Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie nie wyobrażam, żeby mojego mężczyzny nie było przy porodzie. Zresztą on też bardzo tego chce więc mam nadzieję, że nie będzie ku temu przeciwskazań. Czytam tu o objawach jakie macie, bóle, wymioty itp i muszę przyznać, że naprawdę jestem szczęściarą. Ani razu nie wymiotowałam, może ze 2 razy mnie trochę zemdliło, bolała głowa no i brzuch. W sumie z tymi bólami podbrzusza to się od początku męczę, ale mój gin twierdzi, że to kwestia niedoboru magnezu. Tak więc łykam i urozmaicam dietę, jest lepiej ale zupełnie mi nie odpuściły. W każdym razie raczej czuję się w większości rewelacyjnie i mam nadzieję, że zostanie tak do samego końca.

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Hej :-) ja dziś byłam u lekarza na wizycie dostałam skierowania na badanie krwi, ale martwi mnie to, ze miałam usg w 6 tc, myślałam ze teraz dostanę skierowanie na kolejne usg , bo czytałam ze trzeba wykonać miedzy 11-13 tygodniem, a tymczasem lekarz zapisał mi wizytę za 4 tygodnie. Wtedy bedzie leciał juz 16 tydzien i tak sie zastanawiam czy nie isc prywatnie wykonać badanie usg dla świętego spokoju :-) bo teraz chodzę na NFZ. A Wy w których tygodniach mialyscie/ macie umówione usg ? :-)

Odnośnik do komentarza

Hm, czyli zrobie sobie usg prywatnie bo na NFZ to nie wiem kiedy sie doczekam ;D a to mozna isc tak o sobie do pierwszej lepszej prywatnej przychodni i umówić sie na usg ? Bo nie orientuje sie nic a nic to moja 1 ciaza mam 19 lat i jestem zielona w tych tematach :D

Odnośnik do komentarza

Zaniu kochana bądź dzielna i nie poddawaj się :*
Fajnie dziewczyny,że już wiecie kto mieszka w waszych tymczasowych domkach :) ja jeszcze 2,5 tygodnia czekania mam ... Ale wiem,że nie będą to bliźniaki ;) Okazało się bowiem,że nasze kochane Ono powstało podczas przyjmowania antykoncepcji , taka historia... A że byłam chora i brałam dwa razy w miesiącu antybiotyk, tabletki zostały osłabione do minimum ... bałam się o zdrowie Onego ale jak jest dobrze to mi ulżyło ... Dopadają mnie ostatnio głębokie przemyślenia,czy sobie poradzę ...eh...
Co do dolegliwości ...to nie wiem teraz która z Was wspominała o odcinku szyjnym kręgosłupa...mam tak samo..od kilku dni ból jest Noe do zniesienia... Jakby piekący,rwący...Ale nie stosuje żadnych leków...robię zimne okłady wieczorem...
Od kilku dni rower zamieniłam na kijki :) sprawia mi to radość,bo zawsze to jakiś sport :) tak dobre 30 min każdego dnia przed snem...polecam :) idę amu robić , do miłego :)

Odnośnik do komentarza

Silvara no to ciekawe co nam ciekawego powiedzą w poniedziałek, nie mogę się doczekać tej wizyty!

linka09 pozazdrościć! :)

azsa ciąża przy antykoncepcji? wow, no to można powiedzieć, że jesteś szczęściarą - zagraj w lotto! ;)

Lilii19 tak jak napisała Silvara. Na stronach prywatnych przychodni/klinik zazwyczaj są też ceny takiego badania podane, ale przy umawianiu się na wizytę właśnie powiedz, że chodzi Ci o USG, bo może być tak, że akurat aparatu nie będzie, albo coś i tylko niepotrzebnie tam się wybierzesz. Zabierz ze sobą kartę ciąży :) A Twój lekarz prawdopodobnie nie zlecił Ci tego USG, bo z tego co słyszałam, to u tak młodych mam często dochodzą to wniosku, że wszystko jest ok więc i USG na NFZ niepotrzebne ;)

Odnośnik do komentarza

Silvara, właśnie gabinet mam dosłownie 3 kroki od domu , niedawno został otwarty robią tam usg w 3d , 4d , pójdę tam jutro i sie zapytam co i jak ;D bo byłam przekonana ze dziś dostanę skierowanie na te usg ale lekarz powiedział, ze skoro było robione w 6 tygodniu i biło serduszko to nie Trzeba.. Chcialabym zrobic takie w 3d, tylko kwestia ile moze kosztować ? Moze ktoś sie orientuje ;>

Odnośnik do komentarza

ewelka_1984 ja myślałam, że już po brzuchu tylko, ale moja gin powiedziała, że będzie częściowo takie - częściowo 'normalne'... To chyba wynika z tego, że niekiedy dziecko jest odwrócone tak, że nie można tego badania przeprowadzić tylko jednym sposobem. Wspominała też, że w takim wypadku należy np. usiąść chwilę w poczekalni, coś zjeść, a może dziecko zechce zmienić pozycję w tym czasie ;)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem studentką pierwszego roku położnictwa. Przeprowadzam ankietę w ramach jednego z przedmiotów studia. Ankieta dotyczy stopnia wiedzy kobiet ciężarnych na temat skutków palenia papierosów w okresie ciąży. Ankieta jest w pełni anonimowa. Chciałabym prosić Panie o wypełnienie mojej ankiety.
Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)
http://www.survio.com/survey/d/Y7G1S6B2Z7N4K3P6P

Odnośnik do komentarza

Mniej w 12 tygodniu można juz zobaczyć płeć. Tylko musi by bardzo dobry zarówno lekarz jak i sprzęt oraz co najważniejsze chyba Dzidziuś musi pokazać co tam ma;)
Na tym badaniu mierzona jest tez kość udowa u po niej podobno tez można stwierdzić płeć na około 80%
Ale najważniejsze to wykluczenie chorób :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam robione te usg przez brzuch. W tych tygodniach to chyba juz tak sie robi? Oczywiscie nie mogłam wytrzymać i zapytałam o płeć i lekarz bez problemu ujrzał. Ale to oczywiscie kwestia ułożenia dziecka i moze sie nie udać :) A no i oczywiscie sprzęt tez jest ważny bo jak byłam w przychodni na NFZ to nic, a nic nie było widać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a3x7fdv.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) W końcu po pracy mogę się odprężyć, jeszcze prysznic i do wyrka...
Chciałam was zapytać, bo może akurat lepiej się orientujecie ode mnie w tych sprawach. Chodzi mi o to, że mam umowę na 1/2 etatu i to na czas określony do końca roku. Wiem, że nie mają prawa mnie wcześniej zwolnić więc jakieś pieniądze będę dostawać, ale co potem jak już ta umowa się skończy?Kurcze nie ogarniam tych spraw do końca, już nie wiem jak to będzie wszystko później.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...