Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

hejDziewczyny:)
witam ponownie, barzdo powiekszone grono:) nas chwilowo nie bylo, bo cieszylismy sie dopoczynkiem u moich Rodzicow...
z objawow - ciagle zmeczenie i nudnosci...w pierwszej ciazy pomagal mi na to parzony imbir - tym razem jeszcze bardziej mdli...chodze jak struta....ale...piersi mnie nie bola wcale (przy pierwszym juz dawaly znac przed data spodziewanej miesiaczki) i brzuch praktycznie nie boli...znaczy czuje sie strasznie napompowana, jakbym juz przytyla nie wiem ile, ale brak skurczow i rozciagan jakie pamietam z pierwszego razu...w srode pierwsza wizyta u ginekologa:)

co do prowadzenia ciazy w UK - moja Przyjaciolka wlasnie urodzila tam Drugie Malenstwo i bardzo sobie chwali. Opieka poloznych super, usg - trzy darmowe, ale jesli sytuacja tego wymaga - robia dodatkowe ( u Niej tak bylo, bo przytrafila jej sie cukrzyca ciazowa), opieka lekarza zapewniona -specjalista od cukrzycy, dodatkowe leki, testy - wszystko za darmo...wiec nie ma co panikowac, wiedza, co robia
ja osobiscie poczatek pierwszej ciazy "zaliczylam" we Francji, a donosilam i rodzilam w Belgii. Tu rowniez trzy obowiazkowe usg - refundowane, ale jesli ktos ma ochote...mozna czesciej, ale juz na wlasny koszt...ja bylam zadowolona:)

sporty....zawsze cisnelam kilometry na rowerze, ale dla dobra Malenstwa, kiedy tylko dowiedzialam sie, ze sie spodziewam - przestalam...za to plywalam trzy razy w tygodniu do konca osmego miesiaca, kiedy to zaczelam miec mocne skurzce i polozna zakazala duzego wysilku i zapisala leki uspokajajace akcje macicy. Pozostaly spacery...do samego rozwiazania...
nie wiem jak teraz bedzie, bo ze starszym dzieckiem ciezej zorganizowac czas "tylko dla siebie", ale mam nadzieje, ze sie uda, bo plywanie naprawde swietnie dzialalo na samopoczucie ogolne, o kregoslupie nie wspominajac.... no i dzieki temu duzo nie przytylam - niecale 10kg, ktore udalo mi sie zrzucic...i znowu zajsc w ciaze:)
Martysiaa90 - ja tez mialam bole okolo-jajnikowe i brzuch sciskalo jak przy miesiaczce, ale przy pierwszej ciazy to ponoc calkowicie normalne - macica sie rozciaga i szykuje na rosnacego w niej Maluszka...chociaz jak wszystkie objawy jest sprawa indywidualna, bo moja Siostra nic takiego nie odczuwala...

caluski!

Odnośnik do komentarza

Martysiaa90
marzena 1988 a czy to było USG dopochwowe?:)

Dziewczyny powtórzyłam dziś test i mam grube dwie krechy :)
Niepokoją mnie dosyć intensywne bóle, takie kłucia w prawym jajniku, jakieś 20 razy dziennie. myślicie że to normalne?

Ja też miałam bóle ale typowe jak w 1-3 dniu okresu gdzie krwawienie jest najsilniejsze, byłam pewna ze mam okres. Bóle ustąpiły w sobote trawły 6 dni takie dość silne. Wczoraj mimo ze pracowałam bóle były juz tylko pod wieczór i to przez chwilę i dziś też raz mnie zabolało.
Więc z objawów boli mnie jeden sutek w piersi ktora jest znacznie wieksza.

Odnośnik do komentarza

Witam was
Ja leze w szpitalu. O 3 w nocy wrocilismy z lotniska, bylismy odebrac rodzicow, poszlam do lazienki a tam na wkladce brazowe plamienie... bylam przerazona, moj mnie uspokajal wkoncu zasnelam obudzilam sie między budzikiem i bylo czysto, rano zadzwonilam do mojej gin, kazala jechac na izbe. Szybko mnie przyjeli bo czekalam z 10 minut, na oddziale brak miejsc wiec czekalam na lozko ale tez ekspresowo, potem badanie usg i okazalo sie ze malenstwo zyje serduszko bije i bardzo ruchliwe nawet mi pokazali :) dali mi dalej luteine i jeszcze spasmoline i jakies witaminki nie pamietam nazwy i poza tym nic wiecej sie nie dzieje, wyniki z krwi i moczu jutro dopiero wiec leze napewno 3 doby ale byl spokoj z plamieniem i wrocilo ponownie ale staram sie nie denerwowac bo leza jeszcze 2 takie panie z plamienim w bardziej zaawansowanej ciazy
PLUS taki ze wi-fi free i tv mam i sama leze
A wiec nie denerwujcie sie i nie przemeczajcie ...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Madzia jezu, mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzątku....

Dziewczyny pierwszego kwietnia lece do polski, obiecałam sobie ze wezmę napar z melisy w butelke i bede sączyć w drodze na lotnisko. ostatni lot był bardzo zły, straszny wiatr lądowanie katorga poprostu a dzien wczesniej na dwójce puścili o obzach koncentracyjnych i mase lódzkich ciał sie naoglądałam wiec całkiem wizje miałam piękne w samolocie.
Strasznie sie boje ze to może zle wpłynąć na moj stan ze moze cos sie stać jak wroce do uk to akurat bede jakos mogła iść do lekarza tutaj bo to bedzie chyba 10 tydzien.

Odnośnik do komentarza

Magalena3 mam nadzieje ze wszystko posprawdzaja w szpitalu i uspokojona (aczkolwiek Ty chyba uspokoisz sie dopiero po porodzie) wypuszcza do domku.
Martysia i antala- jetescie w 5 tc ale na suwaczku pokazuje ze np dzis jest 4tc i 4d czyli ogolne juz skonczylyscie 4tc i od 4dni jetescie w piatym tc. Ja mam 6tc5d ale mowie ze jestem w 7tc. A jak bedziecie np w 6 tc to wg takiego schematu bedziecie w DRUGIM miesiacu ciazy. Nie wiem czy to dobrze wyjasnilam. Polecam sciagnac jakas apke typu falvit-bede mama.... tam sa fajne opisy poszczegolnych tygodni ciazy wg mamy i dziecka...
Ja ide w czwartek do gina ale czy mi zrobi usg tonie wiem choc mam nadzieje ze tak....

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

Mi się wszystko pierdzieli... W uk chyba w ogóle liczą inaczej na podstawie stanu... Juz sama glupieje ale według obliczeń to 5 tydzień. Wy tez tak macie ze szukacie u siebie objawów? Ja oprócz piersi i zmęczenia w pracy niemam nic. Jadę teraz autobusem i perfum faceta wbija mi się w nozdrza i drażni i niewiem czy sobie wkręcam czy naprawde to objaw ciążowy...

Odnośnik do komentarza

Antala chyba sobie,nie wkrecasz tylko taki moze byc objaw bo ja od jakiegos tygodnia tak juz nie wariuje, ale wczesniej to zapomnic moglam nawet o odswiezaczu w wc.
A u mnie nic ciekawego lezec każą to leze, dolozyli mi pania po 50 ale spoko kobitka

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Martysia domowe sposoby powinny pomoc a jak nie to moze lepiej idz do lekarza.
Mi ordynator powiedzial ze mam przyjsc do szpitala w 37tyg
I poleze do 38tyg. I bede miala ciecie bo nie chca ryzykowac a wiec napewno niebede rodzic w listopadzie ale jak pozwolicie to bede z wami tez pisac bo tak mi tu milo z wami

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mleko czosnek i miód zawsze mnie stawiają na nogi jak wypije przed snem walne sie do wyra i jak nowa. Jednak co do gorączki to kiedys mi moja nauczycielka jeszcze za czasów zawodówki mowila ze w ciąży sok pomarańczowy ale taki prawdziwy sok a nie napój zwalcza gorączkę... Może działal tylko na nią ale warto spróbować :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...