Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia. Dziś byl wykład z lekarzem. I trafił się akurat mój prowadzący :)
Opowiadał o patologii ciąży, chorobach, badaniach itp.
I właśnie mówił, że test obciążenia glukozą robi się ok 26. tyg,a wcześniej tylko z krwi. I jeśli coś jest nie tak bierze do szpitala na badanie całodniowe cukrów. Mówił też, ze bardzo groźne, a bagatelizowane, jest jak swędzi tułów. Nie pamiętam nazwy, coś podobne do cholesterolu, chyba cholestaza :) . Chodzi o enzymy wátrobowe. Ze jak swedzi tulow i nie ma innych objawow natychmiast zglaszac lekarzowi.

Tak mowicie o jedzeniu, ja tez wrocilam mega glodna i podsmazylam sobie mlode ziemniaczki z koperkiem. i wcinam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

Na mnie czeka bub jeszcze dzisiaj:-D będzie sie działo później...podkołderniki jadowite będą się snuły wszędzie :-D mój Misiek też uwielbia bub więc nie będę sama smrodzic :-P

Co do glukozy to mi moja gin zapowiedziała na ostatniej wizycie,że teraz mnie wyślę...To będzie właśnie jakoś koło 24 tygodnia pewnie...Słyszałam,że często albo się można porzygasz albo zemdlec nawet...Może mi się uda jakoś to przeżyć...Potem te dwie godziny tam siedzieć...będę miała czas na rozpisanie ważnych i mniej ważnych rzeczy wyprawkowych ;-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też się zastanawiam...Często drapie się po brzuchu albo po bokach,bo mam taką potrzebę ;-) Czasem robię to nawet tak niekontrolowanie juz...Dodatkowo te siedzące cyce... Mam nadzieję, że to jednak ta rozciągająca się skóra...Naczytalam się o tej cholestazie...Ponoć swędzi całe ciało praktycznie...I to tak,że wytrzymać nie można...

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobiety! :)
Dawno mnie tu nie było.. Niestety nie powiem nic przyjemnego. Byłam dziś u lekarza (początek 20tc) i powiedział mi, że moja Gabrysia ma dwie torbiele splotu naczyniówkowego (do 1cm). Niby mówi, że nie ma się czym martwić tylko trzeba obserwować bo w większości przypadków samo się wchłania. No ale weź i weź... Czy któraś z was miała takie nieprzyjemne doświadczenie w tej lub wcześniejszej ciąży? Co Wam mówił lekarz?

Odnośnik do komentarza

ja podejrzewam, ze cycki, boki czy brzuch to po prostu na rozstépy, i tyle. Albo wlasnie zwykle rozciaganie. Zapytalam o to tego lekarza, powiedzial, zeby nie dac sie zwariowac, ale w razie czego mozna lekarza poprosic o zlecenie takiego badania (wyciágné notatki :) transaminaza i cos jeszcze tam. A choroba to - cholestaza. Mowil, ze kazdy dobry lekarz sam powinien dac takie skierowanie ok. 28-30 tyg, dla pewnosci, a ze on jest moim prowadzacym to mu to przypomne w swoim czasie :) Bo mowil tez, ze np swoim pacjentkom na poczatku ciazy robi tsh, a ja nie mialam badanego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

Mnie ostatnio strasznie kostki w nocy swędziały, ale stwierdziłam, że to widocznie komar mnie ugryzł, obym się nie myliła! Piszą, że to swędzenie to zazwyczaj po 25tyg i towarzyszy mu też brak łaknienia... a u mnie dzisiaj wręcz odwrotnie, mogłabym zjeść konia z kopytami ;)

ewa_s94 na badaniu ok.14tc gin widziała u mojego syna torbiel i też mówiła, żeby się nie martwić, że zazwyczaj się wchłaniają - miałam niedawno usg połówkowe u innego lekarz i pytałam, czy coś widzi i powiedział, że już się chyba wchłonęła torbiel więc nie martw się, to chyba powszechne 'zjawisko'

Odnośnik do komentarza

Moja znajoma forumowa miała liczone paluszki już na usg w 12 tyg i niestety wyszło po 6. Wysłali ją na dodatkowe badania jak się okazało dziecko ma poważną wadę genetyczną, praktycznie bez szans na przeżycie. Ale czasem 6 paluszków oznacza tylko 6 paluszków i zaraz po porodzie dodatkowy palec jest usuwany.
Ja glukozę mam zrobić sobie dopiero za jakiś miesiąc i pewnie będę to odkładać jak najdalej:P i niestety glukozy sama nie kupuje bo dają w laboratorium więc na smak nie mam wpływu;)
Kurczę chciałam doczytać co tam jeszcze napisały,ście dziś ale czeka mnie składanie szafki z ikei a

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...