a od 32 tygodnia co dwa tygodnie to by było na tyle a no i po porodzie całotygodniowa wizyta położnej w domu. Można wybrać wersję pełną (8 godz/dzień) lub minimalną 3 godz/dzień. Jeśli poród ma miejsce w szpitalu i wszystko jest ok po trzech godzinach wyjście do domu. Uff... A jak to jest u Was w Anglii dziewczyny?

http://www.suwaczek.pl/cache/d352e4584e.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam kota. Poskutkowały napompowane balony. Teraz młoda ma już "dorosłe" łóżko, z barierką i tu już ładuje się pies. Na niego nie ma rady :P Ale kot w ogóle okazał się być niezainteresowany nowościami. Jego jara tylko fotelik do wózka. Zawsze. I na to też nie ma rady :P

Jestem zdania, że im szybciej zacznie się prać w normalnych proszkach tym lepiej. Dziecko i tak od razu przytulone do naszych ciuchów, które przecież normalnie pierzemy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam dziś spoko humor tylko przeziębienie mnie męczy. Mam katar, trochę boli mnie gardło i czasem kaszlę. To przez to spanie przy uchylonym oknie. Nie biorę żadnych leków, tylko jem chleb z masłem i czosnkiem i piję mleko z masłem i czosnkiem albo herbatę z sokiem malinowym. Oczywiście z czosnkiem nie przesadzam. Maksymalnie 3 ząbki dziennie. Ale od jutra czosnku już nie będę jadła bo w środę mam wizytę u lekarza i nie chcę żeby było czuć ten zapach. Muszę zacząć pić herbatę z miodem i cytryną.

Odnośnik do komentarza

Alfa ja też wzięłam ten Bobini ostatnio. Dostałam od rodziny sporo używanych pościeli, ochraniaczy na łóżeczko, kocyków itp. No i moja mamcia mi to wszystko poprała w tym Bobini a plukała w białym Silanie Sensitive. Zapach świetny, a pranie tam gdzie było pożółkłe było śnieżno-białe. Swoją drogą w tych rzeczach były też rzeczy należące do mojej młodszej siostry (czyli zakupione i użytkowane 15 lat temu), które moja mama później oddała do użytku dalej do rodziny i teraz to do mnie wraca (kocyk, kołderka, prześcieradło i inne). Jestem w szoku jak dobrze to wszystko się zachowało przez tyle lat.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Alfa. Beda balony w takim razie ;) mam dwa koty w tym jeden rozwazny drugi..oszolom. kocham je bardzo. A byli tacy którzy mówili absolutnie koty i dzieci NIET. Wystawić do ganku. Koty oczywiście ;) W życiu bym tego nie zrobila..
Pewnie i tak oczy dookoła głowy będą miała. Ale jesteś przykladem ze się da!
Podejrzewam ze przerabialyscie ten temat już na forum, staram się czytać ale 1000 stron pewnie nie nadrobię;)
Julak faktycznie co kraj to inaczej..dziwnie ze nie masz glukozy.
Malgosiabo kuruj się . Mnie na razie choroby omijają szerokim łukiem , ale za to brzuch twardnueje i nospe muszę brac regularnie. No i duphaston.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjvwq4to7b.png

Odnośnik do komentarza

Wiolinka to jest miejscowość na południu Angli przed Kornwalia przy morzu. Co do opieki, no cóż jest jaka jest, trochę okrojona, ale położna moja jest przesympatyczna i zawsze ma duzo czasu dla mnie a ja mam zawsze milion pytań :-) trochę mnie irytuje ze nigdy nie dostaje żadnych wyników badań, miałam test na glukozę w zeszłym tyg ale przynajmniej tutaj nie kontaktują sie z tobą jeśli wyniki sa dobre jedynie gdyby cos było nie tak, wiec nigdy nie wiem tak dokładnie co i jak wyglada. Dziś pobierała mi krew na poziom żelaza i powiedziała ze juz by do mnie zadzwonili gdybym miała problem z glukoza. A jak twoje wrażenia?

//http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r83cmgzat1.png]

Odnośnik do komentarza

Byłam w Korwalii 2 tyg temu. Pięknie tam! Masz blisko do cudownych plaż,klifów,krajobrazów. To mój klimat. :)

Co do opieki to stawiam im 3 ( w skali od 1 do 6 jak w szkole) No może 3 plus... Denerwuje mnie, że tu nie robią badań szyjki maicy! Drażni mnie tak jak ciebie, że nie dostaję wyników do glądu tak jak w PL.Każdy wynik był zawsze pokazany i omówiony przez lekarza.Moją położną widziałam raz! Za każdym razem widuję się z inną! Dwa razy zgubili moje wyniki i musiałam drugi raz krew oddawać. Wcale się nie znają na chorobach tarczycy a ja leczę moją od koło 12, 11 roku życia. Mówią tylko, ze jest ok... hehe dobre sobie. Jak poleciałam do Polski do mojej endokrynolog to odrazu zmieniła dawkę na większą bo za mało przyjmowałam. Plusy - zawsze miła,kulturalna obsługa i dość szybka.Szpital mam super wyposażony,nowoczesny sprzęt,sale po remontach itd.
Generalnie to już wyluzowałam i się nie przejmuję żeby dziecka nie stresować. Dziś miłam glukozę, żelaza jeszcze nie, no nie kojarzę bynajmniej...

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Malgosiabo , tez przechodziłam paskudne przeziębienie. U mnie niestety domowe sposoby nie dały rady i skończyło się na wizycie u lekarza. Przed lekarzem jeszcze stosowałam Oscillococcinum 2 razy dziennie przez trzy dni i tantum Verde w aerozolu. Później od lekarza juz miałam na katar - sinupred 2x dziennie po 2 tabletki i 3x dziennie dużą łyżkę stołową syropu Stodal. Wszystko jest bez recepty i bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :) Strasznie żałuje że trafiłam tu tak późno, ale lepiej późno niż wcale ;) Termin narodzin mojej córeczki to 1.11 (fantazja mojego lekarza;)) aczkolwiek z moich wyliczeń wypada 4.11. Mam nadzieję, że znajdę tu wiele odpowiedzi i trochę wsparcia, chociaż nie dam rady przebrnąć przez 1000 stron forum :)

Odnośnik do komentarza

Oj, 1.11 to w sumie taka słaba data ;) Waska to wybieraj, albo zaciskasz albo się luzujesz i będzie dzień wcześniej :D

Wczoraj byłam na szkole rodzenia i położna nam podała Dziennik Ustaw dotyczący porodu itp - co się należy, jakie badania powinnyśmy miec, czym charakteryzuje się każda faza porodu itd. Dużo czytania , ale wybiórczo można kuknąć
http://www.rodzicpoludzku.pl/images/Standard_X_12_2012r.pdf

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...