Skocz do zawartości
Forum

Badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dziecko ma jakieś problemy to jest zdecydowanie odpowiednie miejsce i trzeba się tam udać. Nastaw się pozytywnie i nie traktuj tego jako zło konieczne, bo dziecko to odczuje. Jeżeli ktoś jest z Trójmiasta to polecam poradnię psychologiczno-pedagogiczną nr 7 w Gdańsku-Wrzeszczu, miejsce przyjazne dla każdego dzieciaka, moim zdaniem :) Tylko trzeba się zorientować jak to jest z rejonizacją.

Odnośnik do komentarza

ja chyba miałam kontakt tylko jak zapisywałam córkę na trening interpersonalny bo niby info było z przedszkola ale aby zapisać trzeba było się przejść do poradni przyszkolnej - było ok .. pani też ok ..bo przy zapisie trzeba było wypełnić ankietę o dziecku .. z samymi psychologami mam negatywne wrażenia ale podejżewam, że po prostu źle trafiliśmy ..

Odnośnik do komentarza

Ja byłam z moim pięciolatkiem w poradnii miesiąc temu. Wrażenie mam pozytywne. Pan psycholog - bardzo miły. Zasugerował aby ciocia weszła z Adamem do gabinetu, żeby czuł się pewniej i swobodniej gdy będziemy rozmawiać.
Adam bawił się, psycholog go obserwował, później synek miał kilka zadań, które chętnie wykonał.

Odnośnik do komentarza

Ulla ja dopiero zaczynam wyrabiać sobie opinię na temat tego miejsca, co mogę na razie powiedzieć to to że jest duży problem z dostaniem się, długi czas oczekiwania na konsultację (chodzi mi tutaj o logopedę), straszna biurokracja (ale to wszędzie tak samo) teraz czekamy na termin wizyt, i tutaj kolejne schody muszę sama się dopytywać na kiedy mamy wizyty - dzwonić co jakiś czas i pytać- niestety nie ma możliwości powiadomienia mnie przez maila ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja z synem byłam w jego życiu jak do tej pory w dwóch placówkach. Tak jak w pierwszej mam bardzo pozytywne wrażenia tak w drugiej niestety już gorsze. W moim mieście (Białystok) niestety jest głupia zasada rejonizacji. W niedługim pewnie czasie znowu ustawimy się w kolejce na trzecią przygodę z ową placówką, by zdiagnozować ewentualną dysleksję.

http://lbyf.lilypie.com/pw4np1.png

Odnośnik do komentarza

Najpierw czekałam 2 miesiące w kolejce, a potem okazało się ,że przegapiłam termin. Za drugim razem już czekam 3 tygodnie. W poniedziałek badanie. Jak poszło napiszę. Moja córka , którą puściłam rok wcześniej do szkoły robi bardzo dużo błędów, a oprócz tego zamiast czytać "duka". Zobaczymy czy nie ma dysleksji, jest w IV klasie.

Odnośnik do komentarza

u mnie zobaczymy - ale wrazenia do tej pory dobre... pani psycholog (udalismy sie na badanie gotowości szkolnej:P) przeprowaziła najpierw ze mną wywiad - bez dziecka - upewniwszy się że mogę dłużej porozmawiać - wiedziała że córeczka jest na korytarzu i się bawi - oraz że mamy ustalone zasady - jak ją zostawiam w danym miejscu to się ma nie oddalać bo tam będę jej szukać. (od ponad pol roku - nie zawiodła)...
badanie - trwało1,5 h i pani stwierdziła, ze wszystko się udało za pierwszym razem (bo ponoć to roznie bywa) i w piatek jestemy umowieni na wyniki - bo ona teraz musi popodliczac punkty etc...

mielismy termin na 20.0 ale powiedziałam że w pon 23 mija termin rekrutacji do szkoły do której chce ją dać i... prosze o kontakt - powiedzili mi kiedy mogę się skontaktowac z panią psycholog (akurat jej nie było bo miałą urlop) pani tego dnia sama zadzwoniła, powiedziała że terminy niestety się nie zwolnily, ale uda jej sie wcisnac coreczke w sobote i mozemy przyjsc na 13.00 - super ;-) (zadzwoniła ze swojej wlasnej inicjatywy - i to po przekazaniu informacji od osoby trzeciej - innej pracownicy z ktora wtedy rozmawiałam :P)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza
Gość maraczuiii

Witam. Moj syn skonczyl 4 latka 2015 roku zapisalam go do poradniu w czerwcu przed pujsciem do przeczkola badania logopedyczne, psychologiczne trawaly od czerwca 2015 do lutego 2016. Dostalam wkoncu podsumowanie opis wszystkich wizyt, wskazowki pisemne jedynie!!!! Zadnej pomocy, poprowadzenia co dalej mam zrobic z synem!!! Moj synek przed przeczkolem malo mowil i dlatego poszlam z nim do tej poradni tyle miesiecy to trwalo stoje nadal w tym samym punkcje, dzieki przeczkolu widac postepy mowy, ale to za malo!!! Co mam dalej robic pomocy prosze.. Od poradni niestety pomocy nie uzyskalam tylko swistek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...