Skocz do zawartości
Forum

Zmiany w becikowym


Rekomendowane odpowiedzi

NATKA08
Marg pomysł dobry tylko komu te pieniądze będą odebrane? bo u nas tak już jest że zanim ktoś dostanie to trzeba wcześniej komuś zabrać :/

nie wiem Natka skąd oni je wezmą, mam nadzieję, ze nie od emerytów i rencistów:)
spotkałam się jeszcze ze zdaniem, że zamiast 1 tyś zł. miesięcznie, powinny być darmowe żłobki przez jakiś czas, zeby mamy mogły wracać do pracy...co Wy na to?

Odnośnik do komentarza

Margeritka, tu nawet nie chodzi o to, żeby żłobki były darmowe, tylko żeby w ogóle były! Ilość żłobków jest zdecydowanie za mała.
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Krakowie jest ogromny deficyt miejsc w żłobkach. Ja swojego Jasia zapisałam chyba za późno do żłobka, bo na liście oczekujących jest teraz na... 226 miejscu. I tak się trochę przesunął, bo jak go zapisałam to był na chyba 246 miejscu, maskara!
Tak więc niech ten 1000 zł miesięcznie będzie dla tych matek, ale oprócz tego niech budują co roku nowe żłobki, bo od kilku lat ilość dzieci znów rośnie, a żłobków nie.

Odnośnik do komentarza

Na dwoje babka wróżyła,są rodziny które pragną z 2 ,3 dzieci ale boją się utrzymania,ale zauważymy komu oni chcą pryznać te pieniążki i czy czasem dzieci nie zaczną się rodzić z chęci tych pieniążków czy zysków rodziców,my mamy 77 zł na dziecko a potrzeby rosną ,czemu z wiekiem dziecka nie wzrasta rodzinne,kiedyś 77 zł starczało zaledwie na 2 paczki pieluch i husteczek,a teraz?

Odnośnik do komentarza

Aagnieszkaa1, to o czym pisałam, to nie są pomysły przedwyborcze, tylko to już jest od kilku lat :)
Zarówno widełki w zasiłkach rodzinnych jak i odliczenia od dzieci :). A w tym roku są jeszcze większe odliczenia w PIT za 2014r. na trzecie i następne dziecko. Jest też świetna nowość w postaci zwrotu kasy jeśli komuś za dzieci wychodzą większe odliczenia niż ma zapłaconego podatku, wtedy ma zwracaną różnicę, tylko kwota zwrotu nie może być większa niż zapłacone zasiłki społeczne i zdrowotne. Czyli osoby najmniej zarabiające nie zapłacą w ogóle podatku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...