Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Silvara

Przed chwilą przyjaciółka - sierpniowka mi napisała - makrosomia płodu, mała ma 3500 g . I że odezwie się później, bo jest u lekarza. Troche się niepokoje, nie słyszałam o czymś takim. Niby poczytałam, ale to wszystko nie za fajnie brzmi.

Dziecko jest po prostu duze, rodzą sie dzieci jeszcze większe niz 3500 więc nie ma co sie dziwić a jak koleżanka ma cukrzyce to już w ogóle :)
tyle ze wskazanie do cesarki pewnie moze byc

Odnośnik do komentarza

KROKODYLKI - sprawdzony od lat przepis od koleżanki. :)

Mam przepis na 3 kilo ogórków a jak chcę robić np 6 kg to wiadomo podwajam wszystkie składniki - proste i logiczne.

Potrzeba 3 kg małych ogóreczków.Przekroić je wzdłóż na 4 lub więcej części.Włożyć do dużej miski i zasypać 4 stołowymi łyżkami soli.Zostawić w misce na 6godz.Jak sobie poleżą to odlać wodę i zalać ogórki zalewą.

Zalewa:
- 2 szklanki octu
-1kg cukru lub trochę mniej
-10 stołowych łyżek oleju
Gotować w garnku do pełnego zagotowania i rozpuszczenia.

Pokroić 4 małe główki czosnku na bardzo drobno( tu ważne aby czosnek był nasz polski a nie ten zmutowany chiński bo on nie ma ostrości i smaku ). Pokroić 3 średnie papryczki chili - koniecznie z dużą ilością pestek. Wrzucić papryczkę i czosnek do odsączonych ogórków do miski i zalać zalewą.
Ogórki powinny stać w zalewie trochę aby nasiąknąć - ja trzymam tak jak zaleciła koleżanka około 10-12 godzin. Potem przełożyć ogórki do słoików i zalewać zalewą do pełna. Papryczka i czosnek wlewają się nierównomiernie to taka uwaga - lepiej nakładać czosnek i papryczkę łyżeczką a potem zalać aby wszędzie była podobna ilość.
NIE PASTERYZOWAĆ.Nie potrzeba.Muszą tylko postać do góry dnem jak wszysko i tyle.Ja czekam z tydzień zanim otworzę i sprawdzam pierwszy słoik.Niech się przegryzą. :)
W razie pytań - pytać. :) Miłej pracy i smacznego jak ktoś się skusi.
A moze ty mali podasz swój przepis??

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Biiedroona, dzięki. Właśnie jestem zdziwiona, bo ona ani nie ma cukrzycy ani nigdy nie była gruba czy chociaż z nadwagą . Jest malutka i drobniutka a w ciąży przytula chyba z 6kg. A w tym miesiącu rodzi. Jeszcze przeczytałam, że tego terminu się używa porównując płód i matkę. Może o to chodzi... Ja tam wierzę, ze wszystko będzie dobrze :) ale przeraziłam się, ona jest dla mnie jak siostra i z nią przezywam wszystko dosyć intensywnie.

Dzięki za skomplementowanie ubranek. Wiolinka zielony dinozaur jest odjechany ;)))

Odnośnik do komentarza

MARGARET - wiem! U mnie zawsze szybko te słoiki schodzą i już wielu osobom przepis podałam. :) Każdego roku robię ich coraz więcej. Teraz jakoś nie mam weny na dużą ilość ale w domu robią dużo.
Twój przepis podobny czy trochę inny? Może coś jeszcze dodajesz? Chętnie posłucham. :)
Uwielbiam przetwory domowej roboty i wiem, że warto je robić. Wiem co dodałam i wiem co jem a ze sklepów to już nie do końca wiem co tam włożyli w produkcji.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

equendi - ja zalewam ostudzoną zalewą i tyle. Wychodzi. Jeśli się obawiasz , ze się nie uda to pasteryzuj przez minute czy dwie jak MARGARET dla spokoju. Wiem ,że większość przetworów się pasteryzuje więc rozumiem obawy. Też miałam obawy ale zrobiłam raz tak i wyszło. Pasteryzacja im nie zaszkodzi jakby co. ;)
MARGARET dzieki za porównanie przepisów.Pieprzu tego co ty nie używałam.Można spróbować.Uwielbiam eksperymenty w kuchni i przeróbki sprawdzonych dań,przepisów.
mali - polecam. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Silvara
Biiedroona, dzięki. Właśnie jestem zdziwiona, bo ona ani nie ma cukrzycy ani nigdy nie była gruba czy chociaż z nadwagą . Jest malutka i drobniutka a w ciąży przytula chyba z 6kg. A w tym miesiącu rodzi. Jeszcze przeczytałam, że tego terminu się używa porównując płód i matkę. Może o to chodzi... Ja tam wierzę, ze wszystko będzie dobrze :) ale przeraziłam się, ona jest dla mnie jak siostra i z nią przezywam wszystko dosyć intensywnie.

Dzięki za skomplementowanie ubranek. Wiolinka zielony dinozaur jest odjechany ;)))

No wlasnie tak to działa, makrosomia to nie jest choroba jakas przewlekła, tylko wlasnie fakt ze dziecko jest większe niż lekarz zakłada :P
A jesli jest szczupla to wiadomo taki grubasek malutki latwo nie przejdzie miedzy nogami :D

Bedzie dobrze na 100% :D

Odnośnik do komentarza

monik, ciężko ci doradzić w sprawie tego dzwonienia bo wiadomo ze u jednej takie twardnienie to nic niepokojącego a u innej może coś oznaczać, ja chodzę co 2 tygodnie na wizytę więc zawsze jak mi się dzieje coś co mnie właśnie trochę zastanawia to mówię o tym na najbliższej wizycie, raz tylko dzwoniłam jak mi się bardzo szyjka obniżyła. Rozumiem cię bo też się zawsze zastanawiam co robić żeby nie wyjść na panikare, mi lekarz kazał pilnować tego twardnienia czy jest regularne, jeżeli nie to się nie przejmować tylko położyć się i poczekać aż przejdzie, no ale tak jak wcześniej pisałam każdy przypadek jest inny.
Margaret, ja mam różnie z tym twardnieniem, są dni ze w ogóle się nie zdarza, są takie ze jest nawet 10 razy w ciągu dnia, a raz mnie złapało tak mocno że aż wdechu nie mogłam dobrego wziąć i mnie zgięło w pół, wzielam dodatkową tabletkę magnezu i nospe i po chwili przeszło :)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

monik3111 mi twardnieje brzuch a do tego mam krotka szyjke. Dzis mi stwardnial jakies 3/4 razy nie pamietam dokladnie. Biore luteine 100 2xdziennie. Mysle ze jest po niej coraz lepiej. Juz prawie miesiac biore. Najczesciej twardnieje gdy chodze po schodach lub dlugo stoje. Musze sie wtedy polozyc i przeczekac. Jesli Cie to niepokoi to dzwon i zapytaj lekarza bo Twoj spokoj tez wazny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...