Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marzena83a

Zania, ale te 12 dni w stresie też może zaszkodzić maleństwu. Może zrób te badania albo idź do innego lekarza. Ja mam za sobą jedno poronienie i też wiązało się ze stresem (egzaminy na studiach) tak więc teraz jestem ostrożna jeśli chodzi to takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza

I tak mam nadzieję, że jakieś przyszłe Mamusie zostaną tu na forum :-)
Jestem bardzo szczęśliwym NIE posiadaczem fb a z chęcią czytam posty i jak u mnie będzie cos nowego to milo by było się z kimś tu podzielić ;-)
Następna wizyta dopiero za 14 dni. Nie mogę się doczekać. A najbardziej czekam na połowę maja, żeby skończy 1 trymestr ;-)
Zania trzymam kciuki za Ciebie!

Odnośnik do komentarza

Monabarga wow! Potrójne gratulacje!
Ja mam termin na 5go listopada. Dzisiaj byłam na badaniu, póki co 43mm, serduszko bije. Za dwa tygodnie usg 'genetyczne'. Nudności i ból krzyża na porządku dziennym:/ do tego przeziębienie.
Czy są tu może dziewczyny z Warszawy? Chętnie bym się zapoznała, bo mieszkam od niedawna w Wwie i nie znam zbyt wielu osób.

Odnośnik do komentarza

Cześć ciężarówki :) postanowiłam dołączyć i się przywitać :) wiem o ciąży od jakiś 3 tygodni i w końcu poczułam, że muszę znaleźć towarzyszki w tym boju i dotrzeć razem z wami do rozwiązania, które przewidziane jest na 15 listopada. Oswajam się z dnia na dzień z nową rolą i wierzę, że wszystko się uda i ze wszystkim sobie poradzę razem z moim lubym :D Nie planowaliśmy dzidzi, ale jesteśmy niesamowicie szczęśliwi bo kochamy się nad życie i już wiemy, że to będzie najwspanialsze dziecko na świecie ;) Pozdrawiam was serdecznie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny, I ja dołączam do grona listopadoweczek 2015 o ciąży dowiedziałam się ponad 2 tym temu, termin mam na 27 listopada... to będzie moje drugie dzieciątko... poprzednim razem należą mam do lutoweczek 2014 Ale Michale urodził się 26stycznia siłami natury.

Odnośnik do komentarza

:) witam kochane :) przyłączam się do Was, obecnie 11 tydzień:) maleństwo ma się dobrze , właśnie wróciłam od lekarza :) skacze jak wariat ;) mam do Was pytanie,czy dalej istnieje prawo o przedłużeniu umowy na czas określony dopiero po 12 ukończonym tygodniu ciąży? Mi moja się kończy akura w dniu pierwszym 13 tygodnia...i tak się zastanawiam...dodam,że pracuję na budowie, biegam po rusztowaniach, pracuję w hałasie...choć uważam na siebie i kruszynkę,to wolałabym już powiedzieć pracodawcy...choć lękam się ,by mnie nie zwolnił...płaci mi jeszcze najniższe ubezpieczenie zdrowotne i również to mnie trapi...czy w związku z chęcią przejścia na chorobowe, będzie mi się należało 100 % pensji mimo najniższych składek...dziwne to nasze prawo...kobieta w ciąży...a dopiero po 3 miesiącu prawo jest jej przyhylne ...i to tylko na umowie o pracę...No nic...dziękuję z góry za pomoc...miłego dnia kochane :)

Odnośnik do komentarza

hej azsa, ja też w 11tc :) teraz to jest tak, że prawo chroni ciężarną już od początku - musisz tylko zanieść pracodawcy taką notkę od lekarza, w której stwierdza ciąże i pisze na kiedy przewidziany jest poród - dzięki temu pracodawca będzie zobowiązany nie tylko do przedłużenia umowy,ale też do zmiany Twoich warunków pracy,jeśli zagrażają Tobie i dziecku. Myślę,że warto wspomnieć ginekologowi o Twoich obowiązkach, pewnie dostaniesz zwolnienie z pracy, bo brzmi dość niebezpiecznie...

Odnośnik do komentarza

Darka 86 bardzo Tobie dziękuję :)
słyszałam właśnie ,że coś się w prawie zmieniło,ale nie byłam pewna...w takim razie w czwartek idę po zaświadczenie i ewentualnie będę miała na uwadze zwolnienie...choć u mojego pracodawcy jest tak,że nawet jak jestem na L4 to nie otrzymuję ani grosza :( i tak po urodzeniu nie chcę już pracować w tej branży...chcę być jak najdłużej z okruszkiem :) A jak znosisz ciążę Darka ? Mnie dziwi,że nie mam żadnych dolegliwości ...może rano lekkie nudności
...termin mam na 3 listopada,akurat w mojej imieniny ,w Sylwii :) ale byłby prezent :) dziś odpoczywam ...bo wzięłam wolne,ale jutro jak pomyślę o budowie to mam jeszcze większe mdłości :( miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

azsa - to jakiego typu masz umowę, że nie dostajesz za zwolnienie lekarskie pieniędzy? To nie pracodawca, a ZUS płaci za zwolnienie chorobowe. Tu masz troszkę więcej o tym, czy można zwolnić ciężarną http://www.centrumrekrutacyjne.pl/p/kiedy-mozna-zwolnic-kobiete-w-ciazy,531.html
Ja obecnie dostałam miesiąc zwolnienia, bo praktycznie cały okres ciąży jestem przeziębiona i mam mega nudności. Do tego bóle krzyża. A pracuję w szkole podstawowej więc generalnie zarazki łapię momentalnie i nie mam siły na ogarnianie dzieci (miałam 40 godzin lekcyjnych w tym roku...). W zeszłym tygodniu też w szkole u jednego z dzieci stwierdzono rumień zakaźny, a u drugiego ospę więc wolę się tam nie pokazywać póki co.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...