Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Smart
Małgosia
Smart
Swiderki z sosem koperkowym na bazie mascarpone.

Smart a dasz też przepis :Śmiech::Nieśmiały:

Ale to tylko tak szumnie brzmi :Nieśmiały:

Filet kurczaka pokrojony na kawałeczki usmażyć z cebulką (przyprawa gyros, sól, pieprz, czerwona słodka papryka w proszku). Dodać mascarpone, rozpuścić, na końcu dodać dużo koperku i gotowe. Podawałam z makaronem świderki i moją porcję posypałam zielonym oliwkami.

Brzmi pysznie, już sobie wydrukowałam przepis :36_2_27:

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-27827.png

Odnośnik do komentarza

Składniki:
3 kg ziemniaków, mąka ziemniaczana (ok. 2 garści), 1 kg mięsa mieszanego mielonego, cebula, przyprawy (jak do mielonego, wg smaku domowników)

Jak przyrządzić?
1 kg ziemniaków ugotować i ostudzone zemleć w maszynce do mięsa, resztę ziemniaków obrać i zetrzeć na tarce na oczkach do ziemniaków, po czym mocno odcisnąć sok do miski. Wyciśnięte ziemniaki dodać do ugotowanych. W misce z sokiem ustała się w tym czasie skrobia, odlać wodę, a skrobię dodać do ziemniaków. Dodać mąkę ziemniaczaną, posolić i wyrobić gładką masę. Mielone przyprawić wg uznania, dodać startą cebulę i wyrobić. A teraz weź kęs masy ziemniaczanej, spłaszcz na dłoni, na to daj kęs masy mięsnej i uformuj podłużne duże kluski wielkości męskiej dłoni. I tak do wykończenia surowców. Uformowane wkładaj do osolonego wrzątku. Kiedy wypłyną na powierzchnię, gotuj jeszcze ok. 10-15 min.

Potrzebne przybory:

tarka do ziemniaków, maszynka do mięsa

Uwagi:
Kto bywa na Mazurach, musi znać kartacze. Podaje się je polane podsmażoną cebulką ze skwareczkami lub zanurzone w rosole.

Czas przygotowania:
Przygotowanie do gotowania zajmuje trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...