Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę polecić wszystkim do obiadu surówkę z cukinii.

Surówka. Opłukać i obrać cukinie ze skórki. Pokroić w cienkie plasterki. Dodać pomidory i jabłka, również pokrojone w plasterki. Posolić, popieprzyć, dodać szczyptę cukru, a następnie pokrojone w plasterki ugotowane jajka. Delikatnie wymieszać z paroma łyżkami majonezu. Posypać posiekaną zieloną pietruszką.

Pycha.

Przepis ze strony  Przepisy z cukinii

Odnośnik do komentarza

Ja dziś na obiadek będę miał pieczone mięsko na grillu. Odkąd kupiłem ze sklepu online grill, mięsko i ziemniaczki robi się bardzo bardzo szybko i przyjemnie. W [reklama usunięta] mają najlepsze oferty. Jest tam dosyć tanio a jakość jest najlepsza. 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza

W związku z pandemią mój obiadek dzisiaj będzie przygotowany przez restaurację  Rodzinną http://www.restauracjarodzinna.pl/dania-na-wynos.html  z ulicy Osobowickiej  we Wrocławiu. W ten sposób   wspomagam branżę  gastronomiczną, która obłożona jest  dotkliwymi  obostrzeniami. Jedzenie  na wynos serwowane przez ten lokal  jest zawsze świeże i przygotowane ze zdrowych produktów i składników. Największą jednak zaletą tej knajpy z wieloletnim doświadczeniem jest przepyszna kuchnia polska jej niepowtarzalna zupa pomidorowa stop

Odnośnik do komentarza

Daję przepis na dobre placki ziemniaczane tradycyjne:

https://glodnapolka.pl/jak-zrobic-placki-ziemniaczane-przepis-tradycyjny/

Ziemniaki odbieram myje i ścieram pół na pół na drobnych i średnich oczkach razem z cebulą i czosnkiem. Masę ziemniaczaną przekładam na sitko i czekam aż cała woda z ziemniaków będzie w misce a na dnie osadzi się skrobia ziemniaczana. Po tym czasie dodaje skrobie ziemniaczaną która osadziła się na dnie miski, dwa jajka sól oraz pieprz i mieszam. Na patelni rozgrzewam olej i smażę placki na początku na wolnym ogniu powoli zwiększając płomień.

przypis-na-tradycyjne-placki-ziemniaczan

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...