Skocz do zawartości
Forum

Konkurs z marką LAMBRE


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

każda kobieta lubi dobrze wyglądać. Większość też obawia się cellulitu i chciałaby zapobiec jego powstawaniu, a wiadomo przecież, że w ciąży czy po porodzie staje się to coraz trudniejsze.

Wraz z marką LAMBRE zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 3 zestawy kosmetyków złożone z: Masła do ciała AMBER BODY BUTTER oraz żelu do mycia ciała z peelingiem AMBER
GEL PEELING z serii ANTICELLULITE SPA LINE
. Oba kosmetyki zawierają ekstrakt z bursztynu oraz antycellulitowy multiaktywny kompleks roślinny Phytosonic.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Logo_Lambre.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/lambre%20spa.jpg

Zadanie konkursowe:
Jaki znasz najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu?

Odpowiedzi zamieszczajcie w wątku konkursowym z zarejestrowanych profili do 10 lutego 2015 roku do północy. Wyniki ogłosimy w ciągu kolejnych dwóch dni.

Kosmetyki LAMBRE możesz wygrywać w naszym konkursie, ale możesz też dołączyć do LAMBRE jako Konsultant firmy. Dowiedz się więcej, pisząc na polska@lambre.pl lub zadzwoń do Firmy: +48 58 554 10 71 wew.115 w godz. 8-16.

Zapraszamy również do polubienia profilu LAMBRE na Facebooku.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Moimi najskuteczniejszymi metodami na pozbycie i zapobieganie (jak wiadomo łatwiej i lepiej zapobiegać niż leczyć) powstawaniu celulitu są:
1) Prysznic naprzemienny (zimny i ciepły) lub w miarę możliwości bicze wodne - można zakupić specjalną końcówkę na wąż prysznicowy.
2) Domowy peeling kawowy (wymieszane:1/2 szkl kawy, 1/2 szkl cukru, 1/3 szkl. oliwy z oliwek, łyżeczka cynamonu). Jak wiadomo kawa działa antycelulitowo - ta stosowana zewnętrznie oczywiście ;)
3) Masaż - wykonywany możliwie często "w" lub "po kąpieli"- intensywny, najlepiej przy pomocy szorstkiej szczotki lub takiej z gumowanymi wypustkami.
4) Balsamy ujędrniające i antycelulitowe -dokładnie wmasowywane (taki codzienny minimasaż, wykonywany systematycznie, zdziała cuda)
5) Dieta - w myśl zasady "jesteś tym co jesz" - mniej soli i ostrych przypraw (można je zastąpić odpowiednimi ziołami), sztucznych słodyczy (nie ma jak domowe ciasto) i "chemii" w naszym jedzeniu, sprzyja zwalczaniu pomarańczowej skórki
6) Ruch i świeże powietrze - ten sprzyja nie tylko walce z celulitem, ale utrzymaniu całego ciała w dobrej formie
7) Niższe buty - kobiety kochają szpilki. Ja też :) Niestety celulit też je "kocha". Gdy byłam zmuszona zrezygnować na dłuższy czas ze szpilek przez drobne kłopoty z kolanami okazało się nagle, że łatwiej i szybciej działają wszystkie inne domowe zabiegi antycelulitowe. Dlatego dla zdrowia i urody nóg polecam niższe obcasy :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Gdy cellulit atakuje,
wtedy odwet wnet szykuje.
Moją bronią - zdrowa dieta,
niech wie każda to kobieta.
Także woda mineralna,
jest "od wewnątrz " idealna.
Lecz arsenał to nie cały,
ruch jest w walce doskonały.
Biegi, rolki - to jest to,
co cellulit przegna w mrok.
Jeszcze zrobię peeling z kawy,
już są mniejsze me obawy.
Prysznic : zimny, ciepły - naprzemiennie,
i cellulit w mig "wymięknie".
W zanadrzu kremy ujędrniające,
z nimi efekty są zadowalające.
To wszystko czyni cuda:
gładkie pośladki i gładkie uda.
Więc cellulit nie ma szans,
kiedy w walki wpadnę trans.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najbardziej skutecznym sposobem na zwalczenie cellulitu jest AQUA AEROBIK .
Nie ma nic lepszego na największego wroga naszych bioder , ud i pupy jak ćwiczenia w wodzie :) . Woda poprawia układ krążenia , uniesie nasze ciało dzięki czemu odciąży nasz kręgosłup a dodatkowo sprawi naszej skórze masaż . Aerobik i masaż wodny poprawi elastyczność naszej skóry , ujędrni ją i na pewno skutecznie zwalczy cellulit ....
Ps. Aby terapia była bardziej skuteczna należy odstawić słodycze i inne zakazane pyszności ;)

Odnośnik do komentarza

Moją metodę walki z cellulitem stosuje od wielu lat i jestem z niej bardzo zadowolona, pisałam już o niej kiedyś, ale przypomnę, bo jest naprawdę skuteczna. Polecam ją ponieważ daje znakomite efekty i mogą ją stosować właściwie wszyscy (oprócz osób uczulonych na cytrusy). Oczywiście jest jeden warunek: systematyczność!
Terapia jest bardzo prosta: potrzebujemy dwa grejpfruty ( najlepiej białe). Przekrajamy je na pół, jedną połówkę energicznie wcieramy w nogę zaczynając od łydki, idąc do góry,w kierunku uda i pośladka (żeby pobudzić krążenie), tak żeby cała noga pokryta została miąższem owoca. To samo powtarzamy z drugą połówką, na drugiej nodze. Czekamy około 10-15 minut, wypijając w tym czasie sok wyciśnięty z drugiego grejpfruta (doskonale oczyszcza organizm, usuwa toksyny i dostarcza mikro- i makroelementów). Następnie spłukujemy nogi chłodną wodą, jeśli mamy czas robimy masaż wodny, na przemian zimną i ciepła wodą. Efekt jest natychmiastowy, skóra staje się delikatniejsza, bardziej sprężysta, jędrniejsza. Aby zmniejszyć celullit zabieg musimy powtarzać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, ale warto.

Odnośnik do komentarza

Bańki kochane bańki uwierzcie mi. Ja sobie zamówiłam zestaw i sama teraz sobie je robię. Potrzebna jest jeszcze oliwka. Ja mam antycellulitowa. Jest to genialna sprawa i działa w 100 procentach. Miałam takie grudy ze przestałam chodzić w spodenkach. Kiedy koleżanka poleciła mi bańki u fizjoterapeuty to podchodziłam do tego sceptycznie ale wszystko mi opisał na czym to polega i po 3 tygodniach nogi mam gladziutkie. I pamiętajcie prysznice na przemian ciepła i zimna wodą pozwalają się tworzyć celulitowi. Polecam bańki. Teraz ich już nie robię sobie bo nie mam po co ;) ale będę robić koleżance bo ma po ciąży.

Odnośnik do komentarza

Pozbycie sie cellulitu nie jest latwym zadaniem. Trudno wybrac ta jedna najskuteczniejsza metode, gdyz kazda kobieta jest inna i kazdej moze pomoc cos innego dlatego warto poznac kilka sposobow:
1. Codzienne cwiczenia - wlasciwie kazdy rodzaj aktywnosci fizycznej zda egzamin. Ja preferuje codzienna wieczorna gimnastyke i cotygodniowy wypad basen!
2. Dieta - podstawa w diecie sa owoce, warzywa, blonnik, woda oraz czerwona i zielona herbata!
3. Prysznic - zimna i ciepla woda naprzemiennie.
4. Krem - codzienne wklepywanie kremu antycellulitowego dostepnego w drogerii np. mozna stosowac te rozgrzewajace z cynamonem i imbirem
5. Masaz - masaz w gabinecie kosmetycznym lub taki domowy, wykonany nawet samodzielnie w zaciszu domowym np. fusami kawy.
6. Peeling czyli zluszczanie naskorka - cotygodniowy rytual peelingowy w domowym SPA na pewno zwalczy niechciany cellulit. Mozna wykonac peeling w domu np. wykorzytujac do tego cytryne i cukier.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej skutecznym a także wygodnym i niedrogim sposobem, który ja znam i stosowałam jest domowy masaż za pomocą gąbki i peelingu. Oczywiście skuteczny sposób, ale nie wystarczy sam masaż. Warto odmówić sobie słodyczy i tłustych dań, a także wprowadzić trochę więcej ruchu. Wiem wiem, po ciąży ćwiczenia to ostatnia rzecz jaką się chce robić.
Ale warto wykonywać te czynności przy muzyce i naszym dzidziusiu z ogromnym uśmiechem na twarzy. To uspokoi i przyniesie radość naszym pociechom. Fakt.. noworodek nie jest rozumny, ale to nie znaczy że nie potrafi odczuwać :)

A co do masażu to warto poprosić tatusia dzidziusia, a własnego mężusia o to aby on wykonał ten masaż.
W końcu należy się nam ten pełny relaks na maksa! :)

Odnośnik do komentarza

Na własnym przykładzie doświadczyłam jak można skutecznie walczyć z "pomarańczową skórką", dlatego chciałabym przedstawić najlepsze i najskuteczniejsze metody pozbycia się cellulitu, które przetestowałam na własnej skórze. W pierwszej kolejności to trzeba wziąć się za siebie konsekwentnie i systematycznie, wprowadzić zdrowy tryb życia, być aktywnym fizycznie wykonywać ćwiczenia trafiające w miejsca gdzie jest najwięcej niechcianej skórki pomarańczowej (np. ćwiczenia na uda, pośladki, brzuch: przysiady, wypady, wykopy czy też brzuszki, bieganie, szybkie chodzenie, jak czas pozwoli może być jazda na rowerze i pływanie). Dodatkowo efektywna jest odpowiednia dieta bogata w błonnik i pełnoziarniste produkty, tłuste ryby a także owoce i warzywa (np. grejpfruty, ananasy i cytryny szparagi, brokuły) i spożywanie dużej ilość wody. Oprócz tego skutecznie pomogą domowe zabiegi pielęgnacyjne typu ciepły-zimny prysznic, peeling z soli lub cukru (na gąbkę kąpielową nakładam sól lub cukier i przez parę minut wcieram peeling w pośladki, uda i brzuch), peeling z kawy (np. stosuję taki przepis: dwie łyżki zmielonej kawy, łyżkę soli oraz łyżkę oliwy z oliwek) oraz regularne stosowanie kosmetyków ujędrniających skórę i likwidujących cellulit, które mają duże znaczenie i gwarantują lepszą kondycję skóry. Te kosmetyki wcieram wykonując jednocześnie masaż, wtedy ich aktywne składniki głębiej wnikają pod skórę. Smaruję też uda kosmetykiem antycellulitowym i dokładnie owijam folią a po 30 minutach zmywam - to też daje mi oczekiwany rezultat. Jeszcze stosuję kąpiel ujędrniającą 1 - 2 razy w tygodniu. Przed kąpielą trzeba wziąć prysznic i wykonać peeling całego ciała. W trakcie kąpieli (od 10 do 15 minut) delikatnie masuję skórę gąbką. Po kąpieli wsmarowuję antycellulitowe masło do ciała. Jako mama mogę wygospodarować sobie na takie przyjemności czas i chciałabym dodać, że uwielbiam delektować się aromatem i właściwościami moich domowych zabiegów SPA, bo są to doskonałe sposoby na piękna gładką i jędrną skórę bez mankamentów takich jak cellulit lub zbędny tłuszczyk a przy tym sprawiają mi dużo relaksu:)

Odnośnik do komentarza

Jaki znasz najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu?
Moim zdaniem najlepszym sposobem na skuteczną walkę z cellulitem, jest równowaga całego ciała, duszy i psychiki. Moim zdaniem człowiek jest istotą wielowymiarową i nie należy leczyć tylko na zewnątrz. Wręcz przeciwnie, zmiany na naszym ciele są wynikiem pewnego rodzaju rezonansu, który za pomocą drgań przyciąga do nas niechciane efekty. Wystarczy zmienić tryb życia na aktywny, dietę na naturalną i myślenie na pozytywne. Wszelkie wiadomości, radio burzą nasz porządek, atakują nasze myśli. Szczęście jest o krok.

Odnośnik do komentarza

Do ataku --------> cellulit!!!

C - całkowity zakaz słodyczy
E - ekstremalnie dużo wody (min 2l.)
L - lekka kolacja
L - luksusowe kosmetyki antycellulitowe
U - ubóstwianie ćwiczeń
L - lekki masaż i peeling
I - idealne połączenie - uśmiech, dieta, ćwiczenia, masaż
T - taniec

Ważna jest systematyczność i powtarzalność czynności.

Najważniejsze jest by czuć się w swoim ciele dobrze!

Odnośnik do komentarza

Prawdą jest, że uwielbiam wszystko, co pomarańczowe i choć nie wyobrażam sobie poranka bez szklanki soku z tego owocu, w kieszeni noszę zawsze karmelki o smaku...pomarańczowym, na półce w łazience dominują kosmetyki o zapachu pomarańczowym, z piekarnika często unosi się aromat pieczonego sernika ze skórką pomarańczową, z szafy wyłaniają się ubrania w kolorze pomarańczowym, a na ścianie w przedpokoju dominuje odcień pomarańczy, to bez przesady, ale ta skórka pomarańczowa, która pokazała się na moim ciele, to ewidentnie do grona ulubionych się nie zaliczała. Szukałam, więc sposobów, by ją skutecznie wytępić i za każdym razem, gdy na rynku pojawiała się jakaś kosmetyczna nowość do tego przeznaczona- ja trochę naiwnie wierzyłam, że bez problemu pomogą mi w tym te kosmetyki! Ale nie ma się co czarować cudów nie ma, dlatego od pewnego momentu traktując kosmetyki tylko jako wspomagacze;-) w walce o jędrne ciało, zaczęłam: 4 razy w tygodniu jeździć na rowerze, by wzmocnić oraz ujędrnić nogi i pośladki; po wstaniu z łóżka wykonuję kilka ćwiczeń wzmacniających plecy i klatkę piersiową, co tym samym działa świetnie na biust! Ponadto stosuję pod prysznicem serię naprzemiennych pryszniców (ciepłych i zimnych), które fajnie pobudzają skórę i jakoś chyba nawet lepiej wchłaniają kosmetyki ujędrniające;-), które jej serwuję po kąpieli! Zauważyłam również, że fakt, iż zmieniłam nieco dietę i bardziej przywiązuję wagę do tego, co i kiedy jem, także ma odzwierciedlenie w wyglądzie skóry!
Teraz już wiem, że jędrne ciało i biust są do osiągnięcia tylko, jeśli połączymy kilka sposobów dbania o siebie! Bez wątpienia da się poskromić tą nieładną przypadłość dzięki systematyczności i wytrwałości w działaniu! Mi się udało, bo przecież nie mogło być tak, że jakieś niedoskonałości na ciele i brak jego jędrności zepsułyby moją więź z soczystym, pachnącym i słodziutkim owocem jakim jest …. pomarańcza:-)

Odnośnik do komentarza

Moim sprawdzonym sposobem na pozbycie się brzydkich grudek podskórnych, tej ohydnej skórki pomarańczowej, jest ruch i masaże.
Szybkie spacery z wózkiem, uskuteczniane codziennie, naprawdę działają cuda na tę niechcianą przypadłość. Uzupełnienie stanowią masaże pod prysznicem, ostrą stroną gąbki, wykonywane kolistymi ruchami oraz masowanie-wcieranie odpowiednich balsamów i przy tym podszczypywanie newralgicznych miejsc.
Polecam każdej Pani!

Odnośnik do komentarza

Aby walka z cellulitem nie okazała się walką z wiatrakami:) mam kilka sprawdzonym sposobów:
Nawadniam mój organizm od środka - czyli najogólniej mówiąc woda! I to nie jest żadna moda. Sprawdza się tu owe stwierdzenie - dobra woda zdrowia doda, a w tym przypadku powalczy z niechcianym cellulitem.
Stosuję dietę - zbilansowana dieta to podstawa - bo nasze ciało to w końcu nasza oprawa, w której mamy czuć się dobrze.
Ćwiczę i jestem aktywna - nie ma nic lepszego jak ruchu dawka, moja metoda to na basen mała wyprawka, łączę przyjemne z pożytecznym.
Walczę pod prysznicem - masaż wodny czyli polewanie wodą naprzemienne, dla ud i pośladków okazuje się zbawienne.
Piję kawę - tak to nie żart, ten napój dla niejednej grzechu wart. Dzięki zawartości kofeiny która jest skuteczna w walce z tym nieprzyjemnym gościem.
Zawsze kieruję się zdrowymi zasadami i systematycznością.
Takie oto mam sposoby na walkę z cellulitem:)

Odnośnik do komentarza

Jestem niesamowicie zabiegana - cały czas gdzieś się spieszę i wiecznie nie mam czasu, żeby porządnie się za siebie wziąć, ale jak każda kobieta pragnę być piękna i zadbana.
Dlatego nie godzę się na to, żeby na mojej skórze "zadomowił" się na stałe cellulit!
Znalazłam na niego świetną metodę (właściwie jest to metoda mojej teściowej), która nie jest ani czasochłonna ani pracochłonna, a jednak działa:)
Od jakiegoś czasu, trzy razy dziennie piję wodę z cytryną z dodatkiem pieprzu cayenne.
Sok wyciśnięty z jednej cytryny wlewam do 3/4 szklanki wody, dodaję szczyptę pieprzu cayenne i dokładnie mieszam.
Taka walka z cellulitem "od wewnątrz" przynosi rewelacyjne efekty i to w niedługim czasie.
Wywar może nie jest zbyt smaczny, ale też wcale nie taki obrzydliwy, a czyż dla piękna i urody nie warto trochę pocierpieć?:)
Ps. Teściowa polecała również picie soku z kiszonej kapusty (dwie szklanki dziennie), podobno potrafi zdziałać cuda i to już w dwa tygodnie, ale tego sposobu nie próbowałam.
Są pewne granice mojego poświęcenia, a kiszonej kapusty, tym bardziej soku z niej, po prostu nie znoszę.

Odnośnik do komentarza

Zaraz Wam opowiem jak swój cellulit pożegnałam,
oj długo, długo się z nim zmagałam.
Balsamy nic nie pomagają,
tylko cenny czas nam zabierają.
Tylko nie mówcie, że się zaśmiejecie,
gdy się o moim tajemniczym sposobie dowiecie.
Moja metoda szczotkowaniem się nazywa
i wiele zalet w sobie skrywa.
A więc, tak: zwykłą szczotkę do włosów bierzemy,
a następnie tam gdzie cellulit delikatnie trzemy.
Po czasie zaskakujący efekt znajdziemy
i cellulitu raz na zawsze się pozbędziemy!

Przetestowane i sprawdzone w 100% :)

Odnośnik do komentarza

W walce z celulitem niezbędny dla mnie jest ruch ,który zwalcza istniejący celulit i zapobiega pojawianiu się nowego.Dlatego codziennie rano nordc-walking.2 razy w tyg chodzę na basen ,zamiast windy wybieram schody,jeżdżę na rokach ,rowerze.Trochę wysiłku znakomicie pomaga mi usunąć toksyny z organizmu i przyspiesza spalanie tłuszczu.

Zdrowe odżywianie ma bardzo duży wpływ na pozbycie się celulitu.Jem produkty niskotłuszczowe,duze ilości warzyw i owoców.Uwielbiam sałatki owocowe i zaraziłam tym również moich znajomych.2 razy w tyg,jem rybę,zawiera dużo kwasów Omega3.Piję zieloną cherbatę,miętę,rumianek.Ok.3 litry dziennie płynów.Poza tym aby przyspieszyć usuwanie tłuszczu z organizmu piję ocet jabłkowy.Rozrabiam 2 łyżki octu w szklance wody.Staram się unikać smarzonych potraw, tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów.

2 razy w tyg.robię peeling na bazie surowców naturalnych (np.kawowy-do fusów z kawy dodaję żelu pod prysznic,oliwki lub cynamonu i mieszam)całego ciała pod prsznicem.Gdy oczyszczę skórę ze zrogowaciałego nasórka lepiej wchłoną się kosmetyki .Nasze ciało składa się w 73% z wody ,którą blokują tkanki tłuszczowe.Dlatego aby zapobiec tworzeniu się celulitu dobrze nawilżam skórę.Codziennie robię prysznic naprzemian ciepła-zimna woda w celu ujędrnienia i zahartowania ciała.Moja skóra będzie bardziej sprężysta.Po kąpieli robię masaż "celulitowych miejsc"szorstką gąbką lub szczotką, jednocześnie wklepując preparat antycelulitowy zaczynając od stóp w kierunku serca Taki masaż pobudzi przepływ krwi i ułatwi wnikanie w głąb skóry składników zawartych w preparatach kosmetycznych.Znakomicie poprawia się też krążenie.Po takim masażu od czasu do czasu owijam się folią spożywczą aby efekt był lepszy.Raz w tyg.serwuję sobie seans sauny,aby wypocić toksyny.

Odnośnik do komentarza

Moje sprawdzone sposoby na cellulit:

1. Maseczka cynamonowa
Potrzebujemy 2 torebki cynamonu, folię spożywczą i wodę.. Cynamon mieszkamy razem z wodą, tak by maseczka nie była zbyt wodnista, bo będzie spływać. Następnie zawijamy ją folią, ale niezbyt ciasno. Trzymamy przez około 20 minut. Cynamon mocno rozgrzewa, dlatego trzeba uważać aby się nie poparzyć! Gdy skóra zacznie nas intensywnie piec, od razu zdejmujemy maskę! To oznacza, że stężenie cynamonu było zbyt duże i następnym razem musimy dolać więcej wody. Maseczki z cynamonu nie możemy stosować w czasie miesiączki. Spowodować to może intensywne krwawienie.

2. Domowy peeling
Polecam peeling z miodu, cytryny, soli lub kawy Wybrany składnik mieszamy z oliwą lub masłem albo jogurtem bądź śmietaną. W przypadku peelingu z soli uważamy na wielkość kryształów, zdecydowanie zalecam te małe.

3. Masaż
Masaż rozpoczynamy od kolana i kończymy na pachwinach, zgodnie z kierunkiem krążenia krwi. W czasie masażu zataczamy małe kółeczka. Wcześniej na skórę nakładamy zwykłą oliwkę lub wybrany kosmetyk antycellulitowy.

4. Kąpiel w wannie
Do kąpieli użyć możemy olejków eterycznych. Najbardziej polecam cynamon oraz owoce cytrusowe. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 30 minut i nie powinna być gorąca. Po wyjściu z wanny na skórę nakładamy antycellulitowy kosmetyk, zawijamy wybrany fragment ciała w folię spożywczą i ubieramy ciepły szlafrok. Po 20 minutach spłukujemy skórę letnią wodą.

5. Masaż pod prysznicem
Do masażu wykorzystujemy strumień ciepłej i zimnej wody. W ten sposób pobudzamy nasz układ krwionośny do pracy.

6. Masaż kostkami lodu
Kostki lodu przygotowujemy w pojemniczku po jogurcie, taką kostką lodu zdecydowanie łatwiej wykonać masaż. Kostkę obwijamy w kawałek bawełny i rozpoczynamy masaż.

7. Soki z owoców cytrusowych
Codziennie piję naturalne domowe soki z cytrusów. Wyciskamy sok z owocu i dolewamy odrobinę niegazowanej wody mineralnej.

8. Regularna gimnastyka
Najważniejszy jest ruch. Jeśli chcemy zmienić wygląd swojej skóry to trzeba zacząć się ruszać.

9. Dieta
Zmiana licznych przyzwyczajeń żywieniowych to podstawa. Nalezy odstawic uzywki.

10. Zdrowy rozsądek
We wszystkim nalezy zachować zdrowy rozsądek i umiar. Dobre samopoczucie jest najważniejsze!

monthly_2015_02/konkurs-z-marka-lambre_24546.jpg

Odnośnik do komentarza

Na początku ważne jest aby rozpoznac rodzaj cellulitu ( a są 3 )u siebie ponieważ na każdy co innego działa. Sama na początku szukałam odpowiedzi jaki rodzaj ja mam i stosowałam rózne srodki i sposoby ale opiszę najbardziej skuteczne dla mnie.
Większosć ludzi łączy cellulit z dodatkowymi kilogramami i twierdzi ze najlepsze są cwiczenia. A własnie ze nie. Przy CELLULICIE WODNYM należy unikac, ciwczeń które obciązają układ krązenia tj aerobik, tenis, bieganie.
Na ten rodzaj dobry jest pływanie, aqabike, gimnastyka wodna.Poprawia się w ten sposób krązenie co niweluje powstawanie cellulitu. Dobrze działac na niego "od srodka" czyli pić duzo wody, dieta powinna być bogata w witaminę P oraz przeciwutleniacze( switnym jest zielona herbata!! ) Wskazane są czarna porzeczka, jagody, cytrusy typu : grejpfrut, pomarańcza, cytryna. Ja codziennie rano przed sniadaniem wypijam szklanke soku z wycisniętej jednej pomarańczy lub grejpfruta.
Co drugi dzień w kąpieli najpierw używam peelingu z soli kamiennej lub cukru połączonej z oliwą z oliwek. Nakładam na szorstką stonę gąbki taką papkę i masuje kolistymi ruchami, uda, brzuch i posladki. Peeling swietnie masuje skórę a oliwa natłuszcza. Po tym masażu spłukuje ciało letnia woda i biorę normalny prysznic. Na koniec serwuje sobie naprzemienny prysznic. Dziesięc minut pod ciepła wodą i kolejne dziesięc pod zimna i tak 5 razy kończąc na zimnej. Póżńiej wruch wchodzą preparaty antyleculitowa typu krem, balsam.
Raz w tygodniu robię peelig z kawy - niestety po tym za czysto to w łazience nie jest ale fakt jest też super skuteczny.
Na CELLULIT TŁUSZCZOWY idealne są własnie cwiczenia na zredukowanie tkanki tłuszczowej, czyli dyscypliny wymagajace długotrwałego wysiłku typu : biegi, aerobik, rower, rolki, łyżwy , ponieważ tkanka łuszczona spalana jest dopiero po 30 minutach cwiczen. Należy unikanic w diecie produktów tłustych, smazonych, fast foodów ,słodyczy, słodkich napojów. Najlepiej spożywać duzo wody jesc warzywa owoce . Wraz z regukcją tłuszczu nastąpi redukcja cellulitu.
Jest jeszcze CELLULIT CYRKULACYJNY ja nie spotkałam sie niestety z osobą która go miała wiec sposobów spardzonych nie znam. Wiem o nim tylko to co przeczytałam w internecie.

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na cellulit to rozgrzewka i bieganie. Przy tym niestety beznadziejnie chwalę się wokół (sąsiadce, drugiej połówce, a nawet Pani w kiosku), że 10 km przebiegłam i jestem taka dzielna, że ojacię. A jednocześnie sobie marudzę, że już lata temu lat dwudziestu nie mam, a metabolizm skutecznie mi o tym przypomina. Więc nie ma siły cellulicie - trzeba mi się ruszyć... spacery, truchtanie, bieganie, choć ostatnio może w innej formie: bieganie za szkrabem, bieganie z siatkami, bieganie z wózkiem, już nie wspominamy o bieganiu za codziennymi sprawami :). I tak sobie myślę, że serio, serio -matczyne bieganie znakomicie likwiduje cellulit i świetnie rozgrzewa mimo chłodu z różnych stron…, bo nie ma to jak świadomość, że krok po kroczku biegniemy w dobrym kierunku. :)

Odnośnik do komentarza

Każda kobieta lubi pięknie wyglądać. Dobrze jest też, by nasza ingerencja we własne ciało w celu zachowania tego piękna, była jak najbardziej naturalna.
Dzięki mojej babci znam kilka sposób na utrzymanie skóry i włosów w dobrej formie, w tym jeden stosowany w mojej rodzinie od lat i niezwykle skuteczny (sądząc po nogach mojej babci i mamy) w walce z celulitem.
Pokrzywa - pospolity chwast, który działa cuda. Na dodatek jest łatwo dostępny i nic nie kosztuje.
Dawniej kobiety stosowały (jak mówi babcia) bitki z pokrzyw - było to nic innego jak lekkie bicie własnego ciała świeżymi i nieco pogniecionymi gałązkami pokrzyw.Wiem brzmi strasznie, ale... chcesz być piękna-cierp! Albo... zastosuj pokrzywę inaczej.
Papką ze zmiksowanych pokrzyw i oliwy lub oliwki dla dzieci pocieram uda, lub po prostu nakładam ją na nie i owijam folią na jakieś 10 czy 15 minut, po cz ym spłukuję prysznicem (na zmianę ciepłym i zimnym). Świetnie pobudza mikrokrążenie.
Suszę też pokrzywy na zimę, po czym napar z nich pijam (z sokiem z cytryny) 1 szklanicę dziennie. Stosuję też napar z suszonych pokrzyw jako płyn do kąpieli. Działa oczyszczająco i nie tylko antycelulitowo. Ma wiele innych dobrych właściwości.
Ja poczytałam troszkę o ziołolecznictwie i kosmetykach ziolowych i do pokrzywy dodaję czasem, zmiksowaną i wysuszoną pietruszkę w korzeniu, co sprawia, ze papka jest idealnym pilingiem.
W miarę mozliwości - jeśli uda mi się dostać suszone liście bluszczu, wzbogacam nimi napar pokrzywowy do kąpieli.
Ważne jest tylko, by zbierać pokrzywę czy bluszcz, które rosły w miejscach oddalonych od zanieczyszczeń, inaczej lepiej je kupić w sklepie zielarskim .
Polecam.

Odnośnik do komentarza

Najpierw robimy miodowy masaż antycellulitowy. Trzeba wymieszać 5 łyżeczek płynnego miodu, 3 krople olejku grejpfrutowego, 2 krople olejku cytrynowego i 2 krople olejku rozmarynowego. Odrobinę mieszanki nałożyć na dłoń i masować miejsca zagrożone cellulitem. Masaż powinien trwać około 5 minut. Po nim umyć masowane miejsca ciepłą wodą i nałożyć aloesowy okład zmniejszający cellulit. Kilka liści aloesu zmiksować z 1 łyżką mąki ziemniaczanej. Miejsca z cellulitem posmarować i zawiń folią spożywczą. Po godzinie zmyć okład. Na koniec polecam kąpiel z olejkiem pomarańczowym , który poprawia nastrój i relaksuje. Wystarczy dodać 4 łyżki olejku do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Można także dodać otartą skórkę pomarańczy (wcześniej trzeba ją sparzyć). Pomarańcza ma dobroczynny wpływ na skórę dojrzałą. Zawiera dużo witaminy C, która walczy ze zmarszczkami. Owoc ten poprawia również krążenie krwi, dlatego jest niezastąpiony w walce z cellulitem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...