Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Charlie i Fabryka Czekolady"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

serdecznie Was zapraszamy na kolejny konkurs! Mamy dla Was 3 książki Roalda Dahla "Charlie i Fabryka Czekolady" od Wydawnictwa Znak:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/charlie.jpg

Zadanie konkursowe:
Zamieść w wątku konkursowym zdjęcie pracy swojego dziecka na temat: "Jak wyobrażam sobie Fabrykę Czekolady" - technika dowolna.

Jesteśmy bardzo ciekawi pomysłów Waszych dzieci, których wyobraźnia z pewnością nie ogranicza :-) Zaznaczcie również wiek i imię dziecka.

Szansę na zwycięstwo mają prace zamieszczone z zarejestrowanych profili do 23 lutego 2015 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

A więc budynek jest wysoki i wygląda jak duża tabliczka czekolady :). W środku znajduje się maszyna, którą obsługuje pan przy komputerze.
W kotle na samej górze maszyny mieszają się składniki : kakao, mleko, cukier. Później czekolada spływa rurkami do trzech innych kotłów, w jednym znajdują się orzechy, w drugim bakalie, w trzecim wiórki kokosowe. Kiedy wszystko dobrze się wymiesza czekolada wpływa do specjalnej formy, jest puszczana na taśme, a potem przychodzi pani, zawija czekolade w złotko i ładny papier :). Tak Adam(5,2) wyobraża sobie fabrykę czekolady :).

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25065.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25066.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25067.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25068.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25069.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam.
Niestety mój synuś jest zbyt mały, aby wykonać pracę plastyczną na kartce. Jego praca plastyczna została namalowana czekoladą na twarzy i całym ciele ;)
Myślę, że mój łakomczuch byłby zachwycony, gdyby przez chwilkę mógł skorzystać z dobrodziejstwa fabryki czekolady.
Gdyby z niej wyszedł wyglądał by tak jak na zdjęciu ;)
Pozdrawiamy
Mama i czekoladowy Karol

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25105.jpg

Odnośnik do komentarza

Wspaniały konkurs;)
Piotr, 11 lat
Prezentuję państwu moją fabrykę czekolady:)
Aby ją stworzyć tym razem użyłem innych materiałów. Wykorzystałem duży karton, glinę, farby i herbatniki. Najpierw okleiłem karton herbatnikami. Piernikowe okna i cukrowe laski zrobiłem z gliny i pomalowałem farbami. Dach również zrobiłem z gliny. Dach ma przypominać dach z tabliczek czekolady. Wszystkich serdecznie do mojej fabryki czekolady;) Znajdziecie tam wiele smakołyków od płynącej czekolady aż po pyszne kolorowe żelki w kształcie motyla. A o to efekty;)

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25120.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25121.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25122.jpg

Odnośnik do komentarza

Praca Lenki - lat 5
Zdaniem córki tak właśnie wygląda FABRYKA CZEKOLADY . Wygląda jak cytuję :" Taki domo-blok trochę i ma pełno okienek i takich okiennic z czerwonymi firankami i drzwi całe z czekolady . Te zasłonki są truskawkowe bo takiej czekolady tam najwięcej robią bo dzieci ją lubią najbardziej :D " . Ten zdaniem córki domo- blok czekoladowy nawet jak się mu przyjrzeć to troszkę wygląda jak fabryka - ale nie ma co się dziwić bo córka oglądała nie raz Charliego i Fabrykę Czekolady ;)

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25239.jpg

Odnośnik do komentarza

Praca była mozolna i nie obyło się bez małych problemów, ale chłopcy byli zachwyceni pomysłem budowy Fabryki Czekolady. A to z dwóch prostych powodów, po pierwsze to ma być fabryka, po drugie nie byle jaka tylko produkująca czekoladę. Do pracy wykorzystali tekturowe pudła, farby, plastelinę, rurki plastikowe, bibułę i oczywiście czekoladę. Fabryka ma własne oświetlenie (elementy z zestawu elektrycznego dla dzieci), ponieważ pracuje również w nocy- Michał oraz własne lotnisko na dachu - Kacper. Głowni budowniczowie to Michał lat prawie 9, Kacper lat 4 oraz dzielnie pomagająca Natalia lat 2.

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25278.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25279.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25280.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25281.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

Odnośnik do komentarza

Przedstawiamy dzieło architektoniczne autorstwa Martyny (7,5 lat) oraz Mikołaja (2,5). Mikołaj pomagał w malowaniu ''elewacji budynku'', więc nie mogłyśmy pominąć jego udziału.
Budowla przedstawia fabrykę czekolady, która jest samowystarczalna:
-w fabryce pracują koniki Filly, które zajmują się całą produkcją od początku do końca
-koło fabryki rosną drzewa kakaowe, z których ziarna są zbierane i mielone w fabryce na kakao
-są tu też krówki, od których dostaniemy świeżutkie mleczko
-w fabryce tysiące koników czuwają nad prawidłowym procesem produkcji przepysznej czekolady.Gotowa czekolada wypływa czerwonym rurociągiem.
-z kominów fabryki zamiast dymu unoszą się obłoki waty cukrowej.
Poza czekoladą w fabryce produkowane są cukierki, batoniki, kinder jajka.
Fabryka jest zawsze otwarta dla zwiedzających. Można przyjść i samemu zrobić dla siebie pyszną czekoladę z dowolnie wybranych składników.

Odnośnik do komentarza

Nasza Wariacja odnośnie Fabryki Czekolady "Charlie i Fabryka Czekolady" jest taka ;)
Nikolka(14) pomagała Iwo ( roczek ) zrobić to dzieło, bo sam jest za mały ale pomysł jest i smak na tą wspaniałą , apetyczną książkę : odbiła rączki Iwo które łakomie łapią słodkości których jest ogrom wszędzie dookoła dla każdego coś dobrego i kolorowego a w wykonaniu i kolorowaniu pomagały nam również Jedyne Takie Umpa-Lumpy , które i w Fabryce pomagają w tworzeniu słodkich łakoci Charliemu , który wymyśla smaki nie z tej ziemi , które wprowadzają w wesoły i przyjacielski stan wszystkich pałaszujących te oryginalne i niepowtarzalne wspaniałości . Znamy doskonale film - Świetny , ale że uwielbiamy czytać to piąstki mocno zaciskamy z nadzieją że się uda i dostanie nam się ten kąsek apetyczny i tak ciekawie się zapowiadający , apetyt jest aby nasycić swe oczęta tą ciekawą lekturą . Czary mary odprawiamy z nadzieją że książkę "Charlie i Fabryka Czekolady" wygramy . Serdecznie , słodko i apetycznie pozdrawiamy .

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25337.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25338.jpg

Odnośnik do komentarza

Książki kochamy i dlatego do zabawy się przyłączamy!

Przedstawiamy nasze wspólne fabryki czekolady, jedna jest do schrupania a druga z eko czekoladowa fabryka bo z recyklingu. Najpierw dzieciaki stwierdziły, że fabryka czekolady kojarzy im się z czymś słodkim, miłym, dobrym, że może to być mała rodzinna fabryka czekolady, która kojarzy im się z małym domkiem, podobnym może do domku Baby Jagi z Jasia i Małgosi, bo przecież był słodki, z piernika, czekolady i innych łakoci. I taki był pierwszy plan. Oczywiście dzieci bardzo mi pomagały przy piernikowym domku, a radość dekoracji była ogromna. Drzwi jak i dachówki są z gorzkiej czekolady, ale są i kolorowe łakocie:) Okna zaś z rozpuszczonych landrynek:) Druga fabryka powstała z dwóch pudełek po Happy Mealu, z wielu rolek po papierze toaletowym, plastikowych kubeczkach (jednego z nich do podstawa drzewa) oraz z butelek plastikowych. Oba budynki fabryki połączone są rurowym przejściem, gdzie w drugim znajduje się produkcja. Z tyłu budynków są kolorowe magazyny, w których znajdują się główne składniki czekolad czyli miazga kakaowa, masło kakaowe, mleko w białej butelce, bakalie, suszone owoce a nawet przyprawy tj. chilli, mięta itp. Ola lat 5,5 i Bartek lat 8,5.

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25492.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25493.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25494.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25495.jpg

monthly_2015_02/konkurs-charlie-i-fabryka-czekolady_25496.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Kochani,

pomysły Wasze i Waszych dzieci nieodmiennie nas zaskakują i zachwycają :-) Fantastyczne fabryki czekolady zasługują na pochwałę i mamy nadzieję, że nawet dla tych, którzy nie wygrają książki, praca nad zadaniem konkursowym była pretekstem do zabawy i przyjemnego spędzenia czasu :-)

No... ale czas na ogłoszenie zwycięzców! Oto i oni:
Ela30
lokietek91
monabarga

Serdecznie gratulujemy! Przez 14 dni czekamy na Wasze dane adresowe pod mailem: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na inne nasze konkursy. Teraz trwa też konkurs na naszym Facebooku :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...