Skocz do zawartości
Forum

Chorwacja - polećcie fajne miejsce na wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli myślimy już o wakacjach. Wahamy się jeszcze co do miejsca, ale myślimy też o Chorwacji. Ktoś z Was był tam z małymi dziećmi? Możecie polecić jakieś fajne miejsce, miasto, nocleg? Opiszcie co Wam się tam podobało, jakie są plaże, czy woda ciepła, jakie atrakcje dla dzieci na miejscu (dla dorosłych oczywiście też), jakie ceny.

Odnośnik do komentarza

Niestety, Margeritko w Chorwacji też nie zawsze pogoda dopisuje. Brat męża ma pecha do pogody (coś takiego jak Ty piszesz o sobie) i gdy w ubiegłym roku byli w Chorwacji na wczasach przez tydzień czasu mieli deszcz. Nam raczej szczęście dopisuje, nawet jak prognozy są niekorzystne my jedziemy i pogodę mamy. :-)

Odnośnik do komentarza

mam kilkoro znajomych co jeżdżą na Chorwację i zawsze wracają zadowoleni, jeszcze nie słyszałam aby narzekali na pogodę (ze zdjęć wynika też że jest słoneczko)
dla mnie osobiście dużym minusem są plaże kamieniste w większości ale pewnie idzie się przyzwyczaić co do atrakcji dla dzieci to są takie:
Bardzo bogaty ogród zoologiczny w Zagrzebiu
Akwarium w Dubrowniku – w 27 akwariach dzieci będą miały okazje zobaczyć jak wyglądają przeróżne stworzenia morskie żyjące w Adriatyku (ryby, korale, ośmiornice, ślimaki, rozgwiazdy, gąbki)
Akwarium w Crikvenicy – 24 zbiorniki wodne, w których żyje ponad 100 gatunków ryb pochodzących z Adriatyku i około 50 gatunków tropikalnych stworzeń morskich.
delfinarium-w-chorwacjiDelfinarium na wyspie Lošinj, Veli Lošinj. Możemy swobodnie podglądać życie delfinów w ich naturalnym środowisku, a nawet jednego z nich zaadoptować.
Rejs statkiem po jeziorach Plitwickich
Rejs statkiem w okolicach Orebica – podglądanie delfinów butlonosych
Wspomniany już park safari w parku Brijuni na Istrze – zebry i słonie „na wolności” – niezwykłe przeżycie dla malucha!

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

My byliśmy już dość dawno temu w Chorwacji na wycieczce objazdowej z biura Aviatourtravel.
Moim zdaniem to bardzo ładny kraj, no ale taka wycieczka to nie dla małych dzieci, które raczej szybko się nudzą. We dwoje jest za to świetnym pomysłem i nam się bardzo podobało. Szczególnie te zamki w górach, no niektóre były cudowne.
Za to z dzieckiem, to polecałabym ci się zatrzymać w jednym miejscu. Ładnie jest na Korculi. Mają tam plaże, są różne hotele, no i dużo miejsca na spacery. Myślę, że mogłoby się tam wam spodobać, bo to bardzo ładna okolica.

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia30

Ja polecam Makarską. W Dalmacji właśnie. Cudowne widoki - my na naszym balkonie widzieliśmy z jednej strony góry, a z drugiej morze. Zdjęcia wychodzą rewelacyjnie. Plaża składa się z kamyczków - naprawdę to nie przeszkadza. Pływałam i chodziłam w specjalnych butach. W ciągu dwóch tygodni pogoda popsuła nam się tylko jednego dnia na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

Chorwacja, owszem, przepiękne miejsce, jednak zatrzymywać się tylko tam przy nieskończonym pięknie Bałkanów to moim zdaniem błąd, tym bardziej, że nie jest to najtańszy z punktów postojowych. Moim zdaniem stacjonarne wakacje dużo lepiej i taniej wyjdą w mniej uczęszczanej Czarnogórze czy Macedonii, a Chorwację bardziej opłaca się zwiedzić, niż w niej zamieszkać, najlepiej przy okazji z innymi krajami

Odnośnik do komentarza

Kacper, widoki przepiękne, wręcz bajkowe. Niestety taka objazdówka i całodzienne wyprawy to nie dla rodzin z małymi dziećmi. Ale spisałam sobie miejsca gdzie warto się wybrać, przydadzą się w przyszłości.
Co do Czarnogóry to byli tam teściowie i szwagierka z mężem i byli zachwyceni pięknem tego kraju, jego "dzikością", bo to państwo rzeczywiście mało jeszcze odkryte turystycznie. Ja widziałam tylko zdjęcia a i tak byłam zachwycona.
A Ty jaki rejon Czarnogóry polecasz, gdzie warto się zatrzymać, nocować, co zwiedzać?

Odnośnik do komentarza

Byliśmy w tym roku na campingu Sveti Duh na wyspie Pag. Bardzo specyficzne miejsce, takie hippisowskie - luźna atmosfera, weseli, imprezowi ludzie i dość spartańskie warunki. Niestety wywiało nas stamtąd po paru dniach - kemping prawie wcale nie jest zadrzewiony, więc przyczepa tam to dużo lepszy pomysł niż namiot!
Potem posiedzieliśmy trochę w Basce Vodzie - typowy kurort z masą turystów, ale trzeba przyznać, że bardzo urokliwy. Promenadą nad samym brzegiem morza można zajść do sąsiednich miejscowości, plaże są skaliste, ale dzięki temu woda ma kolor po prostu rajski.

Odnośnik do komentarza

Beskidzka

Potem posiedzieliśmy trochę w Basce Vodzie - typowy kurort z masą turystów, ale trzeba przyznać, że bardzo urokliwy. Promenadą nad samym brzegiem morza można zajść do sąsiednich miejscowości, plaże są skaliste, ale dzięki temu woda ma kolor po prostu rajski.

Beskidzka, już w zeszłym roku myślałam o Basce. Czy plaże są tam bardzo skaliste czy to takie drobne kamyczki? Byłaś tam może z dziećmi? Czy to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi?

Margeritka, ja w Medjugorie nie byłam, ale była moja chrzestna, wypytam ją przy okazji to Ci napiszę jak jest się podobało.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo potrafię sobie wytłumaczyć co tak bardzo polaków ciągnie do Chorwacji?Oczywiście jest tam pięknie ale jak strasznie drogo!!A kawałek dalej czy to w Czarnogórze czy w Albani widoki jeszcze piękniejsze a ceny o wiele bardziej korzystne, powiem więcej-taniej niż w Polsce. i porównajcie sobie ceny wycieczek. Byłam w Albanii 2 lata temu i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza

W Chorwacji to na pewno Makarska. Teoretycznie można dojechać własnym autem, ale najbardziej komfortowo samolotem. Dalej już tylko kwestia transferów do hotelu. Chorwacja pod względem standardu hoteli dalej jest daleko w tyle za Grecją czy Hiszpanią, ale można znaleźć fajne miejsca. Najlepiej ustaw sobie na Travelplanet szukanie z ograniczeniem do danego budżetu. Teraz masz first minute i prawie wszystkie biura dają gwarancję najniższej ceny, więc taniej nie będzie, a nawet jeśli na lastach dadzą niższą stawkę, to zwrócą różnicę. Zatem realnie - lastów nie ma się co spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata Kompas

Nie wiem ile dzieci mają lat i na czym najbardziej wam zależy oraz w jakim terminie bo od tego też jest zależna cena. ja polecam w Chorwacji czerwiec kiedy nie ma jeszcze upałów albo koniec sierpnia kiedy ludzi jest już trochę mniej. jeśli chodzi o pogodę to rok temu były straszne upały w chorwacji i pogoda była duper praktycznie do października. Jeśli jedziecie z dziećmi pierwszy raz to może warto wybrać się na Istrie będzie najbliżej. Fajne miejscowości to na pobyt z dziećmi to Umag, Pula, Rabac większość ośrodków ma przygotowane plaże dla dzieci, baseny, plaze zabaw i animacje może warto pomyśleć nad apartamentami w ośrodkach bo jest w nich wpłeni wyposażony aneks kucheny można samemy gotować a dodatkowo zapeniają zaplecze jak hotele na terenie ośrodka więc dzieci nie będą się nudzić. Fajne apartamenty są w Umagu np Polynesia czy Sol Katoro dla chętnych jest też tam możliwość wykupienia wyżywienie. Można sobie o nich poczytać na stronie: Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, każdego lata jeżdżę z rodziną do Chorwacji samochodem. Czasem jest to bardzo trudne, ponieważ moje dzieci są bardzo małe i nie lubią podróżować na odległość. Ale kiedy przyjeżdżamy do Chorwacji, są bardzo szczęśliwi, ponieważ morze jest tak piękne. Wszystkim polecam jechać do Chorwacji we wrześniu, jest mniej tłoczno, a pogoda jest nadal ładna. Moje ulubione miejsca to Makarska i Brela.

Tego lata planujemy odwiedzić Omiš. Czy masz jakieś rekomendacje? Znaleźliśmy kilka apartamentów tutaj

Omis
Omis

Jednak chcielibyśmy, aby przejść do sprawdzonej miejscu. Dzięki

monthly_2018_06/chorwacja-poleccie-fajne-miejsce-na-wakacje_67804.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...