Skocz do zawartości
Forum

Konkurs z marką LAMBRE


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzony sposób na cellulit mam
Zaraz już go zdradzę Wam
Rano to piję lecz nie w tym rzecz cała
Piję ją po ty by głowa nie bolała
Lecz to sposób nie tylko na pobudzenie
kawa na cellulit jest też zbawieniem
Fusy z kawy do balsamu dodaj
wcieraj w obszar cellulitu to jest metoda
Potem maseczkę ciepłą wodą zmyj
a w nocy o pięknym ciele śnij
Sposób ten nie jest zbyt drogi
ale pachnący ,skuteczny ,spróbować nie szkodzi
Systematyczne wcieranie da upragniony efekt
Nim się obejrzysz a zniknie uporczywy defekt
Dlatego ten sposób bardzo polecam
a poczujesz się znowu bardzo kobieca

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Cellulit to temat bardzo bliski mojemu sercu. Znam wiele sposobów, które pomagają w jego likwidacji i bardzo chętnie bym się nimi podzieliła, ale skoro jestem zmuszona do wyboru jednego sposobu to bez wahania wybieram rozpoznanie. Mało pomoże dieta, ćwiczenia, kremy i domowe sposoby jeśli nie będziemy wiedzieli z jakim typem cellulitu mamy do czynienia. Są różne metody walki z cellulitem, które zależą właśnie od jego typu. Coś innego działa na cellulit tłuszczowy, jeszcze coś innego na cellulit wodny, a jeszcze co innego na ten cyrkulacyjny. Moim zdaniem przed rozpoczęciem walki należy dokładnie przyjrzeć się swojemu wrogowi. Jeśli nie poradzicie sobie z tym same, to zawsze możecie udać się po pomoc do kosmetyczki.

Odnośnik do komentarza

Cellulitis.. Czyli zmora każdej kobiety.. Jeden z głownych tematów rozmów między kobietami. Także mój.. I to ulubiony!
Oto sposoby, o których wiem ja.. Część z nich jak najbardziej stosuję:-)
***

Aktywność fizyczna:

Ćwiczenia fizyczne nie tylko pięknie rzeźbią nam sylwetkę, ale także pozwalają pozbyć się pomarańczowej skórki. Sport wykonywany regularnie może być zbawienny i przynieść widoczną poprawę. Najczęściej problem pojawia się na udach i pośladkach. Ćwiczenia cardio (pozwalające na redukcje tkanki tłuszczowej) i kształtujące pośladki i mięsnie ud są w tym przypadku bardzo polecane. Sportem, który także poprawi w znacznym stopniu naszą skórę jest bieganie oraz basen (ten zadziała ujędrniająco - sprawdziłam to na sobie). Pamiętajmy, że ruch to zdrowie, a piękny wygląd to bonus :-)

Dieta:

Walkę o naszą skórę należy rozpocząć już od wewnątrz.. "Jesteś tym co jesz"! Dobrze dobrana dieta do każdej osobowości jest bardzo ważna. Należy: jeść 5 posiłków dziennie, unikać ciężkostrawnych i tłustych produktów, ograniczyć sól (nawet polecane przez wszystkich gotowe soki warzywne dostępne w sklepach posiadają ją w składzie!), dużo zielonej herbaty, która pomoże nam w pozbyciu się toksyn, mniej kawy (warto zrezygnować z normalnej kawy na poczet tej zbożowej!), spożywanie produktów bogatych w omega-3 (reguluje układ krążenia), dużo warzyw i owoców (zwłaszcza tych bogatych w witaminę C), miło widziane są także banany, kasze oraz owoce morza :-) Eliminacja Fast foodów i niezdrowej żywności! Oraz dużo wody, a nie słodzonych napoi.

Kremy:

Kremy powinny posiadać w swoim składzie między innymi: ekstrakt z roślin (wąkrotka azjatycka, bluszcz, kasztanowiec, miłorząb, ruszczyk, ale także rozmaryn czy imbir oraz ananas), kofeina, retinol, algi, proteiny sojowe. Przeprowadzane badania twierdzą jednak, iż zaprzestanie stosowania kremu powoduje powrót cellilitisu. Jednak ja stosuję je dość nieregularnie dla poprawienia skóry - tego typu kremy świetnie nawilżają i wygładzają, a jeśli przy tym pomogą w walce o piękniejsza skórę bez skórki jestem "za", gdyż na pewno żadnej kuracji nie zaszkodzą, a są szeroko dostępne w każdej drogerii.

Peelingi (domowy peeling kawowy):

Jeśli chodzi o peeling to tworzę go sama. Opracowałam dopasowaną do siebie "miksturę". Często ktoś w moim domu pije kawę typowo z fusami. Po jej wypiciu odstawiam fusy i czekam z nimi na drugi dzień kiedy będą odpowiednio wyschnięte i milsze w dotyku. W opakowaniu po starym kremie, który wcześniej zachowałam do przygotowania peelingu daję właśnie fusy. Do niej dodaję około łyżki soli (zwykłej, kuchennej) oraz łyżkę cukru. Następnie łyżeczkę oliwy z oliwek, a jeśli akurat nie mam pod ręką po prostu dodaję krem lub balsam. Na koniec dolewam żel pod prysznic. Uwielbiam żel o zapachu czekolady i pomarańczy, który idealnie łączy się z zapachem kawy. Wszystko mieszam razem. Następnie pod prysznicem opryskuję ciało wodą i nakładam peeling w kierunku zawsze od dołu ku górze. Masuję delikatnymi ruchami, następnie spłukuję. Jeśli chodzi o rury jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się ich zatkanie, a są dość podatne więc bez obawy. Powtarzać około 2 razy w tygodniu, aby złuszczyć stary naskórek i ujędrnić ciało kofeiną zawartą w fusach.

Masażer:

W swojej kolekcji antycellulitisowej posiadam także masażer. Nie jest on elektryczny, to typowa nakładka silikonowa na dłoń. Z jedej strony wypustki są dość gube i masują ciało. Z drugiej zaś są bardziej "szczotkowate". Masuję ciało, głównie uda i pośladki ruchami podobnymi do tych podczas peelingu antycellulitowego, czyli od gołu ku górze. Próbowałam metodę szczotki do włosów jednak pozostawiła na moim ciele nieprzyjemne otarcia i bolące miejsca. Silikonowy masażer zdecydowanie zachwycił mnie.. Poza tym jest bardzo łatwy w umyciu i można go stosować nawet na skórę mokrą lub nasączoną olejkiem do masażu antycellulitisowego.

Masaż Bańkami chińskimi:

To jak dla mnie obecny hit! Posiadam zestaw 4 baniek silikonowych(w ofercie baniek można zakupić także gumowe, które są tańsze, ale zasysają się nieco trudniej), które niwelują pomarańczową skórkę poprzez masaż próżniowy. Należy wykonać między 10 a 12 zabiegów, aby uzyskać rezultaty. Można wykonać taki zabieg w salonie, ale ja wykonuję go w domu ze względu na obniżenie kosztów. Jak wykonać taki zabieg samemu? Trzeba się umyć, najlepiej wziąć prysznic, gdyż trzeba tego typu aplikacje wmasowywać na czyste ciało. Należy podczas masażu użyć oliwki. Może być zwykła, ale najlepiej użyć tę, która w składzie ma wymienione składniki jak w punkcie, w którym opisuję kremy. Jeśli chodzi o mnie to najbardziej odpowiada mi rozmiar bańki około 6 centymetrowy, ale można użyć mniejszych w zależności jak będzie nam wygodniej. Bańkę zanurzamy w ciepłej, ale nie wrzącej lub bardzo gorącej wodzie. Następnie należy przyssać bańkę do skóry. Z początku ten zabieg jest bardzo bolesny, dlatego nie można wykonywać go jeśli mamy pękające naczynka. Jest kilka technik masażu taką bańką, których trzeba się nauczyć i przyzwyczaić. Ja osobiście najlepiej czuje się podczas krążeń ósemkowych. Poprawia wygląd ud i pośladków już po kilku zabiegach! Cena baniek to około 25 złotych, a te silikonowe można zakupić od 40 zł w górę. Jednak zdecydowanie warto zainwestować. Można je umyć wodą i mydłem po zabiegu i zachować na kolejny domowy zabieg.

Żelazko antycellulitisowe:

Niestety na tego typu zabieg nie było mi dane się udać. Zabieg ten polega na połączeniu trzech zabiegów w jedną całość i jest dostępny w wybranych salonach kosmetycznych. Polega on także na metodzie próżniowej połączonej z innymi. Wykorzystuje ciśnienie, także pobudza mięśnie do pracy poprzez elektro-symulację, a także "leczy" skórę światłem LED. Zabiegi są kosztowne, nie mniej jednak nie wątpię w to, że skuteczne.

***
Należy pamiętać, że zawsze najlepsze efekty przynosi systematyczność i łączenie wielu metod jednocześnie. Wg mnie jednak skórka pomarańczowa jest czymś w obecnych czasach dość normalnym. Jeśli nie uda nam się wyeliminować go w 100% to pokochajmy siebie takimi jakimi jesteśmy pamiętając przy tym o zdrowiu i.. zdrowym rozsądku ;-)

monthly_2015_02/konkurs-z-marka-lambre_24685.jpg

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze zmień podejście. Nie daj sobie wmówić, że taka już nasza kobieca natura, że cellulit każda ma i koniec. Wszystko zależy od Ciebie!
Po drugie zmień nawyki żywieniowe. Nie mówię, żebyś od razu -od teraz jadła same zielone i chude! Ale ale... wyrzuć te wszystkie napoje gazowane, chipsy z dolnej półki i te maślane ciasteczka wciśnięte za szafką. Co na obiad? Przestań myśleć o schabowym smażonym na smalcu z podwójną panierką, ziemniaczkach z mlekiem i masłem i mizerią (przecież to sałatka!)...z gęstą śmietaną (!)
Po trzecie - rusz ten cellulit. Bo sam się nie wyniesie. Nie, że dzisiaj i jutro, ale codziennie! Chociaż kilka minut z przysiadami i pajacykami. Lepiej poćwiczyć 5 minut niż w ogóle. Nie mów, że się nie opłaca. Każdy ruch się opłaca :) Po pieczywo też mogłabyś trochę żwawszym tempem pójść, a nie jak ten ślimak.
Po czwarte piiiij dużo. Ej ej, ale nie mówię tu o %. Dużo wody! Ewentualnie wody z cytryną i miodem i herbatek.
Po piąte jak już leżysz 20 minut w gorącej wannie pełnej piany i właśnie zamierzasz wyjść, to weź prysznic do ręki i oblej nogi i pupę strumieniami zimnej wody. Nogi podziękują Ci lekkością :)
Po szóste jak już stoisz taka goła po kąpieli to poświęć tą jedną minutkę i wsmaruj krem, balsam w ciało. Uwierz, że ta minutka wystarczy, żeby poczuć się w swoim ciele luksusowo!
Po siódme daj sobie czas. Jutro jeszcze on będzie. Pojutrze też. Ale pomyśl o tym, co będzie w lato. Nie mówię tylko o plaży, ale o krótkich szortach, zwiewnych sukienkach. Nawet jeśli nie pozbędziesz się go całkowicie, to chyba i tak warto, bo Twoja skóra będzie wyglądała o wiele wiele piękniej i lżej. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Kawę kocham nie tylko za wyciąganie mnie z porannego trybu „ jestem zombie”, lecz również za jej wspaniałe działanie na mój cellulit. Raz w tygodniu robię dość intensywny peeling ud fusami kawowymi – efekt niesamowity, koszt minimalny!
Codzienny prysznic kończę zimnym strumieniem, masując nim przez 2 minuty obszary objęte skórką pomarańczową – do tego wycierając się szorstkim ręcznikiem również ich nie oszczędzam. Staram się też przynajmniej dwa razy w tygodniu biegać lub jeździć na rowerze (w zależności od pory roku i chęci, a z tymi czasem słabo;), a od jakiegoś czasu codziennie poświęcam 10 minut dziennie na domowe ćwiczenia z Ewą Chodakowską (na youtube, polecam!). A na koniec - piję duuużo niegazowanej wody mineralnej, a wysoko przetworzone i tłuste produkty spożywcze wykreśliłam z mojego menu – to działa!:)

Odnośnik do komentarza

Cellulit to zmartwienie większości z nas, bo około 80 proc. kobiet. Niestety najchętniej atakuje biodra, uda i pośladki, ale i też chętnie gromadzi się na brzuchu. Najlepszym sposobem na jego pozbycie się jest aktywność fizyczna, która nie tylko pomaga spalić tkankę tłuszczową, ale także pobudza funkcjonowanie całego naszego układu limfatycznego. Dzięki temu szybciej usuwane są z organizmu toksyny. Intensywny trening mięśni prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Np. korzystanie z basenu - woda opływa nasze ciało masując skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i ujędrniona. Ponadto pobudza układ krążenia, a chłodna woda w basenie dodatkowo negatywnie działa na cellulit, który nie lubi zimna. Bieganie - jogging umożliwia szybsze uporanie się z tkanką tłuszczową i usprawnia metabolizm oraz wpływa na cyrkulację limfy w naczyniach. Ćwiczenia w domu (przysiady, nożyce, wymachy). Oprócz wysiłku fizycznego ważne jest również prawidłowe odżywianie i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Walczyć z nim można jedząc dużo błonnika i pełnoziarnistych produktów, a także owoców i warzyw, ponieważ przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu, a tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Do antycellulitowych produktów zaliczamy także szparagi, brokuły, tłuste ryby oraz egzotyczne owoce, np. grejpfruty, ananasy i cytryny. Ponadto należy stopniowo zwiększać spożycie wody dzięki temu nasze ciało szybciej pozbędzie się nadmiaru tłuszczu (w tym tłuszczu przechowywanego w postaci cellulitu). Brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstawanie niechcianej skórki pomarańczowej. Dobrym sposobem jest również masowanie skóry z cellulitem, ponieważ stymuluje to krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych. Najlepiej, aby masaż wykonać z fusów z kawy, ponieważ kofeina przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. I na koniec ważna rada trzeba wyrzucić wszystkie zbyt obcisłe spodnie, które utrudniają prawidłowe krążenie krwi powodując pojawienie się cellulitu, dlatego nigdy nie powinno się nosić za małych ubrań

Odnośnik do komentarza

Znam wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, choć żaden nie przyniósł mi takich efektów jak peeling kawowy. Ćwiczyć nie chciałam, słodyczy nie potrafiłam sobie odmówić, więc w ubiegłe lato postawiłam na kawę. Przed wyjazdem nad morzem przez miesiąc w dzień w dzień robiłam peeling kawowy. Kawa palona, żel pod prysznic i cynamon – proporcje według uznania, po czym tarłam, tarłam moją „skórkę pomarańczową” z różną intensywnością. Efekty ku mojemu zdziwieniu przyszły same. Nie wstydziłam się spacerować po plaży w bikini. Jedna wada tej metody – kabina prysznicowa mocno przyciemniała od kawy, więc musiałam po takim zabiegu trzeć i ją.

Odnośnik do komentarza

Moje sposoby na cellulit:

Masaż szorstką rękawicą- taki domowy masaż pobudza mikrokrążenie, przyśpiesza metabolizm oraz ujędrnia grudkowatą skórę. Wykonuję masaż ruchami kolistymi w kierunku węzłów chłonnych w trakcie kąpieli :) Masuję skórę dotkniętą cellulitem korzystając również z soli morskiej:)
Duże znaczenie ma też dieta -jem dużo warzyw i owoców, piję też 8 szklanek wody źródlanej i ćwiczę z hula-hop, robię przysiady z piłką pomiędzy udami i pompki z dłoniami na zewnątrz:)
Bardzo ważna jest codzienna aktywność fizyczna- dużo pływam i latem jeżdżę na rowerze:) Aktywność pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie ale właśnie na nasz wygląd.. skutecznie pomaga w walce z cellulitem:)
Zwracam uwagę na styl ubierania... zbyt ciasne spodnie, obcisłe legginsy niekorzystnie wpływają na cellulit, sprzyjają jego powstawaniu... wybieram lekkie i luźniejsze ubrania..:)
Wcieram serum antycellulitowe połączone z algami morskimi, które sama hoduję w domu:)- zawarte w nich składniki przyczyniają się utrzymania jędrnej i sprężystej skóry przez długi czas.
Pomaga doskonale również masaż bańką chińską.. z powodzeniem można stosować go w domu:) Bańki są różnej wielkości, zaczyna się od najmniejszej gdyż początkowo masaż może wywołać ból. Warto wykonywać całą serię 10-12 zabiegów. Pomocna przy tym zabiegu jest oliwka:) Ten sposób przynosi na prawdę doskonałe rezultaty:)

Taka kombinacja bije na głowę drogie zabiegi.. i przede wszystkim co? - Działa !:*
Warto zainwestować w siebie, w swoja kobiecość!:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...