Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaką różnicę stanowi to czy ktoś mieszka w Warszawie czy dojeżdża tam do pracy czy do lekarza.

Ja, podobnie jak koleżanka powyżej też nie mieszkam w Wawie, ale na co dzień tam pracuję, tam też mam swojego lekarza prowadzącego i chcę rodzić w Wawie.

Chodzę do dr Głuchowskiego w Unicare, ale zastanawiam się czy nie zmienić na dr Sztabę. Szukam lekarza, który ma praktykę w szpitalu i przyjmuje prywatnie. Szukam lekarza godnego polecenia. Może macie kogoś takiego?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72020.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka_j ja również chodzę do lekarza w Unicare :) a konkretnie do dr Gawlaka. Bardzo go polecam, doskonały specjalista i cudowny człowiek. Jest ordynatorem oddziału położnictwa 2 szpitalu na Madalińskiego. Był przy moim poprzednim porodzie.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Hej babeczki :) ja mam stomatologa we wtorek i wlasnie na nfz. Pytalam panią jak dzwonilam czy bedzie wszystko za darmo i mowila, ze tak. No ale wiem na pewno, ze za plombe bede musiała zaplacic bo z ubezpieczenia zrobia mi tylko taka zwyklą i to jeszcze zlotą czy jakąś...Wole doplacic za swiatloutwardzalną a znieczulenie za darmo i jak mowicie, ze kamien mozna sciagnąć za darmo to chyba tez to zrobię. Trzeba korzystac z nfz poki mozna!Szczegolnie, ze pewnie wiekszosc z nas chodzi do ginekologa prywatnie. Ciekawe co wyjdzie z tą tarczycą u mnie i czy dalej do endokrynologa bede musiala isc prywatnie zeby zdazyc sie zbadac przed porodem...;) w koncu terminy sa na pewno napięte wszedzie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Zaczynam dzisiaj 9 tydzień! :-) szybko ten czas leci.. juz 5 tygodni odkąd się dowiedziałam o Fasolu. Wszystkie objawy ciążowe ustępują, nie mam już takich mdłości,zapachy mi aż tak bardo nie przeszkadzają. Cały czas martwię się czy Fasol rośnie, czy jest... dbam o siebie, robię wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza. Ale jednak lek mi towarzyszy cały czas. Chyba chciałabym juz zacząć 2 trymestr. Wiem że on nie jest 100 % pewny, ale trochę pewniejszy niż ten pierwszy ;-) kurcze, chciałabym żeby wszystko było ok :-) milej niedzieli wam życzę!

Odnośnik do komentarza

Hej Babeczki drogie ! Jak ja już za Wami tęsniłam :-) Od rana nadrabiam zaległości w czytaniu Waszych wpisów.

Tydzień miałam koszmarny,istna pogoń ( dzieci,ich szkoła, moja praca zawodowa no i praca w domu ,goście ...).Całe szczęście ,że samopoczucie jest super bo chyba inaczej padłabym na twarz ;-)A mąż wraca za tydzień -pracuje za granicą,więc tu wszystko na mojej głowie.

Wizytę mam dopiero 5 maja i nie mogę się doczekać.

Po wizycie (która mam nadzieję potwierdzi,że nasz Kruch jest zdrowy ) zamierzamy powiedzieć dzieciom a one pewnie rozgłoszą to reszcie rodziny ;-)Weekend majowy pełen wrażeń :)
Już to sobie wyobrażam. Prawie 10 letni synek powie pewnie cos w tym stylu do babci" babcia wiesz a my mamy tajemnicę ale ja nikomu nie mogę powiedzieć co to za tajemnica dopiero jak bardziej mamie brzuch urośnie to Ci powiem o co chodzi " a potem jak babcia się zacznie śmiać a on się domyśli,że niechcący się wydało to przyleci do mnie i powie ,że przecież on tak bardzo nie chciał się wygadać a zawsze jakoś się mu wymknie :-D
Heh i zawsze tak jest...Jak chcemy coś rozgłosić wystarczy małemu powiedzieć,że to tajemnica i żeby narazie nikomu nie mówił :-D

Odnośnie zaparć.Od pewnej zabobonnej znajomej usłyszałam,że jeśli nie umiesz się wypróżnić to podczas siedzenia na kibelku musisz sobie głowe ściskać :D podobno na małe dzieci też skutkuje :D Nie próbowałam tej metody i zdecydowanie nie będę ;-)

U mnie pomogło wprowadzenie większej ilości owoców ,szczególnie jabłek i kiwi.

Miłej niedzieli życzę Wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Próbowałam kiedyś wyleczyć dziurę w żeby bez znieczulenie...Długo nie wytrzymałem w fotelu i wolałam żeby dentystka przestała mnie katowac :-D Dużo czytałam o wiem, że znieczulenie jest miejscowe i nie trafia do krwiobiebu...Wytrzymałem pewnie bez tego znieczulenia w końcu ale czytałam też, że wtedy ten ból i stres mamy jest o wiele gorszy dla fasola...Mam wątpliwości, ale przecież ciężarne też muszą normalnie funkcjonować czasem wziąć jakiś lek...Nie wszystko musi szkodzić...A z tym ściąganiem kamienia zaczekam rzeczywiście do drugiego trymestru, dobrze że to już niedługo :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie czekam na ten drugi trymestr z wizytą u stomatologa. Zaraz po tym jak dowiedziałam się o Bąbelku ukruszyła mi się część plomby...
Ja również słyszałam, że plomby na nfz to amalgamaty a za normalne - białe trzeba zapłacić. Dlatego od wielu, wielu lat chodzę tylko prywatnie ;)
Podobno dla kobiet w ciąży jest specjalne znieczulenie, chociaż w I trymestrze najlepiej calkiem z niego zrezygnować. Ogólnie II trymestr znów nam pozwoli "normalnie" żyć :D

Odnośnik do komentarza

A ja sie tak zastanawiam, bo zaczynam jutro 13 tydzien i na jednych stronach piszą, ze zaczynam drugi trymestr a na drugich, ze zaczyna sie w 16 tygodniu i juz sama nie wiem ; D także jak myślicie w ktorym tygodniu zaczyna sie 2 trymestr ?:-)

Odnośnik do komentarza

A co do zebów to ja mam leczenie za darmo w UK w ciąży ale ja im nie ufam i pójdę na przegląd uzębienia jak będę w czerwcu w Polsce.Do dentysty chodzę regularnie co pół roku.Zima,lato,zima,lato... i dzieki temu nie mam procblemów bo ewentualne szkody są szybko wykrywane ale w sumie dawno nic mi się nie popsuło.Moja dentystka zawsze chawli moje zęby, mówi, że farciara jestem.Oby w czasie ciąży tak pozostało i nic się nie sypało. :) Wam życzę tego samego.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Darka86 , pewnie, że się denerwuję... A wizyta dopiero wieczorem. Już nawet dzisiaj miałam sen, że nie wytrzymam do poniedziałku i poszłam do innego gabinetu, gdzie jakies baby się wpychały przede mną i uciekłam... Oszaleć można :S
Zazdroszczę Ci, że juz masz genetyczne. Pewnie zanim ja pójdę do lekarza to zdążę już tu przeczytać wiadomość od Ciebie typu "właśnie wróciłam, Dzidzi zdrowe" :D

Odnośnik do komentarza

SilvAra co do dentysty to byłam niedawno mialam mała dziurkę ale bez znieczulenia przeżyłam alE np odkamienianie powiedziała żeby w drugim przyjść. byłam u gin założyła mi kartę ciąży mam już komplet badań w środę znów wizyta z tymi badaniami kolejna to usg 15maja to najważniejsze najbardziej stresowe boje się: ( trochę się martwie czekam aż brzuszek będzie rósł tak na to czekam. W pracy dogadalam się przenieśli mnie na łatwiejszy mniej stresowy dział ale jaka praca na sluchawce jest niestresowa: ( ciagle sikam a jak nie mam co robić to sikam. Rodzicom powiemy po 15maja.

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...