Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zagadki obrazkowe"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zagadki, łamigłówki, poszukiwania - to coś, co z pewnością lubią wszystkie dzieci! Specjalnie dla nich Wydawnictwo Edgard przygotowało serię "Kapitan Nauka", dzięki której zabawa jest nauką.

W tym konkursie mamy do wygrania 5 egzemplarzy "Zagadek obrazkowych 6+. Czytanie, koncentracja, pamięć" właśnie od Wydawnictwa Edgard:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/kapitan-nauka-zagadki-obrazkowe-czytanie-koncentracja.jpg

Zobacz recenzje innych pozycji z serii "Kapitan Nauka": "Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 3+" oraz "Zagadki obrazkowe. Łamigłówki".

Zadanie konkursowe:
Zamieść w wątku konkursowym zdjęcie pracy dziecka przedstawiającej samodzielnie wykonaną mapę skarbów.

Prosimy o zaznaczenia imienia i wieku dziecka oraz o to, by prace były przygotowane tylko na potrzeby naszego portalu (niepublikowane w innych).

Zdjęcia zamieszczajcie do 16 lutego 2015 roku do północy z zarejestrowanych profili. Już dwa dni robocze później ogłosimy zwycięzców!.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Martynka (7,5 lat) najpierw zrobiła typową ''piracką '' mapę ( oczywiście opalenie papieru to moja pomoc).
Aby dotrzeć do skarbu trzeba najpierw przecisnąć się przez gęsty las, przejść przez wioskę indiańską, przepłynąć statkiem rzekę, ominąć wysokie góry (trzeba iść dłuższą drogą, bo na krótszej czyhają groźne wilki), potem trzeba ominąć jezioro, uważać na sępy i koło wielkiego głazu znajdziemy skarb.

Potem wymyśliła sobie wersję 3d.
I tak wędrówka po skarb znów wiedzie przez las, gdzie rosną trujące grzyby. Trzeba przejść obok gór, gdzie na jednej z nich żyje sobie orzeł w swoim gnieździe. Potem koniecznie trzeba statkiem przepłynąć głęboką rzekę. Kolejne przeszkody to stado wilczurów, ruchome piaski, jezioro z żarłocznym krokodylem (krokodyl lepiony wspólnie). Następnie trzeba bardzo ostrożnie przejść koło wulkanu, który właśnie wybuchł. Na koniec można zasiąść z Indianami przy ognisku. I w końcu poszukiwana skrzynia ze skarbem :)

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24672.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24673.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24674.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24675.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24676.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24677.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24678.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24679.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Wasze konkursy - siedzę z dwójką chorych dzieci w domu i takie zadania jak stworzenie mapy skarbów to świetny sposób na nudę!
Co do samego zadania..
Mój niespełna 4-latek trochę "popłynął" podczas robienia mapy skarbów:) Stwierdził, że skarb schowany jest za jego łóżkiem, tuż obok...nosorożca(?!) i fotela. Potem dorysował jeszcze tor wyścigow, a potem stwierdził, że już nie chce mu się szukać skarbu:)

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24710.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24711.jpg

Odnośnik do komentarza

Cudowny konkurs:)
Piotruś , 11 lat
A to moja mapa skarbów
Wykonanie jej było pracochłonne.
Najpierw przygotowałem masę solną, uformowałem kształt mapy i jej elementy (palmy, wyspy i góry). Przy pomocy mamy wypiekłem ją w piekarniku. Kolejnym etapem było pomalowanie farbami mojej mapy. Pozostałe elementy akie jak skrzynia ze skarbami, latarnia i łódka zostały wykonane z plasteliny. A oto efekt;)

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24714.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24715.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24716.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24717.jpg

Odnośnik do komentarza

Martynce (7,5) tak się spodobało poszukiwanie skarbu według własnej mapy, że wczoraj jak już mamusia spała, córusia tworzyła :)
Teraz wykorzystała figurki z kinder jajek i danonków. A oto efekty jej ''mapotwórstwa'':
-początek przygody z Danonkiem-przewodnikiem, który zaprowadzi nas prosto do skarbu,ale...
-trzeba jeszcze przemknąć koło szalonych rajskich ptaków, lwów
-nie dać się zjeść krokodylom Nilowym
-przekonać słonie do wędrówki przez pustynię
-ominąć bezpiecznie tygrysy,kangury,nosorożce
-na pewno chętnie pomoże nam Danonkowa załoga tratwy,bo....
-musimy przepłynąć przez ocean pełen żarłocznych ryb
-następnie trzeba przejść przez małpi gaj (bez bananów nie ma się co tam pokazywać)
-mogą nam stanąć na przeszkodzie misie polarne i szalone pingwiny (być może nawet to te z Madagaskaru)
-oraz ponownie uczta i tańce z Indianami.
Ale w końcu osiągamy cel i wielka skrzynia ze skarbami jest nasza :)

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24752.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24753.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24754.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24755.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24756.jpg

Odnośnik do komentarza

Proszę dziś Marcelka aby narysował dla mamusi mapę skarbów, jakieś lasy i tajemnicze drogi. Zniechęcony moim ciężkim wymaganiem (Redakcji zadaniem konkursowym :D) wziął kredki i rysował.

I po raz kolejny mnie zaskoczył. Pytam syneczka co to narysował, a on mi odpowiada: "Narysowałem mapę do prezentu, którą sam przeszedłem. Kiedyś, kiedy wróciłem od cioci najpierw ściągnąłem buty i schowałem je i kurtkę do garderoby. Później umyłem ręce w łazience i poszedłem do kuchni. Sprawdziłem co jest w lodówce do zjedzenia. Podszedłem do stołu i sprawdziłem czy jest coś słodkiego. Ty siedziałaś na kanapie i oglądałaś telewizję to pocałowałem cię na przywitanie. I ruszyłem do naszego pokoju bo chciałem się położyć i odpocząć bo u cioci wymęczyli mnie kuzyni. Patrzę, a z szafy wystaje folia, to popatrzyłem co to, wszystko oglądnąłem, odłożyłem na miejsce i poszedłem do ciebie mamo." Kiedy zapytałam go co było w tej szafie to mi odpowiedział kochany, że to był prezent który dostał 2 dni później od Świętego Mikołaja. I tak właśnie dowiedziałam się że mój 7 letni mały chłopczyk już nie wierzy w Mikołaja.

Do tego opowiedział wszystkim kolegom z podwórka, żeby posprawdzali szafy, bo rodzice tam zawsze chowają prezenty. Mam tylko nadzieję, że rodzice kolegów mojego syna nie dowiedzieli się, że to moje dziecko im podsunęło ten pomysł. :)

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24825.jpg

Odnośnik do komentarza

Nowo utworzona mapa Martynki (7,5 lat).
Tym razem zrobiona z wyciętych gotowych elementów (drugie życie podręcznikowych bohaterów :) ). Ta mapa wygląda tylko na prostą. Córka wymyśliła zagadki ''łańcuszkowe'' i wygląda to tak:
-ruszając w podróż trzeba zabrać ze sobą baranka dla smoka, by uwolnić księżniczkę. W nagrodę jej ojciec-król da nam piękny kwiat, który my z kolei podarujemy pszczółkom. W ten sposób będą one zajęte ,a my zabieramy banany schowane koło ula. Te z kolei posłużą jako ''łapówka'' dla szalonych małpek, by bezpiecznie można było pożyczyć od nich harfę. Harfa pomoże nam w uśpieniu lwów, wtedy zerwiemy pięknego tulipana, który rośnie tuż koło nich. Tulipan to prezent dla pięknej syrenki,która wskaże nam miejsce ukrycia skarbu.
Zapytałam Martynkę, czy nie można iść na skróty i od razu pójść do syrenki, a ona na to:
-''A co dasz syrence? Baranka?''

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24924.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24925.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24926.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24927.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24928.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24929.jpg

Odnośnik do komentarza

przyłączamy sie do zabawy bo nagroda w tym konkursie jest super fajna:)
Natasza (lat6.5) swoją mapę skarbów stworzyła działając trochę eksperymentalnie, z moją pomocą oczywiście ponieważ niektóre etapy pracy wymagały pomocy ze strony osoby dorosłej. (praca z żelazkiem)
najpierw Natasza przykleiła biały papier do dwóch rolek po ręczniku kuchennym, jak klej wysechł namalowała sokiem z cytryny mapę skarbów. Po wyschnięciu soku z cytryny rozgrzanym żelazkiem "wydobyłyśmy" niewidzialny rysunek na wierzch. Tak Tak, po ogrzaniu kartki miejsca, gdzie znajdował się sok z cytryny zmieniły kolor na żółtobrązowy. Jak prawdziwa mapa skarbów ta była tylko do odczytu dla "wybranych" :D
przy tej okazji Natasza dowiedziała się w jaki sposób coś co jest niewidzialne pod wpływem ciepła staje się widoczne. Wie już że kwaśny sok z cytryny osłabia papier i w miejscach gdzie kartka miała sok była mniej wytrzymała na wysoką temperaturę i szybciej zaczęła się przebarwiać.

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24972.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24973.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24974.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24975.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_24976.jpg

Odnośnik do komentarza

Mapa skarbów w wykonaniu Dominiki 5,5lat. Dominika wykorzystała klocki lego, figurki znalezione w domowych szufladach. Oryginalna palma ze słomki, wycinanek, plasteliny. Zwierzątka z plasteliny. Na wysepkach umieściła skarby w brązowych pojemniczkach. Zabawa wyśmienita. Piraci ze znalezionymi skarbami (ostatnie zdjęcie) wracają do domu.

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25021.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25022.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25023.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25024.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25025.jpg

monthly_2015_02/konkurs-zagadki-obrazkowe_25026.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja 7-letnia Nikolka sporządziła swoją wersję mapy skarbów. By do niego dotrzeć trzeba przejść przez most linowy zawieszony na rzece pełnej krokodyli. Następnie przejść przez kamienną drogę i nie dać się zwieść głazom (nie odwrócić się, cokolwiek by nie mówiły). Potem jest olbrzymia zaśnieżona góra, a dalej trzeba znaleźć odpowiednią drogę w labiryncie. Ostatni etap to przejście przez ciemną i wąską jaskinię. Po przejściu każdej przeszkody poszukiwacz skarbów znajduje złotą monetę. Znalezienie 5 monet i wrzucenie ich do odpowiednich dziurek otwiera drogę do kufra pełnego złota!

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za wspaniałe pomysły na mapy skarbów :-) Są piękne! Niestety liczba nagród ograniczona, więc tylko 5 osób mogliśmy nagrodzić. Ale oto i oni:

Ania_87
czarnamamba
plomien
NATKA08
Martusia12044

Gratulujemy!

Prosimy o przesłanie danych adresowych oraz numerów telefonów na mail: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu. Czekamy 14 dni!

I zapraszamy oczywiście do naszych innych konkursów :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...